Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Frontera


kori

Recommended Posts

Sziasztok!

1997-es 2.5 TDS Diesel Fronterám gyengélkedik. Megy, kizárólag aszfalton járok vele 2 kerékben (gyerekszállító :)), de 2000 fölé nem megy a fordulat, nagyobb gáz visszafogja, fehéren/szürkén füstöl. Mi okozhat ilyen tüneteket??????

Tatabánya környékén (vagy 100-200 km-es körzetében) tud valaki olyan szerelőt/szervizt, aki igazán ért a régi elektromos adagolós diesel Fronterákhoz????? Hogy lehet kiolvastatni az adagolóját?????

(Egyéb bajai is vannak, üzemanyag rendszer szivárog, gázolaj spricc sok helyen, illetve égett gumi szaga van pár perc után, de ismerős autósok szerint nem hengerfejes és a motor szép egyenletesen jár.)

Köszönöm szépen, ha válaszol valaki! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1997-es 2.5 TDS Diesel Fronterám gyengélkedik. Megy, kizárólag aszfalton járok vele 2 kerékben (gyerekszállító :)), de 2000 fölé nem megy a fordulat, nagyobb gáz visszafogja, fehéren/szürkén füstöl. Mi okozhat ilyen tüneteket??????

Tatabánya környékén (vagy 100-200 km-es körzetében) tud valaki olyan szerelőt/szervizt, aki igazán ért a régi elektromos adagolós diesel Fronterákhoz????? Hogy lehet kiolvastatni az adagolóját?????

(Egyéb bajai is vannak, üzemanyag rendszer szivárog, gázolaj spricc sok helyen, illetve égett gumi szaga van pár perc után, de ismerős autósok szerint nem hengerfejes és a motor szép egyenletesen jár.)

Köszönöm szépen, ha válaszol valaki! :)

Szia. Ez pedig az fehér füsttel hf hibának tűnik :( Persze lehet még más baja is. Jeep, illetve Chrysler motor. Ha valami olyan szerelőt keresel aki ért ezekhez, az fog a tiedhez is. (ha a motorkódra rákeresel akkor lehet ad még ki más márkákat is amibe rakták). Olasz VM Motori gyártmány...
Link to comment
Megosztás:

Nekem nagyon tetszenek a frontérák annak ellenére hogy nem egy friss dizájnu verdák.Csak ne mondanának annyi rosszat róla.Igaz engem inkább a műszfal japánossága,a hiányos bizt. felszerelés tartott vissza a megvásárlásától.Igaz a modelfrissítés után már más a helyzet,de azokat meg nehéz megfizetni.

Sziasztok,

most vettem egyet vadászatra, 1196-os 2.0i benzines, keresek magyar nyelvű kezelésit, mert nincs hozzá semmi

tudtok segíteni?

Ákos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

most vettem egyet vadászatra, 1196-os 2.0i benzines, keresek magyar nyelvű kezelésit, mert nincs hozzá semmi

tudtok segíteni?

Ákos

Szia!

Én még nem találtam pedig másfél éve keresek. Sok reményt ne fűzz hozzá, hogy találsz. :(

Angol nyelvűt tudok adni, ha szükséges.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok!

1996-os évjáratú, benzines Opel Frontera 2.2 XE -hez (motorkód: X22XE) keresek kezelési és/vagy szervízkönyvet - akár angol nyelvűt is, de bármi más dokumentációt is szívesen fogadnék Tőletek.

Hasznos tanácsokat is várok tőletek a típust illetően, mert éppen egy bontóba szánt példányt igyekszek megmenteni.

Lehet, hogy nem kéne annyira igyekeznem? :confused:

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, Frontera 2.2 írta:

Sziasztok!

1996-os évjáratú, benzines Opel Frontera 2.2 XE -hez (motorkód: X22XE) keresek kezelési és/vagy szervízkönyvet - akár angol nyelvűt is, de bármi más dokumentációt is szívesen fogadnék Tőletek.

Hasznos tanácsokat is várok tőletek a típust illetően, mert éppen egy bontóba szánt példányt igyekszek megmenteni.

Lehet, hogy nem kéne annyira igyekeznem? :confused:

Szia!

Az A -hoz innen még letölthető a kezelési, ill. talán máshoz is: http://www.ulozto.sk/hledej?q=Vauxhall_Frontera_Drivers_Manual.pdf&related=1
Haynes könyvhöz pedig küldök linket, ha kell, de az is angolul van. (nehogy gond legyen belőle, mivel nem ingyenes).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Üdvözlöm a Fronterásokat! Új tag vagyok itt bár már van egy Opel Corsa B 1.2 Eco 1998/12 évjárat a családban nagyon szeretjük és megbecsüljük .

Most egy Frontera 2.2 i  16V, LPG/ Benzines 5 ajtós 203/4 évjárat beszerzése előtt állok. Nagyon tetszik a formája, az egyszerűsége,  a robosztussága , a biztonság érzet sem  utolsó és hogy a vidéki utakat járva talán ennek a futóműve tovább fogja bírni mint a kis Corsánk-é.

Úgy látom itt kihalt ez a fórum, bár ne így lenne. Mindenesetre jó lenne valakihez fordulni, ha valamilyen segítségre lenne szükségem, mert nem nagyon ismerem ezt a márkát.

Kivel  tudnék bővebben levelezni erről a méltánytalanul elfeledett és már nem gyártott típusról? Itt vagy privátban is.

Ki ismeri ezt a típust?

Üdvözlettel. Buszosnyugger

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Buszosnyugger166 írta:

Üdvözlöm a Fronterásokat! Új tag vagyok itt bár már van egy Opel Corsa B 1.2 Eco 1998/12 évjárat a családban nagyon szeretjük és megbecsüljük .

Most egy Frontera 2.2 i  16V, LPG/ Benzines 5 ajtós 203/4 évjárat beszerzése előtt állok. Nagyon tetszik a formája, az egyszerűsége,  a robosztussága , a biztonság érzet sem  utolsó és hogy a vidéki utakat járva talán ennek a futóműve tovább fogja bírni mint a kis Corsánk-é.

Úgy látom itt kihalt ez a fórum, bár ne így lenne. Mindenesetre jó lenne valakihez fordulni, ha valamilyen segítségre lenne szükségem, mert nem nagyon ismerem ezt a márkát.

Kivel  tudnék bővebben levelezni erről a méltánytalanul elfeledett és már nem gyártott típusról? Itt vagy privátban is.

Ki ismeri ezt a típust?

Üdvözlettel. Buszosnyugger

Szia!

Nagyjából én vagyok itt az egyetlen :)

Megvételkor az általános autóvásárlási dolgok érvényesek, annyi különbséggel hogy itt a 4x4-nek is zajtalanul kell működnie. Amúgy, ha A-t nézel ott a küszöb krónikusan korhad, de a tanklemez is tud és a hátsó difi burkolata se legyen olajos mindenhol. Ja, meg az olajnyomás az első fehér jelzés felett legyen lehetőleg.

B-nél rosszabb a helyzet, ott a vákuumrendszer működőképessége kell a 4x4hez. Egy repedés valamelyik csövön és már nem működik. Ezen kívül azon is tud rohadni a küszöb, illetve az alváz is esetenként, szóval át kell nézni. Tuti tipp: ha a B-sekre veszel kézi kapcsolóagyat az akár -1L/100km is tud jelenteni fogyasztásban.

A 2.2 motor szeret hengerfejes lenni ha ész nélkül hajtják. Érdemes erre is figyelni.

Levelezés helyett ide írj inkább, hátha más erre tévedőnek is hasznos lehet.:icon13:

Amúgy facebook csoportok is vannak, ott kicsivel többen vagyunk. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia Razor01!  Köszi a jelentkezésedet. Látom te otthon vagy ebben a típusban, ez nagyon jó. A vásárlással kapcsolatban, igénybe veszem a szentendrei Péter Gábor szerelő mester által hirdetett mindenre kiterjesztett diagnosztikát. Ő független szakértő is, így, ennélfogva, kapok egy teljesen objektív vizsgálati eredményt. Fel tudok készülni az esetleges későbbi kiadásokra. Azután közvetlen a közelben lévő Eredetiség vizsgáló állomáson megcsináltatom a vizsgálatot ezek után tárgyalok a tulajjal.

Tudom, hogy egy nem újszerű gépet veszek, de ahogy Te is felhívtad a figyelmemet a tipikus gyengékre, én is  számítok ezekre és bizony alámegyek a felemelt autó alá és alaposan megnézzük a "rohadásra hajlamos" helyeket a szerelővel. A motor diagnosztikát is elvégzik a vizsgálat során. Még próbavezetést is csinál a mester, azután kb. 15 perc alatt összefoglalja a vizsgálat eredményét. Ettől teszem függővé a vételt. A szerelőnek nem érdeke, hogy kevesebb vagy több hibát mondjon mert nem ott javíttatom a gépet. Most jut eszembe, meg is kérdezem, lehet ehhez a típushoz alkatrészeket kapni? Gondolok itt gyári,- illetve utángyártottakra vagy csak bontott alkatrészeket lehet beszerezni?
Mivel a kis Corsánk nekem olyan mintha dodzsemben ülnék, mindig is vágytam egy elérhető árú robusztus személyautóba amelyik elvisz hóban fagyban télen nyáron és eléggé biztonságos, ahhoz, hogy a nem rég született kis unokánkat és a család többi tagját is biztonságban tudjam ebben az őrült közlekedésben.

Nem tudom, hogy "A" -s vagy "B"-s a gép, de elég korrekten tájékoztatott a tulaj a korrózióról, úgymint: a mot. ház tető elején és a hátsó sárvédő ív/küszöb találkozásánál -(ez egyébként tipikus Frontera  betegség, tájékoztatott egy ismerős akinek szintén van dieselben)- kezdődő táskásodás. Valamint az ü.a. tank alját védő lemeznél. Azt mondja más helyek rendbe vannak.

A vizsgálatnál majd kiderül. Most 30-n csütörtökön megyünk a gépet megnézni és onnan megyünk a vizsgálatra ami szintén le van beszélve.

Csak benzines-t kerestem, a dieselből elegem van. Az, hogy van benne LPG is, szerintem nem baj. Az lehet, hogy egy tétellel többre oda kell figyelni, de ezt is meg lehet tanulni.

Neked mi a véleményed? Milyen géped van? Hogy vagy megelégedve vele?

Más.

Egyébként, ha nem veszed tolakodásnak Te merre laksz?

Én Győr-Sopron- Moson megyében lakom Vág-on, a Rába partja mentén fekvő kis kb. 500 lélekszá, ú kis településen. Ez Csornától délre kb. 20 km.-re van a Rábaköz-ben (Kisalföld).

Két éve költöztünk ide ebbe a nyugalmas kis faluba Bp. melletti Gyál városból, nyugdíjas éveinket itt szándékozunk leélni. Én a BKV-tól mentem nyugdíjba mint buszvezető.

Sok minden érdekel így öregkoromra is, bár én nem érzem öregnek magam és még mindig agilisabb vagyok mint a hasonló korúak, (60-70 közöttiek).

Üdvözlettel.

 

 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Buszosnyugger166 írta:

Szia Razor01!  Köszi a jelentkezésedet. Látom te otthon vagy ebben a típusban, ez nagyon jó. A vásárlással kapcsolatban, igénybe veszem a szentendrei Péter Gábor szerelő mester által hirdetett mindenre kiterjesztett diagnosztikát. Ő független szakértő is, így, ennélfogva, kapok egy teljesen objektív vizsgálati eredményt. Fel tudok készülni az esetleges későbbi kiadásokra. Azután közvetlen a közelben lévő Eredetiség vizsgáló állomáson megcsináltatom a vizsgálatot ezek után tárgyalok a tulajjal.

Tudom, hogy egy nem újszerű gépet veszek, de ahogy Te is felhívtad a figyelmemet a tipikus gyengékre, én is  számítok ezekre és bizony alámegyek a felemelt autó alá és alaposan megnézzük a "rohadásra hajlamos" helyeket a szerelővel. A motor diagnosztikát is elvégzik a vizsgálat során. Még próbavezetést is csinál a mester, azután kb. 15 perc alatt összefoglalja a vizsgálat eredményét. Ettől teszem függővé a vételt. A szerelőnek nem érdeke, hogy kevesebb vagy több hibát mondjon mert nem ott javíttatom a gépet. Most jut eszembe, meg is kérdezem, lehet ehhez a típushoz alkatrészeket kapni? Gondolok itt gyári,- illetve utángyártottakra vagy csak bontott alkatrészeket lehet beszerezni?
Mivel a kis Corsánk nekem olyan mintha dodzsemben ülnék, mindig is vágytam egy elérhető árú robusztus személyautóba amelyik elvisz hóban fagyban télen nyáron és eléggé biztonságos, ahhoz, hogy a nem rég született kis unokánkat és a család többi tagját is biztonságban tudjam ebben az őrült közlekedésben.

Nem tudom, hogy "A" -s vagy "B"-s a gép, de elég korrekten tájékoztatott a tulaj a korrózióról, úgymint: a mot. ház tető elején és a hátsó sárvédő ív/küszöb találkozásánál -(ez egyébként tipikus Frontera  betegség, tájékoztatott egy ismerős akinek szintén van dieselben)- kezdődő táskásodás. Valamint az ü.a. tank alját védő lemeznél. Azt mondja más helyek rendbe vannak.

A vizsgálatnál majd kiderül. Most 30-n csütörtökön megyünk a gépet megnézni és onnan megyünk a vizsgálatra ami szintén le van beszélve.

Csak benzines-t kerestem, a dieselből elegem van. Az, hogy van benne LPG is, szerintem nem baj. Az lehet, hogy egy tétellel többre oda kell figyelni, de ezt is meg lehet tanulni.

Neked mi a véleményed? Milyen géped van? Hogy vagy megelégedve vele?

Más.

Egyébként, ha nem veszed tolakodásnak Te merre laksz?

Én Győr-Sopron- Moson megyében lakom Vág-on, a Rába partja mentén fekvő kis kb. 500 lélekszá, ú kis településen. Ez Csornától délre kb. 20 km.-re van a Rábaköz-ben (Kisalföld).

Két éve költöztünk ide ebbe a nyugalmas kis faluba Bp. melletti Gyál városból, nyugdíjas éveinket itt szándékozunk leélni. Én a BKV-tól mentem nyugdíjba mint buszvezető.

Sok minden érdekel így öregkoromra is, bár én nem érzem öregnek magam és még mindig agilisabb vagyok mint a hasonló korúak, (60-70 közöttiek).

Üdvözlettel.

 

 

Most nézem hogy 2003-4 szóval az "B" lesz. 98-ig volt "A". Szerintem ha így megvizsgálásra kerül sok baj nem lehet. :) LPG nem hiszem hogy gondot okozna, csak nem szabad hajtani vele nagyon (például tiltáson nem nagyon ajánlott menni vele). A benzines stabil szerintem, és főként olcsóbb javítani, ha baj van. A hengerfejtömítésre érdemes figyelni és esetleg a szerelővel meg lehetne méretni az olajnyomást is. 1,5bar körül kell lennie alapjáraton, üzem melegen.

Én az ország másik felén borsodban. :) Amúgy "A" 2.0i Sportom van.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Az LPG- vel kapcsolatban, mi az ,hogy " tiltáson nem nagyon ajánlott menni vele" ezt légyszi egy kicsit bővebben.

Az ol. nyom-t kösz, hogy írtad, nem felejtem el leméretni.

A lányom férje is oda valósi, Miskolc mellett, Hernádkak-ra való.

Miskolcon is hirdetnek egy benzines Fronterát 880000.-Ft. Szép állapotú , ahogy a hasznaltauto.hu-n láttam, de az nekem túl messze van, hogy odaugorjak és megnézzem.

Hogy vagy megelégedve az "A" 2.0i Sport-al?

 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Buszosnyugger166 írta:

Szia! Az LPG- vel kapcsolatban, mi az ,hogy " tiltáson nem nagyon ajánlott menni vele" ezt légyszi egy kicsit bővebben.

Az ol. nyom-t kösz, hogy írtad, nem felejtem el leméretni.

A lányom férje is oda valósi, Miskolc mellett, Hernádkak-ra való.

Miskolcon is hirdetnek egy benzines Fronterát 880000.-Ft. Szép állapotú , ahogy a hasznaltauto.hu-n láttam, de az nekem túl messze van, hogy odaugorjak és megnézzem.

Hogy vagy megelégedve az "A" 2.0i Sport-al?

 

Annyit akartam azzal mondani, hogy nagy terhelésnek nem igazán szabad kitenni olyankor. De a legtöbb gázszett át is kapcsol benzinre olyan terhelésnél. (tiltás= motor maxmiális fordulatszáma).

Hát nagyjából szerintem a bontótól mentettem meg. :) Hengerfejezni kellett, csapágysor főtengelyestül olajpumpával, fékek javítása... és a kasztimunka így is várat még magára. De soha sehol nem hagyott ott még. Terepen megfelel nekem, a tavalyi 30-40cm hóban se volt semmi akadály. :) Egy kis plusz lóerő hiányzik belőle csak.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Csütörtökön elmentünk Esztergomba a "nagy mackóért" ahogy az eladó nevezte. Egy 3 gyermekes fiatal pár + a negyedik a pocakban,- szülés egy -két hét múlva.

Normális gazdáinak tűntek. Szerették a Frontit de muszáj eladniuk, mert majd a négy gyermeket már nem tudják négy gyermekülésben elhelyezni, mert a Fronti-ba csak 3 gyermekülést lehet rögzíteni, emiatt, vesznek majd egy 7 szem. Renault Sceniket, miután ezt eladták.

Megvolt a diagnosztika. A festék vastagságmérés kimutatott egy jobb első sárvédő cserét és egy jobb első ajtó javítást. Gondolom az első tulaj, (egy német nő), nem jól vette a kanyart a garázsba beálláskor, de szépen megcsinálták Ném. O.-ban. Nem lehetett észrevenni. Itt- ott van kezdődő korrózióra utaló jel, amit mát előzőleg közölt a vevő. Ezek (mot. ház elején a széleknél,- a küszöb és a hátsó sárvédők találkozásánál /típusos rozsdásodás/, a hátsó ajtó felső élénél is. Tavasszal dolgozgatok rajta.  Az alváz jó állapotú, futómű szintén. Próba útra is mentünk a mesterrel egy meredekebb utcai szakaszon első-hátsó meghajtás + felező próba. Nem volt gond.

A motornál hosszadalmasabban vizsgálgatott, mert észre vette a mot.blokkot a hűtővel összekötő vastag gumicsövek (alsó-felső)állapotáról ( meg van dagadva), hogy valami gubanc volt. Az eladó mutatta a szerviz könyvben a hengerfej tömítési cserét, azóta már ment vele kb, 30000 km-t. Csak azt nem értem, hogy a gumicsövet miért nem cserélték ki, amikor a javítás volt. Slendrián munka a magyar szervizekben. 

Amikor a diagnosztikai műhelybe jöttünk,  Esztergomból Szentendrére, a pilisi hegyeken keresztül, pont szakadt a hó. Csodás volt a csupa fehér táj. Az út viszont pont egy ilyen első- hátsó meghajtásos állapotra lett kitalálva. Már 50 éve vezetek, de igencsak kapaszkodtam és nyomtam a padlólemezt az utasoldalon. Ki tudja gondoltam, egy ilyen 2 tonnás gép megcsúszik, csak a meredély alján kanalaznak össze,  de úgy ment a gép, mintha sínen jártunk volna, pedig kanyar-kanyart ért és az eladó nem 20 km,- rel döcögött.

Nagyon megkedveltem ezek után. Ez a masina csakugyan minden körülmények között elvisz mindenhova, ezt most már biztosan tudom.

Amiben kérem a segítségedet.

 1.  Az első szélvédőn van egy kb, 30cm-s repedés kőfelverődéstől. Lehet hogy elmenne még sokáig így is, de én szeretném kicserélni. Hol tudnék ezzel kapcsolatban elindulni. Milyen adatot kell megadnom, ha valahol érdeklődöm ez után?

2. A hátsó ajtó ablaktörlő motorja is cserés. Ez is kellene.

3. Az üzemanyagtartály védőlemezén már van egy jókora lyuk. Ezt sem ártana kicserélni.

4. A  már említett gumicsöveket (újat) hol tudnám megvenni és milyen adatot kell megadni, (motorszám vagy évjárat /típus)? Esetleg mindkettőt?

 5. Amiben szintén a tanácsodat kérem, hogy milyen módon tudom kinyitni a pótkerék burkolat zárját. Ugyanis hiába van kulcsom hozzá a tulaj már 2 éve nem nyitotta ki és össze van rohadva rendesen. Hiába WD-40-ztem, jött ki a szutyok dögivel de azt a fránya kulcsot csak félig tudom beleszuszakolni, tovább nem megy. Attól tartok, ha még is bejönne a Mörfi törvénye, vagyis  kerék cserére kerülne sor nem fogom tudni kivenni a tartóból.

Egyébként pont a tiltás is bejött ahogy leírtad, de azonnal átkapcsolt automatikusan benzinre. Meg is tankoltam fullra, gázzal,  Szlovákiában /Párkányban. Tele tank (amennyire engedi), 60 L. kb. 11000-Ft. Mert forintban is lehet fizetni. Reggel 8 ó.-kor indultunk és este 22 ó.-kor értünk haza, mire az adásvételit -biztosítást -eredetvizsgálatot is megcsináltuk az átíráshoz a kormányablaknál. Jó kis kirándulás volt.

Bocs hogy ennyi mindenben kérem a segítségedet, de most kezdek ismerkedni ennek a gépnek az állapotával és jó gazdája akarok lenni.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv itt!

Ugyan nem vagyok Fronterás, de mindig öröm egy lelkiismeretes új opelest látni, szóval utánanéztem kicsit az általad felvetett problémáknak:

1., Szélvédővel kapcsolatban én egy erre specializálódott cégnél érdeklődnék (carglass mondjuk), nekik csak annyit kell tudniuk hogy Frontera B-hez (vagy '99-es évjárat utáni autóhoz) keresel szélvédőt, mert valamiért a Frontera A-hoz való ('98-ig) nem egyezik meg vele. (Más a cikkszáma, szóval biztosan van valami különbség, de nem tudom hogy pontosan mi)

2., A hátsó ajtó ablaktörlőmotorjának beszerzésére kétféle verzió létezik: vagy használtan próbálsz szerezni bontóból (ha van, mert mifelénk nemigen látni Fronterát bontóban), illetve internetről rendelni bontottat (eBay, Vatera, hasonlók, hátha van valakinek), illetve újonnan is lehet még kapni pl. a Csergő KFt-nél. Utóbbi a fájdalmasabb megoldás, ugyanis nagyságrendileg 100e (igen, százezer!) Ft körül van az ára, viszont cserébe vadonatúj. Itt amúgy fontos tudni hogy 3 vagy 5 ajtós-e az autód, mert nem egyforma ablaktörlőmotor való beléjük.

3., A tüzelőanyagtartály védőlemezével hasonló a helyzet mint az ablaktörlőmotorral, azzal a különbséggel hogy újat már nem lehet kapni. Használt van a netről, de még a rozsdásak (képet lásd lentebb) is 100€ körüli áron vannak (plusz ugye a postaköltség), szóval érdemesebb leszedni ha van akna, és meghegesztetni egy lakatossal, aztán meg szépen lecsiszolni és lefesteni, talán ez a leginkább költséghatékony megoldás. Itt sem egyforma a 3 és az 5 ajtóshoz való védőlemez amúgy.

4., A hűtő alsó és felső csövét is lehet még kapni újonnan a gyári alkatrész ára a Csergőnél kilencezer illetve nyolcezer forint körül van, de ezt érdemes megpróbálni az Unixnál, Bárdinál, vagy hasonló nagyobb autóalkatrészkereskedő cégnél is, hátha be tudják szerezni akár még olcsóbban is. Itt az évjárat és a karosszériaváltozat nem számít, elég annyit tudniuk hogy a 2.2-es Fronterához való alsó és felső vízcső kell, mert mindegyik 2.2-esé egyforma. Egyszerű bilincsek tartják, a csere nem nagy kunszt, leszámítva hogy el fog folyni egy csomó hűtőfolyadék az alsó cső lelazításakor, szóval azt is kell venni (G12-es rózsaszínűt, az való az alumínium hűtőbe).

tankvedolemez.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia! Köszönöm, hogy Te is jelentkeztél és a segítségedet is köszönöm. Az infó-k alapján el is kezdem keresni az alkatrészeket. Sajnálom, hogy Neked nincs Fronterád, nem is tudod miből maradsz ki. Még csak egy utat tettem meg a vétel után, azt is sötétben, de már most kezdem megkedvelni, függetlenül attól, hogy van mit csinálni rajta, illetve felújítani.

Ez egy fenomenális érzés ennek a gépnek a vezetése. Egyszer ki kellene próbálnod. Teljesen más, mint egy megszokott úttest közeli személyautóban ülni. Ugyanakkor a nagy tömeg, a vas súlya, amit érezni lehet, a motorház ott tornyosul hatalmas méretével előtted, a 2200-s motor megbízhatóan de az ereje tudatában jól halhatóan, (mert azért van hangja), de finoman duruzsol. A kormány (szervós), a legkisebb mozdulatodra is engedelmesen irányítja ezt a hatalmas vasat. Hát szóval, ez az, az életérzés, amit imádnak a terepjárósok, valószínű, amibe van szerencsém mostantól belekóstolni nekem is.

Nem tudom merre laksz, de ha  erre felé, (Győr- Sopron megye), összejöhetnénk egy kis közös Opeles nagyvas élményre. Sajnos "Razor01" , a másik társunk /aki még él itt ezen a fórum oldalon/ az ország túlsó felén lakik így vele csak itt levelezéssel tudunk érintkezni. Ő is szintén, hasznos tanácsokkal látott el, még a vétel előtt.

Most még a csomagtérajtón lévő pótkeréktartó zárjával kínlódok, mert hiába van kulcs is hozzá, úgy össze van rohadva, hogy képtelen vagyok kinyitni. A zár pont legalul van(ez a tervező aki így tervezte meg, még ott dolgozik az Opel -nél?) ennél fogva az összes trutyi oda gyűlik és az évek folyamán a kis biztonsági zárban lévő acélrugók összerohadnak az ott összegyűlő trutyitól, ami miatt a kis szegmenseket a kulcs nem tudja felnyomni a megfelelő helyére és nem nyílik a zár. Erre kellene valami megoldást találni, anélkül, hogy széttörném a műanyag pótkerék borítást. Már próbálkoztam a WD-40-l is, nem sok sikerrel. Össze kellene jönni valakivel vagy itt a fórumon, vagy megpróbálkozom a Facebook-n is (amit Razor01 is javasolt) hátha ki tudnánk valamit találni.

Más nincs, viszek magammal a kocsiban egy spajszert és ha útközben valami baj van a kerékkel, ami miatt ki kell cserélni a pótkerékre, vérző szívvel kénytelen leszek kifeszíteni a borítást ( meg ha összetörik is), hogy tovább tudjam folytatni az utat.

További szép napot.

 

Link to comment
Megosztás:

A kérdések nagyrésze megválaszolásra került úgy látom. Bontónak pedig: Keceli Farkas autóbontó, vagy nyírlugoson is van egy, de nem tudom a nevét. A tanklemezt én hegeszteném, mert a bontott se lesz jobb mint az. Sőt az összes kezdődő rozsdát, ha hosszútávú tervek vannak vele. Meg egy alváz es üregvédelem sem árt.

Vezetni valóban jó, főleg mikor jön a félméteres hó, 4x4-be rakod és mész mintha sínen húznák vagy mikor kikerülöd földúton a dugót. :) Tankolni már fájdalmasabb... a B-re kis beruházást igényel egy kézi kapcsolóagy, de -1L-t is jelenthet 100km-en.

A borításra ötletem sincs. Esetleg fékolaj, vagy zárolajzó, előtte féktisztítóval kimosni és talán. Amúgy én még nem találtam meg azt a kátyút ami defektet okozott volna.

Facebookon pedig van két Fronterás csoport is, ott ia vannak hasznos dolgok és elég sokan vannak az országnak arról a részéről. Na persze itt is vannak hasznos tippek csak más típusoknál kell keresni. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Buszosnyugger166 írta:

Nem tudom merre laksz, de ha  erre felé, (Győr- Sopron megye), összejöhetnénk egy kis közös Opeles nagyvas élményre.

Ugyan nem vagyok Győr megyei, de azért nem is túl messze, a 80km-re levő Veszprémben lakom. Még nem volt szerencsém Fronterához (sőt, alapvetően semmilyen terepjáróhoz, eddig az aszfalthoz közelebbi üléspozíciót preferáltam), úgyhogy szívesen megnézném az autódat, de csak tavasszal, mivel az enyém addig garázsban pihen :blush:

Link to comment
Megosztás:

Szia! Látom olvasod az oldalt és valóban "tgabika76" is bekapcsolódott az oldalra hozzád hasonlóan Ő is ellátott hasznos infókkal. El is kezdtem a keresgélést.

A hátsó ablaktörlő motor beszerzését egyenlőre talonba teszem, nem lényeges úgysem. Én megszoktam még aktív buszos koromból, hogy a két visszapillantó tükörből tájékozódom vezetés közben. nekem ez tökéletesen elég. Különben is  sokat nem ér a hátsó ablak, mert a kilátás jó részét a pótkerék elveszi és csak zavaróvá válik annak aki így akar tájékozódni a mögöttes forgalomról.

A szélvédővel kapcsolatban rájöttem keresgélés közben (lásd Carglass), javítják is ha lehet. Amennyiben nincs a vezető látóterében még így is átmenne a vizsgán, de én szeretném a jobb alsó sarokban lévő kb. 20 cm.-s repedést megállítani ha sikerül (mert a Carglass ezt is hirdeti, hogy javítást is vállalnak a helyszínen is, ha a megrendelőtől kieseik a szervíz pont). sikeres javítást illetően nem kell megbontani a gyári szigetelt üveget. Mert már jártam úgy a kis Corsával, hogy (igaz, nagyobb/szélesebb repedés volt) a karosszériás kicserélte ugyan az újra de utána középen becsöpögött az eső. Klassz volt, csak miután jogosan reklamáltam, csinálta meg jól.

A tank védő lemezen, - sajna -  nincs mit hegeszteni, mert két akkora lyuk van rajta mint a fejem. Az egész szitaszerűen porladt el, megadta magát. Talán, majd a "jofogason" vagy a "vateran" felbukkan egy amire le kell csapni. Az lenne a kérésem, ha Ti is hallotok vagy olvastok egy eladóról, írjatok vagy még jobb ha egy rövid SMS-t megeresztetek vagy mobilt: 06209706081. Előre is köszi. 

A rozsdát is és az alvázvédelmet is el fogom intézni a tavasszal, mert hosszú távon megszerettem ezt az aranyos nagy himbálózó mackót. Szép apránként csinálgatom a dolgokat, ráérek bíbelődni vele, nyugdíjas vagyok.

Nem is a kátyútól félek hanem a szögektől, drótoktól. Már az eltevésre/ leszilikonozásra  átvizsgált nyári gumiból is szedtem ki drótot, elgörbült szöget ami szerencsére nem volt túl mélyre fúródva. A Te általad ajánlott Facebook csoportba, "Opel Frontera 4x4", már bejelentkeztem és elfogadták/visszaigazolták a tagsági kérelmet. Már ott is jeleztem a pótkeréktartóval fennálló gondomat és elég használhatónak tűnő ötletet is kaptam, amit ki is próbálok.

Nekem tankolni nem annyira fájdalmas mert a benzin csak  a motor beindításához kell utána 30 C fokon automatikusan átkapcsol autógázra és onnantól havaj van. Egy tank gázzal kb. 500- 550km.-t meg lehet tenni, persze attól függ kinek milyen ólom lába van. A Fronti egyébként sem sportkocsi még autópályán sem érdemes erőlködni vele.

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok. Opel Frontera 83-as 2000-es bezines autóm van. Az a problémám vele, hogy hidegen begyúl, és mikor eléri az üzemmeleget és meg kell állítsam, nem tudom vissza gyújtani. Cseréltem gyertyát, gyertyazsinort (fisa). A benzinpompa 2 bar-on nyom, melegen gyújtásnál lő a kipuffogó, max 15-20-adik kulcsra indul vissza nehezen. Előre is köszönöm a válaszokat. Ha valaki tud, kérem segítsen. 

Módosítva : Kósa Attila
Link to comment
Megosztás:

23 perce, Kósa Attila írta:

Sziasztok. Opel Frontera 83-as 2000-es bezines autóm van. Az a problémám vele, hogy hidegen begyúl, és mikor eléri az üzemmeleget és meg kell állítsam, nem tudom vissza gyújtani. Cseréltem gyertyát, gyertyazsinort (fisa). A benzinpompa 2 bar-on nyom, melegen gyújtásnál lő a kipuffogó, max 15-20-adik kulcsra indul vissza nehezen. Előre is köszönöm a válaszokat. Ha valaki tud, kérem segítsen. 

Hello!

Az évjáratot légyszi nézd meg újra, '83-ban még nem volt Frontera, viszont fontos lenne a motorkód miatt, mert a 2000-es benzines lehet C20NE és X20SE motorkód is...

Addig is jó lenne tudni hogy mik a tünetek: önindító forog egyáltalán? Nekem hasonló problémám akkor volt amikor az önindító volt csapágyas, melegben megszorult és nem akart indulni, csak ha vártam vele egy órát amíg visszahűlt... hidegen mindig indult elsőre, gond nélkül. Önindító felújítás/csere megoldotta a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.