Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

4 órája, Tiu írta:

Azt honnan láttad, hogy mozog föl-le? A féltengely mozgása csalóka, attól még lehet szoros a difi csapágy, ami nem jó.

Ha teljesen sikerült meghúzni, akkor kellene rajta kicsit visszaengedni.

Úgy, hogy megfogtam a csuklót és megmozgattam. Miután húztam rajta, mindkét oldalin csökkent a lötyögés, de a fura zaj még mindig megvan.

Nagy nehezen sikerült feltennem a hangot amit hallok, 50 km/h-nál. Szerintetek mi lehet?

 

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Na hát ha mérséklődik a hiba akkor jó helyen keresgéltél. Mi is csak addíg tekertük amig vizsonylag könnyen ment. 

Első körben talán kormányösszekötő gömbfej hiba. Ha fel van emelve az egyik oldal, és a kerék két kézzel megfogva oldalra mozgatva is hallani-látni a koppanást akkor biztos. Ha nem lehet így kiszűrni akkor futóművet-kormányművet kell ellenőriztetni padon. Ott majd megnyúzzák és többnyire meg is találják mi van elkopva. 

Köszönöm szépen a választ! Amint alkalom nyílik rá, megnézzük! Köszönöm!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
17 órája, Tiu írta:

Tud valaki első lengéscsillapító patron méreteket? :rolleyes:

patron hossza / átmérője

tengely átmérő / szár / toronycsapágynál / menet

Hát passz, nem látok róla infót, a toronycsapágy belső átmérője 16 mili, annyit látni. Miért kell? Szerintem mind egyforma.:)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 16. at 16:25, zotya975 írta:

Hát passz, nem látok róla infót, a toronycsapágy belső átmérője 16 mili, annyit látni. Miért kell? Szerintem mind egyforma.:)

Köszi. :)

Jó lett volna tudni mielőtt meglátom, gondoltam van valakinek szétszedett cucc.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Volt, csak összeraktam és nem mértem akkor le, mondjuk a patron nem volt kihúzva a gólyalábból. Miért kell a méret, nem egyforma mind? 

Semmi különös, csak van egy pár és nem akarom csak azért szétszedni, hogy megmérjem jó-e.

Ha mást nem, majd bemegyek a boltba és kérek egyet megmérni. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
17 perce, Lajos12 írta:

Én úgy gondolom kattog, és valószínűleg a sebességgel együtt gyorsabban hallom. De persze csak kicsit tolattam vele, nem erőltettem. Ha féltengely lesz a ludas, mennyit bír még ki?

Ha csak alászedve csinálja és egyenesben nem, akkor még sokat. Bár közben aludtam rá egyet, és szerintem mégsem féltengely. Rükiben nem szokott szólni csak előre, mert úgy mész többet úgy kopik meg, ha visszafelé forog teljesen máshol terhelődik a csukló szerkezete. De igazából hallani kellene, aki már hallott féltengely ropogást az egyből felismeri. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Az összes F (kombi, sedan, 5 ajtós...) gólyalába ugyanolyan? Mert szerintem megtaláltam, miért van lejjebb az autó bal eleje.

HoCHoFWY.jpg

Ez a távolság a bal gólyalábnál kerek 1cm-re kisebb, mint a jobbnál. Törve volt a bal eleje, nem is kicsit szerintem, létezik, hogy nem Astra hanem pl. Vectra lábat raktak be?

Módosítva : Greg_hun
Link to comment
Megosztás:

24 perce, Greg_hun írta:

Sziasztok!

Az összes F (kombi, sedan, 5 ajtós...) gólyalába ugyanolyan? Mert szerintem megtaláltam, miért van lejjebb az autó bal eleje.

 

Ez a távolság a bal gólyalábnál kerek 1cm-re kisebb, mint a jobbnál. Törve volt a bal eleje, nem is kicsit szerintem, létezik, hogy nem Astra hanem pl. Vectra lábat raktak be?

Meg tud megcsúszni lent ahol bemegy a cső a kerékcsapágy tartójába? Lent nem lóg ki több? 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, wookie írta:

Hoppá. Az úgy érdekes. 
Vectra, calibra, astra kadett ascona gólyaláb mind ugyanaz. Meg még van Saab is amié. 

 

Bár ezt inkább a rugótányértól kéne mérni, az a mérvadó magasság szempontjából. 

 

2 perce, zotya975 írta:

Meg tud megcsúszni lent ahol bemegy a cső a kerékcsapágy tartójába? Lent nem lóg ki több? 

Na ezeket holnap világosban megnézem, meg lemérem a tányértól is a távot.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, aholy írta:

A saabos cuccok jobbak bármivelis?

Pl. mindegyik Saab híd GSi Astra híd, mert bennevan a plusz stabpálca. Egyébként kb. ugyanaz. Van ami még cikkszámra is egyezik :) 

Illetve talán a felületkezelésük jobb, a kasztnié legalábbis biztosan.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Bundee írta:

Pl. mindegyik Saab híd GSi Astra híd, mert bennevan a plusz stabpálca. Egyébként kb. ugyanaz. Van ami még cikkszámra is egyezik :) 

Illetve talán a felületkezelésük jobb, a kasztnié legalábbis biztosan.

A plussz stabrúd már megvan :-) akkor nem kell saab bontást keresgélnem. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A gólyalábak -az összekötők és nyeregtartó fülekit leszámítva- csak szerintem szimmetriuksak? Mármint a bal meg a jobb. 

Tehát a toronycsapágy közepéből a talpasig húzott egyenes pont a kerékcsapágy felezőjén halad át, illetve a talpas iránya is fedi ezt a vonalat?

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

22 perce, wookie írta:

A gólyalábak -az összekötők és nyeregtartó fülekit leszámítva- csak szerintem szimmetriuksak? Mármint a bal meg a jobb. 

Tehát a toronycsapágy közepéből a talpasig húzott egyenes pont a kerékcsapágy felezőjén halad át, illetve a talpas iránya is fedi ezt a vonalat?

Próbálom értelmezni, amit kérdezel de nem nagyon megy.

Tehát az egyenes amit írsz az definíció szerint majdnem az elkormányzás tengelye. Ez metszi-e a kerékcsapágy tengelyét?

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.