Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

On 2018. 06. 20. at 14:43, Macilaci38 írta:

Sziasztok.

A tanácsotokra lenne szükségem.

Kerékcsere közben észleltem hogy le van törve egy menetnyi az első rugóból   F astra x17dtl

Mennyire gond ha még egy darabig így járok vele vagy vágjak le a másik rugóból is egy menetnyit?

A válaszokat előre is köszönöm

Laci

 

18 órája, wookie írta:

Nem mindegy hogyan van letörve, mert szerencsétlen esetben elkezd letekeredni a rugótányérról, és simán kivágja a gumi oldalát. 

Nem találom már a bejegyzést, 20 perce keresem. Azért van sötét oldala is a dolognak, ahogy Wookie írja. Valaki belinkelt korábban egy képet, azon nagyon durván letekeredett. Nekem is pár hónapja volt hasonló gondom, végül teljes futómű fékrendszer csere lett, persze esedékes is volt már. Pár 100 km.-t én is mentem vele muszályból, de nem érdemes kockáztatni. Nem hiszem hogy jó ötlet hozzávágni a másik rugót. Ha úgy tört le a darab, lehet le tudod húzni, úgy legalább nem csörömpöl. Csinálj róla egy fotót, az hasznos lenne. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hali. Haladok a projectemmel de lenne pár kérdésem adott egy donor vectra c20ne  abs-es és egy újjítani való f caravan c14nz abs nélküli. Futómű és szív cserét is akarnánk eszközölni:

- rugót elől cserélni kell az biztos de nem tudom hogy kell-e új "torony" vagy csak kerékcsapágy csere elég-e.(ha valaki leírná hogy mit kell szerezni és mi használható azt megköszönném.)

- hátul is szeretném átrakni a féket. Itt elég a kerékagyakat átcserélni és felheggeszteni a bowdentartót a hátsóhídra meg persze patronokat cserélni? 

Valakinek elfekvő kombi tetőkárpitja lenne eladó? :)

20180714v00o4nnn.jpeg

Módosítva : Dflaci
Link to comment
Megosztás:

16 perce, Dflaci írta:

Hali. Haladok a projectemmel de lenne pár kérdésem adott egy donor vectra c20ne  abs-es és egy újjítani való f caravan c14nz abs nélküli. Futómű és szív cserét is akarnánk eszközölni:

- rugót elől cserélni kell az biztos de nem tudom hogy kell-e új "torony" vagy csak kerékcsapágy csere elég-e.(ha valaki leírná hogy mit kell szerezni és mi használható azt megköszönném.)

- hátul is szeretném átrakni a féket. Itt elég a kerékagyakat átcserélni és felheggeszteni a bowdentartót a hátsóhídra meg persze patronokat cserélni? 

Valakinek elfekvő kombi tetőkárpitja lenne eladó? :)

 

Szép ez a zöld szín.:icon13:

Maga a gólyaláb ugyanaz, ( toronycsapágy és a rugótányérok lent-fent a) féltengelyek és az agyak mások ahová a féltengely belepasszol, szerintem a c20ne-é vastagabb és más a fogszám. De ezt meg tudod nézni ha már a kezedben van a c20ne váltó féltengellyel együtt. Ugye nagyobb fék is kellene, de magára a gólyalábra a féknyereg átcserélhető oda-vissza, a nagy viszont csak 14Collos kerék felett játszik, ugye 13-alá nem fér be. 

Hátul nem kell patronokat cserélni, mivel kombid van és terhelésfüggő fékerőszabályzód van a hátsó hídnál. A hídon levő fül csavarját fel tudod lazítani és a fület lehet ide-oda tologatni. Úgy kell beállítani hogy ne a hátsó blokkoljon, ezt murván a legkönnyebb megpróbálni a gumit kímélve és ekkor ugye nem szabad működni a blokkolás gátlónak sem. Vagy fékpadon ki lehet méretni hogy mennyi fékerőt kell elvenni hátulról. Még az is lehet hogy nem is kell bántani jó marad a csere után is. Amikor légtelenítitek a féket ( ha a hagyományos fékpedál pumpálás lesz)a fékerőszabályzó karját a híd felé kell nyomni ( amerre a rugó is húzza) ezt egy erősebb kábelkötegelővel meg lehet csinálni, csak utána nem szabad fent hagyni. A hátsó fékmunkahengerekből nem mindíg jön ki könnyen a fékcső ( fékcsőkulcs ajánlott) ha esetleg bent törik, vagy elnyalja a hollandit, az unixnál van pár 100 Forintért 55-60 centi univerzális. Fent a motortérben nem szokott gond lenni, de ott úgyis másik cső kell ha ABS-re váltasz, meg ugye főfékhenger is cserés.

2873342-20180714-MFZh2C.jpg

Tetőkárpit ami nem lóg? A lottó ötös számait előbb megtalálnám.:hehe:

Link to comment
Megosztás:

19 perce, Dflaci írta:

Az a baj : tetökárpittartó karton vagy furnér és szét van teljesen.

Azon agyalok ha kompletten bölcsőstől raknám át a motort és mindenét az jó lenne?

 

Hát, nagyon nincs neki értelme, mert a bölcső csak a futóműhöz kapcsolódik, konkrétan a lengőkarok mennek bele 2-2 csavarral, a motorhoz nem. Talán a hátsó váltótartó bak van rácsavarozva még a bölcsőre. Úgyis szét kell választani a motor-váltót, mert egyben nem fér ki, ( lefelé valóban kivehető bölcsőstől, de szerintem az bonyolultabb) Először kiemeled a motort, aztán ott marad a váltó 2 bakkal és a két féltengellyel, az már könnyen kijön.

2873468-20180714-HuQ6n2.jpg

2873469-20180714-MvqgZx.jpg

Ha mindenképpen egyben akarod kivenni a bölcső, lengőkarok, gólyalábak, váltó, motor pakkot, akkor már jobb ha a bódé van leemelve róla, felfelé, csak ahhoz komolyabb emelő kell bár néha vannak elrettentő példák. A motort-váltót ekkor is meg kell támasztanod, mert ha jól rémlik az első két bak a nyúlványokra van csavarozva nem a bölcsőre. 

Különösen akkor érdemes szétszedni a motort a váltótól, ha a váltó ablak nélküli, mert így rá tudsz nézni a kuplungtárcsa-szerkezet állapotára, és nem kell később esetleg pár hónapjára megint kiemelni a motort a cseréhez. Bár szerintem a c20ne az 94-előtti tehát ablakos váltóval szerelt.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Hát, nagyon nincs neki értelme, mert a bölcső csak a futóműhöz kapcsolódik, konkrétan a lengőkarok mennek bele 2-2 csavarral, a motorhoz nem. Talán a hátsó váltótartó bak van rácsavarozva még a bölcsőre. Úgyis szét kell választani a motor-váltót, mert egyben nem fér ki, ( lefelé valóban kivehető bölcsőstől, de szerintem az bonyolultabb) Először kiemeled a motort, aztán ott marad a váltó 2 bakkal és a két féltengellyel, az már könnyen kijön.

 

 

Ha mindenképpen egyben akarod kivenni a bölcső, lengőkarok, gólyalábak, váltó, motor pakkot, akkor már jobb ha a bódé van leemelve róla, felfelé, csak ahhoz komolyabb emelő kell bár néha vannak elrettentő példák. A motort-váltót ekkor is meg kell támasztanod, mert ha jól rémlik az első két bak a nyúlványokra van csavarozva nem a bölcsőre. 

Különösen akkor érdemes szétszedni a motort a váltótól, ha a váltó ablak nélküli, mert így rá tudsz nézni a kuplungtárcsa-szerkezet állapotára, és nem kell később esetleg pár hónapjára megint kiemelni a motort a cseréhez. Bár szerintem a c20ne az 94-előtti tehát ablakos váltóval szerelt.

Kijon az felfele is valtostol, csak kell vele jatszani, de egy zsiráffal simán megoldható.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Dflaci írta:

Hál istennek van csápos emelő meg minden féle jóság mert szervízben csináljuk majd

Na jó ilyen profi megoldásban én nem gondolkodtam.:-)

1 órával ezelőtt, aholy írta:

Kijon az felfele is valtostol, csak kell vele jatszani, de egy zsiráffal simán megoldható.

Igazából én ugye nem is próbáltam, mert nekem alapból csak a motor kellett.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Na jó ilyen profi megoldásban én nem gondolkodtam.:-)

Igazából én ugye nem is próbáltam, mert nekem alapból csak a motor kellett.

vhOvrnm.jpg

Sokára találtam meg, de meglett a kép.

Visszafele is igy ment, csak lenyegesen tisztabban. :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, aholy írta:

 

Sokára találtam meg, de meglett a kép.

Visszafele is igy ment, csak lenyegesen tisztabban. :-)

Így se rossz.:-) Ha egyszer lesz garázs én a darut akarom megcsinálni valami futómacskásra hogy el lehessen tolni a motort a kocsitól, ha valamikor cserélni kell. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Haladás van készvagyok a festés utáni összepakolással végre kijavítottam a festő *;*€€¢¥¢-ait pl:ázott a biztonsági övem, kihagyta a tömítő gyűrűket a tetősín alól, rosszul rakta vissza a kárpitokat ,eltört pár bolhát kihagyott csavarokat...

IMG_20180728_185228.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Dflaci írta:

Haladás van készvagyok a festés utáni összepakolással végre kijavítottam a festő *;*€€¢¥¢-ait pl:ázott a biztonsági övem, kihagyta a tömítő gyűrűket a tetősín alól, rosszul rakta vissza a kárpitokat ,eltört pár bolhát kihagyott csavarokat...

 

 

Szép lett. :)Sajnos ezek gyakori problémák a mesterek után. 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, wookie írta:

Na ezért szoktam én szétszedni, és összerakni az autót. Nem csak azért, mert sok a leszarom tipusú ember, hanem mert nem ismerhet mindenki minden típus. 

Na jó de azért az elég nagy tömegben előforduló F astránál nem hihető magyarázat, hogy nem tudja mit hogyan kell visszarakni. A multkor jártam egy autó villamoságisnál ( haverom kocsiját húztam oda) és amig a "mester" dolgozott, én nézegettem erre-arra. A légkábel ami hátramegy a műhelyhez a háztól a vezérdrótra kábelkötegelővel van felrakva a villanydrót (nyilván, mert erre is való) csak éppen nem csípték le a felesleges részeket ott figyelnek 10 centinként egész kábel hosszában. Ezt nézegeti már évtizedek óta mennyire lehet igényes a munkájára? Semennyire, olyan qrva kibacott nagy rumli volt a műhelyben mint az állat, bokáig gázoltál az eldobált szir-szarokban az asztalon túrni kellett a szerszámokért. Hihetetlen és ez az ember már vagy 40 éve ezt csinálja. 

Link to comment
Megosztás:

22 perce, zotya975 írta:

Na jó de azért az elég nagy tömegben előforduló F astránál nem hihető magyarázat, hogy nem tudja mit hogyan kell visszarakni. A multkor jártam egy autó villamoságisnál ( haverom kocsiját húztam oda) és amig a "mester" dolgozott, én nézegettem erre-arra. A légkábel ami hátramegy a műhelyhez a háztól a vezérdrótra kábelkötegelővel van felrakva a villanydrót (nyilván, mert erre is való) csak éppen nem csípték le a felesleges részeket ott figyelnek 10 centinként egész kábel hosszában. Ezt nézegeti már évtizedek óta mennyire lehet igényes a munkájára? Semennyire, olyan qrva kibacott nagy rumli volt a műhelyben mint az állat, bokáig gázoltál az eldobált szir-szarokban az asztalon túrni kellett a szerszámokért. Hihetetlen és ez az ember már vagy 40 éve ezt csinálja. 

És akkor még megkérdezik hogy miért nem dolgozok a szakmámban...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, wookie írta:

És akkor még megkérdezik hogy miért nem dolgozok a szakmámban...

Biztos nehéz, mert a két véglet közt minden előfordul. Ugye az egyik a csak azt csinálják meg amit kértem és azt is lehetőleg a legolcsóbban, a másik a ha szakembernél volt és látta a másik hibát (mert neki látnia kell), azt is meg kellett volna csinálnia. Sajnos a mai világban mindent le kell egyeztetni, mert az első esetben nem fogják/tudják kifizetni a melót, a másiknál pedig rossz hírét keltik a mesternek. Ráadásul ez csak a jéghegy csúcsa.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, wookie írta:

És akkor még megkérdezik hogy miért nem dolgozok a szakmámban...

 

10 órája, Tiu írta:

Biztos nehéz, mert a két véglet közt minden előfordul. Ugye az egyik a csak azt csinálják meg amit kértem és azt is lehetőleg a legolcsóbban, a másik a ha szakembernél volt és látta a másik hibát (mert neki látnia kell), azt is meg kellett volna csinálnia. Sajnos a mai világban mindent le kell egyeztetni, mert az első esetben nem fogják/tudják kifizetni a melót, a másiknál pedig rossz hírét keltik a mesternek. Ráadásul ez csak a jéghegy csúcsa.

Ez ugye mindennel így van nem csak az autószereléssel. Csak éppen, amig a szobát ki tudja festeni bárki, ha rosszul sikerül abból nincs baj, legfeljebb csúnya meg lepereg a festék, az autószerelés azért nem ilyen dolog, ezen életek múlhatnak és szó szerint. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 7 months later...

Üdv! Futóműben minek a hibája tud vibrációt okozni? Elkezdett vibrálni a kormány 50-70-es tartományban elég erősen, olyan mintha 8-as lenne a kerékben! Érezni előte-utána is de nem ilyen mértékben! Kerekeket megcseréltem, centíroztattam de nem azok okozzák! Földőn állva rángatva nem látszik semmi, megemelve látom hogy kottyanik a balos kormánygömbfej! De az inkább kopogna ha jól gondolom!?

Link to comment
Megosztás:

32 perce, free0228 írta:

Üdv! Futóműben minek a hibája tud vibrációt okozni? Elkezdett vibrálni a kormány 50-70-es tartományban elég erősen, olyan mintha 8-as lenne a kerékben! Érezni előte-utána is de nem ilyen mértékben! Kerekeket megcseréltem, centíroztattam de nem azok okozzák! Földőn állva rángatva nem látszik semmi, megemelve látom hogy kottyanik a balos kormánygömbfej! De az inkább kopogna ha jól gondolom!?

Igen a kormánygömbfej inkább kopog , de nincs kizárva hogy mivel miatta játéka van a keréknek ez okozza a vibrációt. lehet még féltengely belső csukló, ami ha kikopott nem ropog mint a külső hanem vibrációt okoz. Legjobb lenne a gömbfejet cserélni, talán 3-4 ezer forint, aztán meglátod hogy marad-e a hiba. Elvileg a csere után kerék összetartást kellene állítani. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Igen a kormánygömbfej inkább kopog , de nincs kizárva hogy mivel miatta játéka van a keréknek ez okozza a vibrációt. lehet még féltengely belső csukló, ami ha kikopott nem ropog mint a külső hanem vibrációt okoz. Legjobb lenne a gömbfejet cserélni, talán 3-4 ezer forint, aztán meglátod hogy marad-e a hiba. Elvileg a csere után kerék összetartást kellene állítani. 

Igen gömbfejet intéztem délután, de elég redva idő van éppen a cseréhez a parkolóban! De holnap kicserélem mindenképp akkor! Futómű állítás az egyértelmű! Aztán majd kiderül hogy megjavul vagy sem!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, free0228 írta:

Igen gömbfejet intéztem délután, de elég redva idő van éppen a cseréhez a parkolóban! De holnap kicserélem mindenképp akkor! Futómű állítás az egyértelmű! Aztán majd kiderül hogy megjavul vagy sem!

Én is úgy csináltam hogy kivettem kompletten a nyomtávrudakat, és inkább a pincében cseréltem. Mondjuk első alkalommal amikor elvittem futóműveshez, előtte megjárattam az összes csavart meg bezsíroztam őket, hogy ne ott feszegessen a kerékívben. 

http://758P9110046.jpg

http://798P9110047.jpg

De volt hogy elmaradt a futómű beállítás, csak lemértem az eredeti hosszt, és arra tekertem be az újat. Ugyan ez csak nagyon kábé, és nem pontos, de szerencsém volt, mert nem húz félre és nem is eszi a gumit. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.