Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kényelmi kérdések


szt

Recommended Posts

Tapasztaltátok -e már a G Astrában a vezető űlés nyikorgását?

Borzasztó idegesítő tud lenni menet közben, van vmi jó megoldás erre házilag??

Van frankó hifi az autóban?Tekerd fel jó hangosra! :lol:

Az ülés alját nézd végig és esetleg fújd be zsírsprayvel.

Kormány bőrözéséhez le lehet e venni házilag a kormányt, vagy ne bántsuk a lufi miatt?

Ha mester csinálja szerintetek a lufi ugyanolyan biztonságos marad?

Itt Kecsekméten(Kadafalván) van egy mühely. Ebben a cikkben bővebben olvashatsz róla,itt pedig megtalálod a többi infót is.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Én nem festeném inkább áthúzatnám anyaggal. De leginkább hagynám gyárin hacsak nincsenek hosszútávú terveid mert mikor elakarod adni majd mindenki azért fog sírni hogy nem gyári a kárpit...

Sziasztok!

Ajtókárpit gyári szine nem tetszik igazán. Arra gondoltam, hogy szép kék színt kéne belevarázsolni. Csak a kárpitozott részre gondoltam.

Valami ötlet? Textíl festése vagy hasonló?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ajtókárpit gyári szine nem tetszik igazán. Arra gondoltam, hogy szép kék színt kéne belevarázsolni. Csak a kárpitozott részre gondoltam.

Valami ötlet? Textíl festése vagy hasonló?

'astra1.6' csinált ilyet: kék plüssszerű kárpittal huzatta át a gyári részeket az ajtókon. Plusz az üléshuzata is kék-fekete. Szerintem írj neki PÜ-t... Vagy keress bontott NJoy ajtókárpitokat. Azok is enyhén kékes színűek...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Valaki használ autó takaró ponyvát? Mik a tapasztalatok, hol, s milyet érdemes venni? Tescoban láttam 3200-ért, de Praktikerben 6-10e Ft között vannak. Autósboltokban (zegen, kisváros :( ) nem találtam, azt mondták, hogy próbáljam meg a 2 említett áruházat.

Az Astram a telet kint tölti, csak tavasszal állok neki garázst csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Én a Praktikerben vettem, közel 7000 fointért, nagyon jó! Vastag, szóval méretes a zacskó, amiben van! Erre kell figyelni. Belül bolyhos, tehát nem karcolja meg az autót, még ha kerül valami alá. Jól bírja az időt: havat, napot, esőt.

A tescos az kivül-belül egyforma, és én egy kicsit vékonynak találtam.

Akkor lehet nem árt kicsit többet kiadni érte.... De vajon melyik a jobb? Ha egész télen ázik, a csillag garázs alatt áll, vagy pedig ponyva alatt? Ponyva jó, csak a szellözés miatt nembiztos...vagy mégis? Tudom, ponyvázok itt, és még a végén mégsem ponyva. :(

Link to comment
Megosztás:

állítólag az enyém szellőzik is, bár hetekig nem szokott rajta lenni. Gumis alja van, tehát a szél se fújja le róla és macska/kutya se mászik alá. mindenféle méretben kapható, sajna, a nevére nem emlékszem, mert kidobtam a zacskót (ami kisebb bőrönd méretű volt), de egy S merci volt az elején ponyvával félig letakarva.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Kényelmi kérdés:

Ezelben a - 3 vagy - 9 fogokban, kicsit vacogva fázok be az autómba, mivel sajna garázsom nincs. Tudja valaki, hogyan lehetne ülésfűtést varázsolni a kocsiba? Láttam már ilyen szivargyújtós izé mizét, faternak vol is, de az olyan lassan melegedett be.. hogy kb mire fűtött a kcsoi addigra.

Létezik a magsabb felszereltségű kategóriában ilyen ülés ami fűthető? Mert ha veszek mad 2 ülést akkro oylat veszek. Valahogy ráapplikálom a hátsóablak és a tükör fűtés kapcsolójára, és de jó lesz.....

Link to comment
Megosztás:

Kényelmi kérdés:

Ezelben a - 3 vagy - 9 fogokban, kicsit vacogva fázok be az autómba, mivel sajna garázsom nincs. Tudja valaki, hogyan lehetne ülésfűtést varázsolni a kocsiba? Láttam már ilyen szivargyújtós izé mizét, faternak vol is, de az olyan lassan melegedett be.. hogy kb mire fűtött a kcsoi addigra.

Létezik a magsabb felszereltségű kategóriában ilyen ülés ami fűthető? Mert ha veszek mad 2 ülést akkro oylat veszek. Valahogy ráapplikálom a hátsóablak és a tükör fűtés kapcsolójára, és de jó lesz.....

Az astra G-be rendelhető az ülésfűtés.

Sok helyen lehet kapni füthető huzatot, lehet valamelyik nagyobb teljesítményű, és jobban fütt, és az lehet a drágább kategoria, nem a párezer Ft-os.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Kényelmi kérdés:

Ezelben a - 3 vagy - 9 fogokban, kicsit vacogva fázok be az autómba, mivel sajna garázsom nincs. Tudja valaki, hogyan lehetne ülésfűtést varázsolni a kocsiba? Láttam már ilyen szivargyújtós izé mizét, faternak vol is, de az olyan lassan melegedett be.. hogy kb mire fűtött a kcsoi addigra.

Létezik a magsabb felszereltségű kategóriában ilyen ülés ami fűthető? Mert ha veszek mad 2 ülést akkro oylat veszek. Valahogy ráapplikálom a hátsóablak és a tükör fűtés kapcsolójára, és de jó lesz.....

Hi!

Én az egyszerű megoldást választottam. Vettem vateráról rendes ülésfűtés betétet, azt ráragasztottam kétoldalassal az eredeti ülésre, az egészre meg ráment az üléshuzat. Váltó elé két kapcsoló, áram a szivargyújtóról és kész is. Lemértem, ha jár a motor 8A-t vesz fel egy ülésnyi, ami kb. 110W. :huh: Pár perc alatt már jó meleg..

(a rátehetőekben általában 5Aes biztosíték van.. Szóval annyit biztos nem kér..)

Tomka

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni abban, hogy a multikormányommal mi lehet a bibi?

Bekötve be vagyon, a rádió kompatibilis vele, mégsem kell életre...

Előre is köszi.

Akit érdekel, az "OPEL_ASTRA_G_igy_csinald_98_marciustol" kézikönyvet feltöltöttem az alábbi linkre, onnan letöltheti:

http://www.sendspace.com/file/fgxpyh (130 MB)

Fogyassza mindenki egészséggel.

Link to comment
Megosztás:

Ja bocsánat!

Azt nem írtam, hogy nem sokkal többett értek az autóhoz,minthogy levezetek havonta 4-5.000 km-t :)

Tehát honnan is induljak el felkutatni azt a köteget?

Lehet,hogy egy autóvillamosságistól?! :D

Csak meg kéne nézni, hogy a kormányátvezető csatijából mennek-e ezek a kábelek:

zöld és kék-piros. a zöld a rádiónál már piros-fehéren lesz (ez adja a rádió bekapcs

után a tápot a kormánytávnak). a kék-piros a rádiónál is kék-piros és az 1-es pinbe megy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni abban, hogy a multikormányommal mi lehet a bibi?

Bekötve be vagyon, a rádió kompatibilis vele, mégsem kell életre...

Előre is köszi.

Akit érdekel, az "OPEL_ASTRA_G_igy_csinald_98_marciustol" kézikönyvet feltöltöttem az alábbi linkre, onnan letöltheti:

http://www.sendspace.com/file/fgxpyh (130 MB)

Fogyassza mindenki egészséggel.

milyen rádiód van???

nekem pl: Pioneer ami szintén kompatibilis, csak kő oda még egy adapter amit ha beszeresz akkor fog menni csak. az enyém már müködik :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.