Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szeritnem az a vákumos EGR- mintha úgy rémlene azt nem nagyon szokták takarítani.....

Ugye két csavar áll ki a müagyag házból egy gumi rezgéscsillapítóval megtoldva és van rögzítve a bódéhoz. A műanyagból tört ki a csavar? Mert akkor szerintem bontózni kéne egyet inkább.

Akkor dobozt nézek :)

A vakumos EGR akkor nem takarítható? Mert motorfeknel nekem is gyullad a check engine, illetve van hogy kuplung kinyomasakor lassítás közben megáll a motor évek ota. Az alapjarati motort kiganeztam, talán egy kicsit jobb lett. Kivillogtatasnal sebesség jeladó problémát jelzett az auto.

Módosítva : mrbenedict
Link to comment
Megosztás:

Lehet takarítgatni, csak nincs értelme. Le kell zárni akkor le van róla a gond.

A motor meg pontosan a sebességjeladó hiba miatt áll le, és dobálja a check engine-t

A sebesség jeladó az nem az óraegység hátuljában az útjeladó? :icon14: :rolleyes: Tegnap levágtam az egyvezetékes hőfok jeladó saruját és foorrasztottam ár egy újat. Nagyon el volt már oxidállódva, az utóbbi időben létszer is jártam úgy menet közben feküdt a mutató, és félreálltam kicsit megmozgatni. Plussz kicsit megcsiszoltam a jeladó tetejét.

Link to comment
Megosztás:

Es mindezeket hogyan tudom javitani?

Az útjeladót csak cserélni lehet tudtommal, illetve akkor szokott még hibát okozni ( annak ellenére hogy jó) ha elszakad a kilóméteróra spirál, mert ez működteti a jeladót is. De én egy műszeregység kiszedést-visszarakást is megejtenék hátha csak a csati kontakthibás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Korábban volt szó az én aktuális problémámról.
Az lenne a problem, hogy a leömlő utáni tűzkarikánál kifúj a kipufogó rendszer, a tűzkarika új, a fészek amibe beleül fel lett hegesztve és esztergálva, de még mindég kifúj. Már elhatároztam, hogy rezonátorcső lesz beépítve (flexibilis cső) ha 2 évet bír ki akkor cserélve lesz, de legalább nem fúj ki. A kipufogót a katalizáror előtt meg tudom tartózni 2 gumibakkal mint a többi helyen, a kérdés az, hogy a rezonátor csövet lehet-e hegeszteni? Azt megállapítottam hogy valamilyen hullámlemez az anyaga, vagy tegyem be 2 csőkötővel? 056_306_resize.jpg

Kinek mi a tapasztalata erről a csőkötőről? Azt olvastam,ha pasztával van összeszerelve később könnyebb szétszedni, mert nem rohad össze....

Link to comment
Megosztás:

Az útjeladót csak cserélni lehet tudtommal, illetve akkor szokott még hibát okozni ( annak ellenére hogy jó) ha elszakad a kilóméteróra spirál, mert ez működteti a jeladót is. De én egy műszeregység kiszedést-visszarakást is megejtenék hátha csak a csati kontakthibás.

Par eve volt spirál csere, lehet akkor kurta el a jo mesterember....

Másik érdekes történet.

Kiporgetem az autót, teszem azt előzok. Es kipufogó szag kezd terjengeni az autóban. Kipufogó nem fúj, karter cső nem robbant szét. Befekudtem a motorba, es ugy kezdtem pörgetni a motort, es nem lattam semmit. Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábban volt szó az én aktuális problémámról.

Az lenne a problem, hogy a leömlő utáni tűzkarikánál kifúj a kipufogó rendszer, a tűzkarika új, a fészek amibe beleül fel lett hegesztve és esztergálva, de még mindég kifúj. Már elhatároztam, hogy rezonátorcső lesz beépítve (flexibilis cső) ha 2 évet bír ki akkor cserélve lesz, de legalább nem fúj ki. A kipufogót a katalizáror előtt meg tudom tartózni 2 gumibakkal mint a többi helyen, a kérdés az, hogy a rezonátor csövet lehet-e hegeszteni? Azt megállapítottam hogy valamilyen hullámlemez az anyaga, vagy tegyem be 2 csőkötővel?

Kinek mi a tapasztalata erről a csőkötőről? Azt olvastam,ha pasztával van összeszerelve később könnyebb szétszedni, mert nem rohad össze....

Nálam egyik helyen ilyen van... egyik oldalon végül rá lett hegesztve, mert kifújt. Feszül, és torzul... Nem rossz, de igazából a gyári cucc lenne jó! Én most nézegetek egy egész jó rendszert egy keveset futott XEL-ről... Lehet megveszem, és felhajítom, mert az nem szopat azzal, hogy kifúj.

Módosítva : hening
Képpel idézés.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem ez pont két éve van fent, semmi baja:

http://www.opelforum.hu/uploads/gallery/album_225/gallery_5473_225_1078575.jpg

http://www.opelforum.hu/uploads/gallery/album_225/gallery_5473_225_252241.jpg

Simán hegesztve van a csőre és 100mm hosszú. 3000.-Ft körül van.

Köszönöm!

Én is gondolkodtam azon, hogy fölhegesztem, de akkor a katalizátor elé föl kell tennem egy perempárt, ami nem nagy feladat. Neked a rendszert úgy látom hogy a rezonátorcső tartja elől, nem libeg? Elbírja a rezonátorcső? Én azon gondolkozom, hogy föltartózom hogy ne a rezonátorcső tartsa azt, amit a motor tartana.

Link to comment
Megosztás:

Par eve volt spirál csere, lehet akkor kurta el a jo mesterember....

Másik érdekes történet.

Kiporgetem az autót, teszem azt előzok. Es kipufogó szag kezd terjengeni az autóban. Kipufogó nem fúj, karter cső nem robbant szét. Befekudtem a motorba, es ugy kezdtem pörgetni a motort, es nem lattam semmit. Ötlet?

Hát, pedig csak úgy tud bejutni az utastérbe ha valahol kifúj...ha nincs lyuk a bódén akkor csak a szellőző rostélyokon tud bejutni. Ha ezeket lezárod és lekapcsolod a venti akkor is érezni?

Link to comment
Megosztás:

Par eve volt spirál csere, lehet akkor kurta el a jo mesterember....

Másik érdekes történet.

Kiporgetem az autót, teszem azt előzok. Es kipufogó szag kezd terjengeni az autóban. Kipufogó nem fúj, karter cső nem robbant szét. Befekudtem a motorba, es ugy kezdtem pörgetni a motort, es nem lattam semmit. Ötlet?

Fog(as)d be a végét, akkor néz és hallgasd meg, hol szelel.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Én is gondolkodtam azon, hogy fölhegesztem, de akkor a katalizátor elé föl kell tennem egy perempárt, ami nem nagy feladat. Neked a rendszert úgy látom hogy a rezonátorcső tartja elől, nem libeg? Elbírja a rezonátorcső? Én azon gondolkozom, hogy föltartózom hogy ne a rezonátorcső tartsa azt, amit a motor tartana.

A második képen van egy bilincs a féltengely magasságában, az fogja hozzá még a motorhoz hátul a leömlőt. Többre nem nagyon van szükség, mert a középső dobot és a katalizátort tartja a másik. A kettő között pedig csak a cső van, ami nem nehéz.

Link to comment
Megosztás:

Hát, pedig csak úgy tud bejutni az utastérbe ha valahol kifúj...ha nincs lyuk a bódén akkor csak a szellőző rostélyokon tud bejutni. Ha ezeket lezárod és lekapcsolod a venti akkor is érezni?

Vagy a hátsó ajtón keresztül, ha nem jól zár.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Opel Astra caravan 1996 1,4 C14 NZ motorkóddal tulajdonosa vagyok

Segítséget szívesen fogadok... Leírom a problémát, ami nem egyszerű..

Évek óta volt visszatérő gyújtás problémám.. főleg esős- párás időben... és főleg rövid kezdő utak után.. leállás után nem indult a gép..

Majd rendeződött a dolog és akár hónapokig problémamentes volt... előfordult még hirtelen gázadásnál megtorpanó motor...úgy két éve szerelő állítólag motor vezérlő egységet cserélt de nem hiszem.. nem változott alapvetően semmi.. úgy egy éve a gyári rádiót csak véletlenül lehetet bekapcsolni.. leírom, hátha köze lehet a dologhoz... illetve hirtelen gázadásnál amikor a motor megtorpant, erőlködött.. a jobb ajtó felől a vezérlő környékéről halc cicerésző hang hallatszott....

Múlt hét szombaton esős idő.. indítanám nem indul.

Osztófedelet levettem.. rotor kopottas az érinkezők kissé korrodáltak de száraz,. kitakarítottam. kontakt spray... feltettem... indult... sőt... szokatlanul jól harapott... délután 2x 40km gond nélkül..

Másnapreggel meló 4 km re... odamegyek leállítom.. hamar végzek indul gyorsításnál kissé dadog... 4-500 méternél lehörög.. megáll

Osztófedél le kitöröl.. ,kontakt spray... nem indul... játszadozás akku merülésig... haver, vontatókötél- hazahúz..hja... kötélről sem indul..

Gondoltam kipiheni magát másnapra de nem délután összes relé csatlakozó vezeték átnéz megmozgat, kontakt spray semmi... másnap autószerelő ismerős nézi... szikra semmi... megbeszéljük... másnap hoz új gyújtótrafót új osztófedelet . új rotort... kicseréli... semmi... délután elmegyek gyújtás vezérlő elektronika betesz.... semmi..

Jelenleg komplett gyújtás elosztót várom de már abban sem bízok...

Ha valakinek volna hozzá ötlete mi a bánat lehet ez... sokat tudna segíteni vele..

Előre is köszönöm.

Laci.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Mi lelte a dlágaszágomat, hogy megállás után (kereszteződés, lámpa, pancserek) a 900-as alapjárat felmászik 1500-ra, és ott marad? Jön hozzá egy 0505-ös tengeralattjáró is. Értem én, hogy alapjárati motor, de akkor hidegen miért jó? Ha meg leállítom, elindítom, akkor is 900, egy gázfröccs, és felmászik magától 1500-ra.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Mi lelte a dlágaszágomat, hogy megállás után (kereszteződés, lámpa, pancserek) a 900-as alapjárat felmászik 1500-ra, és ott marad? Jön hozzá egy 0505-ös tengeralattjáró is. Értem én, hogy alapjárati motor, de akkor hidegen miért jó? Ha meg leállítom, elindítom, akkor is 900, egy gázfröccs, és felmászik magától 1500-ra.

Igazából én nem találtam meg ezt a hibakódot a listában.... :icon14: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Rossz a listád! :P http://www.obd-codes.com/p0505

Itt kontakt hibára utal, de esetleg volt-e már valakinek ilyen hibája?

Amikor nekem carakodott az alapjárat és bedobta a hibakódot, magától pár 100méter után megszünt, illetve most gagyitron alapjárati motor van benne, amivel ritán előjön a felpörgés "gáz kitartás", makacs esetben amikor nem hagyja abba leállítom a motort és utánna megszűnik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanez a hibakód ECU cserével szűnt meg. :D

Hidegen frankó alapjárat, aztán 2000 1/perc lett belőle később. Akármit csináltam, nem akart lejjebb menni és dobta is a hibát utána nem sokkal. Lehúztam a csatit a léptetőről járó motornál, majd vissza, akkor majdnem megfulladt, egy kicsit volt szép alapjárat és megint 2000. Végül ECU hibára vezettük vissza a problémát és be is jött.

Utóirat: mielőtt felkapcsolta volna a pech engine piktogramot, előtte azért hallhatóan próbált küzdeni az ECU.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanez a hibakód ECU cserével szűnt meg. :D

Hidegen frankó alapjárat, aztán 2000 1/perc lett belőle később. Akármit csináltam, nem akart lejjebb menni és dobta is a hibát utána nem sokkal. Lehúztam a csatit a léptetőről járó motornál, majd vissza, akkor majdnem megfulladt, egy kicsit volt szép alapjárat és megint 2000. Végül ECU hibára vezettük vissza a problémát és be is jött.

Utóirat: mielőtt felkapcsolta volna a pech engine piktogramot, előtte azért hallhatóan próbált küzdeni az ECU.

ECU-t hamarabb cserélek, mint alapjáratit (i love x16xel :D ). Szerencsére van is egy tarcsiba, sztem reggel kicserélem. Próbál küzdeni, feltolja 2000-ig, hogy onnan visszaejti, de 1500-nál megáll.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanez a hibakód ECU cserével szűnt meg. :D

Hidegen frankó alapjárat, aztán 2000 1/perc lett belőle később. Akármit csináltam, nem akart lejjebb menni és dobta is a hibát utána nem sokkal. Lehúztam a csatit a léptetőről járó motornál, majd vissza, akkor majdnem megfulladt, egy kicsit volt szép alapjárat és megint 2000. Végül ECU hibára vezettük vissza a problémát és be is jött.

Utóirat: mielőtt felkapcsolta volna a pech engine piktogramot, előtte azért hallhatóan próbált küzdeni az ECU.

Nem lehet-e szétszedni az ECU-t? Szerintem lehet, hogy csak egy forrasztás válik el a hőtágulás+rezgés hatására és olyankor zavarodik meg. Hidegen persze nincs gond mert összehúzódva újra kontaktba kerülnek az alkatrészek. Ez egy jellemző elektronikai hiba, főleg ott ahol rezgésnek van kitéve mint az autóban de ugyanakkor primitív, egy átforrasztással javítható lehet feltéve ha szét és aztán össze is lehet rakni. Mondjuk szemre nehéz az ilyen jellegű hibákat észre venni a nyáklapon. Én szétszedném és átforrasztanám amit lehet ha lehet aztán vagy sikerül vagy nem akkor annak már így is-úgyis mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet-e szétszedni az ECU-t? Szerintem lehet, hogy csak egy forrasztás válik el a hőtágulás+rezgés hatására és olyankor zavarodik meg. Hidegen persze nincs gond mert összehúzódva újra kontaktba kerülnek az alkatrészek. Ez egy jellemző elektronikai hiba, főleg ott ahol rezgésnek van kitéve mint az autóban de ugyanakkor primitív, egy átforrasztással javítható lehet feltéve ha szét és aztán össze is lehet rakni. Mondjuk szemre nehéz az ilyen jellegű hibákat észre venni a nyáklapon. Én szétszedném és átforrasztanám amit lehet ha lehet aztán vagy sikerül vagy nem akkor annak már így is-úgyis mindegy.

Megmondom őszintén, hogy mióta bent a másik ECU a kulcs rátanítása óta, azóta az eredeti ECU-val nem is foglalkoztam. Elraktam valahova a garázsban. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.