Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

köszönöm a segítséget!

akkor vagy a defa(amiket szerel be pár cég ilyen 60+pénzért) vagy a vízcsöves akkor nagyon más megoldás-gyártó nincs 

mert az ilyen vasaló meg villanyrezsó dolgokat nem szeretnék elkövetni

a vaterás defa nem hangzik rosszul, megnézem mennyi hely van az x14xe blokkján ehhez, igaz a honlapján írja hogy van ehhez a típushoz melegítő

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 27., wookie írta:

A két pólusú azért kell a dis gyújtásosokba, mert azoknál párhuzamosan mindig két szikra van, asszem az 1-4 és a 2-3 megy egyszerre. Ugye kétszer annyi szikra ugyanazon idő alatt kétszer annyira "eszi" meg a gyertyát, így a két pólusúval tolták ki a gyertya élettartamát. 

Az újabb 3-4 pólusú gyertyáknak a mi motorjainkba nincs értelmük, jellemzően a nagyon modern, szegény keverékes, és rétegzett befecskendezéssel működő motorokban vannak ilyenek, szintén élettartam, valamint a szegény keverék miatt, a biztosabb gyulladás érdekében. 

Természetesen szikra mindig csak egy pólusnál keletkezik. 

Meg ugye a DIS nagyobb feszültséget állít elő, mint egy rotoros gyújtás, emiatt biztosabb a szikraképződés is és ezért is eszi jobban a gyertyát.

Egyébként nekem egy pólusúval nem volt valami frankó a motor járása és nem is ment úgy.

Amúgy már cserélnem kéne a bosch gyertyáimat, mert már párszor belement a 30 ezer km. :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

 

Letudnátok írni nekem mi kel egy szelepszár szimering cseréhez, ezt otthon is ellehet végezni házilag is? mennyire bonyi? gondom hogy eszegeti az olajat és arra gondoltam ezt megtenném. azért gondoltam erre mert 3/4 ig volt a nívó pálcán az olaj szint majd 315 km után teljesen lement az aljáig a nivónak.

 

1.4 x14nz astra

Módosítva : lombi
Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, lombi írta:

sziasztok!

 

Letudnátok írni nekem mi kel egy szelepszár szimering cseréhez, ezt otthon is ellehet végezni házilag is? mennyire bonyi? gondom hogy eszegeti az olajat és arra gondoltam ezt megtenném. azért gondoltam erre mert 3/4 ig volt a nívó pálcán az olaj szint majd 315 km után teljesen lement az aljáig a nivónak.

 

1.4 x14nz astra

Hát, kissé hosszú a leírása, de rövidített verzió: szelepfedél leszed, a szelepeket célszerszámmal, ( ami lehet bolti vagy készített) lenyomkodjuk, a hidrotőkéket, himbákat, szelepkupakokat kiszedjük. Az olaj visszaeresztő járatokat itt érdemes ronggyal bedugni mert pár alkatrész le tud itt esni a karterba. A vezérmű szíjtárcsa, a gyujtáselosztó, és alatta egy kis lemez kiszedése után a bütyköstengely az akku felé kihúzható. Ezután a szelepeket ismét lenyomkodjuk, de ekkor az adott dugattyút a felső holtpontra tekerjük, a gyertya helyén egy puhább fém  akármivel benyúlunk a szeleptányért megtámasztjuk ( én vastag bádogos cint használtam) hogy a szelepék fellazuljon, a szeleprugó tányérját le lehessen szedni, utána a rugót, az alsó szeleptányért, és alatta ott a szimering. Célszerszámmal, vagy fogóval lehúzható majd mehet a helyére az új. Aztán minden vissza, egy szimering csere kész. A tőkéket, himbákat..stb ugyanoda kell visszatenni ahonnan kivetted.

2050720-20151129-CydHJM.jpg

2050721-20151129-Dytftk.jpg

2050723-20151129-IcPh1J.jpg

Én a hidrotőkéket kimostam, és mivel előre nem töltöttem fel őket olajjal, a vezérműtengely visszarakása után kézzel bementek a helyére a himbák, ugye üresen a tőkék még összenyomhatók. Aztán az olajnyomás majd feltölti őket. Mivel vezérlést kell bontani, érdemes ezzel egy időben cserélni a szimeringeket. Hát nagyjából ennyi.

Ha szimeringes a motor akkor indításkor szokott egy nagy füstpamacsot nyomni, ami nekem már megvolt, de ilyen mértékű olajfogyás amit írtál nem.

https://www.youtube.com/watch?v=RuQYKVsPTrE

Módosítva : zotya975
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ha esetleg valakinek hidrotőke gondja van én cseréltem az összeset (volt némi zörgő hang de kiderült nem a tőke volt) 

le lett tesztelve csak kettő folyik a többi hibátlan szóval ha valakinek van pár hibás akkor nekem van 14 jó gyárim ami kb 130 ezret futott

szelepszár szimering meg még mindig a gyári van benne, most jár 210-nél az óra, nekem azután evett kevesebb olajat amikor kipucoltam az olajlehúzó gyűrűt, elég jó be volt rakódva

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

40 minutes ago, lombi írta:

Szia indításkor nekem is olyan füstöt nyom mint a tied akkor esélyes hogy a szelepszár szimeringek vannak elfaradva es bedolgozzák az olajat ami a kipufogót távozik.ezert eszi.

Hát esélyes, mondjuk nekem csak olyan 1.5-2 liter fogyott olajcsere periódus tehát 10 ezer kilométer alatt. Párezer forint a 8 szimering ( nekem mondjuk 10 kellett mert kettőt elrontottam :-)) meg egy fél nap a csere kényelmesen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 27., csicsó írta:

GM 2 polusút vettem bele,viszont az alapjárati egyenetlenség és a velejáró kipufogó puffogás megmaradt(hidegen nem puffog csak ha már melegedetett kicsit)

Viszont azt tapasztaltam ha a klímát bekapcsolom akkor kiegyenesedik a járása és nem is puffog:confused:

Ilyenkor(klímával) az alapjárati fordulat nem emelkedik meg,valami ötlet?

ECU hiba?Már egyszer volt javítva amikor 2 henger nem ment

Link to comment
Megosztás:

Azért ahogy feljebb is említették, az olajlehúzó gyűrű is lehet szar, bár ez csak utána derül ki miután kicserélted. Nekem szelepszár szimeringezés után kb. 200 Km/1 L-t felszippantott a gyűrűknél.

 

Amúgy eddig nem nézegettem nagyon, de az X..SZ és C..NZ motorok között a gyújtás a különbség csak ?

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, zotya975 írta:

Hát esélyes, mondjuk nekem csak olyan 1.5-2 liter fogyott olajcsere periódus tehát 10 ezer kilométer alatt. Párezer forint a 8 szimering ( nekem mondjuk 10 kellett mert kettőt elrontottam :-)) meg egy fél nap a csere kényelmesen.

szia!

mik a szimering méretek bütyköstengelynél jobb ,bal oldalon az nem tudod véletlen? gondolom mind a kétoldalon akkor cseréljem le?

 

 

Link to comment
Megosztás:

39 minutes ago, lombi írta:

szia!

mik a szimering méretek bütyköstengelynél jobb ,bal oldalon az nem tudod véletlen? gondolom mind a kétoldalon akkor cseréljem le?

 

 

Egyformák mindegyik oldalon, nincs megkülönböztetve hogy szívó vagy kipufogó szelephez való, mert a szelepszár átmérője egyforma csak a tányér más. Hát a méretét passzolom, én simán csak bementem az Unixba és kértem, de pölö a Láng oldalán vannak méretek:http://webshop.langauto.hu/List.aspx?G&1823&9900401&9900373&1&19&9&1&~/frmCarBrowser.aspx?IGCB|18|2|0|3 Hát ha már bontva van érdemes mindegyik oldalon kicserélni, ugye nem tudod pontosan melyik a kopott.

Link to comment
Megosztás:

3 minutes ago, zotya975 írta:

Egyformák mindegyik oldalon, nincs megkülönböztetve hogy szívó vagy kipufogó szelephez való, mert a szelepszár átmérője egyforma csak a tányér más. Hát a méretét passzolom, én simán csak bementem az Unixba és kértem, de pölö a Láng oldalán vannak méretek:http://webshop.langauto.hu/List.aspx?G&1823&9900401&9900373&1&19&9&1&~/frmCarBrowser.aspx?IGCB|18|2|0|3 Hát ha már bontva van érdemes mindegyik oldalon kicserélni, ugye nem tudod pontosan melyik a kopott.

szia oks ja én a vezérlesfélöli és a gyújtás felőli szimeringre gondoltam hogy ezek is egyformák?

Link to comment
Megosztás:

12 minutes ago, lombi írta:

szia oks ja én a vezérlesfélöli és a gyújtás felőli szimeringre gondoltam hogy ezek is egyformák?

Nem, mert a vezérlés felől egy tényleges szimering van, a gyujtás felől pedig egy O gyűrű, ( igazából kettő, de csak a nagyobbik szokott ereszteni)legalábbis nekem a barna-elosztófedeles gyujtásnál.

https://cromax.hu/elektromos_rendszer/gyujtasrendszer/gyujtaseloszto_alkatreszei/o-gyuru_gyujtaseloszto_ala_opel_astra_f_1_4_1_6_34215

https://cromax.hu/motor/vezerles_es_alkatreszei/vezermutengely_tomitesei/vezermutengely_szimering_opel_32812

Módosítva : zotya975
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, Stevy írta:

Azért ahogy feljebb is említették, az olajlehúzó gyűrű is lehet szar, bár ez csak utána derül ki miután kicserélted. Nekem szelepszár szimeringezés után kb. 200 Km/1 L-t felszippantott a gyűrűknél.

 

Amúgy eddig nem nézegettem nagyon, de az X..SZ és C..NZ motorok között a gyújtás a különbség csak ?

Nem. X-es már alu teknős, kopogásérzékelős és elektromos EGR-es. Illetve nagyobb a kompresszióviszony is.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zsolt5566 írta:

Kérdésem menyibe kerül egy 1.4 16v motor meggyürüzése.

Ha csak gyűrűt cserélsz akkor konkrétan annyiba amennyiért tudsz gyűrűszettet venni, meg még pár apróság, karter-hengerfej tömítés, síkolás ( ha kell) hengerfej csavar ha nem a régit rakod vissza.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, zsolt5566 írta:

Kérdésem menyibe kerül egy 1.4 16v motor meggyürüzése.

Szerintem 60 alatt nem áll meg...

-gyűrűk

-hengerfejmunka

-hengerfej tömítés

-ÚJ hengerfejcsavarok

-olaj+szűrő

-hűtőfolyadék

-vezérlésszett (+vízpumpa+alsó vezérmű fogaskerék)

Látatlanban ennyit vennék meg...

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Meg tudná valaki mondani nekem,hogy a hosszbordás szíjat hogyan tudnám a legkönnyebben lecserélni?

Ez egy x16szr szervóval,tehát a szíjat át kellene valahogyan fűzni a motortartó bakon.

Elég lehet e a kasztnin a gumibak csavarjait kiszedni,enged e annyit lefele,hogy a szíjat át tudjam fűzni,vagy le kell vennem a szivattyút is meg a bakot is?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Szabadij írta:

Üdv!

Meg tudná valaki mondani nekem,hogy a hosszbordás szíjat hogyan tudnám a legkönnyebben lecserélni?

Ez egy x16szr szervóval,tehát a szíjat át kellene valahogyan fűzni a motortartó bakon.

Elég lehet e a kasztnin a gumibak csavarjait kiszedni,enged e annyit lefele,hogy a szíjat át tudjam fűzni,vagy le kell vennem a szivattyút is meg a bakot is?

Előre is köszönöm!

Én csak a gumibakot vettem le.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 29., zotya975 írta:

Hát, kissé hosszú a leírása, de rövidített verzió: szelepfedél leszed, a szelepeket célszerszámmal, ( ami lehet bolti vagy készített) lenyomkodjuk, a hidrotőkéket, himbákat, szelepkupakokat kiszedjük. Az olaj visszaeresztő járatokat itt érdemes ronggyal bedugni mert pár alkatrész le tud itt esni a karterba. A vezérmű szíjtárcsa, a gyujtáselosztó, és alatta egy kis lemez kiszedése után a bütyköstengely az akku felé kihúzható. Ezután a szelepeket ismét lenyomkodjuk, de ekkor az adott dugattyút a felső holtpontra tekerjük, a gyertya helyén egy puhább fém  akármivel benyúlunk a szeleptányért megtámasztjuk ( én vastag bádogos cint használtam) hogy a szelepék fellazuljon, a szeleprugó tányérját le lehessen szedni, utána a rugót, az alsó szeleptányért, és alatta ott a szimering. Célszerszámmal, vagy fogóval lehúzható majd mehet a helyére az új. Aztán minden vissza, egy szimering csere kész. A tőkéket, himbákat..stb ugyanoda kell visszatenni ahonnan kivetted.

2050720-20151129-CydHJM.jpg

2050721-20151129-Dytftk.jpg

2050723-20151129-IcPh1J.jpg

Én a hidrotőkéket kimostam, és mivel előre nem töltöttem fel őket olajjal, a vezérműtengely visszarakása után kézzel bementek a helyére a himbák, ugye üresen a tőkék még összenyomhatók. Aztán az olajnyomás majd feltölti őket. Mivel vezérlést kell bontani, érdemes ezzel egy időben cserélni a szimeringeket. Hát nagyjából ennyi.

Ha szimeringes a motor akkor indításkor szokott egy nagy füstpamacsot nyomni, ami nekem már megvolt, de ilyen mértékű olajfogyás amit írtál nem.

https://www.youtube.com/watch?v=RuQYKVsPTrE

szia még egy kérdésem ugye amikor leveszem a vezérlést a szelepfedélet akkor a szelep rugó nyomja a bütykös tengelyt,meg a hidrotökéket, ezt egyesével kell cserélni? egy töke lenyom és szeleprugó összenyom majd kivesz cserél uj szimering és vissza minden?  mert ugye amíg nyomja a rugó addig nem tudom lehúzni a bütykös tengely?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.