Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, joecockroach írta:

Sziasztok!

Lambda szondat nem kell néha kiszerelni és megtakarítani?

Szerintem sok értelme nincs, annyira nem lehet pucolni, max kiégetni gázzal, de azt az autópályán is lehet a helyén. :) Ha már rosszul mér (lassú van el van mászva a tartománya) akkor az kuka.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetek kérném.

Kocsi eladás előtt állok, és el kezdett rosszalkodni a járgány.

Gázadásnál rángat egyszer-többször független, hogy hányadik sebességben van. Elosztófedél, kábelek, gyertyák oké.

Most az utolsó próbakörnél mindegyik emelkedőmenetben kivillant a motorlámpa, utána elaludt, kivételesen csak egyszer rángatott..

Holnap viszem szervizbe kód miatt.

Valakinek esetleg hasonló esetből tapasztalat?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, szkury írta:

Sziasztok!

A segítségetek kérném.

Kocsi eladás előtt állok, és el kezdett rosszalkodni a járgány.

Gázadásnál rángat egyszer-többször független, hogy hányadik sebességben van. Elosztófedél, kábelek, gyertyák oké.

Most az utolsó próbakörnél mindegyik emelkedőmenetben kivillant a motorlámpa, utána elaludt, kivételesen csak egyszer rángatott..

Holnap viszem szervizbe kód miatt.

Valakinek esetleg hasonló esetből tapasztalat?

Előre is köszi.

Sok baja lehet..de hibakód nélkül teljesen felesleges találgatni.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 04. at 10:45, zotya975 írta:

Igen, az út vagy más néven sebesség jeladó. A sebességmérő mechanikus működésű a spirál hajtja, ez meg rá van építve az órára. Innen tudja a motorvezérlő hogy az autó mozgásban van, és motorféknél magasan tartja a fordulatszámot. Hibás működését a 24-es hibakóddal jutalmazza. Ezen kívül ha rossz okozhat még motorféknél, gurulásnál lefulladást. Ha ez nincs , akkor csak a sárga lámpa van amit nézegetni kell időnként.

2215002-20160504-z2ygku.jpg

Szétszedtem a műszeregységet, de nekem más belül, mint a képen (Lengyel F-Astra Classic 2002-ből). Nincs külön jeladó, hanem egy NYÁK, ami bele van építve a sebességmérő órába. A cseréhez - amennyire beleláttam - meg kellene bontani az óra mechanikáját. Ráadásul a kereskedésben csak ez (a képen látható) jeladó volt. Úgy tűnik, hogy vagy az egész órát kell cserélni, ami gondolom nem olcsó, vagy keresek valahol egy bontott műszeregységet (vagy megtanulok együtt élni a néha világító motorlámpa jelenséggel).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek lehet köze a műszerfalon villogó sárga fényhez annak, hogy esetlegesen kifogyott a benzin a kocsiból?

(nem vagyok a kocsinál, telefonon próbálták leírni a hibát).

Arról már olvastam hogy ha baja van a kocsinak akkor ki lehet villogtattni a műszerfallal a hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Power írta:

Sziasztok!

Szerintetek lehet köze a műszerfalon villogó sárga fényhez annak, hogy esetlegesen kifogyott a benzin a kocsiból?

(nem vagyok a kocsinál, telefonon próbálták leírni a hibát).

Arról már olvastam hogy ha baja van a kocsinak akkor ki lehet villogtattni a műszerfallal a hibakódot.

Ha indítózás közben villog az a motorhiba jelző, akkor az immo hiba. Nem érzékeli a kulcsot.

 

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Power írta:

Köszönöm urak, ez volt a probléma, mármint az immo.

A "rossz" kulcsot meg lehet valahogy javítani?

A kulcs úgy szokott elromlani, hogy pölö a pótkulccsal akarják indítani a kocsit amiben nincs csip, vagy leejtették, szétesett, és kipottyant belőle, vagy oda volt ragasztva a kormány burkolathoz ( mert valamikor kulcsot cseréltek) és onnan most lepottyant.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 26. at 21:33, wookie írta:

Abban a kivételes helyzetben vagyok, hogy tudok neked mutatni egy 90e km-t futott szr-t. Ez most csak hidegen, de melegen is ugyanígy jár, csak alacsonyabb fordulaton. Gyorsan csináltam is videót:

Szóval ha tökéletességre törekszel, akkor keresgélj még.

 

Reakcióidőm, mint egy lejháré.

Nekem is eléggé instabil az alapjárat, de csak melegen. Hidegen egyenletesen jár, de melegen néha kihagy. Igaz, a gyertyák már vagy 3 évesek is lehetnek és a 30 ezer km is már kétszer megvan bennük. Eredetivel megegyező Bosch gyertyák. Amúgy még lehet a gyertyakábel hiba is, mivel már eléggé kemények az enyémek. Ugye anno én kib.sztam a szénszálas kábeleket és kapott fémszálas gyertyakábeleket.
Amúgy az enyém így zakatol alapjáraton, hallani is, hogy az alapjárat nem betonstabil:

De úgy hallom, hogy ez X16SZR-re jellemzőség, hogy zakatolós hangja van. :D Mondjuk ebben a motorban félmillió km-nél is több van már.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 04. at 10:45, zotya975 írta:

Igen, az út vagy más néven sebesség jeladó. A sebességmérő mechanikus működésű a spirál hajtja, ez meg rá van építve az órára. Innen tudja a motorvezérlő hogy az autó mozgásban van, és motorféknél magasan tartja a fordulatszámot. Hibás működését a 24-es hibakóddal jutalmazza. Ezen kívül ha rossz okozhat még motorféknél, gurulásnál lefulladást. Ha ez nincs , akkor csak a sárga lámpa van amit nézegetni kell időnként.

 

Alapjáraton gurulva tart magasabb fordulatszámot, míg meg nem állsz. Motorféknél nem fullad le, csak ha motorfék üzemben kinyomod a kuplungot. Sajnos jártam már így és elég kellemetlen, hogy mész egy kereszteződéshez aztán kuplung be, motor meg leáll. Reagálni nincs időd. :D

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

4 órája, daykiller írta:

Alapjáraton gurulva tart magasabb fordulatszámot, míg meg nem állsz. Motorféknél nem fullad le, csak ha motorfék üzemben kinyomod a kuplungot. Sajnos jártam már így és elég kellemetlen, hogy mész egy kereszteződéshez aztán kuplung be, motor meg leáll. Reagálni nincs időd. :D

Nekem le sem fulladt csak néha hibalámpát gyujtott motorféknél.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 09. at 8:11, Kriza írta:

Szétszedtem a műszeregységet, de nekem más belül, mint a képen (Lengyel F-Astra Classic 2002-ből). Nincs külön jeladó, hanem egy NYÁK, ami bele van építve a sebességmérő órába. A cseréhez - amennyire beleláttam - meg kellene bontani az óra mechanikáját. Ráadásul a kereskedésben csak ez (a képen látható) jeladó volt. Úgy tűnik, hogy vagy az egész órát kell cserélni, ami gondolom nem olcsó, vagy keresek valahol egy bontott műszeregységet (vagy megtanulok együtt élni a néha világító motorlámpa jelenséggel).

A jeladó ritkán hibásodik meg, sokkal inkább esélyes a vezetőszál szakadása a fóliában vagy elvált forrasztás és kontakt hiba fordul elő. Én ezeket átnézném mielőtt cserélnék bármit. A szakadt vezetőfóliát át lehet hidalni sima vezetékkel, erről láttam is képet valahol.

Link to comment
Megosztás:

Szép vasárnapot mindenkinek!

Segítségeteket kérném: Tesómnak van egy 96-os c14se astra kombija.A probléma a következő: erőtlen a motor,hirtelen gázadásra fullad,sokat eszik,hibakódot nem villog.

Gyanakodunk lambda szonda,katalizátor,gyújtásra.Gyújtást hogyan lehet ezeknél állítani? Nekem c14nz-m van az egyszerű mint a faék. Kérem gyors segítségeteket.Előre is köszönöm.Jah még annyi, hogy két gyertya eléggé el volt égve.Ezek cserélve lettek de nem javult a helyzet.

Módosítva : Breeze
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Breeze írta:

Szép vasárnapot mindenkinek!

Segítségeteket kérném: Tesómnak van egy 96-os c14se astra kombija.A probléma a következő: erőtlen a motor,hirtelen gázadásra fullad,sokat eszik,hibakódot nem villog.

Gyanakodunk lambda szonda,katalizátor,gyújtásra.Gyújtást hogyan lehet ezeknél állítani? Nekem c14nz-m van az egyszerű mint a faék. Kérem gyors segítségeteket.Előre is köszönöm.Jah még annyi, hogy két gyertya eléggé el volt égve.Ezek cserélve lettek de nem javult a helyzet.

SE-n illetve általában a főtengely jeladós motorokon nem lehet állítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.