Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

On 2016. 08. 24. at 11:59, zsolt5566 írta:

akkor veszek bele egyett   HANS PRIES márkáju elég jo árba van.

Rossz árban van, mert veszel belőle vagy hármat mire rájössz hogy szar. Én amit vettem 6000ft-os relét már gyárilag szar volt, szóval kössz, de kössz nem. Vegyél inkább wahlert, van vagy 3000ft, és a gyári is az. Azt nem kell évente kidobálni.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, wookie írta:

Rossz árban van, mert veszel belőle vagy hármat mire rájössz hogy szar. Én amit vettem 6000ft-os relét már gyárilag szar volt, szóval kössz, de kössz nem. Vegyél inkább wahlert, van vagy 3000ft, és a gyári is az. Azt nem kell évente kidobálni.

Csak egyszer kell kidobni nem évente...:-) most van bent nekem a harmadik, az első kettő 1-2 évig húzta ez már bent van vagy 5 éve. Asszem wahler.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, zsolt5566 írta:

sziasztok 1.4 16v motor 3000km terenkén sok 1l olalyfogyasztás.most 198000km van benne.

most olajcserés lesz nem tudom milyen olajat vegyek belle.legutóbb gm 10/40 tetem belle.

menyi km mennek ell ezek a 16 szelepesek,van valakinek tapasztalata.

Az nem olyan nagy tragédia, az enyém is kábé ennyit eszik, 4 liter körül megy bele cserekor, aztán általában vennem kell még egy litert az 5 literes kanna mellé még a 10 ezer kilométer végére. Ha zavar, akkor első körben szelepszár szimering csere, ha nem javul számottevően akkor olajlehúzó gyűrű csere. Milyen olajat...nekem is ilyen van benne, ( 320 ezer)de mindenki mást fog mondani.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, zotya975 írta:

Az nem olyan nagy tragédia, az enyém is kábé ennyit eszik, 4 liter körül megy bele cserekor, aztán általában vennem kell még egy litert az 5 literes kanna mellé még a 10 ezer kilométer végére. Ha zavar, akkor első körben szelepszár szimering csere, ha nem javul számottevően akkor olajlehúzó gyűrű csere. Milyen olajat...nekem is ilyen van benne, ( 320 ezer)de mindenki mást fog mondani.

sziasztok 1.4 16v motor 3000km terenkén sok 1l olalyfogyasztás.most 198000km van benne.

most olajcserés lesz nem tudom milyen olajat vegyek belle.legutóbb gm 10/40 tetem belle.

menyi km mennek ell ezek a 16 szelepesek,van valakinek tapasztalata.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zsolt5566 írta:

sziasztok 1.4 16v motor 3000km terenkén sok 1l olalyfogyasztás.most 198000km van benne.

most olajcserés lesz nem tudom milyen olajat vegyek belle.legutóbb gm 10/40 tetem belle.

menyi km mennek ell ezek a 16 szelepesek,van valakinek tapasztalata.

Hát szerintem ha nincs agyonhajtva és rendszeresen cseréled amit kell ( olaj, vezérlés, stb) a minimum 3-400ezer. Persze előfordul hogy 200ezernél beáll valamiért, mert ugye ki lát bele, öntési hiba valahol vagy tudomisén. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 30. at 16:59, zsolt5566 írta:

sziasztok 1.4 16v motor 3000km terenkén sok 1l olalyfogyasztás.most 198000km van benne.

most olajcserés lesz nem tudom milyen olajat vegyek belle.legutóbb gm 10/40 tetem belle.

menyi km mennek ell ezek a 16 szelepesek,van valakinek tapasztalata.

Azt a GM-et ne tedd bele. Tapasztalat. 6000 km után olyan volt mint a szurok, csoda, hogy felszívta a szivattyú.

Az ELF 10W40-ese tökéletesen teszi a dolgát. Igaz, nekem ebből is megeszik egy fél-egy liternyit két olajcsere között, de mostanság nem lesz megszelepszárszimeringezve.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, pszilaj írta:

Azt a GM-et ne tedd bele. Tapasztalat. 6000 km után olyan volt mint a szurok, csoda, hogy felszívta a szivattyú.

Az ELF 10W40-ese tökéletesen teszi a dolgát. Igaz, nekem ebből is megeszik egy fél-egy liternyit két olajcsere között, de mostanság nem lesz megszelepszárszimeringezve.

3-2-1....

 

:-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Leengedtem a hűtőfolyadékot és slaggal átmostam a rendszert, kiszereltem a vízhűtőt azt is átmostam, lekötöttem  a radiátor csöveit és azt is átmosattam. Mindenhonnan jött többé-kevésbé sárga-barnás lötty. A fűtést nem tudtam még tesztelni hogy javult-e mert ugye 32 fok volt délután. Mivel fagyállót nem vettem előre így átszűrve visszaöntöttem a leengedett régi folyadék egy részét és kipótoltam deszt vízzel. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 11. at 20:21, zotya975 írta:

Leengedtem a hűtőfolyadékot és slaggal átmostam a rendszert, kiszereltem a vízhűtőt azt is átmostam, lekötöttem  a radiátor csöveit és azt is átmosattam. Mindenhonnan jött többé-kevésbé sárga-barnás lötty. A fűtést nem tudtam még tesztelni hogy javult-e mert ugye 32 fok volt délután. Mivel fagyállót nem vettem előre így átszűrve visszaöntöttem a leengedett régi folyadék egy részét és kipótoltam deszt vízzel. 

Reggel 16-fok volt kicsit fűtöttem és nem estem hasra az eredménytől. Felül kell vizsgálnom azt az álláspontot hogy a termosztátom jó. Bár határozott nyitás van, de lehet túl korán. Nemrég vett az asszony digitális hőmérőt igaz sütéshez-főzéshez, de szerintem ehhez is jó lesz. Hétfőn kiszerelem, letesztelem, ha korán nyit akkor cserélem. Már ha nem szakad az eső mert a faxom se motorozik esőben....

Szerk..kiváncsiságképpen beledugtam a hömérőt a kiegyenlítő tartályba közvetlenül leállítás után....bár nem tudom ez jelent-e valamit.

2329883-20160914-e83XXG.jpg

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Csipeszke írta:

Üdv mindenkinek!

Kérlek segítsetek megoldani a következő hibát. 1.4 si  94-es astra-m van.

A motor alapjárata oké,gyorsítás oké,de ha tartani akarom a sebességet,elkezd megtorpanni,rángatni.

Mi lehet az oka?

Köszönöm előre is!

Ilyenkor sárga lámpa nem játszik be a műszerfalon? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.