Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

8 órája, wookie írta:

Nemhogy az se-n, de az én  Nz-men is ott van. Meg anyámén is. 

 

X16SZR-emen is a kuplungharangon van a motorszám. Eddig mondjuk azt hittem, hogy modernségtől függött, hogy hol van. C-s még felül, X-es már harangon, mert az X-es blokkot használják ugye a 16V-hez is.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, wookie írta:

"Jön mert bordó" :D Ez mekkora! :D

 

AMúgy nem feltétlen kell ahhoz ismerős. Gondolhatod mikor az Erik féle SE vectrát vittük szemlére, hogy "természetes elhasználódásból adódóan olvashatatlan azonosító"-val írják már be motorkódosnak. Eredetvizsgás srác: "hát figyi, én beírom, de hát nézz már rá:"
710644-20120930-A1Zxab.jpg

:D

Asszonypajti szeret érzelmi alapon autót választani, de így szeretem, ahogy van, bár még ennyi év után is meg tud ezzel lepni néha. :-) (Mondjuk az Astrát így utólag én sem bántam meg!)

Kellet venni a nyáron egy olcsó lomolós-szállítós kisbuszt, sokat nem akartam rá költeni, mert keveset fog futni, viszont ha kell, akkor nagyon kell a szállítókapacitás, ami sokszor megfizethetetlen.

Elmentünk megnézni egy Mitsu L300 -at, (Opelnek ugye nincs ilyen busza, csak ezért nem abban gondolkoztunk), leszállunk a vonatról, ott áll egy valaha fehér, derékig rozsdasárga a parkolóban. Reakció: Ez biztos nem, most megyek haza!  

5 perc múlva megjött a kiszemelt példány, zöld-rozsda színekben, más lámpákkal, belülről kárpitozott kivitelben, reakció: Olyan cuki! :-) (El is jött)

...

Szeretném én, ha az én blokkom is így nézne ki mint a képen, igazi szemet gyönyörködtető példány. Gondolom, hogy nem kevés munka és pénz lehet benne, erre már én is beírtam volna, ha másnem azért, mert nem láttam a motorszámot a csillogástól. :-)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, wookie írta:

"Jön mert bordó" :D Ez mekkora! :D

 

AMúgy nem feltétlen kell ahhoz ismerős. Gondolhatod mikor az Erik féle SE vectrát vittük szemlére, hogy "természetes elhasználódásból adódóan olvashatatlan azonosító"-val írják már be motorkódosnak. Eredetvizsgás srác: "hát figyi, én beírom, de hát nézz már rá:"
...

De hogy minek van benne két lambda szonda :blink:

Link to comment
Megosztás:

8 órája, wookie írta:

Szonda csak egy van, a másik afr mérőnek hely. :) 

Mindig csak a tuning. :-) Jó is az, igaz az SE ECU csak max. gázon nem figyeli a lambdát, de sokat számít az AFR érték ismerete ott. :wink:

(...és jön majd a csodálkozás is, hogy az ECU 20 fokos levegőnél induláskor kb. fél perc után vagy még annyi sem, 14,7 körülire állítja az AFR-t. Ezt 8 foknál is kb. 1-2 perc után megteszi)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 26. at 19:43, Tiu írta:

Mindig csak a tuning. :-) Jó is az, igaz az SE ECU csak max. gázon nem figyeli a lambdát, de sokat számít az AFR érték ismerete ott. :wink:

(...és jön majd a csodálkozás is, hogy az ECU 20 fokos levegőnél induláskor kb. fél perc után vagy még annyi sem, 14,7 körülire állítja az AFR-t. Ezt 8 foknál is kb. 1-2 perc után megteszi)

Progit is írsz, vagy csak méricskélsz? :)

Amúgy érdekes, hogy egy rakás USA meg Ausztrál GM származék is ugyanezeket az ECU-kat kapta, kiváltképp az 1.3-1.6 kozpontisokét, azokban szinte csak a progi volt más.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Bundee írta:

Progit is írsz, vagy csak méricskélsz? :)

Amúgy érdekes, hogy egy rakás USA meg Ausztrál GM származék is ugyanezeket az ECU-kat kapta, kiváltképp az 1.3-1.6 kozpontisokét, azokban szinte csak a progi volt más.

Ha se-ről beszélünk, bele tudok nyúlni. :)

A központis epromok lelkivilágát nem ismerem, nem kellett velük foglalkoznom. :-)

Az ECU lehet azonos, miivel pár paramétert figyel. A lényeg az, hogy milyen figyelt paraméterhez milyen válaszérték párosul, amit az eprom tárol.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Tiu írta:

Az nem jó. Tényleg kell egy másik motor. :(

Vagy elviszem egyensúlyoztatni. Amúgy az az érdekes, hogy az 1.4-es vezérműtengely nagyobbat emel, mint az 1.6. Szívó oldalon. Kipuf ugyanakkora.

Agyaltam már eleget azon, ha már motorcsere, akkor engedélyezetten X20XEV. Igaz, így viszont idén már nem mozog az autó.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

24 perce, daykiller írta:

Vagy elviszem egyensúlyoztatni. Amúgy az az érdekes, hogy az 1.4-es vezérműtengely nagyobbat emel, mint az 1.6. Szívó oldalon. Kipuf ugyanakkora.

Agyaltam már eleget azon, ha már motorcsere, akkor engedélyezetten X20XEV. Igaz, így viszont idén már nem mozog az autó.

Ha belefér a költségvetésbe, akkor a 2.0 motor nem lenne rossz választás. :wink: Persze érdemes hozzá szerezni pár főtengely és vez.tengely jeladót. :-)

Szerk.: az a 0,12mm nem sokat jelent. :)

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Tiu írta:

Ha belefér a költségvetésbe, akkor a 2.0 motor nem lenne rossz választás. :wink: Persze érdemes hozzá szerezni pár főtengely és vez.tengely jeladót. :-)

Inkább veztengely jeladót érdemes tartani a csomagtérben hozzá. :D Még eldöntöm. Kéne egy C20XE GSi Caravan. Átmenne a bőr, meg a bose és ennyi. :-)

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

8 órája, daykiller írta:

Azt mondtam már, hogy vízütéses lett a blokk? :-)

Faxa. Ez pontosan milyen sérülést hozott? 

7 órája, daykiller írta:

Vagy elviszem egyensúlyoztatni. Amúgy az az érdekes, hogy az 1.4-es vezérműtengely nagyobbat emel, mint az 1.6. Szívó oldalon. Kipuf ugyanakkora.

Agyaltam már eleget azon, ha már motorcsere, akkor engedélyezetten X20XEV. Igaz, így viszont idén már nem mozog az autó.

Ezt véletlenül tudom...egy fórumtársnak a szerelő 1.4-es szelepeket rakott az 1.6-ba. Amig nem volt fent a hengerfej nem volt gond, zárt rendesen, de ahogy felkerült a helyére egyik szelep sem csukódott be teljesen. Persze el sem indult a motor. nehezen jöttük rá, így jársz ha valaki elkezdi a munkát, és feltételezed hogy mivel hozzáértő jó munkát végzett.:doze:

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Faxa. Ez pontosan milyen sérülést hozott? 

Ezt véletlenül tudom...egy fórumtársnak a szerelő 1.4-es szelepeket rakott az 1.6-ba. Amig nem volt fent a hengerfej nem volt gond, zárt rendesen, de ahogy felkerült a helyére egyik szelep sem csukódott be teljesen. Persze el sem indult a motor. nehezen jöttük rá, így jársz ha valaki elkezdi a munkát, és feltételezed hogy mivel hozzáértő jó munkát végzett.:doze:

Az a szelepek hossza miatt volt, az 1,4 szelep 3,6 mm-rel hosszabb, mint az 1,6. :wink:

Link to comment
Megosztás:

51 perce, zotya975 írta:

Nem ugyanarról beszélünk? Hosszabb a szelep és ezért nagyobbat emel? :confused:

Valami ilyesmi elv a mi (8v) szelepvezérlésünk is, csak nem állítható tőke van benne, hanem hidro.

Ha a vez.tengelyen a bütyök magassága változik, akkor nő ill. csökken az emelés.

Ha a szelep hossza változik, az nincs hatással az emelésre. Azt a hidrotőke egy darabig tudja kompenzálni, kb. 2,5 mm-ig, de utána nem. A szelep hosszát itt azért változtatták, mert a hengerfej öntvény ugyanaz 1,4 és 1,6 esetén, csak az égéstér alakja más. 1,6-nál nagyobb az égéstér, így a teteje kb. ezzel a 3,6 mm-rel van feljebb mint az 1,4-é. Ezért rövidebb a szelep.

clip_image0028_thumb.jpg?imgmax=800

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tiu írta:

Valami ilyesmi elv a mi (8v) szelepvezérlésünk is, csak nem állítható tőke van benne, hanem hidro.

Ha a vez.tengelyen a bütyök magassága változik, akkor nő ill. csökken az emelés.

Ha a szelep hossza változik, az nincs hatással az emelésre. Azt a hidrotőke egy darabig tudja kompenzálni, kb. 2,5 mm-ig, de utána nem. A szelep hosszát itt azért változtatták, mert a hengerfej öntvény ugyanaz 1,4 és 1,6 esetén, csak az égéstér alakja más. 1,6-nál nagyobb az égéstér, így a teteje kb. ezzel a 3,6 mm-rel van feljebb mint az 1,4-é. Ezért rövidebb a szelep.

 

Ezért nem kalapálja össze az 1.6-os a szelepeket? 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, daykiller írta:

Vagy elviszem egyensúlyoztatni. Amúgy az az érdekes, hogy az 1.4-es vezérműtengely nagyobbat emel, mint az 1.6. Szívó oldalon. Kipuf ugyanakkora.

Agyaltam már eleget azon, ha már motorcsere, akkor engedélyezetten X20XEV. Igaz, így viszont idén már nem mozog az autó.

MElyik motorkódokról beszélünk?

Jha, aztán átépíteni c20xe-re, hogy megbízható is legyen. :D

4 órája, zotya975 írta:

Ezért nem kalapálja össze az 1.6-os a szelepeket? 

Így van. 

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.