Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

12 órája, zotya975 írta:

Mondjuk én nem értem ezt az átfúj dolgot, ha előtte használható volt a motor akkor nem lehetett olyan kicsi a kompresszió. Nagyon kopott motornak óriási a kartergáza, találkoztam már olyannal is amibe belefullad a motor. Ha lehúztad a vastag csövet mintha a kipufogót láttad volna úgy füstölt. A hajtókar csapágyak meg tudtommal védve vannak elfordulás ellen. 

A főtengely csapágy szokott elfordulni, kenés rendszerbeli hiány miatt. Ismerős körben volt ilyen. Sajnos  az emberke nem vigyázott a kocsijára.

Olyan olajakat öntött bele, amiket összekéregetett, kiszuperált gyertyák és hasonló "költségkímélő" megoldásokat alkalmazott, amellett hogy erdőre járt a szedán Astrával.

Aztán motorcsere lett belőle a csapágyelfordulás hengerfejtömítés és egyéb motor hibák miatt...

Hát a spórolást valahol neki ki kellett fizetni...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, pszilaj írta:

A főtengely csapágy szokott elfordulni, kenés rendszerbeli hiány miatt. Ismerős körben volt ilyen. Sajnos  az emberke nem vigyázott a kocsijára.

Olyan olajakat öntött bele, amiket összekéregetett, kiszuperált gyertyák és hasonló "költségkímélő" megoldásokat alkalmazott, amellett hogy erdőre járt a szedán Astrával.

Aztán motorcsere lett belőle a csapágyelfordulás hengerfejtömítés és egyéb motor hibák miatt...

Hát a spórolást valahol neki ki kellett fizetni...

Na és ennek lehet valami előjele? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, pszilaj írta:

Sajnos azt nem tudom, de majd rákérdezek... :)

 

Hát én meg azt hittem kímélem az autót, aztán egyszercsak ez van. Az igaz, hogy az utóbbi 4-500 km mind város volt rövid távokkal és gyakori dugókkal, de nem volt semmi gyanús jel. Aztán mikor kimentem az autóútra, jött hirtelen a füstölés, meg utólag visszagondolva kicsit más lett a hangja. Köszi az infókat!

Link to comment
Megosztás:

On Friday, January 20, 2017 at 20:23, zotya975 írta:

Mondjuk én nem értem ezt az átfúj dolgot, ha előtte használható volt a motor akkor nem lehetett olyan kicsi a kompresszió. Nagyon kopott motornak óriási a kartergáza, találkoztam már olyannal is amibe belefullad a motor. Ha lehúztad a vastag csövet mintha a kipufogót láttad volna úgy füstölt. A hajtókar csapágyak meg tudtommal védve vannak elfordulás ellen. 

Kompresszió sose volt mérve de ha nagyritkán hirtelen kellett forgalomba becsatlakozni /pesti tempó/ akkor ugrott az autó. Persze sose hideg motornál. Nem tudom mennyire függ össze a 2.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, felhasznaaloo írta:

Kompresszió sose volt mérve de ha nagyritkán hirtelen kellett forgalomba becsatlakozni /pesti tempó/ akkor ugrott az autó. Persze sose hideg motornál. Nem tudom mennyire függ össze a 2.

Hát az átfúj dolgot én úgy értelmezem hogy kicsi a kompresszió, ami akár lehetne csak szelep hiba is. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, felhasznaaloo írta:

Hát én meg azt hittem kímélem az autót, aztán egyszercsak ez van. Az igaz, hogy az utóbbi 4-500 km mind város volt rövid távokkal és gyakori dugókkal, de nem volt semmi gyanús jel. Aztán mikor kimentem az autóútra, jött hirtelen a füstölés, meg utólag visszagondolva kicsit más lett a hangja. Köszi az infókat!

Kérdés mióta van nálad az autó.

Elég előtted egy hanyag/szegény gazda és előkészítette neked a dolgokat... :(

Én tudom, hogy a hengerfej tömítést én égettem át. Volt vagy két alkalom, amikor szegényt óra szerinti 180-ba forgattam be autópályán 4 személlyel.

Ezek a kis köbcentisek ezt nem csipázzák, így valaminek engedni kellett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Azt hiszem elég nagy bajban vagyok az előjelek miatt. Most vettem észre hogy a hűtővizem fogy miközben külsőleg nincs látható nyoma. Kb. egy hete vettem észre hogy egy henger kihagy induláskor majd kb.10 másodperc után már rendesen jár a motor. A hidegnek tulajdonítottam a jelenséget. Ám a mai nap ismét megnéztem a hűtőfolyadék szintet és a tartály üres volt. Még jó hogy ránéztem. Leszedtem az olajtér sapkát és ez fogadott.

IMG_20170122_094408.jpg

IMG_20170122_094351.jpg

 

A nívópálcán nincs jele víz keveredésnek de gondolom hogy azon a részen nem is tud keveredni vízzel. Repedt hengerfej, tömítés? Tudom, látatlanban nincs pontos diagnosztika. Szerelőig még elmehetek?

Vélemény? Ne kíméljetek.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, pszilaj írta:

Kérdés mióta van nálad az autó.

Elég előtted egy hanyag/szegény gazda és előkészítette neked a dolgokat... :(

Én tudom, hogy a hengerfej tömítést én égettem át. Volt vagy két alkalom, amikor szegényt óra szerinti 180-ba forgattam be autópályán 4 személlyel.

Ezek a kis köbcentisek ezt nem csipázzák, így valaminek engedni kellett.

Én 1.5 éven keresztül jártam ki Münchenbe padlógázzal az se-vel. Értsd kicsivel 200 fölött volt a vége hosszúváltóval,  röviddel meg 190, és ez gps-es adat, utóbbival beleforgott az 5500-ba, és az égvilágon nincs semmi baja. Igaz ilyenkor nem vártam meg a 10ezret az olajcserével .
Ha a hűtő és olajkör rendben van, akkor gyakorlatilag az égvilágon semmi baja nem szabad lennie a motornak attól hogy padlózva van. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

26 perce, wookie írta:

Én 1.5 éven keresztül jártam ki Münchenbe padlógázzal az se-vel. Értsd kicsivel 200 fölött volt a vége hosszúváltóval,  röviddel meg 190, és ez gps-es adat, utóbbival beleforgott az 5500-ba, és az égvilágon nincs semmi baja. Igaz ilyenkor nem vártam meg a 10ezret az olajcserével .
Ha a hűtő és olajkör rendben van, akkor gyakorlatilag az égvilágon semmi baja nem szabad lennie a motornak attól hogy padlózva van. 

Ez nem semmi! Az enyém a 160-at már nagyon nehezen éri el, igaz, nem próbálkoztam ilyen tempóval 3-4 alkalomnál többször, mert nem merem neki nyomni ennyire.

Link to comment
Megosztás:

Jó a tied kombi, még a vectránál is nehezebb, meg nagyobb a légellenállása, és a váltója is rövidebb. Na meg ez egy német 130 ezer km-es motor volt, bontatlan, mikor levettem a szelepfedelet aranyszínű belül, szóval karban tartották rendesen. Plusz ugye a németeknél sok helyen nincs korlátozás, az osztrák akkor meg még nem küldte ki a büntit külföldre. :D

538939_168196489984251_1737846318_n.jpg?

Link to comment
Megosztás:

Jó kép, sajnálom, hogy a fordulatmérő nem mért éppen, kíváncsi lettem volna itt mennyit mutat.

Mondjuk az is csoda, hogy ekkora sebességnél még volt lélekjelenléted fotózni, én biztos nem mertem volna, nálam a 160-170 a vége lélektanilag (céges autó bír annyit, az enyém nem).

Link to comment
Megosztás:

3 órája, pszilaj írta:

Kérdés mióta van nálad az autó.

Elég előtted egy hanyag/szegény gazda és előkészítette neked a dolgokat... :(

Én tudom, hogy a hengerfej tömítést én égettem át. Volt vagy két alkalom, amikor szegényt óra szerinti 180-ba forgattam be autópályán 4 személlyel.

Ezek a kis köbcentisek ezt nem csipázzák, így valaminek engedni kellett.

14 éves korában vettem, most lesz 21. 12 éves kora előttről semmi infó nincs milyen volt a sora. Nálam csak akkor megy 4000 körüli/feletti fordulaton, ha előzni kell és az ritka eset mert már nem rohanok. Pályán max. óra szerinti 140, az se folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Nofear1974 írta:

Sziasztok

Azt hiszem elég nagy bajban vagyok az előjelek miatt. Most vettem észre hogy a hűtővizem fogy miközben külsőleg nincs látható nyoma. Kb. egy hete vettem észre hogy egy henger kihagy induláskor majd kb.10 másodperc után már rendesen jár a motor. A hidegnek tulajdonítottam a jelenséget. Ám a mai nap ismét megnéztem a hűtőfolyadék szintet és a tartály üres volt. Még jó hogy ránéztem. Leszedtem az olajtér sapkát és ez fogadott.

IMG_20170122_094408.jpg

IMG_20170122_094351.jpg

 

A nívópálcán nincs jele víz keveredésnek de gondolom hogy azon a részen nem is tud keveredni vízzel. Repedt hengerfej, tömítés? Tudom, látatlanban nincs pontos diagnosztika. Szerelőig még elmehetek?

Vélemény? Ne kíméljetek.

Valószínű hengerfej tömítés lesz a gond,ha fogy a víz...

Link to comment
Megosztás:

4 órája, pszilaj írta:

Kérdés mióta van nálad az autó.

Elég előtted egy hanyag/szegény gazda és előkészítette neked a dolgokat... :(

Én tudom, hogy a hengerfej tömítést én égettem át. Volt vagy két alkalom, amikor szegényt óra szerinti 180-ba forgattam be autópályán 4 személlyel.

Ezek a kis köbcentisek ezt nem csipázzák, így valaminek engedni kellett.

Én is szoktam forgatni jobbára Ausztriát jártam vele 4-5 személlyel és pakolva, volt hogy padlóztam, de eddíg bírta. Tipikus kérdés volt az hogy ez a csomag még befér? 

2450618-20170122-wXVaRm.jpg

3 órája, Nofear1974 írta:

Sziasztok

Azt hiszem elég nagy bajban vagyok az előjelek miatt. Most vettem észre hogy a hűtővizem fogy miközben külsőleg nincs látható nyoma. Kb. egy hete vettem észre hogy egy henger kihagy induláskor majd kb.10 másodperc után már rendesen jár a motor. A hidegnek tulajdonítottam a jelenséget. Ám a mai nap ismét megnéztem a hűtőfolyadék szintet és a tartály üres volt. Még jó hogy ránéztem. Leszedtem az olajtér sapkát és ez fogadott.

 

 

 

A nívópálcán nincs jele víz keveredésnek de gondolom hogy azon a részen nem is tud keveredni vízzel. Repedt hengerfej, tömítés? Tudom, látatlanban nincs pontos diagnosztika. Szerelőig még elmehetek?

Vélemény? Ne kíméljetek.

Alapból az olajsapkán a kávéhab még nem jelent törvényszerűen hengerfej hibát, lehet a sok rövidtávtól is. Ha már fogy a víz az aggasztó, de tuti ki kell zárni hogy kifelé jut mielőtt szét van szedve a motor. Ha olyan helyen szivárog ahol forró felület van akkor hamar elpárolog és nincs nyoma. Ha a karterba jut a víz az alul fog elhelyezkedni így a nívópácán nem látszik, de az olajszint nő ahogy a víz fogy. Ki kell engedni egy kicsi olajat a leeresztőn meg kell nézni mi folyik belőle. A szerelőig elmehetsz, de a kiegyenlítő tartály tetejét ne tekerd rá teljesen, hogy ha a motor beledolgozna a vízkörbe ne durrantsa el a csöveket. Rövid távon ( gondolom nem 100km a szerelő) nem forr fel így sem a víz, néha megállsz ránézel, plussz vizet vigyél magaddal. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, felhasznaaloo írta:

14 éves korában vettem, most lesz 21. 12 éves kora előttről semmi infó nincs milyen volt a sora. Nálam csak akkor megy 4000 körüli/feletti fordulaton, ha előzni kell és az ritka eset mert már nem rohanok. Pályán max. óra szerinti 140, az se folyamatosan.

Én azért kettesben időnkén ellenőrzöm a tiltás meglétét. Nehogy nekem elfelejtse... :-)

Meg az X14XE igazából 4000 fölött kapaszkodik... :)

 

Link to comment
Megosztás:

42 perce, Nofear1974 írta:

Köszönöm a válaszotokat.

A nívópálcán nincs látható jele a keveredésnek de mintha egy hajszállal magasabb lenne az olajszint de lehet hogy már én látok mindent tragikusnak. A henger kihagyáshoz lehet bármi köze?

Elvileg lehet. Ha az égéstér szakad össze a víztérrel, akkor az adott hengerbe bejut a víz és az a henger nem jár, esetleg csak később ha kiszárad. De hideg időben páralecsapódás is okozhatja a 3 hengerezést a gyujtáselosztó fedélben. Már ha azzal szerelt a motor. Egy tünetet okozhat több hiba is, akár egymástól függetlenül. Nyomás alá kell helyezni a kiegyenlítő tartályt ki kell tekerni a gyertyákat, aztán ha ténylegesen csökken a vízszint jó eséllyel meglesz merre távozik. Kifelé, vagy befelé az olajba, égéstérbe...a tartály kábé 1 literes, ha az leürül már látszódnia kéne valahol a víznek. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Nofear1974 írta:

Köszönöm a válaszotokat.

A nívópálcán nincs látható jele a keveredésnek de mintha egy hajszállal magasabb lenne az olajszint de lehet hogy már én látok mindent tragikusnak. A henger kihagyáshoz lehet bármi köze?

Nekem a négyes hengernél égett át a tömítés. A víz elfogyott belőle, de nem ment le az olajba érdekes módon. Vagy csak nagyon kevés.

Sajnos kölcsön volt adva a kocsi, és mire hozzám került már több mint két liter hiányzott belőle. Szerencsére nem főtt meg...

Azóta betartom apám mondását: Asszonyt, kocsit nem adunk kölcsön. :-):-)

Link to comment
Megosztás:

Just now, pszilaj írta:

Nekem a négyes hengernél égett át a tömítés. A víz elfogyott belőle, de nem ment le az olajba érdekes módon. Vagy csak nagyon kevés.

Sajnos kölcsön volt adva a kocsi, és mire hozzám került már több mint két liter hiányzott belőle. Szerencsére nem főtt meg...

Azóta betartom apám mondását: Asszonyt, kocsit nem adunk kölcsön. :-):-)

Nem törvényszerű hogy az olaj-vízjárat szakad össze, simán csak az égéstér felé is eltűnhet a víz. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.