Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

5 perce, zotya975 írta:

A DIS kocka csak oda van biggyesztve a hengerfej jobb oldalára igaz? Nincs kihajtása mint a rotoros gyújtásnak. Tehát ha én át akarom alakítani a rotoros gyújtást DIS-re akkor csak leveszem az egész elosztót, felteszem a helyére a DIS kockát, illetve lent beszerelem a főtengely jeladót, a hozzá tartozó szíjtárcsával? Nyilván motorvezérlőt, és kábelköteget is cserélek. 

Valami olyasmi. Talán a dis alatt is van gumigyűrű mint az elosztó alatt.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Bundee írta:

Valami olyasmi. Talán a dis alatt is van gumigyűrű mint az elosztó alatt.

Aha kösz,,,mert úgy néz ki hozzájutok egy DIS-es SE szetthez, de most nincs kedvem a hengerfejet levenni, amit veszek azt amúgy is fel akarom újítani. De persze nem bírok várni, így arra gondoltam próbaképpen rárakom az NZ hengerfejre az injektorsoros szívócsonkot. Nyilván lesz némi áramlástani problémám, az eltérő szívóoldali nyílások miatt, de remélem a szívócsonk vízjárata ugyanott megy át a hengerfejbe. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, wookie írta:

a nagyobb, de nem megldhatatlan problémát a hőfokjeladó jelenti.

A kétvezetékes? Miért, van mindegyiknél a szívócsonkba betekerve nem? Viszont a blogon írtad a generátor szíj problémáját, ha jól értem a kapott jeladós tárcsa bordás szíjas lesz? Mert nekem még ékszíjam van szervó nélküli.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Lajos12 írta:

Sziasztok!

Előre szólok, lehet hülyeség lesz!

C14nz-re létezik hengerenkénti leömlő?

Ha igen, ritka? Mennyibe kerül? Azt mondták, hogy kicsivel nyomatékosabb az auto? Létezik ez??

Nem létezik, például C20NE leömlőjét szokták ráfaragni. Levágják a talpat, és összehegesztik egy hozzá passzoló (gyártott) talpal,ami már felfogatható a hengerfejre. valamennyivel jobb lesz, hiszen nem torlódnak a gázok, az NZ leömlőjénél a két szélső henger szinte egymással szemben kipufog. De meg kell még oldanod a szonda problémáját, vagy az első csőközösítéshez teszed az eredetit, de akkor csak 2 hengert fog figyelni, vagy rakod a gyári helyre az viszont már túl messze van, szóval le kell cserélned az egy vezetékest fűtöttre. 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Lajos12 írta:

A szondát láttam, hogy sokkal lentebb van, de ezt a heggesztéses dolgot akkor hagyom, annyit nemhiszem hogy ér.

Ha egybe lett volna akkor nézegettem volna aukciós oldalakon, most láttam egyet(2000 cm3) 12ezerért, az még éppen benne lett volna a költségbe. 

Néha rá lehet akadni kész átalakított leömlőkre, valaki átfaragta aztán félbehagyta a projektet és elad mindent, körül kell nézni. Vagy pölö itt van egy X16XEL leömlő 4 ezerért, és akkor marad még 8 ezred farigcsálni. http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/motorikus_alkatresz/kipufogo_katalizator/opel_astra_f_1_6_kipufogo_leomlo_2448383504.html

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Lajos12 írta:

Annyira nem sürgős, majd ha egyszer meglátok egyet megveszem. De azért köszi! Most amúgy lesz egy kis elfoglaltságom, mert szereztem egy fordulatszámmérős óracsoportot. A km állást kell majd áttekernem 330ezerre.

Az óra mögött ott van a fordulatszám jel, vagy még nem nézted? 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

A kétvezetékes? Miért, van mindegyiknél a szívócsonkba betekerve nem? Viszont a blogon írtad a generátor szíj problémáját, ha jól értem a kapott jeladós tárcsa bordás szíjas lesz? Mert nekem még ékszíjam van szervó nélküli.

mert az se-n a dis kocka alatti fagydugoban van a hengerfejben. Bármilyen szíjtarcsát vehetsz hozzá, de a sima ékszíjas egy szíj szélességgel kijebb lesz.

7 órája, Lajos12 írta:

Sziasztok!

Előre szólok, lehet hülyeség lesz!

C14nz-re létezik hengerenkénti leömlő?

Ha igen, ritka? Mennyibe kerül? Azt mondták, hogy kicsivel nyomatékosabb az auto? Létezik ez??

nem kell ezt tulmisztifikálni. C16se-é egy az egyben felmegy és a szonda is jó helyen lesz.

Módosítva : wookie
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, wookie írta:

mert az se-n a dis kocka alatti fagydugoban van a hengerfejben. Bármilyen szíjtarcsát vehetsz hozzá, de a sima ékszíjas egy szíj szélességgel kijebb lesz.

nem kell ezt tulmisztifikálni. C16se-é egy az egyben felmegy és a szonda is jó helyen lesz.

Ezt te hogyan oldottad meg? Ja jóvan hülyeséget kérdeztem, te hengerfejet is cseréltél.:-)

Link to comment
Megosztás:

Kiszeretném mérni a hőfokjeladót ami az ecu-nak adja a jelet, na most ha mindenigaz 3 érzékelőt fedeztem fel :) az elsőre saru csatlakozik 1 vezetékkel, a második a tűzfal felől van ha jól láttam 2 vezeték megy rá. A harmadik a vízhűtőbe van ismét 2 vezetékes.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Lajos12 írta:

Kiszeretném mérni a hőfokjeladót ami az ecu-nak adja a jelet, na most ha mindenigaz 3 érzékelőt fedeztem fel :) az elsőre saru csatlakozik 1 vezetékkel, a második a tűzfal felől van ha jól láttam 2 vezeték megy rá. A harmadik a vízhűtőbe van ismét 2 vezetékes.

A tűzfal felőli két vezetékest kell kimérned. 

100C ~ 180 Ohm
80C ~ 320 Ohm
60C ~ 650 Ohm
40C ~ 1.18 kOhm
20C ~ 2.45 kOhm
0C ~ 5.6 kOhm
-10C ~ 9.45 kOhm
-20C ~ 15 kOhm

Link to comment
Megosztás:

28 perce, wookie írta:

Nem. Motort. :D

Hm...akkor ha bent hagyom a hengerfejet (is) akkor kell egy ECU, egy kábelkorbács, ezek mondjuk amúgy is kellenének. Nincs úgy néz ki DIS kockám, bele kell varázsolnom a jeladót, és el kell tolnom a generátort. Ja meg pumpát kell cserélnem. A diesel generátorom tárcsája amúgy is el van tolva, lehet ez jó is lesz? 

2478632-20170227-ASXVTo.jpg

Ja meg valami vízcső ipszilon kell, mert itt van még valami plusz cső a szívócsonkon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Adott egy c14NZ ami másfél éve van nálam. Mikor vettem ingadozott az alapjárat makdnem lefulladt  és alacsony fordulaton rángatott. Mondta a fòszer valòszínű be kellene állítani a gyújtást, mert ki lett cserélve a rotor csak nem lett beállítva. Aztán rászántam magam akkor tekergettem próbálgattam és sikerült beállítani. Megszűnt minden az alapjárat is stabil volt. Most egy 2 hete először 2000-es fordulat alatt motorféknél rángatott az autó mintha a gázt nyomkodnám. Utánna már gázadásnál is előjött a rángatás és az alapjárat sem az igazi. Finoman durrog is mintha utógyújtásos lenne. Lehetséges hogy 15 ezer km után ennyire elállítódott? Reggelente már indulni is alig indul csak harmadszorra kb. Eddig mindíg indult elsőre. Vagy esetleg öreg gyertyák miatt is lehet ilyen? Ma akarom megnézni őket.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kispotter írta:

Sziasztok! Adott egy c14NZ ami másfél éve van nálam. Mikor vettem ingadozott az alapjárat makdnem lefulladt  és alacsony fordulaton rángatott. Mondta a fòszer valòszínű be kellene állítani a gyújtást, mert ki lett cserélve a rotor csak nem lett beállítva. Aztán rászántam magam akkor tekergettem próbálgattam és sikerült beállítani. Megszűnt minden az alapjárat is stabil volt. Most egy 2 hete először 2000-es fordulat alatt motorféknél rángatott az autó mintha a gázt nyomkodnám. Utánna már gázadásnál is előjött a rángatás és az alapjárat sem az igazi. Finoman durrog is mintha utógyújtásos lenne. Lehetséges hogy 15 ezer km után ennyire elállítódott? Reggelente már indulni is alig indul csak harmadszorra kb. Eddig mindíg indult elsőre. Vagy esetleg öreg gyertyák miatt is lehet ilyen? Ma akarom megnézni őket.

Nem szokott elállítódni, ha meg van húzva az Y-nál a csavar. A gyertya csere lehet jó ötlet, azok is kopnak, fogy az elektróda.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.