Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

9 perce, Tiu írta:

Azért kell beszorozni, mert a szelepemelés ad értékelhető adatot, hogy mekkora lesz a max. benyitás, kell-e másik szeleprugó stb.. A bütyök profilmagassága magában nem sokat ér.

Gondolom a tengelyt gyártó cégek nem véletlenül adják meg/számolnak vele. Persze modellezhető és legördíthető is az egész szerkezet, de nyilván annak sok értelme már nincs. A himba állandóval pedig lehet számolni olyan pontosan, amennyire kell. (főleg ha nincs katalógus adat)

pl. itt az 54. oldalon

vagy itt is ezzel számolnak.

Másik szeleprugó? Még időben szóljatok.:confused:

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Tiu írta:

Neked olyan nem kell. :-)

Dejó...közben szereztem olajálló O gyűrűt az elosztó alá a munkahelyemről, meg vettem kettőt az Oppában ( 100 Ft/darab na milyen lehet) . Kimosom még a veztengely olajjáratait, átfújatom levegővel, aztán akkor beszerelődik.

Közben megint előjött a berángatás. Egyre inkább a trafó-kábel kapcsolat a gyanús ennek a trafónak vas volt a csatlakozója és nem réz valahogy elkorrodálta a réz pipa. ( elektródpotenciál különbség vagy tudomisén) . Beljebb kell nyomnom a pipát, aztán megint jó, de lerázkódik talán , mert elég hamar megint elkezdi. Amúgy ráz mint az állat, szóval át is üt. 

 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, zotya975 írta:

Dejó...közben szereztem olajálló O gyűrűt az elosztó alá a munkahelyemről, meg vettem kettőt az Oppában ( 100 Ft/darab na milyen lehet) . Kimosom még a veztengely olajjáratait, átfújatom levegővel, aztán akkor beszerelődik.

Közben megint előjött a berángatás. Egyre inkább a trafó-kábel kapcsolat a gyanús ennek a trafónak vas volt a csatlakozója és nem réz valahogy elkorrodálta a réz pipa. ( elektródpotenciál különbség vagy tudomisén) . Beljebb kell nyomnom a pipát, aztán megint jó, de lerázkódik talán , mert elég hamar megint elkezdi. Amúgy ráz mint az állat, szóval át is üt. 

 

Mi a mérete az O gyűrűnek az elosztó alá? Nekem is szivárog onnan az olaj. Csinálnál képeket a cseréről? Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vezérműszíj szakadás után vagyok,autó összerakva megy mint előtte és ezzel van gondom.

Ha lámpánál meg kell állni vagy bárhonnan indúlni,kis fordulaton mintha nem menne csak 3 henger.

Aztán ahogy tolom neki egyszer csak kisimúl és megy rendesen. Van valakinek ötlete mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, vago írta:

Sziasztok!

Vezérműszíj szakadás után vagyok,autó összerakva megy mint előtte és ezzel van gondom.

Ha lámpánál meg kell állni vagy bárhonnan indúlni,kis fordulaton mintha nem menne csak 3 henger.

Aztán ahogy tolom neki egyszer csak kisimúl és megy rendesen. Van valakinek ötlete mitől lehet?

Hát adott henger nem járhat gyújtás illetve nálad befecsi hiba miatt is, de az utóbbi szerintem elég ritka. Ha elosztós akkor elosztó -rotor-kábel-gyertya, ha DIS akkor csak kábel gyertya hiba lehet. Nekem most néha rángatósat játszik, de pölö most hazafelé, mire félreálltam volna ( gyertyakábelt megmozgatni)elmúlt. 

Nem tudom, ha veszek gyújtókábel szettet az jó lesz majd a DIS kockához is? Azt látom hogy rá lehet pattintani, de a hossza is jó? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Hát adott henger nem járhat gyújtás illetve nálad befecsi hiba miatt is, de az utóbbi szerintem elég ritka. Ha  DIS akkor csak kábel gyertya hiba lehet.

Ez nekem is megfordúlt a fejemben és ráadásúl van is +DIS "kockám" csak még nem szántam rá magam a cserére.

Mindjárt neki is ugrok hátha....

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, vago írta:

Ez nekem is megfordúlt a fejemben és ráadásúl van is +DIS "kockám" csak még nem szántam rá magam a cserére.

Mindjárt neki is ugrok hátha....

Én meg gondoltam " rövidre zárom" a kábel-trafó kapcsolat hiba gyanút és egy jó nagy sorkapoccsal fixen összekötöttem a kettőt. Ha megszűnik a hiba, akkor ez volt a baj. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, vago írta:

Sziasztok!

Vezérműszíj szakadás után vagyok,autó összerakva megy mint előtte és ezzel van gondom.

Ha lámpánál meg kell állni vagy bárhonnan indúlni,kis fordulaton mintha nem menne csak 3 henger.

Aztán ahogy tolom neki egyszer csak kisimúl és megy rendesen. Van valakinek ötlete mitől lehet?

Csak raktatok rá egy szíjat, vagy le lett szedve a hengerfej?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, HaPetya írta:

Gyárilag nem lehet ekkora különbség. Kopás?

Csalóka a kép, tolómérővel mérve kábé annyi amennyinek lennie kell. Azért kábé, mert nem preciziós eszköz.

Nem volt olyan sima ügy az NZ tengely vége lyukas belemegy az elosztó tengelycsonkja, az SE-ben meg ott a golyó. Nem láttam más megoldást levágtam a tengelycsonkból annyit hogy rá tudjam tenni a hengerfejre rendesen. Próbáltam úgy levenni a kereket hogy a szíj " ne vegye észre" hogy meg lett bontva a vezérlés.

2502477-20170327-rY90oI.jpg

Kivettem az egyes gyertyát hogy megnézzem hol a dugó, hát eléggé hófehér, közel sincs az őzbarnához. Összeraktam, elindítottam , megszólalt a 8 harkály aztán szép lassan elhallgattak. Mentem vele egy kört, de nagy a forgalom, meg nem is mertem neki tolni, azért mégsem a régi összekapott alkatrészek vannak bent. Olyan nagy változást nem érzek, de mintha jobban melegedne. Hát nem tom, volt-e értelme. :confused: Végülis tőkét amúgy is akartam mosni, meg szelepfedél tömítést és O gyűrűt cserélni. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Csalóka a kép, tolómérővel mérve kábé annyi amennyinek lennie kell. Azért kábé, mert nem preciziós eszköz.

Nem volt olyan sima ügy az NZ tengely vége lyukas belemegy az elosztó tengelycsonkja, az SE-ben meg ott a golyó. Nem láttam más megoldást levágtam a tengelycsonkból annyit hogy rá tudjam tenni a hengerfejre rendesen. Próbáltam úgy levenni a kereket hogy a szíj " ne vegye észre" hogy meg lett bontva a vezérlés.

 

Kivettem az egyes gyertyát hogy megnézzem hol a dugó, hát eléggé hófehér, közel sincs az őzbarnához. Összeraktam, elindítottam , megszólalt a 8 harkály aztán szép lassan elhallgattak. Mentem vele egy kört, de nagy a forgalom, meg nem is mertem neki tolni, azért mégsem a régi összekapott alkatrészek vannak bent. Olyan nagy változást nem érzek, de mintha jobban melegedne. Hát nem tom, volt-e értelme. :confused: Végülis tőkét amúgy is akartam mosni, meg szelepfedél tömítést és O gyűrűt cserélni. 

Hú, ezt nem nagyon értem mit is vágtál le pontosan. Az nz tengely hosszában a gyújtáselosztó felől van végigfúrva, amit egy golyóval zárnak le. Szerintem az se-ben is így van.

Link to comment
Megosztás:

33 perce, HaPetya írta:

Hú, ezt nem nagyon értem mit is vágtál le pontosan. Az nz tengely hosszában a gyújtáselosztó felől van végigfúrva, amit egy golyóval zárnak le. Szerintem az se-ben is így van.

Ezt itt:

2502557-20170327-1QXXRW.jpg

Az NZ tengelyben nincs golyó ez a rész teljesen bele tud csúszni. Az SE ben viszont elakad a golyóban. Levágtam belőle annyit amennyit kellett, így is beleér valamennyit. Pontos funkcióját nem értem, talán megtámasztja középen ahogy tekeri körbe a rotort. Vagy olajozza ezt a részt a tengelyből, de szerintem lett ott szóróolajozás bőven SE nél is szokott szivárogni az olaj a DIS kocka alól a zárt tengelyvég ellenére is. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Ezt itt:

 

Az NZ tengelyben nincs golyó ez a rész teljesen bele tud csúszni. Az SE ben viszont elakad a golyóban. Levágtam belőle annyit amennyit kellett, így is beleér valamennyit. Pontos funkcióját nem értem, talán megtámasztja középen ahogy tekeri körbe a rotort. Vagy olajozza ezt a részt a tengelyből, de szerintem lett ott szóróolajozás bőven SE nél is szokott szivárogni az olaj a DIS kocka alól a zárt tengelyvég ellenére is. 

Világos. 1.6 és 1.4 nz sem azonos. Én 1.6-ra gondoltam, csak utólag esett le, hogy ez 1.4

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

16 órája, HaPetya írta:

Köszönöm. Nem gondoltam volna, hogy szimmetrikusak. 1.6nz, 1.6sv és 1.6sh tengelyekről van valami infód?

Nincs mit. :wink:

Ennyi infó van ami itt: http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-f/j__engine_and_engine_aggregates/ohc_petrol_engine/cylinder_head/specifications/technical_data_cylinder_head/

A fokolásról nem találtam adatot, ezt a kettőt tudom, amit lemértem. :) (meg a KENT AST1-et, de az annyi, mint amit a gyártó megadott :-) )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.