Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

7 órája, zotya975 írta:

.. Összeraktam, elindítottam , megszólalt a 8 harkály aztán szép lassan elhallgattak. Mentem vele egy kört, de nagy a forgalom, meg nem is mertem neki tolni, azért mégsem a régi összekapott alkatrészek vannak bent. Olyan nagy változást nem érzek, de mintha jobban melegedne. Hát nem tom, volt-e értelme. :confused: Végülis tőkét amúgy is akartam mosni, meg szelepfedél tömítést és O gyűrűt cserélni. 

Elvégre unatkoztál, legalább volt mit csinálni. :-) Még próbálgatni kell attól függetlenül, hogy 1,4-től nem kell csodát várni.

Aztán még visszavan a szívócső, meg a hengerfej, amiben nagyobb szelepek vannak mint a mostani, szóval kell még küzdeni a +20 körüli lóhoz. :wink:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Tiu írta:

Többet láttunk volna, ha profilból fényképezed a bütyköket, úgy mint itt: :wink:

 

Oké, várj 20 percet megint kiveszem lefényképezni.:evilgrin:

6 órája, Tiu írta:

Elvégre unatkoztál, legalább volt mit csinálni. :-) Még próbálgatni kell attól függetlenül, hogy 1,4-től nem kell csodát várni.

Aztán még visszavan a szívócső, meg a hengerfej, amiben nagyobb szelepek vannak mint a mostani, szóval kell még küzdeni a +20 körüli lóhoz. :wink:

Na hát este induláskor még volt egy kis harkály a szelepfedél alatt ( megint a vezérlés felől) de reggel már nyoma sem volt, talán a macska vitte el tudomisén, csak vissza ne jöjjön. 3000-felett érezni hogy jobban húz, de ha nem pörgetem ki eléggé és visszaejti ez alá a fordulatszámot váltáskor akkor nagy gázra torpan egyet. De ugye nem vártam hogy tökéletes legyen, mondta is ezt Wookie. Na igen csak egy részt tettem át az egészből sokra nem is számíthattam. De amúgy is ki akartam venni a tőkéket elmosni, akkor meg már mindegy volt mit teszek vissza. Meg kellene próbálni 1.6-os központi injektorral. Azt nem nagy meló berakni feltéve ha a gumigyűrűt vissza tudom gyömöszölni alá. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Oké, várj 20 percet megint kiveszem lefényképezni.:evilgrin:

Na hát este induláskor még volt egy kis harkály a szelepfedél alatt ( megint a vezérlés felől) de reggel már nyoma sem volt, talán a macska vitte el tudomisén, csak vissza ne jöjjön. 3000-felett érezni hogy jobban húz, de ha nem pörgetem ki eléggé és visszaejti ez alá a fordulatszámot váltáskor akkor nagy gázra torpan egyet. De ugye nem vártam hogy tökéletes legyen, mondta is ezt Wookie. Na igen csak egy részt tettem át az egészből sokra nem is számíthattam. De amúgy is ki akartam venni a tőkéket elmosni, akkor meg már mindegy volt mit teszek vissza. Meg kellene próbálni 1.6-os központi injektorral. Azt nem nagy meló berakni feltéve ha a gumigyűrűt vissza tudom gyömöszölni alá. 

Letelt a 20 perc. :devlish:

Ezzel a tengellyel érdemes lenne kipróbálni, mert most több levegő megy be. :wink: Hátha nem is kell hengerfejet cserélni. (ezcsakviccvót) :-)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Oké, várj 20 percet megint kiveszem lefényképezni.:evilgrin:

Na hát este induláskor még volt egy kis harkály a szelepfedél alatt ( megint a vezérlés felől) de reggel már nyoma sem volt, talán a macska vitte el tudomisén, csak vissza ne jöjjön. 3000-felett érezni hogy jobban húz, de ha nem pörgetem ki eléggé és visszaejti ez alá a fordulatszámot váltáskor akkor nagy gázra torpan egyet. De ugye nem vártam hogy tökéletes legyen, mondta is ezt Wookie. Na igen csak egy részt tettem át az egészből sokra nem is számíthattam. De amúgy is ki akartam venni a tőkéket elmosni, akkor meg már mindegy volt mit teszek vissza. Meg kellene próbálni 1.6-os központi injektorral. Azt nem nagy meló berakni feltéve ha a gumigyűrűt vissza tudom gyömöszölni alá. 

Ha ez hamarabb eszedbejut, tudtam volna azt is vinni. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudja valaki ez az olajjárat honnan vagy hova vezet-jön? Belefújtam levegővel, de nem egyértelmű merre vezet, féktisztítóm meg nincs itthon hogy belefújva megnézzem merre jön ki.

2507216-20170402-cADR4g.jpg

Amúgy mosogatok, de a kipuf oldal eléggé makacs....

2507215-20170402-w6GPue.jpg

2507218-20170402-LjLyrL.jpg

A szelepvezetőkhöz szerintem nem nyúlok.

Link to comment
Megosztás:

44 perce, zotya975 írta:

Nem tudja valaki ez az olajjárat honnan vagy hova vezet-jön? Belefújtam levegővel, de nem egyértelmű merre vezet, féktisztítóm meg nincs itthon hogy belefújva megnézzem merre jön ki.

A hengerfej olajgalériából jön. Az a blokkból kapja az olajat a fojtáson keresztül, ami alul látszik is. Az látja el olajjal a tőkéket, mellette levő meg azért van, hogy elfolyjon onnan az olaj, ne rekedjen meg. Egyébként a termosztát mögött látszik a lezáró csavar az olajgalériához.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

45 perce, zotya975 írta:

Nem tudja valaki ez az olajjárat honnan vagy hova vezet-jön? Belefújtam levegővel, de nem egyértelmű merre vezet, féktisztítóm meg nincs itthon hogy belefújva megnézzem merre jön ki.

 

Amúgy mosogatok, de a kipuf oldal eléggé makacs....

 

 

A szelepvezetőkhöz szerintem nem nyúlok.

De szépen elpucoltad!

Link to comment
Megosztás:

6 perce, HaPetya írta:

A hengerfej olajgalériából jön. Az a blokkból kapja az olajat a fojtáson keresztül, ami alul látszik is. Az látja el olajjal a tőkéket, mellette levő meg azért van, hogy elfolyon onnan az olaj, ne rekedjen meg. Egyébként a termosztát mögött látszik a lezáró csavar az olajgalériához.

Igen, azt a csavart megtaláltam kösz. A képen látható felső lyuknak megtaláltam a másik végét az levezet a tőke alá, csak a képen pont nem látszik. Ebből is kettő vak lyuk volt a olajsártól még a mosás sem hozta ki, fúrószárral pörgetve takarítottam ki őket. 

Link to comment
Megosztás:

Just now, wookie írta:

De szépen elpucoltad!

Ja a fél délutánom és az asszony összes hideg zsíroldója ráment. Van a  cégnél egy félbevágott köbös tartály, abba eresztik bele az olajleválasztó celláit, aztán gőzborotválva vannak. Először oda akartam elvinni, belógatni egy műszakra.:-) Valami zsíroldó van abban is. 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, zotya975 írta:

Tudom kérdezek érdekes dolgokat, de mi ez a biszbasz a ( szívó) szeleprugó alatt? Olyan mint a toronycsapágy, körbe lehet forgatni:

2508038-20170403-8aedb3.jpg

2508039-20170403-R2bKPm.jpg

Lehet tudnom kéne, de: forog a szelep működés közben? 

 

Nem tudom, hogy opel motor esetén forog e, de van olyan eset amikor forog. Az is lehet hogy csak bizonyos fordulatszám fölött forog. 

 

Módosítva : joecockroach
Link to comment
Megosztás:

19 perce, zotya975 írta:

Tudom kérdezek érdekes dolgokat, de mi ez a biszbasz a ( szívó) szeleprugó alatt? Olyan mint a toronycsapágy, körbe lehet forgatni:

Lehet tudnom kéne, de: forog a szelep működés közben? 

 

Szelepforgató. Szépen lassan forgatja körbe a szelepet, hogy ne azonos felületek érintkezzenek az üléken.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 02. at 20:47, zotya975 írta:

Ja a fél délutánom és az asszony összes hideg zsíroldója ráment. Van a  cégnél egy félbevágott köbös tartály, abba eresztik bele az olajleválasztó celláit, aztán gőzborotválva vannak. Először oda akartam elvinni, belógatni egy műszakra.:-) Valami zsíroldó van abban is. 

Van két enyhén koxos műanyag szelepfedelem, azokat nemlehetne oda beakasztani? :confused:

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Tiu írta:

Nem fordítva van? Kipufogónál van és szívónál nincs? :confused: Úgy kéne lennie. :)

De igen, jól tudod, én néztem el. A kipufogónál vannak a forgatók, elől.

1 órával ezelőtt, Bundee írta:

Van két enyhén koxos műanyag szelepfedelem, azokat nemlehetne oda beakasztani? :confused:

Műanyagot..hát passz. Nem tudom pontosan mi ez a vegyszer, fém cellákat tisztítunk vele, belemártjuk, ázik benne egy-két órát aztán kap gőzborotvát. Nyáron van 2 hét leállás, akkor szoktam bemenni és ezt (is) csináljuk. A szelepfedelet mosogatni kell...:-)

2508151-20170404-Ac4Xw2.jpg

Különben gondoltam már a mosogató gépre is, nem tudom mi van azokban a tablettákban de rohadt jó zsíroldó. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Ma reggel nem indult be az astram. Sajnos sietnem kellett dolgozni úgyhogy különösebb vizsgálat nélkül ott hagytam.

önindíto nem forog bendix nem kattan. Amikor próbálom indítani akkor egy relé kattanást lehet hallani és ennyi. Akkumulátor természetesen jó :)

Tudnátok segíteni merre keressem a hibát ?

 

koszonom 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, ftomi28 írta:

Sziasztok! 

Ma reggel nem indult be az astram. Sajnos sietnem kellett dolgozni úgyhogy különösebb vizsgálat nélkül ott hagytam.

önindíto nem forog bendix nem kattan. Amikor próbálom indítani akkor egy relé kattanást lehet hallani és ennyi. Akkumulátor természetesen jó :)

Tudnátok segíteni merre keressem a hibát ?

 

koszonom 

Első körben önindító gyanús, ha gyújtásra a visszajelzők égtek, és indítózási kísérletre sem halványultak el. Meg kell kocogatni óvatosan kiskalapáccsal, kerékkulccsal, amivel eléred. Ha most elindul ki kell szedni meg kell takarítani. Ha halványodtak a visszajelzők, és jó az akku akkor csatlakozási pontokat, sarukat, testcsavarokat kell átnézni. Külön reléje nincs magában az önindítóban van a "relé" amikor kilöki a fogaskereket a fogaskoszorú mellé, akkor kapcsol és indítja a forgatást.

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, zotya975 said:

Első körben önindító gyanús, ha gyújtásra a visszajelzők égtek, és indítózási kísérletre sem halványultak el. Meg kell kocogatni óvatosan kiskalapáccsal, kerékkulccsal, amivel eléred. Ha most elindul ki kell szedni meg kell takarítani. Ha halványodtak a visszajelzők, és jó az akku akkor csatlakozási pontokat, sarukat, testcsavarokat kell átnézni. Külön reléje nincs magában az önindítóban van a "relé" amikor kilöki a fogaskereket a fogaskoszorú mellé, akkor kapcsol és indítja a forgatást.

Szia,

 

köszi. Első verzió lesz, mert nem halványodnak visszajelzők. Megpróbálom megkalapálni ha nem megy akkor még próbaképpen összezárom a két nagyobb sarut rajta mert akkor indulni kellene az önindítónak behúzás nélkül ha jól tudom. Ha úgy se indul akkor remélhetőleg csak szénkefe. Ha úgy indul akkor meglátjuk. Néztem a rajzot az Immibilizer van még sorba de ha jól tudom akkor villognia kéne indítási kísérletkor ha gond van vele (már mint a check enginenek)

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.