Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

6 órája, zotya975 írta:

De igen, jól tudod, én néztem el. A kipufogónál vannak a forgatók, elől.

Műanyagot..hát passz. Nem tudom pontosan mi ez a vegyszer, fém cellákat tisztítunk vele, belemártjuk, ázik benne egy-két órát aztán kap gőzborotvát. Nyáron van 2 hét leállás, akkor szoktam bemenni és ezt (is) csináljuk. A szelepfedelet mosogatni kell...:-)

Különben gondoltam már a mosogató gépre is, nem tudom mi van azokban a tablettákban de rohadt jó zsíroldó. 

Hátde a műanyagot nem lehet szétszedni s belül van a ganéj benne. Ezért kéne valami erős :-)

Lehet feláldozok pár Somat tablettát ezügyben.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, ftomi28 írta:

Szia,

 

köszi. Első verzió lesz, mert nem halványodnak visszajelzők. Megpróbálom megkalapálni ha nem megy akkor még próbaképpen összezárom a két nagyobb sarut rajta mert akkor indulni kellene az önindítónak behúzás nélkül ha jól tudom. Ha úgy se indul akkor remélhetőleg csak szénkefe. Ha úgy indul akkor meglátjuk. Néztem a rajzot az Immibilizer van még sorba de ha jól tudom akkor villognia kéne indítási kísérletkor ha gond van vele (már mint a check enginenek)

 

Köszönöm

Az összezárással ugyanazt csinálod mint a gyújtáskapcsolóval, szóval az nem zárja ki ezt a hibát. 10-ből 9X a kocogatás segít.

7 órája, Bundee írta:

Hátde a műanyagot nem lehet szétszedni s belül van a ganéj benne. Ezért kéne valami erős :-)

Lehet feláldozok pár Somat tablettát ezügyben.

Ja igen tényleg azt nem lehet szétszedni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is sikerült beszerezni még a télen egy ilyen műanyag szelepfedelet, eddig még a garázsban várja a sorsát.

Azt én is figyeltem, hogy nem volt benne csavar, amivel szét lehetne szedni, de úgy voltam vele, hogy valahogy csak össze is rakták.

Próbált valaki ilyet már szétszedni, van esetleg valakinek tapasztalata vele?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 04. at 22:55, Pingvin írta:

Sziasztok!

Nekem is sikerült beszerezni még a télen egy ilyen műanyag szelepfedelet, eddig még a garázsban várja a sorsát.

Azt én is figyeltem, hogy nem volt benne csavar, amivel szét lehetne szedni, de úgy voltam vele, hogy valahogy csak össze is rakták.

Próbált valaki ilyet már szétszedni, van esetleg valakinek tapasztalata vele?

Többek egybehangzó állítása szerint össze van sütve.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, HaPetya írta:

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi a különbség a furatos és a furat nélküli himba között?

Nekem mindegyik furatos a könnyített, meg a sima is. Szerintem a himba tetején a kupaknál jön ki minimális olaj, ami keni a két alkatrészt ahol összeérnek, azon a lyukon tud elmenni az olaj. De ha nincs ott lyuk akkor meg kimegy oldalra .

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Ki akartam cserélni a műszerfali hőmérséklet jeladót. Sajnos jobban meghuztam az ujat és eltörtem a jeladó házát. Sajnos elég mélyen tört el, nem tudom kiszedni. Van valakinek ötlete hog tudnám kiszedni, anélkül, hogy levenném a szivócsonkot? X14nz a motor. Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

2 perce, csaba77 írta:

Sziasztok,

Ki akartam cserélni a műszerfali hőmérséklet jeladót. Sajnos jobban meghuztam az ujat és eltörtem a jeladó házát. Sajnos elég mélyen tört el, nem tudom kiszedni. Van valakinek ötlete hog tudnám kiszedni, anélkül, hogy levenném a szivócsonkot? X14nz a motor. Köszönöm

Kicsi jó éles vésővel meg kell próbálni kitekerni óvatosan ütve kalapáccsal. Vagy óvatosan éles vékony fúróval egymás mellé fúrni a jeladóba hogy utána csavarhúzót be lehessen dugni az így keletkezett nútba. Csak ne szakadjon át, mert akkor forgács kerülhet a hűtőfolyadékba, ami ha nem is tragédia de nem lenne jó. Ha sehogy sem jön ki akkor sajna le kell venni a szívócsonkot. Utána sem lesz könnyű kitekerni belülről mondjuk. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy furcsa kérdésem lenne, de nagyon ingerli a fantáziám. Szerintetek ha van egy vezérműszíj ami foghíjas lett tehát elhagyott egykét fogat azt mi okozhatja, vagy is mi okozza leginkább? Kopott vezérműkerekek? öreg a szíj? Vagy hengerfej hiba? Vízpumpa megszoruláson kívül kérdezem. Mert nekem volt egy ilyen esetem nem rég és most hallottam egy embert 20 ezer volt a szíjba és neki is hiányoztak fogak és neki azt mondták hengerfej hiba már nem úgy működik mint régen szöveggel és fel kell újítani az egészet. Ebben van valami ráció vagy csak lehúzás? 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Egy furcsa kérdésem lenne, de nagyon ingerli a fantáziám. Szerintetek ha van egy vezérműszíj ami foghíjas lett tehát elhagyott egykét fogat azt mi okozhatja, vagy is mi okozza leginkább? Kopott vezérműkerekek? öreg a szíj? Vagy hengerfej hiba? Vízpumpa megszoruláson kívül kérdezem. Mert nekem volt egy ilyen esetem nem rég és most hallottam egy embert 20 ezer volt a szíjba és neki is hiányoztak fogak és neki azt mondták hengerfej hiba már nem úgy működik mint régen szöveggel és fel kell újítani az egészet. Ebben van valami ráció vagy csak lehúzás? 

Ha pár fog hiányzik, az attól lehet hogy lent a főtengely szíjtárcsa fordult egyet a szíj meg nem ment vele, ott kevesebb fog esik rá könnyebben leszedi őket vagy ahogy írtad pumpa szorulás mert azon még kevesebb fog van egy adott pillanatban. A hengerfejben törött himba, görbült szelep okozhat tengely szorulást, de akkor annak nyoma van. Amit legutoljára láttam az úgy volt hogy elkezdett önindítózni, a szij meg nem ment sehová, lent voltak ledarálva a fogak. Szerintem inkább régi szíj okoz ilyet , a szíjtárcsán is látszana lent ha extrém kopás lenne.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Egy furcsa kérdésem lenne, de nagyon ingerli a fantáziám. Szerintetek ha van egy vezérműszíj ami foghíjas lett tehát elhagyott egykét fogat azt mi okozhatja, vagy is mi okozza leginkább? Kopott vezérműkerekek? öreg a szíj? Vagy hengerfej hiba? Vízpumpa megszoruláson kívül kérdezem. Mert nekem volt egy ilyen esetem nem rég és most hallottam egy embert 20 ezer volt a szíjba és neki is hiányoztak fogak és neki azt mondták hengerfej hiba már nem úgy működik mint régen szöveggel és fel kell újítani az egészet. Ebben van valami ráció vagy csak lehúzás? 

 

54 perce, zotya975 írta:

Ha pár fog hiányzik, az attól lehet hogy lent a főtengely szíjtárcsa fordult egyet a szíj meg nem ment vele, ott kevesebb fog esik rá könnyebben leszedi őket vagy ahogy írtad pumpa szorulás mert azon még kevesebb fog van egy adott pillanatban. A hengerfejben törött himba, görbült szelep okozhat tengely szorulást, de akkor annak nyoma van. Amit legutoljára láttam az úgy volt hogy elkezdett önindítózni, a szij meg nem ment sehová, lent voltak ledarálva a fogak. Szerintem inkább régi szíj okoz ilyet , a szíjtárcsán is látszana lent ha extrém kopás lenne.

Hát szerintem ha 1-1 fog hiányzik az a szíj hibája.

Ha több fog hiányzik egymás mellől, az lehet más alkatrész hibája, mert az egyszerre szed le több fogat...

Link to comment
Megosztás:

5 perce, pszilaj írta:

 

Hát szerintem ha 1-1 fog hiányzik az a szíj hibája.

Ha több fog hiányzik egymás mellől, az lehet más alkatrész hibája, mert az egyszerre szed le több fogat...

Nekem volt olyan egyszerre 15 is hiányzott. De ez szerintem lehet simán úgy, hogy hiányzott 1 pár és ha pont úgy ál meg, hogy a főtengelynél akkor indításkor ledarálhat többet is. Legalábbis nekem semmi nem szorult meg még is hiányzott. Egyébként nem tudom mi számít extrémnek, de látszik kopás az enyémen. 

Zotya neked úgy tudom nagy tapasztalatod van c14NZ be lenne egy olyan kérdésem, hogy mi okozhat alapjárati problémát leginkább? A jelenség ha áll az autó mindíg tökéletes az alapjáratom. Ha gurulok akkor viszont nagyon leejti vagy ritkábban megemeli ha megállok beáll mindíg normálra. Alapjárati motor tiszta karter csövek vákum csövek tiszták. Viszont az alapjárati motor kúpján minimális kopás van. Okozhat az ilyet vagy inkább map szenzor hiba? Annyit kipróbáltam ha lehúzom a map szenzor csövét megáll a motor ha a map szenzor csatiját akkor sárga lámpa kigyullad alapjárat kb ugyanolyan marad.

Link to comment
Megosztás:

SOS kerepesen lerobbantam himba töréssel.

Valaki!!!

Nincs kedvem gyrost enni pedig itt állok mellette.

Kaptam szerszámot,2. henger egyik himba törött, kivettem az izzító gyertyát. A bontóba nem volt himba ezért 165 Km jöttem hazáig.

Közel 3 órába telt,és 25 L üzemanyagba. 

A nagy kérdés,mitől törnek  a himbáim?

 

 

 

 

Módosítva : nagyonkezdő
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

üdv!

tudja valaki hogy a fagydugó mögött a hengerben mennyi hely van?

azt terveztem hogy a fagydugókat átalakítom és beleteszek 1-1 izzítógyertyát és télen ez lesz a blokkfűtésem

csak nem tudom mennyi hely lenne erre, mert ha szűk a hely akkor valami csőbe kellene csatlakoztatni egy elemet amiben vannak a gyeryák 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, individor írta:

üdv!

tudja valaki hogy a fagydugó mögött a hengerben mennyi hely van?

azt terveztem hogy a fagydugókat átalakítom és beleteszek 1-1 izzítógyertyát és télen ez lesz a blokkfűtésem

csak nem tudom mennyi hely lenne erre, mert ha szűk a hely akkor valami csőbe kellene csatlakoztatni egy elemet amiben vannak a gyeryák 

Hát annyi, hogy a fagydugós vízfűtések is beférnek. Szemre olyan 2-3 centi. De az izzító gyertyának jelentős áramfelvétele van azzal számolj. Kábé 8-10Amper per darab.  Tehát egy 55Amperórás akkuból egy óra fűtéssel számolva kivesz a 4 gyertya akár 40Ampert, ami lehet már haza is vágja az akkut. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Hát annyi, hogy a fagydugós vízfűtések is beférnek. Szemre olyan 2-3 centi. De az izzító gyertyának jelentős áramfelvétele van azzal számolj. Kábé 8-10Amper per darab.  Tehát egy 55Amperórás akkuból egy óra fűtéssel számolva kivesz a 4 gyertya akár 40Ampert, ami lehet már haza is vágja az akkut. 

Nekem van ilyesmi beépítve: http://www.metroman.hu/termek/auto-motor-melegito-futesgyorsito-12v csak éppen házi készítésű :) 22-23A/gyertya az áramfelvétele, régi 2es golf izzítókkal van megcsinálva. Álló motornál csak főzné a vizet, de ha már jár 2-3km-el hamarabb melegszik be. A fűtőradiátor elé van bekötve, így hamarabb tudok befűteni is. (A linken lévő árat, kb. sose hozza be, de ha olcsón megtudja valaki csinálni, az izzítók ára szerintem egy év alatt visszajön :) ) Persze ehhez kell generátor is, nem tudom mennyire jutalmazná egy kisebb generátor ezt a terhelést.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Hát annyi, hogy a fagydugós vízfűtések is beférnek. Szemre olyan 2-3 centi. De az izzító gyertyának jelentős áramfelvétele van azzal számolj. Kábé 8-10Amper per darab.  Tehát egy 55Amperórás akkuból egy óra fűtéssel számolva kivesz a 4 gyertya akár 40Ampert, ami lehet már haza is vágja az akkut. 

az a terv hogy sorba kötni 2-2 izzítógyertyát, így remélhetőleg nem forralná a vizet a blokkban, mindenképp külön akkuról lenne üzemeltetve

ez még elég olcsón kivitelezhető lenne, mert ami fűtéscsőbe helyezett fűtőszál+ szivattyú sok pénz lenne

golf3 izzítógyertyát néztem az elég hosszú az belóghat vagy 5 centit, de mintha az opelé kisebb lett volna

 

a régi 1,7d astrámba volt fűtés de az 230v-ról ment, ez melóhelyen kivitelezhetetlen, itthon szerettem, a gyerek akkor volt óvodás aztán meleg autóval lehetett télen is szállítani nem kellett öltöztetni annyit :)

 

a másik projekt(ha a blokkfűtés nem jön össze) az a szélvédő levegő ellátásba ellenálláshuzalt tenni ami felfűti pillanatok alatt a szélvédpre fújt levegőt

ez a mostani hosszú és hideg tél(ami még szinte most is tart) kiborított teljesen ;)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Razor01 írta:

Nekem van ilyesmi beépítve: http://www.metroman.hu/termek/auto-motor-melegito-futesgyorsito-12v csak éppen házi készítésű :) 22-23A/gyertya az áramfelvétele, régi 2es golf izzítókkal van megcsinálva. Álló motornál csak főzné a vizet, de ha már jár 2-3km-el hamarabb melegszik be. A fűtőradiátor elé van bekötve, így hamarabb tudok befűteni is. (A linken lévő árat, kb. sose hozza be, de ha olcsón megtudja valaki csinálni, az izzítók ára szerintem egy év alatt visszajön :) ) Persze ehhez kell generátor is, nem tudom mennyire jutalmazná egy kisebb generátor ezt a terhelést.

ezt is néztem már mellé egy ilyet: http://www.robogoalkatresz.eu/index.php?page=termek&kat=89&id=7259

plusz egy 72es akku, relé vezetékek stb és ott lennék hogy legalább 60-70 ezer

ennyit lehet nem ér meg........ 4 gyertya max 10 ezer relé akku stb 25-be beleférne, nyáron az akku meg pecás akku lenne szóval 2in1 felhasználás 

bár nyáron is szereti a motor ha melegen indul ;) 

Link to comment
Megosztás:

26 perce, individor írta:

az a terv hogy sorba kötni 2-2 izzítógyertyát, így remélhetőleg nem forralná a vizet a blokkban, mindenképp külön akkuról lenne üzemeltetve

ez még elég olcsón kivitelezhető lenne, mert ami fűtéscsőbe helyezett fűtőszál+ szivattyú sok pénz lenne

golf3 izzítógyertyát néztem az elég hosszú az belóghat vagy 5 centit, de mintha az opelé kisebb lett volna

 

a régi 1,7d astrámba volt fűtés de az 230v-ról ment, ez melóhelyen kivitelezhetetlen, itthon szerettem, a gyerek akkor volt óvodás aztán meleg autóval lehetett télen is szállítani nem kellett öltöztetni annyit :)

 

a másik projekt(ha a blokkfűtés nem jön össze) az a szélvédő levegő ellátásba ellenálláshuzalt tenni ami felfűti pillanatok alatt a szélvédpre fújt levegőt

ez a mostani hosszú és hideg tél(ami még szinte most is tart) kiborított teljesen ;)

Mikor csináltam az enyémet körüljártam a dolgot és arra jutottam: villannyal fűteni nem gazdaságos. Mármint akkuról semmiképp. Lényegében mindegy hogyan kötöd a gyertyákat, mivel a felhasznált energia fogja fűteni a vizet. Tehát a feszültség adott, fele akkora ampernél fele annyi fűtés. (A hőleadó felület változhat) Nekem az akku 75Ah, de ez ugye "csak" annyi, hogy 7,5A-ral terhelve 20 óra alatt éri el a lemerült szintet. Nagyobb áram esetén ez sokkal kevesebb (az összefüggés nem lineáris). Ráadásul az akku nem szereti azt a fajta üzemet, hogy lemerítem és feltöltöm. Állófűtésnek max az a 230V-os fűtőszál jó, amit a fagydugó helyére tesznek. Nekem az egész fűtésgyorsító elkészítése megvolt kb. 5eFt-ból, mondjuk az ismerősök miatt, de legdurvább esetben is kijön 15eFt-ból szerintem. Amúgy a golf gyertya 5cm hosszú, de ebből 2cm a fűtő része. Kisebbet nem találtam még, ami olcsó is. Ennek 1500-2000Ft darabja. (Fordokban is van ilyesmi fűtés segítő, ugyan ezzel a gyertyával, csak Ford címkével)

Ilyen fűtőszálas megoldás szerű van az "újabb" Fronterákban is, ott azthiszem 250W a teljesítménye. Az is egy megoldás lehet, hogy olyat csinálnál. De érdemes utána számolni, hogy adott térfogatú anyagot (levegő vagy víz) kb. mennyi idő alatt fűtene fel. Önmagába elég sokáig tartana.

Na, de szerintem lassan kezd nem idevalóvá válni a téma. :) (Egyéb csevegésbe kéne folytatni szerintem, mielőtt megmoderálnak :-))

Link to comment
Megosztás:

4 órája, individor írta:

az a terv hogy sorba kötni 2-2 izzítógyertyát, így remélhetőleg nem forralná a vizet a blokkban, mindenképp külön akkuról lenne üzemeltetve

ez még elég olcsón kivitelezhető lenne, mert ami fűtéscsőbe helyezett fűtőszál+ szivattyú sok pénz lenne

golf3 izzítógyertyát néztem az elég hosszú az belóghat vagy 5 centit, de mintha az opelé kisebb lett volna

 

a régi 1,7d astrámba volt fűtés de az 230v-ról ment, ez melóhelyen kivitelezhetetlen, itthon szerettem, a gyerek akkor volt óvodás aztán meleg autóval lehetett télen is szállítani nem kellett öltöztetni annyit :)

 

a másik projekt(ha a blokkfűtés nem jön össze) az a szélvédő levegő ellátásba ellenálláshuzalt tenni ami felfűti pillanatok alatt a szélvédpre fújt levegőt

ez a mostani hosszú és hideg tél(ami még szinte most is tart) kiborított teljesen ;)

Bmw-kben volt szerencsém ilyen a befúvott levegőt melegítő fűtéspanelhez, hát azt háziban lemásolni úgy, hogy legyen értelmes hatásfoka és ne is legyen tűzveszélyes... nem egyszerű. Ráadásul egy évesen már dobáltuk ki őket.

Amúgy dízel omegából (sorhat) lehet találni fillérekért 12v-os vízpumpát.

Hosszú és hideg tél? Nem ugyanabban az országban töltöttük a telet? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.