Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

23 órája, Razor01 írta:

Nekem van ilyesmi beépítve: http://www.metroman.hu/termek/auto-motor-melegito-futesgyorsito-12v csak éppen házi készítésű :) 22-23A/gyertya az áramfelvétele, régi 2es golf izzítókkal van megcsinálva. Álló motornál csak főzné a vizet, de ha már jár 2-3km-el hamarabb melegszik be. A fűtőradiátor elé van bekötve, így hamarabb tudok befűteni is. (A linken lévő árat, kb. sose hozza be, de ha olcsón megtudja valaki csinálni, az izzítók ára szerintem egy év alatt visszajön :) ) Persze ehhez kell generátor is, nem tudom mennyire jutalmazná egy kisebb generátor ezt a terhelést.

Sokat nézegettem én is a vízkörbe rakható fűtéseket, de arra jutottam hogy nekem nincs hozzá rendesen hely. Úgy értem a radiátor csövei úgy vannak kialakítva, hogy ha oda beépítek valamit ami ekkora és gondolom rögzíteni is kell külön, akkor gond lehet a motor mozgásából. Azért olyan hosszú és kanyargós hátul az a két cső, mert ott billen a motor a legtöbbet, ha lerövidítem, plusz még le is fogatom a fűtőt elvesztem ezt a funkciót. Nálad hosszában van beépítve a motor hogyan-hova szerelted ezt be? 

22 órája, individor írta:

az a terv hogy sorba kötni 2-2 izzítógyertyát, így remélhetőleg nem forralná a vizet a blokkban, mindenképp külön akkuról lenne üzemeltetve

ez még elég olcsón kivitelezhető lenne, mert ami fűtéscsőbe helyezett fűtőszál+ szivattyú sok pénz lenne

golf3 izzítógyertyát néztem az elég hosszú az belóghat vagy 5 centit, de mintha az opelé kisebb lett volna

 

a régi 1,7d astrámba volt fűtés de az 230v-ról ment, ez melóhelyen kivitelezhetetlen, itthon szerettem, a gyerek akkor volt óvodás aztán meleg autóval lehetett télen is szállítani nem kellett öltöztetni annyit :)

 

a másik projekt(ha a blokkfűtés nem jön össze) az a szélvédő levegő ellátásba ellenálláshuzalt tenni ami felfűti pillanatok alatt a szélvédpre fújt levegőt

ez a mostani hosszú és hideg tél(ami még szinte most is tart) kiborított teljesen ;)

Vannak kész szélvédő fűtők, talán egy ilyet is be lehet aplikálni a felső csatornákba. 

18 órája, nagyonkezdő írta:

Üdv urak!

Még mindig érdekelne a véleményetek himba töréssel kapcsolatba. Ma megint egy,a javítás már csak 20 perc.

Hát, mondjuk összerakáskor a tőkék üresen lettek berakva vagy olajjal előre fel lettek töltve? Mert van aki azt mondja előre fel kell őket olajjal pumpálni, de mivel szerintem visszaereszteni már nem tud, esetleg túl magasak lesznek. Milyen himbád van könnyített, vagy normál? 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Sokat nézegettem én is a vízkörbe rakható fűtéseket, de arra jutottam hogy nekem nincs hozzá rendesen hely. Úgy értem a radiátor csövei úgy vannak kialakítva, hogy ha oda beépítek valamit ami ekkora és gondolom rögzíteni is kell külön, akkor gond lehet a motor mozgásából. Azért olyan hosszú és kanyargós hátul az a két cső, mert ott billen a motor a legtöbbet, ha lerövidítem, plusz még le is fogatom a fűtőt elvesztem ezt a funkciót. Nálad hosszában van beépítve a motor hogyan-hova szerelted ezt be? 

Nekem valóban egyszerűbb a helyzet, mert jóval több hely van a motornál. A szívósor alatt ment egy vascső, annak a helyére lett beépítve. 
Kép
Egy gyertyát sikeresen letörtem szerelés közben már, aztán még nem cseréltem ki. Nem tudom, van-e ilyesmi cső azokon a motorokon ami keresztbe van beépítve.
Ami lehetett volna jobb az a gyertya menete. Hosszabbra kellett volna csináltatni, de ez van. :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Razor01 írta:

Nekem valóban egyszerűbb a helyzet, mert jóval több hely van a motornál. A szívósor alatt ment egy vascső, annak a helyére lett beépítve. 
Kép
Egy gyertyát sikeresen letörtem szerelés közben már, aztán még nem cseréltem ki. Nem tudom, van-e ilyesmi cső azokon a motorokon ami keresztbe van beépítve.
Ami lehetett volna jobb az a gyertya menete. Hosszabbra kellett volna csináltatni, de ez van. :)

Van egy műanyag cső a motor mögött esetleg azt lehetne fém csőre kicserélni, de azt egyedileg le kell gyártatni. 

http://p1.vatera.hu/photos/13/f4/7f29_2_big.jpg?v2

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Az Astrámnak (X14XE) évek óra hidrotőkés hangja van. Csak alapjáraton sőt ha beindítom hideg motorral már nem hallani amíg a motor el nem éri az üzemi hőfokot a magasabb alapjárati fordulat miatt. Teljesen együtt tudok vele élni, viszont az egyik autóalkatrész kereskedő azt mondta, hogy próbáljam meg az "olajnyomáshatároló rugót" kicserélni. (Ha jól értettem) ez egy 560 forintos alkatrész meg is rendeltem, de még nincs a kezembe. Azt mondta egy csavarral ki lehet cserélni. Mi ez pontosan? Hol találom ezt?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

20 perce, ftomi28 írta:

Sziasztok!

 

Az Astrámnak (X14XE) évek óra hidrotőkés hangja van. Csak alapjáraton sőt ha beindítom hideg motorral már nem hallani amíg a motor el nem éri az üzemi hőfokot a magasabb alapjárati fordulat miatt. Teljesen együtt tudok vele élni, viszont az egyik autóalkatrész kereskedő azt mondta, hogy próbáljam meg az "olajnyomáshatároló rugót" kicserélni. (Ha jól értettem) ez egy 560 forintos alkatrész meg is rendeltem, de még nincs a kezembe. Azt mondta egy csavarral ki lehet cserélni. Mi ez pontosan? Hol találom ezt?

Köszönöm

Elől van a vezérlés felől teljesen lent a blokk alján. Itt már ki van tekerve balra mellette az ékszíjtárcsa a főtengelyen:

2532020-20170430-AN3rb3.jpg

 

Így néz ki az egész szelep:

2532023-20170430-G4zbio.jpg

Én azért szedtem ki mert lassan alszik el az olajnyomás lámpa gondoltam hátha fennakadt, de maradt ugyanolyan a takarítás után is. 

 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, wookie írta:

Zotya akkor inkább a jeladót takarítsd ki. :D Ha nem segít, akkor meg cserés a pumpa.

Azt majd akkor ha olajat cserélek 2000Kilométer múlva. Bár mivel az olajpumpán van és a karter felett talán ott nem tudom leereszteni az egészet.:-) Pumpát nem akarok cserélni olyan szépen felragasztottam a kartert szivárgás mentesen. Meg sem mérem a nyomást, nem akarom tudni, beleringatom magam abba a hitbe hogy ha nincs berágva egy bütyök sem akkor elég a nyomás. :happy:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

53 minutes ago, zotya975 said:

Elől van a vezérlés felől teljesen lent a blokk alján. Itt már ki van tekerve balra mellette az ékszíjtárcsa a főtengelyen:

2532020-20170430-AN3rb3.jpg

 

Így néz ki az egész szelep:

2532023-20170430-G4zbio.jpg

Én azért szedtem ki mert lassan alszik el az olajnyomás lámpa gondoltam hátha fennakadt, de maradt ugyanolyan a takarítás után is. 

 

Köszönöm. Ezt tényleg nem bonyolult cserélni :)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valaki tapasztalt már olyat, hogy hidegben, mikor sűrű az olaj, zümmög az olajpumpa? :confused: Nekem új (volt) az olajpumpa mégis késve alszik el, pedig a nyomás tökéletes. Melegen, illetve fél perc járás után semmi hangja. Biztosan az olajpumpa, mert elalszik a lámpa és megjelenik a zümmögés. Gondoltam egy "hígabb" olajat beletenni 10w40 helyett pl. 5w30 vagy 5w40-et, nem tudom érdemes-e...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Razor01 írta:

Valaki tapasztalt már olyat, hogy hidegben, mikor sűrű az olaj, zümmög az olajpumpa? :confused: Nekem új (volt) az olajpumpa mégis késve alszik el, pedig a nyomás tökéletes. Melegen, illetve fél perc járás után semmi hangja. Biztosan az olajpumpa, mert elalszik a lámpa és megjelenik a zümmögés. Gondoltam egy "hígabb" olajat beletenni 10w40 helyett pl. 5w30 vagy 5w40-et, nem tudom érdemes-e...

30-ast ne, de az 5w40 jó bele. 

Amúgy lehet hogy az a normál hangja es jó úgy ahogy van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
5 órája, Barret írta:

Üdv, 
Szerintek mitől lehet az hogy olaj csere óta a kocsimba indításkor kb 1-2 mp -el később alszik el az olaj nyomás lámpa ? 1994-es C16Se  370e km körül van. És Castrol 10w40 ment bele MAN olajszűrővel .

Több mindentől, ki lehet takarítani az olaj túlnyomás szelepet, az olajgomba fészkét. A régi olaj általában sűrűbb, az új meg ugye olyan amilyent éppen vettél, ha kopott az olajszivattyú akkor később épül fel a nyomás. Ha nagyon aggódsz olajnyomást kell méretni, ha megvan akkor ugye nincs probléma ha kevés fel kell deríteni az okát. Nálam is ilyen, a visszacsapó szelep takarítás nem hozott eredményt az olajgombát még nem tekertem ki, majd a következő olajcserekor. Különösebb kopást nem láttam sehol, ami olajozási problémára vezethető vissza szóval én nem foglalkozom vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég nyomta ki a kocsi a szelepfedél tömítésnél az olajat az autó. Aztán rájöttem, hogy az összes csavar teljesen laza a szelepfedélen meghúztam őket meg is szűnt a hiba. Viszont van hátul egy cső ami a motor aljától jön fel a szelepfedélhez a motor hátuljánál. Gondolom karter cső lehet, de nekem az egész tiszta olaj. Nem tudom hogy az egészet cserélni kellene vagy csak a tetején a gumicsövet 2 bilincsel van felfogatva és nekem az ki is van repedve. Szokott ereszteni alul is vagy csak a gumicsőnél? Mi a pontos neve?

0s2w3o2u6ro5h19gh3lk.jpg

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Kispotter írta:

Sziasztok

Nemrég nyomta ki a kocsi a szelepfedél tömítésnél az olajat az autó. Aztán rájöttem, hogy az összes csavar teljesen laza a szelepfedélen meghúztam őket meg is szűnt a hiba. Viszont van hátul egy cső ami a motor aljától jön fel a szelepfedélhez a motor hátuljánál. Gondolom karter cső lehet, de nekem az egész tiszta olaj. Nem tudom hogy az egészet cserélni kellene vagy csak a tetején a gumicsövet 2 bilincsel van felfogatva és nekem az ki is van repedve. Szokott ereszteni alul is vagy csak a gumicsőnél? Mi a pontos neve?

 

Igen, kartergáz cső, lent a blokknál ha jól rémlik két csavar fogja és alatta tömítés van. Hát végülis ereszthet ott is, cseréld ki ha a gumi repedt, aztán ha még látsz szivárgást ki kell cserélni lent is a tömítést, de elég nehéz hozzáférni. A szelepfedél csavarjait legjobb menetrögzítőzni, mert a rázkódástól mindíg kilazulnak. Nem kell nagyon meghúzni őket pontosan 8Nm-el ami annyi, hogy racsnis kulcs nélkül kézzel megtekered a crovafejre tett hosszabbító szárat. Legtöbb nyomatékkulcs nem is tud ilyen keveset.

Link to comment
Megosztás:

Na sziasztok! Újra problémák vannak a kocsimmal. Hétvégén kicsit elszabadult a pokol lent voltunk vele murvaútón és kapta az ívet az autó egy 20 percig nyélgázon. Az óta reggel nem hajlandó elindulni a kocsi vagy is nagy nehezen. Teker csak az önindítò és mire abbahagynám addigra elindult pont ha megy akkor már semmi baja. Aztán aznap este elindult simán. Tegnap egésznap pihent ma reggel megint alig indult mikor elindult 4 ezres fordulaton indult hidegen! :O ( bár ez lehetett attól is, mert kétségbe esésrmbe megnyomtam a gázt is.) Mi lehet vele? Hibakód nincs. Ettől az ökörködéstől nem értem, hogy lehetne baja max a futóműnek lehetne. Egy kis padlógáztól nem kéne megmakkania szerintem. Hibakód nincs. C14NZ

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kispotter írta:

Na sziasztok! Újra problémák vannak a kocsimmal. Hétvégén kicsit elszabadult a pokol lent voltunk vele murvaútón és kapta az ívet az autó egy 20 percig nyélgázon. Az óta reggel nem hajlandó elindulni a kocsi vagy is nagy nehezen. Teker csak az önindítò és mire abbahagynám addigra elindult pont ha megy akkor már semmi baja. Aztán aznap este elindult simán. Tegnap egésznap pihent ma reggel megint alig indult mikor elindult 4 ezres fordulaton indult hidegen! :O ( bár ez lehetett attól is, mert kétségbe esésrmbe megnyomtam a gázt is.) Mi lehet vele? Hibakód nincs. Ettől az ökörködéstől nem értem, hogy lehetne baja max a futóműnek lehetne. Egy kis padlógáztól nem kéne megmakkania szerintem. Hibakód nincs. C14NZ

Nekem legutóbb a gyertyacsere előtt volt ilyen hogy nehezen indult el-elkapta néha. De persze több minden lehet. Tekerd ki, takarítsd meg őket ( egyben nézd meg a színüket) , ha javul, csere.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nekem legutóbb a gyertyacsere előtt volt ilyen hogy nehezen indult el-elkapta néha. De persze több minden lehet. Tekerd ki, takarítsd meg őket ( egyben nézd meg a színüket) , ha javul, csere.

Rendben! De egyébként alapjárati motor okozhat ilyet, hogy nem indul? Mert régebben is volt már ilyen olyan is volt már hogy csak gázra indult és nem volt alapjárat egy darabig. Kipucoltam nem rég de nem is volt kokszos, de oldalra kotyogott kicsit meg a kúpja is kopott volt picit. Idegesíti a fantáziám, de feleslegesen nem akarok venni 8 ezer a legolcsóbb ha jól rémlik éa lehet nem a legolcsóbbat kéne meg venni bele. De majd azért ránézek a gyertyákra is.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kispotter írta:

Rendben! De egyébként alapjárati motor okozhat ilyet, hogy nem indul? Mert régebben is volt már ilyen olyan is volt már hogy csak gázra indult és nem volt alapjárat egy darabig. Kipucoltam nem rég de nem is volt kokszos, de oldalra kotyogott kicsit meg a kúpja is kopott volt picit. Idegesíti a fantáziám, de feleslegesen nem akarok venni 8 ezer a legolcsóbb ha jól rémlik éa lehet nem a legolcsóbbat kéne meg venni bele. De majd azért ránézek a gyertyákra is.

Hát ha megszorul valamiért zárt állapotban akkor nem ad megkerülő levegőt és nincs alapjárat. Próbáld meg dieag módban indítani, akkor állandóan mozgatja. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Hát ha megszorul valamiért zárt állapotban akkor nem ad megkerülő levegőt és nincs alapjárat. Próbáld meg dieag módban indítani, akkor állandóan mozgatja. 

Próbáltam már azt is. Kiszerelten szépen járt ki be gyújtáson diag módban is indítottam már de semmi változást nem tapasztaltam. Ment szépen csak vezetés közbe összevissza villogott a check engine.

Link to comment
Megosztás:

Na újabb fejlemény. Ma reggel nem indult megint. Ac ment azt halottam. Ha gázt nyomtam sem indult csak pöffent néha. Sajna időm nincs semmire szóval nem tudtam átnézni semmit rajta, de jól sejtem ha pöffent üzemanyag ellátási problémái vannak? Viszont mikor elindul véletlen utánna tökéletes. És aznap indul pöcre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 
Lenne egy olyan kérdésem hogy van egy C16SE motor kódú F-esem, Városi fogyasztása kb 8-9l .Többször  is villogattam hibakódot de nem villogott ki semmit. Aztán kíváncsiságból szét húztam a Lambda szonda vezetékét és úgy mentem vele haza (kb 5 km ) és furcsállom hogy elvileg ha szét van húzva a csati akkor a "check engine" lámának folyamatosan kéne világítani nem ? Illetve semmi különbséget nem éreztem szét húzott csatival. A kocsit így vettem. Lehet hogy valahogy ki üttették belőle a hibát ?Esetleg ezt hogy tudom ellenőrizni ? Ha másik lambda kell bele akkor melyiket ajánljátok ? Válaszokat Előre is köszönöm. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.