Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

2 órája, joecockroach írta:

Én nem emlékszem olyanra, hogy éreztem volna teljesítményvtozást télen és nyáron.

Akkor nem is, de ha a forró nyári estén leállítod a kocsit, és van egy hűvösebb 15-fokos hajnal akkor érezni hogy jobban harap. Nem kell nagy dologra gondolni, max 1-2 paci. Nem véletlenül mondják hogy a direkt szűrőt nem szabad közvetlenül rövid csővel a motor fölé rakni, és nem véletlenül veszik ki gyorsulási versenyeken az utcai autók egyik első lámpáját ami mögött a légbeszívás van. A hideg levegőben több az oxigén jobb az égés. Ha nem így lenne nem lenne szükség intercolerre, nem számítana hogy a turbó felmelegíti a levegőt. 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, zotya975 írta:

Akkor nem is, de ha a forró nyári estén leállítod a kocsit, és van egy hűvösebb 15-fokos hajnal akkor érezni hogy jobban harap. Nem kell nagy dologra gondolni, max 1-2 paci. Nem véletlenül mondják hogy a direkt szűrőt nem szabad közvetlenül rövid csővel a motor fölé rakni, és nem véletlenül veszik ki gyorsulási versenyeken az utcai autók egyik első lámpáját ami mögött a légbeszívás van. A hideg levegőben több az oxigén jobb az égés. Ha nem így lenne nem lenne szükség intercolerre, nem számítana hogy a turbó felmelegíti a levegőt. 

Szívó benzinmotornál ez a harap nem harap kérdés nem csak a levegő oxigéntartalmától függ, hanem a sűrűségtől és a légnyomástól is. Hideg levegő sűrűsége nagyobb mint a melegé, így a motor adott térfogatában beszívott levegő tömege nagyobb. Ez a lényeg szívómotornál, az a hengerbe a lehető legnagyobb tömegű keveréket bejuttatni. Az, hogy egy hűvös hajnalon jobban harap a gép a hidegindítás miatt van, szándékosan dús keveréket kap a motor. Karburátornál, központinál, ahol jó hosszú szívócső van, így van lehetősége a hideg falon kicsapódnia a benzinnek, kompenzálni kell dús keverékkel. Szívócsatorna és közvetlen befecskendezésnél ezt jóval nehezebb észrevenni, ott nyilván kevésbé érvényesül ez a hatás.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

56 perce, zotya975 írta:

Akkor nem is, de ha a forró nyári estén leállítod a kocsit, és van egy hűvösebb 15-fokos hajnal akkor érezni hogy jobban harap. Nem kell nagy dologra gondolni, max 1-2 paci. Nem véletlenül mondják hogy a direkt szűrőt nem szabad közvetlenül rövid csővel a motor fölé rakni, és nem véletlenül veszik ki gyorsulási versenyeken az utcai autók egyik első lámpáját ami mögött a légbeszívás van. A hideg levegőben több az oxigén jobb az égés. Ha nem így lenne nem lenne szükség intercolerre, nem számítana hogy a turbó felmelegíti a levegőt. 

Értem hogy több oxigén van a hűvösebb levegőben, de 1.4 vagy 1.6os szívómotornál tényleg olyan kicsi lesz a változás, hogy meg sem érezzük. 

Egyébként lehet persze h jobban harap kora reggel. Néha tankolás után figyeltem fel arra, mintha jobban menne teli tankkal a kocsi, de lehet hogy csak érzéki csalódás volt.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, joecockroach írta:

Értem hogy több oxigén van a hűvösebb levegőben, de 1.4 vagy 1.6os szívómotornál tényleg olyan kicsi lesz a változás, hogy meg sem érezzük. 

Egyébként lehet persze h jobban harap kora reggel. Néha tankolás után figyeltem fel arra, mintha jobban menne teli tankkal a kocsi, de lehet hogy csak érzéki csalódás volt.

Pont hogy a kisebb motornál érzed meg jobban, hiszen kevés a ló. 150 lónál -5-6 különbség nem tűnik fel. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, joecockroach írta:

Értem hogy több oxigén van a hűvösebb levegőben, de 1.4 vagy 1.6os szívómotornál tényleg olyan kicsi lesz a változás, hogy meg sem érezzük. 

Egyébként lehet persze h jobban harap kora reggel. Néha tankolás után figyeltem fel arra, mintha jobban menne teli tankkal a kocsi, de lehet hogy csak érzéki csalódás volt.

Annyira én sem tudom, de van itt egy videó, 2.40-nél van az érdekes rész és a táblázat is erről szól:

 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, ihbastra írta:

Sziasztok! Most vettem egyik hogy az egyik fagydugónál szivárog a fagyálló! Légyszi segítsetek hogy mi a csere menete hogy kell cserélni!? Köszönöm

Röviden kiveszed a régit beütöd az újat. A régibe beleütsz egy hegyes csavarhúzót, vésőt és kifordítód vigyázva hogy a blokk felfekvő felületét ne sértsd meg. Az újat például egy megfelelő méretű crova fejjel lehet beütni. Hogy szárazon vagy pasztázva azt te döntsd el, van aki így csinálja van aki úgy. Pölö egy videó, a felétől kezdődik a lényeg:

 

Link to comment
Megosztás:

üdv!

picit nem motorikus de összefügg

astra f kombi x14xe motor

a tankban akkora a nyomás van hogy már szivárog a benzin az illesztéseken(nem újkeletű a dolog de gázzal járok eddig nem érdekelt mert nem szivárgott) 

a töltőpisztolyt is leveri mindig csak csorgatni lehet a benzint bele(évi 2x tankolok 5 litert ez nem is zavart eddig)

hogy tudom ezt orvosolni? annyit tudok szénszűrő a sárvédő alatt és levegőztető a motortérben

a levegőztetőt nem találom, szénszűrő lehet megvan de nem szedtem szét annyira még

lehetne egyszerűsíteni ezeket? gondolom a szénszűrő ko teljesen a levegőztetőt nem tudom

vagy egyszerűen fúrjam meg egy 1mm fúróval a tanksapkát aztán jólvan......

de azért szeretném közel gyári állapotba hozni legalább a szellőzést

mit lehet tenni?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, individor írta:

üdv!

picit nem motorikus de összefügg

astra f kombi x14xe motor

a tankban akkora a nyomás van hogy már szivárog a benzin az illesztéseken(nem újkeletű a dolog de gázzal járok eddig nem érdekelt mert nem szivárgott) 

a töltőpisztolyt is leveri mindig csak csorgatni lehet a benzint bele(évi 2x tankolok 5 litert ez nem is zavart eddig)

hogy tudom ezt orvosolni? annyit tudok szénszűrő a sárvédő alatt és levegőztető a motortérben

a levegőztetőt nem találom, szénszűrő lehet megvan de nem szedtem szét annyira még

lehetne egyszerűsíteni ezeket? gondolom a szénszűrő ko teljesen a levegőztetőt nem tudom

vagy egyszerűen fúrjam meg egy 1mm fúróval a tanksapkát aztán jólvan......

de azért szeretném közel gyári állapotba hozni legalább a szellőzést

mit lehet tenni?

köszi!

A betöltő csőben van két visszafolyás gátló, az egyik amit látsz ha belenézel kék vagy zöld csapóajtó a másik a tank csonkjánál egy gumicsöcs. Talán inkább az utóbbi ha megkeményedik nehezen engedi át a benzint ha feltorlódik a csőben meg lekattan a pisztoly. Boruláskor van szerepük, késlelteti a kijutását az üanyagnak. 

Legegyszerűbb a tanksapka megfúrása, vagy megjavítod a szellőztető rendszert. Ellenőrizd hogy a tank tetejébe csatlakozó, és az aktívszén szűrőtől hátra induló cső átjárható-e. A motortérben a szelep amit "ufónak" becéznek a tűzfalon van középen ( bár ez motorfüggő) ha végigköveted a fékrásegítő vákumcsövéről lecsatlakozó csöveket az egyiken megtalálod. Nézd meg nincs-e benne és a csövekben szénpor.

Szénszűrő...a sárvédőt nem kell levenni, a kerék és a műanyag dobbetét kiszedése után is hozzáférsz. Amelyik cső hátrafelé megy azt lehúzod, belefújsz, némi ellenállás után átjárhatónak kell lennie.

2618808-20170818-vCvHxB.jpg

 

A tankszellőztetést szabályzó vákumszelep "ufó".

2618809-20170818-aVgD3c.jpg

 

ha szénpor van benne akkor az aktívszenes tartály szétesett, és a szelőztetés nem vagy rosszul működik. Megoldás az aktívszén tartály kiiktatása, szétszedése, szénpor kiöntése, cseréje. Ha a takarítást választod érdemes ide pár 100 forintos benzinszűrőt beiktatni, hogy a maradék por ne jusson be. Kiiktatás esetén a széntartályról a hátra menő ( és átjárható) csövet le kell húzni, ennek a végére tenni egy kis benzinszűrőt kábelkötegelővel rögzíteni a csövet. ( így a tank "magától" szellőzik,)A többi csövet ledugózni. Az egész amúgy azért van hogy környezetvédelmi okból ne engedjünk benzingőzt a szabadba ezért van bekötve a motorhoz hogy ha vákum van levegőt engedjen utána ( ennek a helye az ablakmosó tartály alá lógatott gumiharang) ha nyomás azt a motor elszívja. Neked végülis szerencséd van hogy túlnyomásod van, mert vákum esetén az AC pumpa össze is tudja horpasztani a tankot. 

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, individor írta:

üdv!

picit nem motorikus de összefügg

astra f kombi x14xe motor

a tankban akkora a nyomás van hogy már szivárog a benzin az illesztéseken(nem újkeletű a dolog de gázzal járok eddig nem érdekelt mert nem szivárgott) 

a töltőpisztolyt is leveri mindig csak csorgatni lehet a benzint bele(évi 2x tankolok 5 litert ez nem is zavart eddig)

hogy tudom ezt orvosolni? annyit tudok szénszűrő a sárvédő alatt és levegőztető a motortérben

a levegőztetőt nem találom, szénszűrő lehet megvan de nem szedtem szét annyira még

lehetne egyszerűsíteni ezeket? gondolom a szénszűrő ko teljesen a levegőztetőt nem tudom

vagy egyszerűen fúrjam meg egy 1mm fúróval a tanksapkát aztán jólvan......

de azért szeretném közel gyári állapotba hozni legalább a szellőzést

mit lehet tenni?

köszi!

 

14 perce, zotya975 írta:

A betöltő csőben van két visszafolyás gátló, az egyik amit látsz ha belenézel kék vagy zöld csapóajtó a másik a tank csonkjánál egy gumicsöcs. Talán inkább az utóbbi ha megkeményedik nehezen engedi át a benzint ha feltorlódik a csőben meg lekattan a pisztoly. Boruláskor van szerepük, késlelteti a kijutását az üanyagnak. 

Legegyszerűbb a tanksapka megfúrása, vagy megjavítod a szellőztető rendszert. Ellenőrizd hogy a tank tetejébe csatlakozó, és az aktívszén szűrőtől hátra induló cső átjárható-e. A motortérben a szelep amit "ufónak" becéznek a tűzfalon van középen ( bár ez motorfüggő) ha végigköveted a fékrásegítő vákumcsövéről lecsatlakozó csöveket az egyiken megtalálod. Nézd meg nincs-e benne és a csövekben szénpor.

 

 

Ennél a motornál nem UFO van, hanem elektronikus szelep a szellőztetéshez.

Így néz ki:

P0512880.JPG

Ha ez jól eldugult a széthulló aktívszénszűrő szemcséitől, akkor nem tud rendesen működni.

Ki lehet tekerni belőle egy kis fémrudat, a lefelé néző dudorból. Ott lehet kitakarítani. Érdemes a tartály felől jövő csövébe egy kicsi papír benzinszűrőt tenni, ami megfogja a morzsákat.

 

A tanknál meg szerintem le lehet szedni a betöltő csöveket és átnézni, hogy mi a gubanc.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, pszilaj írta:

 

Ennél a motornál nem UFO van, hanem elektronikus szelep a szellőztetéshez.

Így néz ki:

 

Ha ez jól eldugult a széthulló aktívszénszűrő szemcséitől, akkor nem tud rendesen működni.

Ki lehet tekerni belőle egy kis fémrudat, a lefelé néző dudorból. Ott lehet kitakarítani. Érdemes a tartály felől jövő csövébe egy kicsi papír benzinszűrőt tenni, ami megfogja a morzsákat.

 

A tanknál meg szerintem le lehet szedni a betöltő csöveket és átnézni, hogy mi a gubanc.

Kösz a kiigazítást!:icon13:

Link to comment
Megosztás:

25 perce, pszilaj írta:

 

Ennél a motornál nem UFO van, hanem elektronikus szelep a szellőztetéshez.

Így néz ki:

 

Ha ez jól eldugult a széthulló aktívszénszűrő szemcséitől, akkor nem tud rendesen működni.

Ki lehet tekerni belőle egy kis fémrudat, a lefelé néző dudorból. Ott lehet kitakarítani. Érdemes a tartály felől jövő csövébe egy kicsi papír benzinszűrőt tenni, ami megfogja a morzsákat.

 

A tanknál meg szerintem le lehet szedni a betöltő csöveket és átnézni, hogy mi a gubanc.

és ez merre található? a szívótorkon van valami hasonló kütyü, de csak futtában néztem hétvégén akarok nekilátn,i addig infót gyűjtük

nekem régen törve volt a jobb oldala szerintem akkor sérülhetett meg a szénszűrő(lehet nincs is benne) és kicsit mókolnány az az oldalon több minden

a sárvédőt nem terveztem leszedni mert mint írtam elég tákolmány az az oldal lökhárító is csak oda van valahogy tákolva stb

ha betöltéskor lecsattog nem érdekes csak a teljes kórkép miatt írtam, a túlnyomás megszüntetése a fő cél, csak ez a tanksapka fúrás azért nem tetszik nehogy beázzon mert néha megyek benzinnel is ha elszámoljuk a gázkészletet

Link to comment
Megosztás:

4 órája, individor írta:

és ez merre található? a szívótorkon van valami hasonló kütyü, de csak futtában néztem hétvégén akarok nekilátn,i addig infót gyűjtük

nekem régen törve volt a jobb oldala szerintem akkor sérülhetett meg a szénszűrő(lehet nincs is benne) és kicsit mókolnány az az oldalon több minden

a sárvédőt nem terveztem leszedni mert mint írtam elég tákolmány az az oldal lökhárító is csak oda van valahogy tákolva stb

ha betöltéskor lecsattog nem érdekes csak a teljes kórkép miatt írtam, a túlnyomás megszüntetése a fő cél, csak ez a tanksapka fúrás azért nem tetszik nehogy beázzon mert néha megyek benzinnel is ha elszámoljuk a gázkészletet

Hát a szívótorok és a generátor között lehet.

Ha törött, akkor lehet, hogy egyszerűen ledugózták a csövet. Bár szerintem a túlnyomásnak akár a szellőztető másik csövén is ki kellene mennie. Az pedig a kormánymű alatt van, valahol a az utasoldalon. Egy kis lefelé álló tölcséres gumi van rajta. Ott szívja be a levegőt, ha túl sokat szívna ki a motor. Bár ott lehet valami fojtás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 
Mitől lehet az hogy a kis opelom szeret héba hóba (főleg hideg motornál) 3 hengerrel indulki kb 10-30 mp ig . Utána jó meg ha adok pár gáz fröccsöt .C16SE F astra.  Lett alapjárati motor cserélve , (amikor előző szarakodozz akkor szinte mindig így indult csak volt más tünet is ) .Gyújtásra nem gyanakszok hiszen  ha az lenne vacak akkor úgy gondolom hogy mindig csinálná. Üzem anyag csövek rendben vannak, hisz 1-2 -t nem rég cseréltem. Mi lehet a gond esetleg ?

Link to comment
Megosztás:

45 perce, pszilaj írta:

Szerintem csak a gyújtás környékén kellene keresgélni. Lehet egy gyertya gyengélkedik...

Én azért nem hinném mert múltkor azt csinálta hogy beröffent 3 hengerrel majd be indult a 4. is és dúsított mint a szar mert éreztem a benzin szagot , pedig a motor kéz meleg volt .Ja és mert nincs a gyertyába 10 e km se ja és gyertya kábelek be se.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

új felhasználóként szeretnék tanácsot kérni Tőletek fórumtársaktól.

Az alábbi eset történt ma:

Autópályán haladtam, majd dugóba kerültünk és le kellett lassítanom, majd azt vettem észre, hogy az autó nem gyorsul, mintha nem pörögne fel a motor elég magas fordulatszámra. Megálltam a legközelebbi benzinkútnál és segítséget kértem. Kiderült, hogy egyértelműen az injektorral van a probléma, ezért nem kapott elég benzint a motor magas fordulaton. Sikerült ugyan hazajönni vele, bár emelkedőknél az alacsony fordulat miatt nagyon erőtlen volt a motor és szinte alig tudtunk haladni.

Hétfőn így muszáj lesz elvinnem szerelőhöz. Valakinek esetleg van hasonló rossz tapasztalata? Kihez lenne érdemes fordulnom Budapesten javítás céljából? Mennyibe kerülhet mindez?

Az autó adatai:

2001-es évjáratú (16 éves - F Astra)

1,4-es benzin motor

8 szelepes

 

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!

Üdv,

Balázs

Módosítva : malacfioka
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.