Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

1 óra, Barret írta:

Igen, nincs klíma ,de nyit zár rendesen a fütés csap meg ha hidegre tekerem azonnal azt fújja be 

Nézd meg az anyósoldali lábtérben rendesen mozgatja-e a zsalut a tekerő ha forgatod hideg-meleg állásban. Ha igen és jelentős különbség van a két cső hőmérséklete között a tűzfalnál, akkor gyanús hogy tényleg el van dugulva a radiátor. Én is átmostam a nyáron, nem volt ennyire gond vele, de sokkal jobb lett. Csak sima vízzel nyomattam meg, de így is elég fekete trutyi jött ki belőle. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Barret írta:

Igen, nincs klíma ,de nyit zár rendesen a fütés csap meg ha hidegre tekerem azonnal azt fújja be 

Baromi buta kérdés, hűtővíz szint rendben? Egyébként jellemző a radiátor elöregedése, ha már tele van lerakódással, nem tudja leadni a hőt.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Barret írta:

Vízszint ok, 

Radiátor tisztítás. Ha bátor vagy, akkor citromsavas megoldás, 2-3 átöblítés. Ha kevésbé, akkor síma víz, Deszt! és kinyomatod belőle a lerakódásokat. Nincs klímád, így ha a termosztátod jó, akkor kizárásos alapon marad a radiátor.  Kicsit melós, de megoldhatja a problémát... Helyedben én erre keresném a megoldást.

Link to comment
Megosztás:

Előjött egy probléma :/ (c14nz)

Segítsetek légyszi. Mi lehet a baj?

Reggel ha beindítom az autót, olyan hangos kelepelő hangot ad ki!! Brutál, de csak ha hideg van. És kb. 10 másodperc, max 15. Olyan mintha a motor alja felől jönne a hang. Vezérlés időben lett cserélve, vízpumpa, ékszij, szűrők is) egész egyben van a járgány. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Lajos12 írta:

Előjött egy probléma :/ (c14nz)

Segítsetek légyszi. Mi lehet a baj?

Reggel ha beindítom az autót, olyan hangos kelepelő hangot ad ki!! Brutál, de csak ha hideg van. És kb. 10 másodperc, max 15. Olyan mintha a motor alja felől jönne a hang. Vezérlés időben lett cserélve, vízpumpa, ékszij, szűrők is) egész egyben van a járgány. 

Hát, indításnál hidrotőke-vez.tengely. Az a leg utolsó pont, ahová elér az olaj. Hogy hangos indításkor, szerintem természetes dolog, melegen már elhallgat. Olajszinted rendben? Az olajnak, ilyen időben, attól függően milyen van benne ( 10W40-5W40 stb. ) kell 30-50 mp mire elér a vez. tengelyhez. Melegen is hangos?

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Barret írta:

Hát én lassan felgyújtom ezt a fost, össze lett rakva a hf , új tömítések, új szelepszár szimering, stb. Most a víz nem fogy csak az olaj, de kb 400 km en kb 1liter olaj, Eddig egy grammot nem evett most meg eszi mint a dög, 

Annak látszania kellene a füstön is már hátul. Már ha a motor eszi meg.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Akkor gyanús hogy a motor eszi meg. 

Na de azt nem értem hogy miért ? Nem hinném hogy az olaj fogyasztás egy olyan dolog lenne ammi egy hf után csak úgy előjön , hiszen előtte nem csinálta, annak meg nem  hiszem h közele lehet hogy milyen márkájú olaj van benne, (eddig castrol 10w40, most total quarcz 7000 energy 10w40 )

 

Módosítva : Barret
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Barret írta:

Na de azt nem értem hogy miért ? Nem hinném hogy az olaj fogyasztás egy olyan dolog lenne ammi egy hf után csak úgy előjön , hiszen előtte nem csinálta, annak meg nem  hiszem h közele lehet hogy milyen márkájú olaj van benne, (eddig castrol 10w40, most total quarcz 7000 energy 10w40 )

 

Alapból ugye két helyen tudja enni a motor az olajat ( ha a hengerfejességet kizárjuk hiszen most lett megcsinálva új tömítéssel) a szelepszár szimeringeknél csoroghat le a hengerfejből ez általában indításkor jár nagy füsttel amikor elégeti, vagy a gyűrűk nem húzzák le ott marad a hengerfalon és azt égeti el.  De hogy melyik és miért most jött elő azt nem tudom megmondani.  Olaj nem játszik közre szerintem az olajevés mechanikai probléma.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Barret írta:

Na de azt nem értem hogy miért ? Nem hinném hogy az olaj fogyasztás egy olyan dolog lenne ammi egy hf után csak úgy előjön , hiszen előtte nem csinálta, annak meg nem  hiszem h közele lehet hogy milyen márkájú olaj van benne, (eddig castrol 10w40, most total quarcz 7000 energy 10w40 )

 

Jó hogy a vízfogyasztás rendbejött, az volt a komolyabb gond. Itt szerény véleményem szerint, valami szerelési malőr lehet a háttérben. Igaza van zotyának. Vagy kopott motor eszi az olajat, vagy szimering. Nekem pl. elöbbi, de az enyémben már 393 000 km van. Nem akarok buta kérdést feltenni, de az összeszerelésnél minden patika-tiszta volt? Minden szelepszár szimeringet rendesen helyre toltatok? Azokat kicsit noszogatni kell majdnemcsak rápattintani ( ha nem gumi lenne ) Jó lenne ha tudnál fotókat feltölteni az összeszerelés folyamatáról. Illetve pontosan mikből vettél újat? Meg kell legyen az oka, pikk pakk nem jelentkezik ekkora fogyasztás. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Barret írta:

Na de azt nem értem hogy miért ? Nem hinném hogy az olaj fogyasztás egy olyan dolog lenne ammi egy hf után csak úgy előjön , hiszen előtte nem csinálta, annak meg nem  hiszem h közele lehet hogy milyen márkájú olaj van benne, (eddig castrol 10w40, most total quarcz 7000 energy 10w40 )

 

Ha menetközben gázra kékel, akkor az bizony a gyűrűk mellett megy el. Ha hengerfejezés előtt nem csinálta, annak egy oka lehet, az hogy addig nem zártak rendesen a szelepek, és kisebb volt a kompresszió, nem, vagy kevesebb olaj jutott le a gyűrűk mellett. 

Link to comment
Megosztás:

Nekem most előjött (szerintem) gyújtás probléma.

Alacsony fordulaton nagy gázra berángat egyet kettőt. De van, hogy gyorsulás helyett csak "rebeg", aztán 2-2,5 ezres fordulattól megindul.

Jön az olajcserém, ezért hirtelen felindultságból rendeltem hozzá egy garnitúra gyertyát és egy garnitúra gyertyakábelt is.

A Tesla kábelekről mi a vélemény? Kidobott pénz?

Link to comment
Megosztás:

10 perce, pszilaj írta:

Nekem most előjött (szerintem) gyújtás probléma.

Alacsony fordulaton nagy gázra berángat egyet kettőt. De van, hogy gyorsulás helyett csak "rebeg", aztán 2-2,5 ezres fordulattól megindul.

Jön az olajcserém, ezért hirtelen felindultságból rendeltem hozzá egy garnitúra gyertyát és egy garnitúra gyertyakábelt is.

A Tesla kábelekről mi a vélemény? Kidobott pénz?

Nem is tudom milyent vettem én, valami olcsót. Egy-két kábelem áthúzott már ott ahol a pipa csatlakozik a kábelhez, de szerintem inkább a gyertyával szokott gond lenni vagy a trafóval. Mit tud ez a kábel? Nem igazán találtam róla véleményt. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, pszilaj írta:

Nem tudom. 5000 körül van egy készlet.

Már egyszer cseréltem szettet bontott gyárit. Lehet, hogy most kezdi magát megadni.

Én is 5000-ért vettem a kábelszettet, nem tudom milyen márka azt nem írtam fel. Nekem olyan volt hogy tartott gáznál vagy finom gyorsításnál szinte nem vettél észre semmit, ha padlóztad kihagyott a gyújtás. Azt nem tudom hogy a trafó vagy a kábel cserére szűnt meg, mert egyszerre cseréltem őket.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, zotya975 írta:

Én is 5000-ért vettem a kábelszettet, nem tudom milyen márka azt nem írtam fel. Nekem olyan volt hogy tartott gáznál vagy finom gyorsításnál szinte nem vettél észre semmit, ha padlóztad kihagyott a gyújtás. Azt nem tudom hogy a trafó vagy a kábel cserére szűnt meg, mert egyszerre cseréltem őket.

Nagy gázra csinálja ez is. Egyszer már cserére megszűnt. Trafót nem cserélnék, mert DIS-es... :D

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, pszilaj írta:

Nagy gázra csinálja ez is. Egyszer már cserére megszűnt. Trafót nem cserélnék, mert DIS-es... :D

 

Nekem teljesen el volt oxidálódva a trafó tüskéje, ugye azt vasból csinálták a kábelé réz, megette egyik a másikat. Azt hittem ez okozza a rángatást, de aztán egy nagy sorkapoccsal fixen össze hoztam a kettőt és akkor is maradt a rángatás. Nem is értem mondjuk hogyan lehet ilyen helyre vas kontaktot rakni. Ez az új kábel annyira szorosan csatlakozik a trafóra meg az elosztóra is, lassan tudom csak rányomni, mert teljesen zár, és nyomja ki maga alól a levegőt. Gyertyát kellene már régóta cserélnem csak a ferdén betekert 4. miatt nem merem bolygatni. Jó lenne ha kihúzná a tavaszi átépítésig. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Nekem teljesen el volt oxidálódva a trafó tüskéje, ugye azt vasból csinálták a kábelé réz, megette egyik a másikat. Azt hittem ez okozza a rángatást, de aztán egy nagy sorkapoccsal fixen össze hoztam a kettőt és akkor is maradt a rángatás. Nem is értem mondjuk hogyan lehet ilyen helyre vas kontaktot rakni. Ez az új kábel annyira szorosan csatlakozik a trafóra meg az elosztóra is, lassan tudom csak rányomni, mert teljesen zár, és nyomja ki maga alól a levegőt. Gyertyát kellene már régóta cserélnem csak a ferdén betekert 4. miatt nem merem bolygatni. Jó lenne ha kihúzná a tavaszi átépítésig. 

Ne is mondd, a temperán konkrétan lenyomta a gyertyáról a pipákat, én meg nem értettem hogy miért dadog az autó. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.