Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

41 perce, laci68 írta:



http://pics.coldline.hu/pics/2849556-20180605-ABj48U.jpg Talán sikerült. Szóval ennyire olajos a szivócső és a fojtószelepház belseje. Azóta kiszedtem az egr-t de az meg le van vakitva.

Igen ez ilyen a fojtószelep és környéke elég dzsuvás tud lenni. Hoznak hétfőn egy B corsát azon is azzal kezdem meg az Egr takarítással. Ha le van falazva az jó akkor már nincs gondod vele. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

NZ-SE átépítéskor érdemes többet lesíkoltatni a hengerfejből hogy behozzuk az SE nagyobb kompresszióját, de mennyit kell pontosan?  Meg azt írja a nagykönyv hogy sikolás után sem lehet kisebb a hengerfej magasság 95.9 milinél, de most 96 mili ilyenkor mi van? Szerk: egy másik leírásban meg 95.5 a minimális magasság. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

NZ-SE átépítéskor érdemes többet lesíkoltatni a hengerfejből hogy behozzuk az SE nagyobb kompresszióját, de mennyit kell pontosan?  Meg azt írja a nagykönyv hogy sikolás után sem lehet kisebb a hengerfej magasság 95.9 milinél, de most 96 mili ilyenkor mi van? Szerk: egy másik leírásban meg 95.5 a minimális magasság. 

Nem érdemes túllépni ezt a határt, mert elmászik a vezérlés és sok lesz a kip. gáz visszaáramlás, ami lerakódást okoz a szívószelep tányérján.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Stevy írta:

Ez 1.6 vagy 1.4-é ? Nem én cseréltem, így nem tudom előtte milyen volt, de alapjárti gondok még fennállnak. (csak most nem maxra pörgeti, hanem finoman emel a fordulatszámon, de azt folyamatosan tartva)

Ez 1.6-osé, az 1.4-én csonka gúla:

Sajna még a szerelők, és az alkatrész bolti eladók egy része is keveri pedig ők általában ugye valamilyen adatbázisból dolgoznak. De amúgy meglepően jól szokott működni akkor is ha nem belevaló van bent. 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Stevy írta:

Akkor jó, viszont akkor nem tudom mi lehet az alapjárat emelkedés oka. Injektor ház tömítőgyűrű cserés még, mert egy darab hiányzik belőle, de az nem hiszem, hogy ilyen hibát produkálna.

Az még a pillangószelep előtt van tehát elméletileg nem szól bele semmibe, ha nincs légtömegmérő a harmonika csőben.

Link to comment
Megosztás:

Nincs. Régi alapjáratival olyan volt, hogy nagyon felpörgött aztán vissza kicsit, fel, de mindig magasan volt. Most meg néha jó, néha meg rátol alapjáratra egy 500-1000 fordulatot, és úgy marad. Ez mondjuk lámpánál elég gáz, mert olyan mintha vagánykodni akarna az ember. (zebránál meg főleg) :-)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Stevy írta:

Nincs. Régi alapjáratival olyan volt, hogy nagyon felpörgött aztán vissza kicsit, fel, de mindig magasan volt. Most meg néha jó, néha meg rátol alapjáratra egy 500-1000 fordulatot, és úgy marad. Ez mondjuk lámpánál elég gáz, mert olyan mintha vagánykodni akarna az ember. (zebránál meg főleg) :-)

Nekem a cégnél kifelé a sorompónál szokott pörögni a portás meg azt hiszi hogy türelmetlen vagyok. De a múltkor este, átment csiga üzemmódba:

 

Jövő héten kicserélem a vezszíjat, meg a feszítőt, nincs még meg a 60 ezer , de a 4 évet már túlléptem, és 3-4 X meg is bontottam már a vezérlést. Nem merek várni az átépítésig. A pumpa marad, csak egy tömítést veszek hozzá, mert a régivel esetleg szivároghat miután tekergetem. Amúgy sem kell ha jól rémlik hivatalosan cserélni ilyenkor a pumpát is, a pincében meg már hentereg 3-4 amiket ilyenkor kivettem és semmi bajuk nem volt. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Nekem a cégnél kifelé a sorompónál szokott pörögni a portás meg azt hiszi hogy türelmetlen vagyok. De a múltkor este, átment csiga üzemmódba:

 

Jövő héten kicserélem a vezszíjat, meg a feszítőt, nincs még meg a 60 ezer , de a 4 évet már túlléptem, és 3-4 X meg is bontottam már a vezérlést. Nem merek várni az átépítésig. A pumpa marad, csak egy tömítést veszek hozzá, mert a régivel esetleg szivároghat miután tekergetem. Amúgy sem kell ha jól rémlik hivatalosan cserélni ilyenkor a pumpát is, a pincében meg már hentereg 3-4 amiket ilyenkor kivettem és semmi bajuk nem volt. 

Nekem is van már vagy 2 pumpa, az egyiknek különösen szépen forog a közepe. De, inkább kicserélem, jobb a békesség. A zöldből gyárit vettem ki... na annak volt már csapágyhangja.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Nekem is van már vagy 2 pumpa, az egyiknek különösen szépen forog a közepe. De, inkább kicserélem, jobb a békesség. A zöldből gyárit vettem ki... na annak volt már csapágyhangja.

Ugye most nem a kocsifutást értem el csak az időt, a szíjnál oké hogy öregszik az anyaga, vagy a feszítőnél a rugó fárad ( bár szerintem mint tömeggyárott cikk, alapból nem egyformák) de a vízpumpánál max a tömszelence fárad meg aztán szivárog. 47 ezret futott még csak a legutóbbi csere óta. 

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zotya975 írta:

Ugye most nem a kocsifutást értem el csak az időt, a szíjnál oké hogy öregszik az anyaga, vagy a feszítőnél a rugó fárad ( bár szerintem mint tömeggyárott cikk, alapból nem egyformák) de a vízpumpánál max a tömszelence fárad meg aztán szivárog. 47 ezret futott még csak a legutóbbi csere óta. 

Az időintervallum alapú csere szerintem csak biztosra megy. Én jobban alszom, ha valami lejárta az idejét és nyugdíjazom.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Róóóbi írta:

Az időintervallum alapú csere szerintem csak biztosra megy. Én jobban alszom, ha valami lejárta az idejét és nyugdíjazom.

Valószinűleg a biztosra mennek, de lenne még kábé 2 év mire elérném a 60 ezret, akkor meg már 7 éves lenne a futásuk, ami szinte duplája a 4 évnek. Egyenlőre ezt néztem ki:

2856720-20180617-yTNgFe.png

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Valószinűleg a biztosra mennek, de lenne még kábé 2 év mire elérném a 60 ezret, akkor meg már 7 éves lenne a futásuk, ami szinte duplája a 4 évnek. Egyenlőre ezt néztem ki:

2856720-20180617-yTNgFe.png

Az meg már sok igen.

Én már vagy 3. Alkalommal Graf vízpumpát, Wahler termosztátot meg Contitech szíjat vettem. Árat most hadd ne mondjak.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Róóóbi írta:

Az meg már sok igen.

Én már vagy 3. Alkalommal Graf vízpumpát, Wahler termosztátot meg Contitech szíjat vettem. Árat most hadd ne mondjak.

TALÁN EGY INA vagy SKF? Azok sem igazán drágábbak, de talán megbízhatóbbnak tűnik. Bár kitudja, lehet a Gates is jó.... Lassan nekem is el kell gondolkodnom rajta, mert a durván 1 év alatt belement a Km. Vagyis van még a 60 000-ig egy kevés, de pl. ha már cserélni fogom a vez. tengely házat, akkor úgyis szét lell bontani mindent, azért a pár km.-ért nem fogom mégegyszer szerelni. Plusz jövő hónapban egy elég hosszú túrára megyünk, azzal gyakorlatilag el is éri a vezérlésszett a csereintervallumot.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Róóóbi írta:

Az meg már sok igen.

Én már vagy 3. Alkalommal Graf vízpumpát, Wahler termosztátot meg Contitech szíjat vettem. Árat most hadd ne mondjak.

 

36 perce, tuskes írta:

TALÁN EGY INA vagy SKF? Azok sem igazán drágábbak, de talán megbízhatóbbnak tűnik. Bár kitudja, lehet a Gates is jó.... Lassan nekem is el kell gondolkodnom rajta, mert a durván 1 év alatt belement a Km. Vagyis van még a 60 000-ig egy kevés, de pl. ha már cserélni fogom a vez. tengely házat, akkor úgyis szét lell bontani mindent, azért a pár km.-ért nem fogom mégegyszer szerelni. Plusz jövő hónapban egy elég hosszú túrára megyünk, azzal gyakorlatilag el is éri a vezérlésszett a csereintervallumot.

Nekem mindíg Gates szíj ment bele meg ha jól rémlik legutóbb Skf pumpa. De igazából szerintem tökmindegy, mindegyik jó amig el nem szakad, aztán már egyik sem.:-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

51 perce, tuskes írta:

TALÁN EGY INA vagy SKF? Azok sem igazán drágábbak, de talán megbízhatóbbnak tűnik. Bár kitudja, lehet a Gates is jó.... Lassan nekem is el kell gondolkodnom rajta, mert a durván 1 év alatt belement a Km. Vagyis van még a 60 000-ig egy kevés, de pl. ha már cserélni fogom a vez. tengely házat, akkor úgyis szét lell bontani mindent, azért a pár km.-ért nem fogom mégegyszer szerelni. Plusz jövő hónapban egy elég hosszú túrára megyünk, azzal gyakorlatilag el is éri a vezérlésszett a csereintervallumot.

Amiket felsoroltam, azok beváltak. Egyik szíj se pattant el, érdekes módon vettem már Gates szíjat amit már egyre kevésbé ajánlanak. Pumpák sosem eresztenek, termosztátok pontosak- miért vennék mást?

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Róóóbi írta:

Amiket felsoroltam, azok beváltak. Egyik szíj se pattant el, érdekes módon vettem már Gates szíjat amit már egyre kevésbé ajánlanak. Pumpák sosem eresztenek, termosztátok pontosak- miért vennék mást?

Nem a te kommentedhez szántam, Zotya Gates tervéhez. :blush:

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

13 perce, tuskes írta:

Nem a te kommentedhez szántam, Zotya Gates tervéhez. :blush:

Igazából eddig nekem csak egy Gates szíjam szakadt el szóval most kap még egy esélyt.:-)

2857464-20180618-9yM08e.jpg

2857465-20180618-KKjr7D.jpg

Viccet félretéve, mivel akkor tört egy himba is, előfordul hogy attól akadt meg a tengely, és azért tépte el a szíjat, így nincs köze a márkához, minőséghez, vagy akár a futáshoz. 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, zotya975 írta:

Igazából eddig nekem csak egy Gates szíjam szakadt el szóval most kap még egy esélyt.:-)

2857464-20180618-9yM08e.jpg

2857465-20180618-KKjr7D.jpg

Viccet félretéve, mivel akkor tört egy himba is, előfordul hogy attól akadt meg a tengely, és azért tépte el a szíjat, így nincs köze a márkához, minőséghez, vagy akár a futáshoz. 

Igaz is lehet egyébként hogy bizonyos márkák között nincs különbség, vagy elhanyagolható. Ettől függetlenül, én azért valami neves gyártótól keresek majd, bár az is igaz, hogy én sokat használom az autót, a km belemegy. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 17. at 11:19, zotya975 írta:

Ugye most nem a kocsifutást értem el csak az időt, a szíjnál oké hogy öregszik az anyaga, vagy a feszítőnél a rugó fárad ( bár szerintem mint tömeggyárott cikk, alapból nem egyformák) de a vízpumpánál max a tömszelence fárad meg aztán szivárog. 47 ezret futott még csak a legutóbbi csere óta. 

Nálam 3x volt eddig vízpumpa és görgő csere, 120, 240 és 360 ezernél. Gyári ill. SKF került be, ezekkel nem volt gond.

Szíj Gates 60 ezrenként. (szerk.: megnéztem és a görgőt is 120ezrenként cseréltem)

Valamikor ismerős mondta ezt a csere intervallumot, aki Opel szervízben dolgozott. Persze mindenki úgy dönt, ahogy jónak látja. Mondjuk 1,6-nál lehet bátran kockáztatni, ott nem érnek össze a szelepek a dugóval. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.