Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem a szerelő mondta próbáljuk meg azt kicserélni mert már más ötlete nem volt , mert mikor levittem hozzá semmi baja nem volt mindig máshol nem indult aztán egy idő után indult rendesen, neki meg volt egy ismerőse aki kint volt németbe nem indult az astrájuk haza hozták tréleren aztán inditottak egyet már itthol és beindult :) nekik is a gyujtásmodul carakodot

De nekem nem az a baja, hogy nem indul, hanem, hogy menet közben megáll.

Link to comment
Megosztás:

F Astra 94 1.4 benzin

Mi lehet a hiba?

Nyár eleje felé lett cserélve: kuplung, szimeringek, váltóolaj, motorolaj, szűrők. Azóta random módon, havonta 2-3 alkalommal megáll menet közben az autó (ezt mindig alacsonyabb sebességnél vettem észre és soha sem, mikor 50-60-al mentem már vagy többel). Munkámból adódóan sokat kell délutánonként elindulnom és megállnom, kb. minimum 4-5-ször 30-40 percenként, reggeltől délig másik helyen vagyok. Azt vettem észre, hogy mindig bejáratott motorral történik, soha sem reggel.

Utóbbi időben úgy veszem észre, hogy gyakrabban előjön a dolog. Kb. egy hete megint megállt, aztán tegnap és ma is. De ma úgy, hogy csak beindítottam az autót és nem indultam és kb. 1 perc múlva megállt és azon kezdtem el gondolkodni mintha mindig indulás után állna meg pár perccel, hát már amikor megáll. Tehát lehet, hogy valami meleg motornál már a sokadik leállítás és újraindítás után történik és indítás után pár perccel történik. Mi lehet ez? Valaki?

Néha kigyorsításnál és érzek egy kis kihagyást, mintha egy pillanatra megtorpanna az autó.

Benzinszűrőt és ac relét azóta cseréltem. Ac pumpa cserélve volt tavasszal. Elvileg a gyertyák és kábelek sem lehetnek rosszak, mert azok is tavasziak. Olajszűrőt mondták még, hogy csinált valakinél ilyet, de mivel 10 éve történt, nem emlékeztek a részletekre.

Ja és megállítás után mostanában már pár mp-ig, kb. fél-1 percig csak önindítózik. Úgyhogy hagyom állni és utána indul. A Pesti út és Ferihegyi út kereszteződésénél remek volt állni egy percet tegnap. :)

Ha valaki megmondja, hogy mi a baj, és tényleg az, akkor küldök neki egy ezrest esküszöm.

Köszi!

Annyit megtehetnél hogy legközelebb ha leáll, úgy fél perc mulva adsz gyujtást és hallgatózol hogy megy-e a pumpa. Így legalább el lehet dönteni hogy üzemanyag vagy gyujtás gond-e. Ha azonnal próbálkozol alapból nem kezdi feltermelni a nyomást úgy fél-1 percig várni kell.

Link to comment
Megosztás:

Annyit megtehetnél hogy legközelebb ha leáll, úgy fél perc mulva adsz gyujtást és hallgatózol hogy megy-e a pumpa. Így legalább el lehet dönteni hogy üzemanyag vagy gyujtás gond-e. Ha azonnal próbálkozol alapból nem kezdi feltermelni a nyomást úgy fél-1 percig várni kell.

Megnézem, de szerintem a pumpa jó, mert tavaszi csere volt.

Gyújtástrafót megtaláltam:

http://opelalkatreszek.cegvalaszto.hu/fotok/JPG/089/CE10017-12B1.jpg

Ez van nekem is és szembenézeti jobb oldalt van. (Egyébként gyújtáskábel is cserés volt a gyertyásakkal együtt.) Ezt ki tudom cserélni.

Modult nem tudom hol van pontosan. Leszedtem a gyújtáselosztó fedelet, ott van valami biszbasz benne 3db 3-as vagy 4-es csavarral, de alig lehet hozzáférni. Illetve a gyújtáselosztót is leszedtem, de nem találtam a modult, sem a leszedett részben sem a másikban, vagyis hogy utóbbiban volt valami 2 imbuszcsavarral rögzített valami, de a sok olaj miatt nem igazán tudtam kivenni, kockáztatni meg nem akartam.

A képen látható elosztó ugyanannak tűnik mint az enyém:

https://www.google.hu/search?q=opel+astra+gy%C3%BAjt%C3%B3traf%C3%B3&client=firefox-a&hs=WgS&rls=org.mozilla:hu:official&channel=np&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=zZc-VN6LD4LcatX1gHg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1600&bih=763#rls=org.mozilla:hu:official&channel=np&tbm=isch&q=opel+astra+gy%C3%BAjt%C3%A1s+eloszt%C3%B3&facrc=_&imgdii=_&imgrc=_EiVrBlY7f6cQM%253A%3BQ5LJ1JDznL6HCM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg07.olx.hu%252Fimages_aprodhu%252F39329367_1_644x461_opel-astra-f-gyujtaseloszto-komarom.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Folx.hu%252Fhirdetes%252Fopel-astra-f-gyujtaseloszto-ID1UZuH.html%3B346%3B461

Ezen keressem vagy azon amiről ezt leszedtem? Vagy ahogy írták korábban, a trafó alatt lesz? Képet esetleg tud valaki küldeni, mert nem biztos, hogy megértem, ha valaki csak tőmondatokban leírja, pár alkatrésznévvel.

Köszi előre is!

Nem tudom említettem e, de kadett e motort rakott bele az előző tulaj. Trafó megegyezik az astrával, de a modul lehet, hogy nem.

Link to comment
Megosztás:

Megnézem, de szerintem a pumpa jó, mert tavaszi csere volt.

Gyújtástrafót megtaláltam:

http://opelalkatreszek.cegvalaszto.hu/fotok/JPG/089/CE10017-12B1.jpg

Ez van nekem is és szembenézeti jobb oldalt van. (Egyébként gyújtáskábel is cserés volt a gyertyásakkal együtt.) Ezt ki tudom cserélni.

Modult nem tudom hol van pontosan. Leszedtem a gyújtáselosztó fedelet, ott van valami biszbasz benne 3db 3-as vagy 4-es csavarral, de alig lehet hozzáférni. Illetve a gyújtáselosztót is leszedtem, de nem találtam a modult, sem a leszedett részben sem a másikban, vagyis hogy utóbbiban volt valami 2 imbuszcsavarral rögzített valami, de a sok olaj miatt nem igazán tudtam kivenni, kockáztatni meg nem akartam.

A képen látható elosztó ugyanannak tűnik mint az enyém:

https://www.google.hu/search?q=opel+astra+gy%C3%BAjt%C3%B3traf%C3%B3&client=firefox-a&hs=WgS&rls=org.mozilla:hu:official&channel=np&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=zZc-VN6LD4LcatX1gHg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1600&bih=763#rls=org.mozilla:hu:official&channel=np&tbm=isch&q=opel+astra+gy%C3%BAjt%C3%A1s+eloszt%C3%B3&facrc=_&imgdii=_&imgrc=_EiVrBlY7f6cQM%253A%3BQ5LJ1JDznL6HCM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg07.olx.hu%252Fimages_aprodhu%252F39329367_1_644x461_opel-astra-f-gyujtaseloszto-komarom.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Folx.hu%252Fhirdetes%252Fopel-astra-f-gyujtaseloszto-ID1UZuH.html%3B346%3B461

Ezen keressem vagy azon amiről ezt leszedtem? Vagy ahogy írták korábban, a trafó alatt lesz? Képet esetleg tud valaki küldeni, mert nem biztos, hogy megértem, ha valaki csak tőmondatokban leírja, pár alkatrésznévvel.

Köszi előre is!

Nem tudom említettem e, de kadett e motort rakott bele az előző tulaj. Trafó megegyezik az astrával, de a modul lehet, hogy nem.

A modul a trafó alatt található, egy fekete lapos műanyag bevonatu téglap, a trafó hajlítot lemzű lábával van öszecsavarozva és egy vastagab csatlakozó van beledugva.

Link to comment
Megosztás:

Ez lenne az a trafó alatt az a kis lapos, oldalnézetben, ugye?

http://olx.hu/hirdetes/opel-astra-f-trafo-gyujtasmodul-IDY7pt.html

Bocs, de csak 5-öt tudok írni egy nap, ezért nem tudok rögtön válaszolni.

Egyébként ezt ki lehet mérni, hogy baja van e vagy csak ha cserélem, akkor derül ki, hogy az volt a ludas?

igen az.

Nekem nem tudták kimérni,mert minden rendben volt mikor járt a motor csak találgatásra ment a dolog de végül is ez volt a hibás,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jól emléxem hogy volt itt valaki korábban, aki a multec rendszerből nyert ki valahogy élő adatokat?

Ha igen, akkor mi kell hozzá? Van egy rejtélyes rángatózásom 1500-2000-es fordulat és kis gázállás környékén, ami elég idegesítő lévén mindennapos a dugó, és araszolnom kell egyes alapjáraton. Olyan szintű rángatást csinál, hogy belibeg az autó hosszában, én meg majd lefejelem a kormányt. Ami viszont furcsa, hogy sokszor motorféknél is csinálja, pedig olyankor nem is kap üzemanyagot.

Bár már gondoltam rá, hogy becsöpögnek az injektoraim. Lehet holnap ránézek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jól emléxem hogy volt itt valaki korábban, aki a multec rendszerből nyert ki valahogy élő adatokat?

Ha igen, akkor mi kell hozzá? Van egy rejtélyes rángatózásom 1500-2000-es fordulat és kis gázállás környékén, ami elég idegesítő lévén mindennapos a dugó, és araszolnom kell egyes alapjáraton. Olyan szintű rángatást csinál, hogy belibeg az autó hosszában, én meg majd lefejelem a kormányt. Ami viszont furcsa, hogy sokszor motorféknél is csinálja, pedig olyankor nem is kap üzemanyagot.

Bár már gondoltam rá, hogy becsöpögnek az injektoraim. Lehet holnap ránézek.

Nézd át a vákuumrendszert, ott egy repedt cső pl. tud ilyet okozni.

Link to comment
Megosztás:

Az SE motort ismeri az ebayes Opcom, csak 10 ->16 tüskés átalakító kell hozzá. A 16NZ motoron kívül kb. mindegyiket tudja, csak az az egy ALDL-es ahhoz mókoltam sorosporti átalakítót.

Jól emléxem hogy volt itt valaki korábban, aki a multec rendszerből nyert ki valahogy élő adatokat?

Ha igen, akkor mi kell hozzá? Van egy rejtélyes rángatózásom 1500-2000-es fordulat és kis gázállás környékén, ami elég idegesítő lévén mindennapos a dugó, és araszolnom kell egyes alapjáraton. Olyan szintű rángatást csinál, hogy belibeg az autó hosszában, én meg majd lefejelem a kormányt. Ami viszont furcsa, hogy sokszor motorféknél is csinálja, pedig olyankor nem is kap üzemanyagot.

Bár már gondoltam rá, hogy becsöpögnek az injektoraim. Lehet holnap ránézek.

Hideg motornál alapjárat 3 bar, fordulaton 5, meleg motornál alapjárat 1-1,5 bar, fordulaton 3-3,5.

Tudja vki milyen olaj nyomás érték(ek) a normálisak 1 benzinesben?

Módosítva : Bundee
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mitől/miktől lehet az, hogy ma úgy éreztem kb. 10 pecig, hogy padlógáznál lassabban gyorsított ki az autó. Olyan öregesen erőtlenül. Nem rángatott, csak olyan mintha sokkal kevésbé nyomtam volna be a gázpedált. De tudtam egyébként tartani a forgalomban a sebességet, tehát nagy bajom nem volt, csak elgondolkodtam, hogy előzzek e így vagy ne.

Csak kíváncsiságból kérdezem, nagyon még nem vettem észre.

Egyébként én voltam az akinek modult kellett cserélni. Cseréltem trafót is. Kábelek, gyertyák újak. Szűrők is újak.

Milyen alkatrész hibáknál fordulhat ilyen elő.

El tudná valaki mondani, hogy miket érdemes tisztítani esetleg. Gyújtáselosztót múltkor leszedtem (a fém részt). Elég dzsuvás volt. Érdemes féktisztítóval kipucolni, ill ki lehet e? És még mi egyebet lehet?

F astra 94 benzin c14nz.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Mitől/miktől lehet az, hogy ma úgy éreztem kb. 10 pecig, hogy padlógáznál lassabban gyorsított ki az autó. Olyan öregesen erőtlenül. Nem rángatott, csak olyan mintha sokkal kevésbé nyomtam volna be a gázpedált. De tudtam egyébként tartani a forgalomban a sebességet, tehát nagy bajom nem volt, csak elgondolkodtam, hogy előzzek e így vagy ne.

Csak kíváncsiságból kérdezem, nagyon még nem vettem észre.

Egyébként én voltam az akinek modult kellett cserélni. Cseréltem trafót is. Kábelek, gyertyák újak. Szűrők is újak.

Milyen alkatrész hibáknál fordulhat ilyen elő.

El tudná valaki mondani, hogy miket érdemes tisztítani esetleg. Gyújtáselosztót múltkor leszedtem (a fém részt). Elég dzsuvás volt. Érdemes féktisztítóval kipucolni, ill ki lehet e? És még mi egyebet lehet?

F astra 94 benzin c14nz.

Köszi!

Telitank 95-ösből fogyott valamennyi, aztán újra telenyomtam az üzemanyagtartályt etanollal, amiből 16 liter került így az üzemanyag ellátásba. Ezután már 25km után kezdtem érezni az etanol-kúra tisztító hatását és azóta nem rángatózik és nem is gyengélkedik a személygépkocsim motorja. Mondjuk egy C14Nz-től csodát nem kell várni, de a rövid áttételezésű váltója miatt azért tud az is ugorni, ha minden rendben van.

Link to comment
Megosztás:

Mitől/miktől lehet az, hogy ma úgy éreztem kb. 10 pecig, hogy padlógáznál lassabban gyorsított ki az autó. Olyan öregesen erőtlenül. Nem rángatott, csak olyan mintha sokkal kevésbé nyomtam volna be a gázpedált. De tudtam egyébként tartani a forgalomban a sebességet, tehát nagy bajom nem volt, csak elgondolkodtam, hogy előzzek e így vagy ne.

Csak kíváncsiságból kérdezem, nagyon még nem vettem észre.

Egyébként én voltam az akinek modult kellett cserélni. Cseréltem trafót is. Kábelek, gyertyák újak. Szűrők is újak.

Milyen alkatrész hibáknál fordulhat ilyen elő.

El tudná valaki mondani, hogy miket érdemes tisztítani esetleg. Gyújtáselosztót múltkor leszedtem (a fém részt). Elég dzsuvás volt. Érdemes féktisztítóval kipucolni, ill ki lehet e? És még mi egyebet lehet?

F astra 94 benzin c14nz.

Köszi!

Egészen pontosan milyen fordulatszámnál, és milyen sebességnél akartál padlózni melyik fokozatban? Egy 60 lovas c14nz-vel az előzés nálam úgy működik, hogy alapból visszaváltok nem hagyom a fordulatszámot 3000, de inkább 3500-alá esni. Tehát 80-90-nél is vissza 3 ba és akkor talán már elmondható hogy húz. Vagy több kilóméternyi egyenes szakasz ahol nem jön szembe senki. Ugye a gyujtáselosztó belső része olajat kap a gumi tömítésig szóval mindíg is dzsuvás lesz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egészen pontosan milyen fordulatszámnál, és milyen sebességnél akartál padlózni melyik fokozatban? Egy 60 lovas c14nz-vel az előzés nálam úgy működik, hogy alapból visszaváltok nem hagyom a fordulatszámot 3000, de inkább 3500-alá esni. Tehát 80-90-nél is vissza 3 ba és akkor talán már elmondható hogy húz. Vagy több kilóméternyi egyenes szakasz ahol nem jön szembe senki. Ugye a gyujtáselosztó belső része olajat kap a gumi tömítésig szóval mindíg is dzsuvás lesz.

Mindegyik fokozatban ezt éreztem, az elsőben még nem padlóztam, a 2., 3., 4.-ben viszont igen és ott mindegyiknél. 5-öst nem néztem. Én is visszaváltok, de nem mindig, de most érezhetően kevésbé húzott. 80-90-nél simán négyesben előzök, persz nem akkor, ha 100 méteren belül van valaki, de menni szokott.

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik fokozatban ezt éreztem, az elsőben még nem padlóztam, a 2., 3., 4.-ben viszont igen és ott mindegyiknél. 5-öst nem néztem. Én is visszaváltok, de nem mindig, de most érezhetően kevésbé húzott. 80-90-nél simán négyesben előzök, persz nem akkor, ha 100 méteren belül van valaki, de menni szokott.

2500-as fordulat alatt ez a motor nem igazán él ilyenkor hiába padlózod nem indul meg. Egyszerűen nem tudja felvenni a fordulatot olyan gyorsan ahogy lenyomod a pedált, gyenge hozzá. Ha az érzékelők jeladók nincsenek a helyzet magaslatán esetleg túl is dúsítt akkor meg belefullad a benzinbe. A fojtószelep poti nézi mennyire nyomod a gázt az injektor igyekszik addíg nyitva maradni hogy optimális legyen a benzin-levegő arány a szonda meg nézi az oxigénszintet a kipufban és korrigál ha túl dús. Ez végülis egy érzékeny egyensúly bármelyik jeladó hibája pontatlansága miatt felborul akkor már nem hozza a megfelelő teljesítményt. De had idézzek 1985-ös Trabant 601 de luxe üzemeltetési útmutató 29.-oldaláról (a gázpedál) Érzéketlen lenyomásakor nem a jármű gyorsulási képessége hanem a tüzelőanyag fogyasztás növekszik. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.