Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Na aki esetleg otthon van xe-ben.

Pár napja arra lettem figyelmes hogy tiszta korom a kipufogóm vége. Ez ugye arra enged következtetni hogy valami nem oké az égésnél.

Na most mivel ilyen szedett vedett a gép, hogy pl a légszűrőház alja, meg a kipufogó c20ne-é ezért gondoltam olyanra is hogy valami fojtja, és nem megfelelő a töltet csere, de lehet ezer más is.

A gyertyákat kicseréltem nemrég, meg az elosztófedelet is, egyedül a gyertyakábelek még azok, amivel a motort vettem, de szerintem az kevés ehhez, főleg hogy igazából érdemi teljesítménycsökkenést vagy hasonlót nem érzékelek..

Esetleg kopogásérzékelő?

Link to comment
Megosztás:

Na aki esetleg otthon van xe-ben.

Pár napja arra lettem figyelmes hogy tiszta korom a kipufogóm vége. Ez ugye arra enged következtetni hogy valami nem oké az égésnél.

Na most mivel ilyen szedett vedett a gép, hogy pl a légszűrőház alja, meg a kipufogó c20ne-é ezért gondoltam olyanra is hogy valami fojtja, és nem megfelelő a töltet csere, de lehet ezer más is.

A gyertyákat kicseréltem nemrég, meg az elosztófedelet is, egyedül a gyertyakábelek még azok, amivel a motort vettem, de szerintem az kevés ehhez, főleg hogy igazából érdemi teljesítménycsökkenést vagy hasonlót nem érzékelek..

Esetleg kopogásérzékelő?

Nem értek az XE-hez de a gyertyák milyen színűek voltak? Mert ha nem tökéletes az égés akkor látszani kéne azokon is. Gyertyakábel szerintem tökmindegy mihez van.

Link to comment
Megosztás:

Na aki esetleg otthon van xe-ben.

Pár napja arra lettem figyelmes hogy tiszta korom a kipufogóm vége. Ez ugye arra enged következtetni hogy valami nem oké az égésnél.

Na most mivel ilyen szedett vedett a gép, hogy pl a légszűrőház alja, meg a kipufogó c20ne-é ezért gondoltam olyanra is hogy valami fojtja, és nem megfelelő a töltet csere, de lehet ezer más is.

A gyertyákat kicseréltem nemrég, meg az elosztófedelet is, egyedül a gyertyakábelek még azok, amivel a motort vettem, de szerintem az kevés ehhez, főleg hogy igazából érdemi teljesítménycsökkenést vagy hasonlót nem érzékelek..

Esetleg kopogásérzékelő?

Nem értek én se nagyon hozzá, de szerintem ha menet közben vagy gázadásra nem látszik fekete korom a kipufogógázban akkor nem hiszem, hogy gond lenne. Ha látszik a kipufogófüstben, hogy feketén kormol akkor már igen. Én a gyújtókábeleket akkor cseréltem amikor áthúztak. Bemelegedve rángatott az autó, kihagyott a gyújtás és felnyitva a motortetőt látom, hogy a kábelszigetelésen keresztül szikrázik. Alattomos egy hiba ez is mert csak gázadáskor és csak melegen csinálta. Kormolást nem vettem észre a kábelek miatt, de igaz nem is nagyon nézegettem. Kopogásérzékelőnél szerintem hibát dobna és vészüzemre kapcsolna, de ez megint olyan, hogy nem hozzáértőként mondom. Mechanikus a légtömegmérő? A Vectránál úgy emlékszem igen, azzal is lehetnek gondok. Az Astráknál már nem mechanikus, azok megbízhatóbbak.

Link to comment
Megosztás:

Ha kábelcsere esedékes, javaslom a Kugler Úr féle csökkentett ellenállásút.
Hameg kopogásérzékelő baja lenne, akkor sírna érte szerintem, vagy hallanád, hogy csörög. De van opcomom, ha jössz rá tudunk nézni, csak hekkolj rá egy 16pines obd csatit ;)

Mikor kiszedtem még jó, azóta meg nem bántottam őket.

A kábel azért lényeges, mert ha nem megy át rajta az áram rendesen, nagy az ellenállása, akkor gyengébb a szikra, tökéletlenebb az égés.

Link to comment
Megosztás:

Ha kábelcsere esedékes, javaslom a Kugler Úr féle csökkentett ellenállásút.

Hameg kopogásérzékelő baja lenne, akkor sírna érte szerintem, vagy hallanád, hogy csörög. De van opcomom, ha jössz rá tudunk nézni, csak hekkolj rá egy 16pines obd csatit ;)

Nem arra gondolok hogy a kopogásszenzor nem működik, hanem hogy fals értéket kap/küld. Arra meg nem lesz hibakód.

Mert az opcom tud élőadatot?

Link to comment
Megosztás:

Bizony, a C16NZ-n kívül mindent tud. Volt hozzá átalakító madzagom is (10p-16p), de átalakítottam ALDL diagnosztikává az NZ-hez :D

Viszont ha nem dobtam ki a másik felét, akkor megoldom neked az obd csatit is ;)

Tud persze. Lehet is figyelni az előgyújtás értékét, ami állít folyamatosan a kopogásérzékelővel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek,

főleg a motorok terén jártasabbak segítségét kérem. Adott egy - illetve 2 db - C16NZ motor Astra F-ből, amiből az egyiket szeretném teljesen rendbe tenni. Sajnos mindkettőben a főtengely jelentősen megkopott, így ennek cseréje/vásárlása szükséges. A kérdésem a következő: mivel a C16NZ meglehetősen régi "konstrukció", van-e esetleg kompatibilis főtengely újabb típusokból amit berakhatnék, mert a bontókban sajnos elég viseltes főtengelyeket találok megegyező motorkóddal. Mivel már csak ez maradt hátra a gépsárkány üzembe állításához, így ötleteket várnék ki mit javasol?

A segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nem állítom 100%-ra, de a kisblokkosok szerintem ugyanazok. C14NZ, X14NZ, X16SZ( R). Érdemes lenne összehasonlítani őket. Egész véletlenül nem vezérműtengely kellene neked inkább? Csak mert a főtengely nem sűrűn szokott azért elkopni.

Üdv mindenkinek,

főleg a motorok terén jártasabbak segítségét kérem. Adott egy - illetve 2 db - C16NZ motor Astra F-ből, amiből az egyiket szeretném teljesen rendbe tenni. Sajnos mindkettőben a főtengely jelentősen megkopott, így ennek cseréje/vásárlása szükséges. A kérdésem a következő: mivel a C16NZ meglehetősen régi "konstrukció", van-e esetleg kompatibilis főtengely újabb típusokból amit berakhatnék, mert a bontókban sajnos elég viseltes főtengelyeket találok megegyező motorkóddal. Mivel már csak ez maradt hátra a gépsárkány üzembe állításához, így ötleteket várnék ki mit javasol?

A segítségeteket előre is köszönöm!

Módosítva : Bundee
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek,

főleg a motorok terén jártasabbak segítségét kérem. Adott egy - illetve 2 db - C16NZ motor Astra F-ből, amiből az egyiket szeretném teljesen rendbe tenni. Sajnos mindkettőben a főtengely jelentősen megkopott, így ennek cseréje/vásárlása szükséges. A kérdésem a következő: mivel a C16NZ meglehetősen régi "konstrukció", van-e esetleg kompatibilis főtengely újabb típusokból amit berakhatnék, mert a bontókban sajnos elég viseltes főtengelyeket találok megegyező motorkóddal. Mivel már csak ez maradt hátra a gépsárkány üzembe állításához, így ötleteket várnék ki mit javasol?

A segítségeteket előre is köszönöm!

Sztem az X16SZ/SZR főtengely ugyanaz lehet, és az még előfordult G Astrában, B Vectrában is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem állítom 100%-ra, de a kisblokkosok szerintem ugyanazok. C14NZ, X14NZ, X16SZ( R). Érdemes lenne összehasonlítani őket. Egész véletlenül nem vezérműtengely kellene neked inkább? Csak mert a főtengely nem sűrűn szokott azért elkopni.

Én sajnos mégis így jártam. Mindkét motorban jó a vezérműtengely, és mindkét motorban a főtengely kopott el. A középső részen a csapágy szétmarta az öntvényt, kb 3-4 mm mély árkot faragott benne. Nem értek hozzá. de állítólag a kuplung kopása is hatással lehetett rá. Mondjuk mindkét motor túl volt a 300.000-en... :)

Link to comment
Megosztás:

Én sajnos mégis így jártam. Mindkét motorban jó a vezérműtengely, és mindkét motorban a főtengely kopott el. A középső részen a csapágy szétmarta az öntvényt, kb 3-4 mm mély árkot faragott benne. Nem értek hozzá. de állítólag a kuplung kopása is hatással lehetett rá. Mondjuk mindkét motor túl volt a 300.000-en... :)

A folyamatos kuplungon állás lámpánál főtengelygyilkos. Nekem egy szeleptányér leválás okozott főtengelysérülést. Félmillió km van a mociban. Azóta lett cserélve bontottra. Meg akkor saját dugóit is megkapta és vezérműtengely is cserélve lett, mivel az képes a kopásra. A blokk maradt és alapméret továbbra is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A folyamatos kuplungon állás lámpánál főtengelygyilkos. Nekem egy szeleptányér leválás okozott főtengelysérülést. Félmillió km van a mociban. Azóta lett cserélve bontottra. Meg akkor saját dugóit is megkapta és vezérműtengely is cserélve lett, mivel az képes a kopásra. A blokk maradt és alapméret továbbra is.

Elképzelhető hogy mindkét motor esetében a kuplungon állás okozta a gondot, de a magam részéről ezt tagadom, a másik pedig egy bontott motor, így arról nyilatkozni nem tudok :)

Újabb kér(d)és: a GM szám a főtengelyen 90448704. Hogy tudok utána nézni mely főtengelyek kompatibilisek az én motorommal? Ismét köszönöm a segítséget... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy az autó (94 astra f 1.4 benzines) néha (!!!, tehát nem mindig), erőt veszt és alig gyorsul, érezhetően gyenge kigyorsításnál váltás után. Tavaly volt gyakorlatilag majdnem minden cserélve: gyertyák, vezetékek, ac pumpa, új bosch gyújtáselosztó van benne, ami fél éve nem okozott problémát stb. A hiba jelentkezésénél semmiféle rendszert(/mintát) nem fedeztem fel eddig. Látszólag random csinálja. Van úgy hogy 1 napig nem, de van hogy naponta többször is jelentkezik.

Mit nézzek át? Gondolom a gyertyákat nem árt.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.