Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

hátakó nézek aztat is végülis 2200HUF, de sok kicsi.....

nekem is így törték el a burkolatot sztem... Haynesben van egy másik moccer. Ott a fogaskerék könnyítési likaiba 2 db eltérő hosszu laposvasat raknak összefogják csavarrak és azzal tartanak ellen

pedig azt írja az 1-2 henger közt kell villáskucsolni a tengelyen, de én nem akarom leszedni a szelepfedelet, most olyan szépen nem folyik.....

Egyébként találtam egy ilyet:

http://taylor.hu/astra/vezerles/TB_001_E11_GM_16V.pdf

Mondjuk azt sohasem értettem miért nem lehet visszarakni a használt szíjat, pölö egy termosztát cserekor , vagy ha szimeringet cserélsz akkor miért nem jó az a szij amit az előbb vettél le innen. :icon14: :rolleyes:

Jut eszembe a vízpumpát is nézd meg pontosan milyen pozícióban van, mert körbeforgatni nem lehet, a csavarban elakad a pereme, és ha rosszul rakod fel, nem tudod jelre rakni a feszítőt.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azt sohasem értettem miért nem lehet visszarakni a használt szíjat, pölö egy termosztát cserekor , vagy ha szimeringet cserélsz akkor miért nem jó az a szij amit az előbb vettél le innen. :icon14: :rolleyes:

Jut eszembe a vízpumpát is nézd meg pontosan milyen pozícióban van, mert körbeforgatni nem lehet, a csavarban elakad a pereme, és ha rosszul rakod fel, nem tudod jelre rakni a feszítőt.

Én sem értem. Előző vezérlésnél is simán visszaraktuk a régit, amikor félgeneráloztattuk a motort. Vízpumpa lett csak cserélve, mert annak voltak gondjai. Most is a termosztátcsere után visszakerült a szíj. Főleg, hogy új állapotúak nézett ki. :D

Link to comment
Megosztás:

Én is raktam már vissza szíjat, nem volt vele semmi. Alapvetően a vízpumpa miatt szokás azt mondani hogy nem tesszük vissza, na meg a dupla munka miatt.

Hát ugye a szíj 60 ezer kilóméteren keresztül van hajtogatva 4 évig ideális esetben, nem hiszem hogy pont egy leszedés és felrakás okozna neki kárt. Én szerintem 2 év mulva csak szíjat cserélek mert kilóméter nem lesz 30 ezer sem a vezérlésben csak a 4 év lesz meg.

Link to comment
Megosztás:

Hát ugye a szíj 60 ezer kilóméteren keresztül van hajtogatva 4 évig ideális esetben, nem hiszem hogy pont egy leszedés és felrakás okozna neki kárt. Én szerintem 2 év mulva csak szíjat cserélek mert kilóméter nem lesz 30 ezer sem a vezérlésben csak a 4 év lesz meg.

5 év tudtommal.

Link to comment
Megosztás:

5 év tudtommal.

Lehet. :rolleyes:

Hát a könyv azt írja, hogy nem lehet visszarakni a használt szíjat. De csak a 16V motorok esetében. A tervező mérnökök csak értenek hozzá. Én nem is raktam vissza sosem.

Gondolom a 8V-hez képest jobban igénybe van véve a szíj...

Nyilván értenek hozzá, de egy csomó mást is írnak, sok helyre összerakáskor új csavar, új biztosítóstift..., minden az előírt nyomatékkal lehúzni, menetrögzítőzni...stb...de ugye nem csinálunk mindent a nagykönyv szerint. Meg ugye mi számítt használt szíjjnak, ami már egyszer fent volt akár csak pár 100kilóméteren vagy mondjuk csak 1-2 év után az? :icon14:

Link to comment
Megosztás:

Lehet. :rolleyes:

Nyilván értenek hozzá, de egy csomó mást is írnak, sok helyre összerakáskor új csavar, új biztosítóstift..., minden az előírt nyomatékkal lehúzni, menetrögzítőzni...stb...de ugye nem csinálunk mindent a nagykönyv szerint. Meg ugye mi számítt használt szíjjnak, ami már egyszer fent volt akár csak pár 100kilóméteren vagy mondjuk csak 1-2 év után az? :icon14:

Hengerfejtömítés cserénél én új Reinz csavarokat raktam be, mert ezek ún nyúló csavarok vagy mik.

Ami egyszer megnyúlt, sosem lesz ugyanolyan erős... Ennél a szerelésnél viszont tényleg használtuk a nyomatékkulcsot.

Menetrögzítőzni meg csak a főtengely végén a szíjtárcsa csavarját szoktam.

Link to comment
Megosztás:

Hengerfejtömítés cserénél én új Reinz csavarokat raktam be, mert ezek ún nyúló csavarok vagy mik.

Ami egyszer megnyúlt, sosem lesz ugyanolyan erős... Ennél a szerelésnél viszont tényleg használtuk a nyomatékkulcsot.

Menetrögzítőzni meg csak a főtengely végén a szíjtárcsa csavarját szoktam.

Mondjuk az sztem majdhogynem kötelező, de pl főtengely végén a szíjtárcsa csavarját, a kuplungot tartó csavarokat is cserélni kéne. Mondjuk kuplungnál 1ccer még belefér ~400HUF/db. Vagyis attól függ hányszor kell szétszedni.....

Link to comment
Megosztás:

Hát ugye a szíj 60 ezer kilóméteren keresztül van hajtogatva 4 évig ideális esetben, nem hiszem hogy pont egy leszedés és felrakás okozna neki kárt. Én szerintem 2 év mulva csak szíjat cserélek mert kilóméter nem lesz 30 ezer sem a vezérlésben csak a 4 év lesz meg.

Hát lehet hogy máshol fog futni, azért nem ajánlják, de mondom 8Vnél olvastam, hogy hogy kell visszatenni használt szíjat.

Link to comment
Megosztás:

Hát lehet hogy máshol fog futni, azért nem ajánlják, de mondom 8Vnél olvastam, hogy hogy kell visszatenni használt szíjat.

Én is visszatettem a használt szíjat termo csere után, valamint a Haynes féle könyv is írja a használt szíj visszaszerelést.

Link to comment
Megosztás:

Hengerfejtömítés cserénél én új Reinz csavarokat raktam be, mert ezek ún nyúló csavarok vagy mik.

Ami egyszer megnyúlt, sosem lesz ugyanolyan erős... Ennél a szerelésnél viszont tényleg használtuk a nyomatékkulcsot.

Menetrögzítőzni meg csak a főtengely végén a szíjtárcsa csavarját szoktam.

Én rögzítőztem a karter és a szelepfedél csavarokat, mindegyik ki szokott lazulni. Most a főtengely csavart is, amiért valószínűleg átkozni fogom magam 2 év mulva.

Én is visszatettem a használt szíjat termo csere után, valamint a Haynes féle könyv is írja a használt szíj visszaszerelést.

Megnéztem a füzetemet, 2013-ban cseréltem vezérlést 291 ezer kilóméternél, most félidős, és nincs benne 310 ezer. Szerintem csak szíjat fogok cserélni 30-40 ezer futott pumpát-feszítőt pénzkidobás kicserélni. Amiket kiszedtem feszítőket-pumpákat egyiknek sincs semmi baja, nem kotyognak, nem morognak, nem szivárognak van már lassan egy vödörrel. :D Sosem árt az óvatosság, de annak sem látom értelmét hogy 4 évente ráköltöm egy bontott motor árát. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én rögzítőztem a karter és a szelepfedél csavarokat, mindegyik ki szokott lazulni. Most a főtengely csavart is, amiért valószínűleg átkozni fogom magam 2 év mulva.

Megnéztem a füzetemet, 2013-ban cseréltem vezérlést 291 ezer kilóméternél, most félidős, és nincs benne 310 ezer. Szerintem csak szíjat fogok cserélni 30-40 ezer futott pumpát-feszítőt pénzkidobás kicserélni. Amiket kiszedtem feszítőket-pumpákat egyiknek sincs semmi baja, nem kotyognak, nem morognak, nem szivárognak van már lassan egy vödörrel. :D Sosem árt az óvatosság, de annak sem látom értelmét hogy 4 évente ráköltöm egy bontott motor árát. :rolleyes:

hátja, bár annyiból csalóka, hogy azért annak az "árában" nem tudod mi van benne, lehet hogy elmegy 4évig, lehet, hogy 1hétig

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy opel astra f x16xel autom és olyan problémám van mikor hidegen be inditom és még rajta van a szivato megy mind a 4 hengerem utána 40 másodperc után el kezd rázkodi és 2 hengerem nem megy.Mi lehet a baja?elöre is kösszönöm a választ.

Mennyire biztos ez a 2 henger? Gyanús lehet a DIS-modul (gyújtótrafó), az elvileg kettesével adja a szikrát a hengereknek, mást hirtelen nem tudok, ami 2 henger kiesést okozna.

Link to comment
Megosztás:

Mennyire biztos ez a 2 henger? Gyanús lehet a DIS-modul (gyújtótrafó), az elvileg kettesével adja a szikrát a hengereknek, mást hirtelen nem tudok, ami 2 henger kiesést okozna.

Szia járo motornál le huztam a gyergya kábeleket az egyiknél nem csinált semmit a müködö hengernél mikkor le huztam akkor majd nem le állt.Onnan gondolom hogy az a henger megy.de amugy szikrát ad néztem azt is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van egy 95-ös évjáratu Opel Astra 1.7 Dieselem. Ma vettem észre, hogy a képen látható (illusztráció) 1. körben levő 2 vezeték nekem is hasonlóan van bekötve. Viszont a 2. körben levő felkete csak lóg a levegőben egy kábelsaruval a végén. Az hova való és mi a szerepe, honnan csúszhatott le?

http://www.kephost.com/image/FrCW

Link to comment
Megosztás:

Most vettem vezerlest az SZRre. Feszito.szij.vizpumpa. Nem volt 13eft...negy evente ki lehet birni sztem.

Nyilván ki lehet bírni...nem sokkal dobja meg az összeget amit 2008-óta ráköltöttem...olyan 700 ezer forint. :D De a mult hónapban feladtam az utolsó részletet és már ki van fizetve. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mennyire lehet más a kipufogó a '96 előtti Astrákon? Szeretnék valami szolíd sportdobot hátra, de azt írják, hogy '96 előtti Astrákhoz.

Olyan persze nincsen hogy '96 utánihoz... :omg:

A Bárdinál azt mondták, hogy simán rámegy a "régi" Astra kipufogója is a Classic-ra... ...de Ti azt hiszem tapasztaltabbak vagytok, mint a Bárdi-s eladó. :D

Link to comment
Megosztás:

Más a felfogatása a hátsó dobnak. A régebbit átfogja egy pánt és azt kell rögzíteni a bódéhoz, az újabbakon pedig nincs pánt, hanem a dob végén van a két kampó amit fel kell akasztani.

De akkor lényegében egy kipufogós simán fel tudja "szerkeszteni" a '96 előtti Astra kipufogóját a Classic-ra, csak hozzá kell heggeszteni két kampót nem? Vagy ennyire nem egyszerű?

Most jutott eszembe, hogy sok Astrán látom "lötyögni" a sport dobot. Akkor ezért lehet? Nem rögzítették? :blink:

Módosítva : szekfizsolt
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.