Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Kivánok!

Kár, hogy a régi kadett E-s hozzászólások az enyészeté lettek, mert volt jónéhány hasznos beírás a géppel kapcsolatban... ;)

No de hát ne búslakodjunk, itt az új szép, fényes, csillogó-vilogó fórum, töltsük meg hát tartalommal emberek! :lol:

..........................................................

Mindjárt kezdeném is:

Az utóbbi napokban elkezdett rakoncátlankodni a motorom - 87-es autó, 13NB, egytorkú karburátoros - ami abban jelentkezik, hogy szivatóval szépen indul, egyenletes az alapjárat de egy-két perc után kezd elkezd rángatózni a motor, leesik az alapjárat és hiába húzok még rá szivatót, nem sok hatással van rá. Ez főleg menet közebn szokott jelentkezni, amikro nyomom neki. Sőt! Minél inkább nyomom, annál inkább fullad lefelé a motor! Először gyertyára gyanakodtam, hogy hátha beköpte a dűs keverék, de ellenőrízve őket semmi komolyabb kormolódást nem láttam rajtuk. Ha egy picit leállítom a motort - 1 perc max - majd újraindítom, akkor szépen jár megint de menet közebn újra előjön a hiba. Aztán ha már rendesen felmelegedett, akkor abbahagyja.

Ez mi lehet? Befagy a benzin szíváskor? Meleglevegőcső rajta van a kipufogócsonkon. Mondjuk azt nem néztem, hogy a vákuumtartály átváltja-e légterelőszelepet. Ami még gyanús, hogy a párás hidegben még inkább előadja magát.

Link to comment
Megosztás:

Örömmel jelenthetem, hogy a tetőkárpit projekt sikeresen lezajlott.

Kivettük az egészet, ahogy írtátok a csomagtartón keresztül. Félretettük a lakásban, néhány napig állt szobahőmérsékleten (nem volt időnk megcsinálni sajnos).

Aztán leszedtük az anyagot, majd lekapartuk a maradék szivacsréteget. Szereztünk egy kis bélelő anyagot a szivacs helyére, majd Palmatex-el ráragasztottuk először a bélelő anyagra a kárpit anyagát, majd az egészet a merev tartóra. Kb 10 cm-es sávokban haladtunk, közben folyamatosan simítottuk ki a felületet, hogy ne legyen ráncos. Miután végeztünk vele, napokig hagytuk a merev felületen fektetve, hogy egyrészt nyugodtan megkössön, másrészt valamennyire kiszellőzzön a szaga. Elég szép sima lett az egész, 1-2 apró szépséghibával, de már nem lóg és csak a széleinél van apróbb ráncosodás.

Ma délelőtt visszaraktuk a kocsiba nagy nehezen. Most kíváncsian várom, hogy a hideg éjszakák, magas páratartalom mit tesznek vele, marad-e a helyén vagy el fogja engedni, stb.

Köszi mindenkinek a tippeket!

Link to comment
Megosztás:

Mindjárt kezdeném is:

Az utóbbi napokban elkezdett rakoncátlankodni a motorom - 87-es autó, 13NB, egytorkú karburátoros - ami abban jelentkezik, hogy szivatóval szépen indul, egyenletes az alapjárat de egy-két perc után kezd elkezd rángatózni a motor, leesik az alapjárat és hiába húzok még rá szivatót, nem sok hatással van rá. Ez főleg menet közebn szokott jelentkezni, amikro nyomom neki. Sőt! Minél inkább nyomom, annál inkább fullad lefelé a motor! Először gyertyára gyanakodtam, hogy hátha beköpte a dűs keverék, de ellenőrízve őket semmi komolyabb kormolódást nem láttam rajtuk. Ha egy picit leállítom a motort - 1 perc max - majd újraindítom, akkor szépen jár megint de menet közebn újra előjön a hiba. Aztán ha már rendesen felmelegedett, akkor abbahagyja.

Ez mi lehet? Befagy a benzin szíváskor? Meleglevegőcső rajta van a kipufogócsonkon. Mondjuk azt nem néztem, hogy a vákuumtartály átváltja-e légterelőszelepet. Ami még gyanús, hogy a párás hidegben még inkább előadja magát.

Gondolom a hozzászólás ezen része lenne most aktuális :lol:

Nem benzinszagú a kipufogó egy ilyen lefulladás közben? Én arra tippelek, hogy túldúsulhat a keverék és attól fullad meg.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok,

Egy olyan problémával kapcsolatosan kérnék segítséget hogy egy 1,4S E Kadett autómata szivatója sajnos elfelejt működni, szétszedtük amennyire mertük és a pillangó szelep a szelepházban nyitott állapotban van hideg állapotban, szerintünk a hiba oka ez a jelenség csak sajnos azt már nem tudjuk miért áll fenn ez a helyzet.

Olvastam több helyen az alapjárati motor vmint a szelepház pucolását hogy az sűrűn segít, a szelepház tiszta viszont az alapjárati motorról fogalma sincs hol keressem :D Vszínű ez az én hiányosságom ezért elnézést is kérek ha túl naív a kérdés

Amit mint laikus még mondani tudok hogy a karburátor/szivató a víz rendszerrel összekötetésben van, gonodolom innen tudja hogy felmelegedett a motor

Nagyon szépen köszönöm a segítséget ha valaki tudna vmi jó ötletet adni mit is kéne piszkáljunk meg hogy legyen autómata szivatónk :lol:

Ezer hála és további Kellemes Ünnepeket kívánok Mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a karburátoros motoron nincsen alapjárati motor csak mágnes szelep. :lol:

Hát az biztos hogy mi sem találtunk ilyet :D

Viszont arra rájöttünk hogy ha a pillangó szelepet elzárt állapotba forgatjuk kézzel akkor szépen beindul és ahogy melegszik szépen nyitni is kezd, viszont leállítás után nem tér vissza több óra múltán sem a zárt állapotba indításkor sem

Így a kérdésem már tudom konkretizálni, miér (mitől) nem térhet vissza a pillangó szelep zárt állapotba

a kérdéses kalburátor a Haynes könyv szerint 2E3, a gép pedig egy 1.4 benzines autómata szivatós 1991s évjárat

Akinek van vmi jó ötlete kérem ossze meg velünk, mit kell állítani vagy cserélni vagy akármi

Nagyon szépen köszönöm előre is

Link to comment
Megosztás:

Hát az biztos hogy mi sem találtunk ilyet :lol:

Viszont arra rájöttünk hogy ha a pillangó szelepet elzárt állapotba forgatjuk kézzel akkor szépen beindul és ahogy melegszik szépen nyitni is kezd, viszont leállítás után nem tér vissza több óra múltán sem a zárt állapotba indításkor sem

Így a kérdésem már tudom konkretizálni, miér (mitől) nem térhet vissza a pillangó szelep zárt állapotba

a kérdéses kalburátor a Haynes könyv szerint 2E3, a gép pedig egy 1.4 benzines autómata szivatós 1991s évjárat

Akinek van vmi jó ötlete kérem ossze meg velünk, mit kell állítani vagy cserélni vagy akármi

Nagyon szépen köszönöm előre is

Csak tipp, de nem valami rugós holmi kellene, hogy azt visszahúzza alaphelyzetbe? Ha igen, akkor lehet, hogy az a rugó kiakadt/eltört.

Link to comment
Megosztás:

megromlott.... bimetálos, rugós, elektromos és vízfűtésű cucc... ügyes kézzel egy óra alatt kézi szivatósra alakítható:lol:

Ez nem is hangzik rosszul, tudnál vmi instrukciót adni hogy azt hogyan tudnám megtenni...mert igazából nem merem nagyon piszkálni nehogy üzem közben fenn akasszak vmit (gondolom vmire bovdent kéne fabrikálni)

Közben találtam leírást erről a karbiról és ami feltűnő különbség az az hogy a lépcsős tárcsa jelen esetben csak úgy forog körbe körbe ahogy azt a üzemi rázkódás teszi vele és nem akad bele az állító csavar fejébe amiről a leírások magyaráznak

szemből nézve első felén lent (a lépcsők eléggé legömbölyödtek már de jól kivehetőek)

Lehet hogy "csak csupán" ez okozza azt hogy nem tér vissza a pillangó szelep a "kis rés" állapotba?

Nagyon szépen köszönöm ezúttal is ha valaki tudna segíteni!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. van egy 87- es 1.3nb motortipusú kadettem ami most ebben a hídegben egyáltalán nem indul. Amikor inditózom akkor hallom hogy köszörül. Szikra van mert néztem. Mi lehet a gáz?Gyertyákat is megnéztem megtisztitottam. Karbinál probáltam olyat hogy jégoldóval körbefújtam leszedtem a légszüröt is róla úgy csináltam.Benya mozog a szüröben inditáskor. Arra is gondoltam hogy az akksim halldoklik és nem bírja. De miután feltöltöttem akkor se röffen a motor. KAptam olyan tippet aimben azt mondták a blokkban a hütővíz ami kering a hütésközben az fagyott meg. Elképzelhető ilyen? Ha igen mit lehet tenni? Esetleg valaki tudna valami okosat mondani még nekem?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. van egy 87- es 1.3nb motortipusú kadettem ami most ebben a hídegben egyáltalán nem indul. Amikor inditózom akkor hallom hogy köszörül. Szikra van mert néztem. Mi lehet a gáz?Gyertyákat is megnéztem megtisztitottam. Karbinál probáltam olyat hogy jégoldóval körbefújtam leszedtem a légszüröt is róla úgy csináltam.Benya mozog a szüröben inditáskor. Arra is gondoltam hogy az akksim halldoklik és nem bírja. De miután feltöltöttem akkor se röffen a motor. KAptam olyan tippet aimben azt mondták a blokkban a hütővíz ami kering a hütésközben az fagyott meg. Elképzelhető ilyen? Ha igen mit lehet tenni? Esetleg valaki tudna valami okosat mondani még nekem?

Köszi!

Ha a hűtővíz fagyott meg, akkor csak abban az esetben nem indulna a motor, ha a fagyott hűtővíz miatt forogni nem tudó vízpumpa elszakította vagy legalábbis elhúzta a vezérlést. De erről a fagyott vízről könnyen meggyőződhetsz, ha leveszed a kiegyenlítő tartály tetejét. Ha abban folyik a víz, akkor a blokkban sincs megfagyva.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A segítségetek szeretném kérni. Van nekem egy 89-es c13n motorú kadett. Az autó hidegen nagyon szépen jár, de mikor már üzemi hőmérséklet körül kezd járni az alapjárat nagyon ingadozik 600 és 1000 között. Cseréltem már rajta szinte mindent: gyújtáselosztó, rotor, kábelek, gyertya, hőfokjeladó.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Napsugarast!

Új otthont keresnék hűséges E Kadettemnek, mely fáradt karosszériával, de 2010-ben műszakilag remek állapotba hozott motorral, futóművel szolgált engem rendületlenül. Azóta egy testkábel-hibája volt összesen... :)

A motor agyoncsaphatatlan C14NZ, injektor, 1993-ban hozták be Svájcból, ha jól emlékezem, ott elöl megtörték, majd kijavították és eladták. Ekkor vettük meg mi, a család első nyugati kocsijaként. Azóta is nálunk volt, most éppen a feleségem nevén van.

Ami történt: amikor átvettem hugomtól az autót, akkor kedvenc műhelyemben rendbehozták.

Cserélve lett:

- 2 első és hátsó rugó;

- 2 első lengéscsillapító;

- 2 toronycsapágy;

- kuplungszett;

- 2 felütközésgátló;

- motor- és váltóolajcsere (ez mondjuk a váltón érezhető is...);

- szűrők, szíjak;

- hengerfej- és szelepfedél-tömítés;

- hidrotőke;

- gyertya.

A motor szétkapták, rendbe tették, azóta is teszi a dolgát csendben. Azóta lecserélődött az első és a középső kipufogócső is. A nagyjavításnál volt 181 ezer, most 199 ezernél tart az óra: pörgette a nyavaja. A karosszéria viszont tényleg fáradt: a jobb küszöb cserére szorul és az alja sincs remek állapotban. Mivel atyám, khm, költséghatékony megoldással, egy tanműhelyben fényeztette le talán úgy 5-6 éve a kocsit, vannak rajta már festékhibák. Én már akkor mondtam, hogy nem volt jó ötlet a dolog, de egy apa az apa, ugyebár.

Áprilisban jár le a műszaki, s asszonyi nyomásra G Astra lett belőle: szintén fórumos segítséggel, köszönöm innen is.

Van egy 150 ezres ajánlatom rá, de csak üzemben tartóival, attól meg fázok. Ha valakinek minimális szinten is felkeltettem az érdeklődését, akkor szívesen körbefotózom a paripát és elküldöm neki - nem kihagyva a problémás helyeket sem természetesen.

Üdv!

Trau

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!Egy olyan problémára szeretnék megoldást találni,miszerint a hátsó fékhez vezető fékcső kilyukadt(a leghosszabb,ami végigfut a kocsi alján)valószínű,hogy rágcsáló által.Kerestem Az Unixnál,Bárdinál,Lángnál,de ilyet sehol sem találtam.A kérdésem annyi lenne hogy hol a bánatba lehet ilyet szerezni?Vagy esetleg valakinél lenne bontottan??

Köszi!

Üdv!:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy olyan problémára szeretnék megoldást találni,miszerint a hátsó fékhez vezető fékcső kilyukadt(a leghosszabb,ami végigfut a kocsi alján)valószínű,hogy rágcsáló által.Kerestem Az Unixnál,Bárdinál,Lángnál,de ilyet sehol sem találtam.A kérdésem annyi lenne hogy hol a bánatba lehet ilyet szerezni?Vagy esetleg valakinél lenne bontottan??

Köszi!

Üdv! :)

Használtat semmikép.

Flexibilis fékcsövet bármely autósboltban lehet kapni.

Mérd le a hosszát és úgy keress.

Esetleg vidd a lyukasat mintának.

Ne típus szerint keresd a fékcsövet csak mutasd,hogy ilyen kell.

A menet az asszem 10X1-es

A fémfékcsövet is meglehet venni jobb autósboltokban rézből és még fel is peremezik rá a hollandert.

Lényeges itt is a hossz.

Amikor azt megveszed akkor a kiszerelt régi mellett formára lehet hajtani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Remélem ti tudtok segíteni nekem a probléma megállapításában.

Tavaly december óta van egy 86-os évjáratú Opel Kadett-em, 1.3-as. szóval mostanában észrevettem hogy elég nehezen melegszik fel, pl. +9 C fokban, kisebb szél mellet első indításnál kell járatni vagy 4-5 percet.

Használat után 2-3 óra alatt úgy lehűl az autó hogy amikor újra használni akarom 2-3 percig megint járatni kell.. mert különben rángat, lefullad.. Szívató szinte semmit se ér, másfél perc szívatás után lefullad az autó és elég nehéz újra beindítani.. nem sokat segít, volt az autó szerelőnél, felkészítette forgalmi vizsgára, átment, de utána ezek a hibák ugyan úgy fennálltak, szóval szerintem ehhez hozzá se nyúlt, néha ok nélkül forgalomba pirosnál, vagy csak menet közbe ok nélkül lefullad többször, persze ilyenkor egyből beindul. de elég kellemetlen tud lenni, nagyobb távon nagyobb sebességnél ( 100-110 km/h ) csinál olyanokat hogy elkezd rángatni, és ha egy pillanatra elengedem a gázt egyből lefullad, ilyenkor egyből beindul szintén újra, de ugyan úgy folytatja, aztán egyszer csak valamikor abba hagyja, én a karburátorra gyanakszom.. Szerintetek mi lehet a probléma? Első autóm, sajnos nem vagyok annyira tapasztalt ezekben a dolgokban, remélem ti tudtok segíteni. Köszönöm Előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Melegedésre nekem nem sikerült megoldást találni. Ki lett cserélve a termosztát, a hűtőradiátorba nem enged vizet, amíg nem üzemmeleg a motor, és mégis piszok sok idő, mire üzemmelegre melegszik. A -20 fokos időben kellett hozzá 8-9 kilóméter fix 50-55km/h sebességgel, mire elérte, és ebből az első 4-5 kilóméteren nemis volt a fűtésventilátor bekapcsolva, utána is csak az első vagy második fokozaton, és csak amikor már elért a mutató a végleges helyzetbe, akkor nyomtam át hármasra. Én álló helyzetben sosem melegítettem, indítás, pár másodperc, hogy átkeverje az olajat, és már raktam is egyesbe a váltót. Télen teszek egy kartonlapot a hűtőradiátor elé, a hűtőrács és a radiátor közé, kb. a radiátor kétharmadát takarva le. Ez picit segít, de nem sokat. Mielőtt valaki írná, hogy továbbra sem jó a termosztát, el kell, hogy mondjam, hogy sajnos jó. Amikor már egyszer elérte az üzemi hőmérsékletet, onnan már menet közben betonstabilan ugyanott van a mutató, legyen kint akár -20, akár +35 fok. És valóban, ha áll, akkor meg nagyon gyorsan kihűlik. Az szerintem a probléma, hogy a motortér nagyon nyitott, és így sok hő elmegy közvetlenül a blokkról, és álló helyzetben sem marad meg a meleg bent, hanem a legkisebb szél is kifújja. Szóval én elkönyveltem, hogy ez ilyen, együtt kell élni vele. Lagunam az sokkal hamarabb üzemmeleg, a -20 fokban is 3-4km után már a végleges helyen volt a mutató, és sokkal tovább meleg is marad, miután leállítom, de ennek sokkal tömítettebb a motortere.

Nekem volt olyan, hogy az alapjárati fúvóka eldugult, az kb. 3000 fordulatig éreztette a hatását; ha állandó sebességet próbáltam tartani, akkor rángatott. Ez is lehet nálad az ok, bár akkor nekem gázpedál nyomása nélkül nemis indult be újra, ha így leállt. Ha rángatás közben elkezded nyomni a gázt, hogy gyorsíts, akkor abbahagyja a rángatást és gyorsul nagyjából normálisan? Rángatás oka lehet még hibás gyújtótrafó, illetve az elosztó is szokott ezeknél problémázni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.