Jump to content

Recommended Posts

egykuty    0

Tisztelt kadettes kollégák!1.4i kadettnek milyen sorrendje van a gyujtás kábeleknek a gyujtás eloszóba való bekötésekor,szóval hogy melyiket hova? Köszönöm a segítséget

főtengely jelen, akkor a rotor az 1. henger fegyverzetére mutat.

1-3-4-2, előre forog.

javaslom, keress egy hozzáértő szerelőt, aki szisztematikusan felderíti a hibát, alkatrész cserélgetés drága, és unalmas:)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Rethinking    0

Sziasztok vettem egy kadett cabrio gsi-t és igazából patika a kicsi,ha kis ráfordítást kap tőlem.Én elkezdtem,de nem könnyű!

Ezért kérek akárki akinek van esetleg forrása arról,hogy hol lehet szerezni pl:totál kárpitot ami nem szakadt vagy elektromos tetőt akár csak a szerkezetet ami működik és irmscher tuning kellékeket hozzá,az szóljon nekem.És előre is köszönöm.Laci

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
szittya    0

Helló. Nem tudom jóhelyre írok e. Lakatost keresek Pesten, hátsó sárvédő ívet kellene cserélni, az anyag megvan csak le kellene vágni a régit és az újat felvarrni. Opel Kadett 1.7 d kombi a kocsi. Köszi

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Bundee    122

Hali!

Keresek a képen pirossal begrétázott típusú vezérlés burkolatot. Csak C16NZ-n volt ilyen ~92-ig. A C20NE sajnos nemjó helyette :( Ascona C, Kadett E, Corsa A és Vectra A kapott ilyet még. Meg talán Astra is, ami még nem rugós feszítős viszont szervós.

vezbrk_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha valaki esetleg jár bontóba és lát ilyet és nincs széttörve/repedve továbbá nem a világ összes pénzét kérik érte akkor legyen oly szíves írjon nekem, vagy hozza el ;)
Igazából csak az alsó rész fontos, sajnos az enyém a főtengelynél mállik szét.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Cseppke    0

Szervusztok!

Csak egy rövid kérdésem lenne, az 1.3 as benzinesben a vízpumpa excentert milyen eszközzel lehet állítani a vezérszíj csere alkalmával

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.314
1 óra, Cseppke írta:

Szervusztok!

Csak egy rövid kérdésem lenne, az 1.3 as benzinesben a vízpumpa excentert milyen eszközzel lehet állítani a vezérszíj csere alkalmával

Úgy általánosságban a vízpumpát vízpumpa fogóval vagy megfelelő kulcsnyílású villáskulccsal szokták tekergetni. Ha az utóbbi túl hosszú, és elakad a tűzfalban/kormányműben/ kormányösszekötőben akkor félbe szokták vágni. Ha a generátor útban van egyszerűbb levenni.

Módosítva : zotya975
  • Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Cseppke    0

Köszi!

Közben leszereltem és kiderült, a kérdéses "pumpa" 40 es villással kezelhető, és a generátort is le kellett vegyem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
oggy8    0

Sziasztok!

Régi gsi fan vagyok miskolcról de mostanra megkell válnom kedvenc autómtól amely már csak csontváz. Sajnos kiszakadt a hátsó futómű és nem volt már lehetőségem a javitásra és el kell költöznöm de nem akarom a méhbe vinni, igy felajánlom bárkinek ha szeret felújitani ingyen az autó kaszniját váltóját és még ami megvan belőle. (87-es 3-as ajtók gyári tetőablak hátső lökös stb.  Ha bárkit érdekel még az idén hivjatok a 06202047749-es számon.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
totika69    0

Sziasztok!

Tóth László vagyok és nem rég vásárolttam egy 1.4 S kadettet. A problémám az az hogy a váltóoldali féltengelycsukló cseréje óta képes menetengely  kicsúszni a tengely a csillagból, Mitől lehet ez?

Köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.314
21 perce, totika69 írta:

Sziasztok!

Tóth László vagyok és nem rég vásárolttam egy 1.4 S kadettet. A problémám az az hogy a váltóoldali féltengelycsukló cseréje óta képes menetengely  kicsúszni a tengely a csillagból, Mitől lehet ez?

Köszönöm!

Nincs ott egy horony amiben egy zeeger gyűrűnak kell lennie? Ez külső csukló, de ilyesminek kell lenni bent is.

2615666-20170814-vFh58e.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
totika69    0

Szervusz Zotya!

Köszönöm, h válaszoltál. A baj csak az hogy a belsőcsukló a problémás és ráadásul nem ez a tipus hanem a csillagos. 120 fokonként van a 3 tűgörgős csapágy. És a tengelyvéget is megnéztem de nincs ahová zégert lehetne rakni. Egyik végén sem. Arra gondolok hogy talán nem is belevaló tengely.. Esetleg ha nagyon szakérted ezt a témát, felhívhatnálak ezzel kapcsolatban? Küldj egy telefonszámot ha nem gond.

Szia!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.314
7 órája, totika69 írta:

Szervusz Zotya!

Köszönöm, h válaszoltál. A baj csak az hogy a belsőcsukló a problémás és ráadásul nem ez a tipus hanem a csillagos. 120 fokonként van a 3 tűgörgős csapágy. És a tengelyvéget is megnéztem de nincs ahová zégert lehetne rakni. Egyik végén sem. Arra gondolok hogy talán nem is belevaló tengely.. Esetleg ha nagyon szakérted ezt a témát, felhívhatnálak ezzel kapcsolatban? Küldj egy telefonszámot ha nem gond.

Szia!

Igazából csak annyira értem a témát amit a képen látsz, cseréltem párszor ilyen zéégergyűrűs csuklót, azért gondoltam hogy nálad is van valami ami rögzíti a tengelyt a csillagban. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
totika69    0

Oké! És köszönöm!

Tudsz esetleg valami megbízható forrást a Kadetteket illetően ha valami gyári alkatrészre lenne szükségem? Vagy Te is a boltból vásárolsz új cuccokat ha kell ami gondolom nem minden esetben a gyárival egyező?

Szia!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.314
36 perce, totika69 írta:

Oké! És köszönöm!

Tudsz esetleg valami megbízható forrást a Kadetteket illetően ha valami gyári alkatrészre lenne szükségem? Vagy Te is a boltból vásárolsz új cuccokat ha kell ami gondolom nem minden esetben a gyárival egyező?

Szia!

Részben boltból vásárolok, leginkább utángyárit, részben van itt a közelben egy olyan bontó ahol megengedik hogy kószáljak a roncsok között és kiszedjem ami nekem kell, aztán előreviszem mondanak rá egy árat és elhozom. Így hozzájutok eredeti gyári alkatrészekhez elég olcsón.Csak sajna mostanában idő-pénz hiányában nem jutottam el oda.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
totika69    0

Sziasztok!

91-es 1.4-es Kadetthez keresek baloldali féltengelyt. Jó lenne Kiskunhalas és környékén de lehet hogy erre kicsi az esély.

Előre is köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Sabby1994    0
On 2017. 08. 28. at 22:09, totika69 írta:

Oké! És köszönöm az infót.

Szia! Most bontottam egy benzines 1.6os Kadett E-t. Találtál már féltengelyt azóta? Ha még nem, Pécsett tudok adni. Üdv.: Szabi

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés