Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Hát 1sima mezei kadett... 1.4 LS 90-es évjárat. Nem vettem észre, h gyárilag benne lenne a késleltetés... Amugy nem a külső, hanem a belső lyukra gondoltam...:) Lehet csak én vagyok vak, de sötétben én azt nem találom..:)

Amugy mivel most árulok ki néhány dolgot pont riasztót keresek. Ami bent van az 1 Piranha és már nem volt meg a távírányitója amikor megvettem. Megcsinálták ugy, hogy belül van 1 rejtett kapcsoló... Na ezt akarom lecserélni... Amit kinéztem a neten az a Ceasar CTU 215 + akkor már berakatom a központi zárat is (3 ajtós). Szerintetek hol a legolcsobb (Pesten)? És érdemes a ebrakatni a szervizbe, vagy faragjam és bele? Tudom akkor nincs jótállás, de olcsobb. És ha belerakatom az menyi idő? Irták, h megvárható a beszerelés, de vigyek sátrat is??:)

a késleltetett belső világitás az asszem felszereltség függő volt a kadettba.

az én kadettomba sem volt /91-es vót/ de viszont az asconámba ami 85-ös gyártásu abba van. igaz nem müködik, de vót.

és vvan egy barátomnak 86-os kadett GSI-je, és abba is volt. abba is térképolvasós lámpa volt.

asszem a térképolvasós lámpával együtt adták.

magyarul ha a jóember aki rendelte az autót rendelt bele térképolvasós lámpát, akkor kapott késleltetett világítást.

Ugyhogy bontóra fel, és térképolvasós lámpát kell keresni...

Link to comment
Megosztás:

Térképolvasós lámpa??? Az meg mi és, hogy néz ki? (és hova volt szerelve?), mert nekem aztán adhatnak bármit ezekután...:)

mindjárt lefényképezem az asconáét....

amugy ugy néz ki, hogy a közepe világit ha kinyitod az ajtót, é sa két széle kapcsoloval kapcsolhatóan világit...

Link to comment
Megosztás:

mindjárt lefényképezem az asconáét....

amugy ugy néz ki, hogy a közepe világit ha kinyitod az ajtót, é sa két széle kapcsoloval kapcsolhatóan világit...

Azt hiszem értem már...!:) A müanyag ugy néz ki mint ami most benne van csak +2 égő és kapcsolók... (Azért jöhet a kép.)

De gondolod, h ha csak ezt veszem meg akkor a késleltetés is megy?? Jó lenne tudni ott fent van e az elektronika, mert ha nem akkor és hiába teszek oda bármit is...

Link to comment
Megosztás:

Igen bocsi, elfelejtettem irni h. az enyém térképolvasós, és rajta van az elektronika -viszont egy gyújtást oda kő vinni neki -hogyha megy a motor akkor ne késleltessen.

Kb 1-2 ezer pénzért kapsz bontottat. (az enyémnek már elfüstöltem véletlenül az időzitőjét. :oops: )

Combee! ..én is a Caesart javasoltam volna, a 215öst (ez a csúcs) egész olcsón meg lehet kapni olyan 25 környékén van asszem. (még rablásgátló is van benne) szerintem az tökéletesen elegendő.. ..több 204est és 205-öst (ezek egyszerűbbek de nagyszerűek) -szereltem már be központi zárral, ha gondolod tudok neked segiteni..

Link to comment
Megosztás:

Combee! ..én is a Caesart javasoltam volna, a 215öst (ez a csúcs) egész olcsón meg lehet kapni olyan 25 környékén van asszem. (még rablásgátló is van benne) szerintem az tökéletesen elegendő.. ..több 204est és 205-öst (ezek egyszerűbbek de nagyszerűek) -szereltem már be központi zárral, ha gondolod tudok neked segiteni..

Combee!

A Caesarnál egy dologra figyelj oda! Bizonyos típusoknál (én eddíg egyet szereltem, az pont olyan volt) elfelejti a beprogramozott dolgait, ha leveszed az aksisarut, és visszaáll az alapértékekre. Ez elég bosszantó! Főleg télen keresnek meg sokan ilyennel, mikor az amúgy is kukás aksi megfárad a sok tekertetéstől, és mire elengedik a kulcsot, már vonyít is + lehet újraprogramozni. Elképzelhető, hogy az újabb típusoknál már megoldották ezt a problémát, de én hasonló árban inkább a Clippert javasolnám (20-nál többet szereltünk, és nem volt még baj egyikkel sem), vagy a Eurocart, aminek meg van egy csomó, programozható plusz funkciója is!

Link to comment
Megosztás:

Igen bocsi, elfelejtettem irni h. az enyém térképolvasós, és rajta van az elektronika -viszont egy gyújtást oda kő vinni neki -hogyha megy a motor akkor ne késleltessen.

Kb 1-2 ezer pénzért kapsz bontottat. (az enyémnek már elfüstöltem véletlenül az időzitőjét. :oops: )

Combee! ..én is a Caesart javasoltam volna, a 215öst (ez a csúcs) egész olcsón meg lehet kapni olyan 25 környékén van asszem. (még rablásgátló is van benne) szerintem az tökéletesen elegendő.. ..több 204est és 205-öst (ezek egyszerűbbek de nagyszerűek) -szereltem már be központi zárral, ha gondolod tudok neked segiteni..

Örülök, h 1@értesz..:) A 215-ös szereléssel 28 ezer + 7500 a kétajtos központi. Csak azon gondolkodtam ugye, hogy mi lesz a garival ha nem szerelő teszi be??? Ja és mennyi idő ezt berakni egy profinak?

Amugy még nem tuti a tipus, mert lehet, h én is lejebb adom a dolgot. Eddig sem volt semmi gond a kocsival biztonsági szempontból, pedig az utcán áll...

Körbekérdezem akkor ezt a térképlámpát, csak attol félek, h nem lesz mert az a műanyag amibol a burkolat elég "omlós" és lehet nem tartották ugy meg a belét... Mindenesetre köszi a tippet!:)

Link to comment
Megosztás:

..sőt még az F Astrába is eztet tették beléje..

Combee!

Ha olcsóbbat akarsz akkor a 205-ös szerintem jó választás az ugy 17 körül van. Amit Gpont irt azok közül csak az Eurocart ismerem, ami kicsit drágább -viszont nagyon megbizható fajta, rengeteg van belőle :shock:

Nekem (Eurostar) ES-80 van benne, ez majdnem 20pénz volt de kellett külön ütésérzékelőket vennem hozzá mert a beleépitett kb olyan érzéketlen volt -még a legérzékenyebbre állitva is- h. egy billencseskamaz nyugodtan rátolathatott volna annélkül h. riasztana...

A 205-ösön nem nagyon van programoznivaló, tök egyszerű az egész..

Csak a távirányitókat kell feltanitani, meg azt utána h. szirénázzon-e vagy sem ha be-kikapcsolod..

Link to comment
Megosztás:

..sőt még az F Astrába is eztet tették beléje..

Combee!

Ha olcsóbbat akarsz akkor a 205-ös szerintem jó választás az ugy 17 körül van. Amit Gpont irt azok közül csak az Eurocart ismerem, ami kicsit drágább -viszont nagyon megbizható fajta, rengeteg van belőle :shock:

Nekem (SPAL) ES-80 van benne, ez majdnem 20pénz volt de kellett külön ütésérzékelőket vennem hozzá mert a beleépitett kb olyan érzéketlen volt -még a legérzékenyebbre állitva is- h. egy billencseskamaz nyugodtan rátolathatott volna annélkül h. riasztana...

A 205-ösön nem nagyon van programoznivaló, tök egyszerű az egész..

Csak a távirányitókat kell feltanitani, meg azt utána h. szirénázzon-e vagy sem ha be-kikapcsolod..

1lőre mazsolázgatom a netet és keresem az igazit..:)

Azért olyan kell, h tudja a központizárat és majdan majd az elektromos ablakokat is kezelni... Lehet mégis marad a 215-ös... A tied tud ilyet?

Most kérdeztem 1 bontót és 2500 a belsőtérvilágítás. Ez normális ár ugye?

Link to comment
Megosztás:

Végül is normális.. ha működőképes 8)

Önmagában kevés riasztó vezérel elektromos ablakot (a Cesar biztosan nem), viszont központizárat szinte mindegyik.

:idea: Sőt mi több, ha a 214-es v. a 215-ös Caesart veszed, ahhoz még központizárvezérlő sem kell mert az 6 vezetékes központizár vezérléssel rendelkezik, vagyis közvetlenül rá lehet kötni a tolómotorokat (ez nagyon hasznos lenne neked ha még nincs kp. zárad) :idea:

Ha azt akarod h. feltekerődjenek az ablakaid ha beriasztod, kell venned egy ablakemelő modult amit a riasztó vezérel. Kb 5-6 e pénz..

Link to comment
Megosztás:

..sőt még az F Astrába is eztet tették beléje..

Combee!

Ha olcsóbbat akarsz akkor a 205-ös szerintem jó választás az ugy 17 körül van. Amit Gpont irt azok közül csak az Eurocart ismerem, ami kicsit drágább -viszont nagyon megbizható fajta, rengeteg van belőle :shock:

Nekem (SPAL) ES-80 van benne, ez majdnem 20pénz volt de kellett külön ütésérzékelőket vennem hozzá mert a beleépitett kb olyan érzéketlen volt -még a legérzékenyebbre állitva is- h. egy billencseskamaz nyugodtan rátolathatott volna annélkül h. riasztana...

A 205-ösön nem nagyon van programoznivaló, tök egyszerű az egész..

Csak a távirányitókat kell feltanitani, meg azt utána h. szirénázzon-e vagy sem ha be-kikapcsolod..

sőt nekem az Astra F embe meg Vectra B sötétített lámpa van. igaz nem térképolvasós, és nem késleltetett.

Link to comment
Megosztás:

Végül is normális.. ha működőképes 8)

Önmagában kevés riasztó vezérel elektromos ablakot (a Cesar biztosan nem), viszont központizárat szinte mindegyik.

:idea: Sőt mi több, ha a 214-es v. a 215-ös Caesart veszed, ahhoz még központizárvezérlő sem kell mert az 6 vezetékes központizár vezérléssel rendelkezik, vagyis közvetlenül rá lehet kötni a tolómotorokat (ez nagyon hasznos lenne neked ha még nincs kp. zárad) :idea:

Ha azt akarod h. feltekerődjenek az ablakaid ha beriasztod, kell venned egy ablakemelő modult amit a riasztó vezérel. Kb 5-6 e pénz..

Mire megtalálták 3 és fél let..:) Lehet telefonálok még...

Az eablak tuti csak a jövő, riasztót viszont 1 hónapon belül tervezem bele... De köszi a tippeket!

Link to comment
Megosztás:

UHU..

miér jó az a sötétitett pilács? H. lássál is meg ne is? :roll: :) :roll: :) :shock:

az csak enyhe sötétitett.

amikor nem ég akkor dizájnos :)

egyszerüen jobban teccik, mint a sima fehér.

És mivel gyári, nem én sötétitettem matt fekete sprével, igy este ha kinyitod az ajtót, akkor is látsz vele :o)

Link to comment
Megosztás:

:idea: :idea: :idea: én teleraktam lámpával, van a lábtérnél, hátul alul-felül, elöl meg hátul..:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

..Ha kinyitom az ajtót, fényár van. ..csak ha nyitvahagyom, tolhatom :shock:

nekem nem kell ilyen, én sötétben is megtalálom a gázpedált.

Nem ma kezdtem, hanem tegnap :) :roll: :)

Link to comment
Megosztás:

Azért olyan kell, h tudja a központizárat és majdan majd az elektromos ablakokat is kezelni...

A nagy többség tudja a komfortzár-vezérlést, ami abból áll, hogy 25-30 mp-re ad ki villanyt a központizárnak zárásnál. Erről lehet meghajtani a felhúzómodulokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.