Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

11 órája, wookie írta:

Közvetetten jelezhette azt is, mert ha pl ette a vizet, olajat, és emiatt nem volt rendben a kevérékképzés, akkor a lambda értékre már hisztizhet. Egéybként ezek a régi rendszerek tényleg nem sokat tudnak, van kb 20 hibakódjuk összesen. 

Elméletileg lehet, de szerintem nem túl gyakori, hogy a hengerfejesség hibalámpa útján derül ki. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok! 

Ma végre sikerült kiolvasnom a hibakódot. Ha minden igaz a 42-es a ludas. És ha jól olvastam akkor az a "Vehicle speed sensor" ami valami olyasmit jelent hogy járműsebesség érzékelő. Ami valami ilyesmi S-34960-83E00-SSE.jpg?time=1512056302

Tudtok segíteni hogy ez mi célt szolgál és hol található az autóban?

Előre is köszönöm!

Zoli

Link to comment
Megosztás:

17 perce, JuhászZoli írta:

Sziasztok! 

Ma végre sikerült kiolvasnom a hibakódot. Ha minden igaz a 42-es a ludas. És ha jól olvastam akkor az a "Vehicle speed sensor" ami valami olyasmit jelent hogy járműsebesség érzékelő. Ami valami ilyesmi S-34960-83E00-SSE.jpg?time=1512056302

Tudtok segíteni hogy ez mi célt szolgál és hol található az autóban?

Előre is köszönöm!

Zoli

Motorkód?

Link to comment
Megosztás:

46 perce, zotya975 írta:

C13N.

Köszönöm Zotya!

2 órája, JuhászZoli írta:

Sziasztok! 

Ma végre sikerült kiolvasnom a hibakódot. Ha minden igaz a 42-es a ludas. És ha jól olvastam akkor az a "Vehicle speed sensor" ami valami olyasmit jelent hogy járműsebesség érzékelő. Ami valami ilyesmi S-34960-83E00-SSE.jpg?time=1512056302

Tudtok segíteni hogy ez mi célt szolgál és hol található az autóban?

Előre is köszönöm!

Zoli

Két dolog lehet, vagy igazam van vagy nincs. Ez a 42-es hibakód csalafinta. Ha igazam van, akkor semmi köze a sebességjeladóhoz. Volt már róla szó korábban:

On 2017. 06. 13. at 20:37, Csabesz400 írta:

Van nekem is egy régen fennálló hibakódom, miszerint sebesség jeladó hiba. Ég is a lámpa már vagy 1 éve. Mikor megvettem (C16NZ) W1111 óracsoport volt benne. Tavaly kicseréltem elméletileg W1102-re. De a hibakód még mindíg  benne van. Nagyon nem foglalkoztam vele, de mostanában kezd idegesíteni! Valakinek valami ötlet? 

Mi a hibakód? Egyik havernak is ez volt. De rossz vezérlőhöz való kódot néztünk, kiderült a ecu és a gyújtásmodul között volt kontakthiba. És valóban az elosztófedél alatt a gyújtásmodulhoz menő vezetékek porrá voltak rohadva.

 

Szerintem nálad most ugyan ez van.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Sziasztok! Ki kellene ürítenem a megmaradt kadett cuccaimat. 

   Piros kombi volt, E kadett .kaszni cuccok( motorháztető, ajtók, első sárvédők, lökhárítók, generátor, önindító, első lökhárító műanyag maszk gyári nem törött.....gólyalábak , futóműből       cuccok....tetőablak......STB...

   Nincsenek elrohadva  fényezve voltak, száraz helyen tárolva. Költözés miatt takarítanék most már :) Fotót tudok feltenni . Bárkit bármi érdekel írjon! Ár alkuképes ....kár lenne e elpazarolni ha valaki ilyet keres....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2018. 07. 07. at 15:56, sepy írta:

Sziasztok! Ki kellene ürítenem a megmaradt kadett cuccaimat. 

   Piros kombi volt, E kadett .kaszni cuccok( motorháztető, ajtók, első sárvédők, lökhárítók, generátor, önindító, első lökhárító műanyag maszk gyári nem törött.....gólyalábak , futóműből       cuccok....tetőablak......STB...

   Nincsenek elrohadva  fényezve voltak, száraz helyen tárolva. Költözés miatt takarítanék most már :) Fotót tudok feltenni . Bárkit bármi érdekel írjon! Ár alkuképes ....kár lenne e elpazarolni ha valaki ilyet keres....

Szia! Nincs esetlek vezető és anyós oldali napellenződ? Meg esettleg egy kadett feliratod? 

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv Mindenkinek! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy Kadett 1.5 TD-m és szeretnék bele fordulatszámmérős óracsoportot. Ez már pipa.

Szereztem jeladós generátort is Astra F 1.7 TDS-ről. Persze nem működik alapjáraton 4000 környéki értéket mutat. 

És itt kérném a segítségeteket ,hátha valaki jártas az ilyesféle villanyban.

Hogy lesz ez jó? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Sziasztok! Megmaradt E Kadett cuccok érdekelnek valakit , olcsón .

Jobb-bal első sárvédő gyárilag piros , motorháztető , első-hátsó lökhárító ,első lökhárító hűtőmaszk,  ajtók , mind kombi . garázs kiürítés , sajnálom kidobni hátha valakinek jól jön.

Tetőablak ,  mind gyári jó állapotú , van még sok minden bontásból a kocsi sajátom volt , azokat odaadom bónuszba egybe vihető ólcson az egész. ha valakit érdekli hívjatok.

  Féltengelyek, gólyalábak , mind ment, működött, koszos , poros , de túl jó kidobni. 

06702085996classifieds-12597-0-34047800-1390839422_thumb.jpgclassifieds-12597-0-16470800-1390839784_thumb.jpgclassifieds-12597-0-01500500-1390839795_thumb.jpgclassifieds-12597-0-26651200-1390839863_thumb.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Van egy (igazából kettő) E Kadettem. A kettőből szeretnék egyet faragni, mert sajnos a liebling elfáradt. Egy 20SEH motorosról van szó, '89-es.

Minden szaktudásom megvan, hogy megcsináljam, csak a műhely és a felszereltség hiányzik. Lenne némi karosszéria munka, fényezés, ez meg az átszerelése. Ezúton szeretném segítségeteket kérni, hogy megmenthessem, mert hát imádom és nem szeretném, hogy az enyészeté válhasson. Ha valaki tudna segíteni, természetesen nem ingyen kérem, kérem jelezze. Nagypáli Péter Roland vagyok, egyedül ezzel a névvel az országban, Facebookon nagyon gyorsan megtalálható. Vagy az e-mail címem: peternagypali@gmail.com. Nagyon köszönöm előre is. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.