Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai Tuning


Dini

Recommended Posts

Ezt a márkát még nem láttam, de amelyiket eddig fel akartuk szerelni az egyik sem illeszkedett pontosan!

Olyan volt a végeredményt mintha össze lett volna törve az autó és az illesztések elmozdultak volna...valamelyiknek a széle be sem akadt be rendesen.

Műanyagos megoldotta egy kis faragás után jobb lett, de nem tökéletes.

Az sok utánajárás meg igazítás, faragás meg fényezés...inkább vettem egy gyárit az tökéletes.

Ha lehet mindenképpen műanyagot vegyél ne üvegszálasat!

köszi.az a helyzet,már meg is érkezett..opel szalonban festik,és teszik fel.remélem,megbirkóznak vele..

Link to comment
Megosztás:

köszi.az a helyzet,már meg is érkezett..opel szalonban festik,és teszik fel.remélem,megbirkóznak vele..

Erre a végeredményre én is kíváncsi lennék.

Közel 90 ezerért annak a lökösnek már passzolnia KELL. Én jövőre tervezek első, hátsó toldatokat vásárolni. Bár még az elsőt nem döntöttem el véglegesen, hogy csak toldat vagy teljes lökhárító csere lesz-e végül. Ahogy nézegettem 30 körül adnak toldatot, 50 körül lökhárítót. Ez nem 90 ezer, de igaz jobban félnék is tőle, hogy esetleg nem passzol.

Kár, hogy ilyen áron senki nem vett még az autóra lökhárítót vagy toldatot, legalább lenne tapasztalat.

Szerintem az Opelnél elég drágán fogják lefújni Neked. Én maszekban csináltattam elég jó áron ismerős által és még így is, hogy tudom utólag lettek ezek feltéve rá még így se tűnik fel, hogy elütne a színe. Kifogástalanul jól sikerültek. Szóval én úgy gondolom 150 körül lesz mire Neked felkerül az autóra lefestve, de ne legyen igazam. Nekem ez elég horror ár lenne, igaz, hogy OPC-re eleve drágábbak is a dolgok mint a sima Astra-ra, de a szalonok nem arról híresek, hogy kíméljék az ember pénztárcáját.

Én idén tettem fel tető spoilert, magyar gyártmány és tökéletesen passzol, de előtte megszívtam én is valami olcsó gagyi szlovák sz..al, arról be is számoltam itt akkor, szerencsére becserélték. Azért árban is duplája volt a magyar azt hozzá kell tennem.

Küszöb spoilereket is tettem fel, abból szerencsére elsőre sikerült jót vennem :icon10: Végül lett szemöldök is, az is patent lett elsőre, és mindezek persze szépen az autó színére is lettek festve.

Szóval jövőre a fő cél a lökhárítók és még dupla kipufogó végeken is erősen gondolkodom két oldalra :icon1: Valakinek erről valami tapasztalata, vagy tanácsa esetleg? Vagy egy bűntárs aki szintén hasonlókban gondolkodik? :D

Módosítva : Csaszi87
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Erre a végeredményre én is kíváncsi lennék.

Közel 90 ezerért annak a lökösnek már passzolnia KELL. Én jövőre tervezek első, hátsó toldatokat vásárolni. Bár még az elsőt nem döntöttem el véglegesen, hogy csak toldat vagy teljes lökhárító csere lesz-e végül. Ahogy nézegettem 30 körül adnak toldatot, 50 körül lökhárítót. Ez nem 90 ezer, de igaz jobban félnék is tőle, hogy esetleg nem passzol.

Kár, hogy ilyen áron senki nem vett még az autóra lökhárítót vagy toldatot, legalább lenne tapasztalat.

Szerintem az Opelnél elég drágán fogják lefújni Neked. Én maszekban csináltattam elég jó áron ismerős által és még így is, hogy tudom utólag lettek ezek feltéve rá még így se tűnik fel, hogy elütne a színe. Kifogástalanul jól sikerültek. Szóval én úgy gondolom 150 körül lesz mire Neked felkerül az autóra lefestve, de ne legyen igazam. Nekem ez elég horror ár lenne, igaz, hogy OPC-re eleve drágábbak is a dolgok mint a sima Astra-ra, de a szalonok nem arról híresek, hogy kíméljék az ember pénztárcáját.

Én idén tettem fel tető spoilert, magyar gyártmány és tökéletesen passzol, de előtte megszívtam én is valami olcsó gagyi szlovák sz..al, arról be is számoltam itt akkor, szerencsére becserélték. Azért árban is duplája volt a magyar azt hozzá kell tennem.

Küszöb spoilereket is tettem fel, abból szerencsére elsőre sikerült jót vennem :icon10: Végül lett szemöldök is, az is patent lett elsőre, és mindezek persze szépen az autó színére is lettek festve.

Szóval jövőre a fő cél a lökhárítók és még dupla kipufogó végeken is erősen gondolkodom két oldalra :icon1: Valakinek erről valami tapasztalata, vagy tanácsa esetleg? Vagy egy bűntárs aki szintén hasonlókban gondolkodik? :D

az a helyzet,történt egy kis pittyputty,és cascora készül a gép eleje,hátulja,jobb oldala a márkaszervizben.mikor megláttam,mit mennyiért akarnak beszerezni(bontott alkatrészt),elájultam.a legtöbbet beszereztem nekik én,úgy,hogy mindenki jól járjon. a bontott első lökös 60 papirra volt irva,ezért raktam hozzá 30at,és igy cseréltük a tételt. igy lesz opc az eleje.a hátsó 30ra van irva,de 400 eur alatt nem találtam rendes opc hátsó lököst,az egyenlőre marad... majd jövőre megoldom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Neked 5 ajtósod van és úgy teszel rá OPC lökösöket, vagy eleve OPC? Passzolnak rá? Mert én is gondolkodtam már OPCset feltenni, csak neten láttam, hogy külön árulnak OPC-re és 5 ajtósakra, meg ugye az OPC 3 ajtós is. Ezért gondoltam, hogy nem egyformák méretre.

Sőt nekem az OPC-s hűtőrács tetszik a legjobban mert sportos és benne van az Opel logo is, ezért nem cseréltem le a gyárit mert amit találtam 5 ajtóshoz abban egyikben se volt benne az Opel logo.

Te meghagyod a gyári hűtőrácsot vagy azt is cseréled? Jó lenne tudni, hogy passzol e az 5 ajtóshoz az OPC-s, mert arra én is beruháznék még így télen is..

Módosítva : Csaszi87
Link to comment
Megosztás:

Neked 5 ajtósod van és úgy teszel rá OPC lökösöket, vagy eleve OPC? Passzolnak rá? Mert én is gondolkodtam már OPCset feltenni, csak neten láttam, hogy külön árulnak OPC-re és 5 ajtósakra, meg ugye az OPC 3 ajtós is. Ezért gondoltam, hogy nem egyformák méretre.

Sőt nekem az OPC-s hűtőrács tetszik a legjobban mert sportos és benne van az Opel logo is, ezért nem cseréltem le a gyárit mert amit találtam 5 ajtóshoz abban egyikben se volt benne az Opel logo.

Te meghagyod a gyári hűtőrácsot vagy azt is cseréled? Jó lenne tudni, hogy passzol e az 5 ajtóshoz az OPC-s, mert arra én is beruháznék még így télen is..

gtc,opc line 1 es.még nem tudom,passzol-e.még kb 2 hét,mire kiderül.mütét alatt van a gép,cserélik a teljes jobb öldalát,elejét,hátulját.szallagkorlátos bátorságpróba volt... a hütőrácsot is cserélni szeretném,de még nem tudom,milyenre.

fogalmam sincs,jó-e 5 ajtósra,de sérült lökösök nálam lesznek,ha próbálni szeretnél...

Link to comment
Megosztás:

gtc,opc line 1 es.még nem tudom,passzol-e.még kb 2 hét,mire kiderül.mütét alatt van a gép,cserélik a teljes jobb öldalát,elejét,hátulját.szallagkorlátos bátorságpróba volt... a hütőrácsot is cserélni szeretném,de még nem tudom,milyenre.

fogalmam sincs,jó-e 5 ajtósra,de sérült lökösök nálam lesznek,ha próbálni szeretnél...

Köszi a lehetőséget, de ahogy látom Győr-Mosonban élsz én meg Szolnok megye, annyira azért nem életbe vágó a dolog...

Végül is hűtőrács annyiból izgat jobban az OPC-s, hogy az lehet passzolna is méretre az 5 ajtósra, meg tetszik is, sportosabb. Viszont lehet teljesen más a felfogatása és azért nem lenne jó..

Neten is külön árulnak OPC-re hűtőrácsokat, gondolom nem véletlenül.

Link to comment
Megosztás:

Milyen az az OPC hűtőrács? Mutassatok már légyszi' egy képet róla!

Csak azért kérdezem, mert nekem olyan van, hogy a krómozott részen szemből nézve a jobb oldalon rajta van ez a három betű. Kicsit ki is türemkedik a felület síkjából. De egyébként teljesen szokványosan néz ki. Azt nem tudom, hogy ez gyári, vagy valami utólagos megoldás, mert így kaptam az autót.

Link to comment
Megosztás:

Milyen az az OPC hűtőrács? Mutassatok már légyszi' egy képet róla!

Csak azért kérdezem, mert nekem olyan van, hogy a krómozott részen szemből nézve a jobb oldalon rajta van ez a három betű. Kicsit ki is türemkedik a felület síkjából. De egyébként teljesen szokványosan néz ki. Azt nem tudom, hogy ez gyári, vagy valami utólagos megoldás, mert így kaptam az autót.

Én erre gondolok: https://www.google.hu/search?q=opc+h%C5%B1t%C5%91r%C3%A1cs&client=firefox-a&hs=cqr&rls=org.mozilla:hu:official&channel=nts&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=sThjVOXtK4uf7gaoj4CYDA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1680&bih=949#rls=org.mozilla:hu:official&channel=nts&tbm=isch&q=astra+h+opc&facrc=_&imgdii=_&imgrc=3Irgao8I4OdSDM%253A%3Br-_wqh46OT15QM%3Bhttp%253A%252F%252Fupload.wikimedia.org%252Fwikipedia%252Fcommons%252F3%252F3c%252FOpel_astra_H_3T_opc.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fcommons.wikimedia.org%252Fwiki%252FFile%253AOpel_astra_H_3T_opc.jpg%3B2000%3B1263

Nekem meg ilyen a gyári ami ezen is van: https://www.google.hu/search?q=opc+h%C5%B1t%C5%91r%C3%A1cs&client=firefox-a&hs=cqr&rls=org.mozilla:hu:official&channel=nts&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=sThjVOXtK4uf7gaoj4CYDA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1680&bih=949#rls=org.mozilla:hu:official&channel=nts&tbm=isch&q=astra+h&facrc=_&imgdii=_&imgrc=d7V83R4BlymDQM%253A%3BMk02fnqlZa0aOM%3Bhttp%253A%252F%252Fupload.wikimedia.org%252Fwikipedia%252Fcommons%252Fc%252Fcc%252FOpel_Astra_H_Facelift_front.JPG%3Bhttp%253A%252F%252Fen.wikipedia.org%252Fwiki%252FOpel_Astra%3B2512%3B1437

Egy OPC-s re vagy GTC-s re simán lecserélném ha passzol, mert sokkal sportosabbnak tűnik tőle az autó.

Módosítva : Csaszi87
Link to comment
Megosztás:

Én erre gondolok: https://www.google.hu/search?q=opc+hűtőrács&client=firefox-a&hs=cqr&rls=org.mozilla:hu:official&channel=nts&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=sThjVOXtK4uf7gaoj4CYDA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1680&bih=949#rls=org.mozilla:hu:official&channel=nts&tbm=isch&q=astra+h+opc&facrc=_&imgdii=_&imgrc=3Irgao8I4OdSDM%3A%3Br-_wqh46OT15QM%3Bhttp%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fcommons%2F3%2F3c%2FOpel_astra_H_3T_opc.jpg%3Bhttp%3A%2F%2Fcommons.wikimedia.org%2Fwiki%2FFile%3AOpel_astra_H_3T_opc.jpg%3B2000%3B1263

Nekem meg ilyen a gyári ami ezen is van: https://www.google.hu/search?q=opc+hűtőrács&client=firefox-a&hs=cqr&rls=org.mozilla:hu:official&channel=nts&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=sThjVOXtK4uf7gaoj4CYDA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1680&bih=949#rls=org.mozilla:hu:official&channel=nts&tbm=isch&q=astra+h&facrc=_&imgdii=_&imgrc=d7V83R4BlymDQM%3A%3BMk02fnqlZa0aOM%3Bhttp%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fcommons%2Fc%2Fcc%2FOpel_Astra_H_Facelift_front.JPG%3Bhttp%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FOpel_Astra%3B2512%3B1437

Egy OPC-s re vagy GTC-s re simán lecserélném ha passzol, mert sokkal sportosabbnak tűnik tőle az autó.

De várjál!

A hűtőrács alatt most azt a krómcsíkot értjük, amin az Opel embléma is van, vagy a lökhárítón lévő légbeömlőt?

Mert a képeken, nekem úgy tűnik, hogy a "csík" nagyon hasonló, csak a lökhárítón látok különbséget.

Vagy arra gondolsz hogy nem ilyen csíkos: http://opelastrah.com/facelift/opel_astra_h_facelift.jpg, hanem ilyen méhsejt szerű: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3c/Opel_astra_H_3T_opc.jpg

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

De várjál!

A hűtőrács alatt most azt a krómcsíkot értjük, amin az Opel embléma is van, vagy a lökhárítón lévő légbeömlőt?

Mert a képeken, nekem úgy tűnik, hogy a "csík" nagyon hasonló, csak a lökhárítón látok különbséget.

Vagy arra gondolsz hogy nem ilyen csíkos: http://opelastrah.com/facelift/opel_astra_h_facelift.jpg, hanem ilyen méhsejt szerű: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3c/Opel_astra_H_3T_opc.jpg

Igen, hogy nem olyan csíkos hanem olyan rácsos az emblémánál.

Mert találtam én rácsosat is neten, csak abban nincs benne az Opel logo, és nekem pont az ilyen tetszik ami az OPC vagy GTC-ken van, hogy logos nem csak csupasz rács van.

Link to comment
Megosztás:

Igen, hogy nem olyan csíkos hanem olyan rácsos az emblémánál.

Mert találtam én rácsosat is neten, csak abban nincs benne az Opel logo, és nekem pont az ilyen tetszik ami az OPC vagy GTC-ken van, hogy logos nem csak csupasz rács van.

én nem kombináltam ennyit..:-) carbon fóliával kb 10 perc alatt lefóliáztam a króm csíkot,és igy is egyedi lett...

Link to comment
Megosztás:

én nem kombináltam ennyit..:-) carbon fóliával kb 10 perc alatt lefóliáztam a króm csíkot,és igy is egyedi lett...

Nekem nem a krómmal van bajom, sőt bejön a króm. Csak én olyan "rácsos rácsot" akarok :D mint fentebb írtam, logosat, 5 ajtósra.

Max a koptatót fóliáznám le mint nálad is van és esetleg a tükrök hátulját, mert az nem színre fújt nekem. Meg esetleg a felniket festés helyett.

Egyébként miért olyan divatos mostanában ez a motorházra húzott bőr, vagy mi ez? Van ennek valami haszna?:)

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem a krómmal van bajom, sőt bejön a króm. Csak én olyan "rácsos rácsot" akarok :D mint fentebb írtam, logosat, 5 ajtósra.

Max a koptatót fóliáznám le mint nálad is van és esetleg a tükrök hátulját, mert az nem színre fújt nekem. Meg esetleg a felniket festés helyett.

Egyébként miért olyan divatos mostanában ez a motorházra húzott bőr, vagy mi ez? Van ennek valami haszna? :)

én a szélvédőmet féltem nagyon,azért tettem rá a bőrt.eddig 1 év alatt 7 kavicspöttyöt csináltattam meg,de még nem repedt- panoráma szélvédő,320e ft cserélve....

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek reális-e 30 ezer magyar forintot kérni egy Astra H teljes belső át ledezésébe( forrasztás) anyaggal együtt?

Végül is reálisnak vehető, mert az Astra-ban belül ha mindent egybeveszünk több mint 100db smd ledről beszélünk, illetve pár darab 3mm víztiszta ledről, SMD ledet elég szívás forrasztani és aprólékos munka.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Astra H Caravanhoz OPC Line szettet mennyiért lehet mostanság újonnan beszerezni? Néztem az opel epc-ben de nem találtam. Esetleg ha tudtok használtan esetleg az is érdekelne. G Astra Caravanhoz van gyári (OPC) komplett szettem az autó eladása miatt le lett csupaszítva. Astra H Caravanban gondolkozom, azért érdekelne mennyiért kellene minimum megválnom az eredeti opc szettől.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H Caravanhoz OPC Line szettet mennyiért lehet mostanság újonnan beszerezni? Néztem az opel epc-ben de nem találtam. Esetleg ha tudtok használtan esetleg az is érdekelne. G Astra Caravanhoz van gyári (OPC) komplett szettem az autó eladása miatt le lett csupaszítva. Astra H Caravanban gondolkozom, azért érdekelne mennyiért kellene minimum megválnom az eredeti opc szettől.

Szia!

Amikor még volt ár az opel.hu-n, akkor egy hátsó spoiler volt kb. 90 ezer Ft. A króm tükörburkolat 15 ezer Ft/oldal volt. Nagyjából ebben gondolkodj. Szerintem jobban jársz, ha innen-onnan használtan szeded össze őket.

Haveroméknak 2008-ban a D Corsa emiatt kb. 300 ezerrel volt drágább újonnan, persze abban benne volt a 17-es kerék is.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Amikor még volt ár az opel.hu-n, akkor egy hátsó spoiler volt kb. 90 ezer Ft. A króm tükörburkolat 15 ezer Ft/oldal volt. Nagyjából ebben gondolkodj. Szerintem jobban jársz, ha innen-onnan használtan szeded össze őket.

Haveroméknak 2008-ban a D Corsa emiatt kb. 300 ezerrel volt drágább újonnan, persze abban benne volt a 17-es kerék is.

Szia!

Darabonként én is megtaláltam az árakat tetőszárny 86EFt. küszöbpár 130EFT, első-hátsó toldat 87EFt/db, de az Opel Maxabonak találtam 2010-es tartozék árlistát H Astrához 218EFt volt a csomag.

Módosítva : Kombitomi
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Darabonként én is megtaláltam az árakat tetőszárny 86EFt. küszöbpár 130EFT, első-hátsó toldat 87EFt/db, de az Opel Maxabonak találtam 2010-es tartozék árlistát H Astrához 218EFt volt a csomag.

Aztán erre jön a fényezés, meg a felszerelés ára. elemenként kb. 30 ezerrel számolva már nem is olyan olcsó.

A küszöbspoilerről meg volt B2 Vectrásként az a véleményem, hogy szép. De ezzel el is mondtam minden előnyét. Viszont alá szépen be tudott menni a kosz, így valójában az egész küszöb folyamatosan sárban ázott, így kb. 10 évesen cserélhettem is mindkét oldalon. Azt nem tudom, hogy az OPC szettnél ez vajon így működik-e, de gyanítom, hogy igen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.