Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai Tuning


Dini

Recommended Posts

Alakul a gép. passzol a lökhárító,pedig belül az volt ráírva,hogí made in china.

Ha az előírásokat betartják, és megvan a megfelelő eszköz, akkor gyárthatnák Timbuktuban is, akkor is passzolna. :icon1:

Amúgy mi történt vele, hogy ennyit kell rajta dolgozni?

Utólagos (gyári) xenonon töröm a fejem, de kicsit sokba fájna a dolog.

Link to comment
Megosztás:

...amugy még alufelni csavaron van...

Az meg mi? Én egyféle gyári csavart használok. Nem szoktam csavart cserélni alufelniről lemezfelnire, vagy fordítva átszereléskor.

Több Opel szervizben és gumisnál is rakták már át. Soha sehol nem szóltak, hogy ne lenne jó a csavarom. Sőt, mintha olvastam is volna valahol hogy a gyári csavar mindkét felnitípushoz jó. Mégsem így van?

Utólagos (gyári) xenonon töröm a fejem, de kicsit sokba fájna a dolog.

Bontott? Bár sem két fillér...

Link to comment
Megosztás:

Bontott? Bár sem két fillér...

Ami kellene hozzá:

-2 lámpa (elég a sima xenon)

-első lökhárító (mosós)

-ablakmosótartály (fényszórómosóval együtt)

-2 db. trafó

-2 db. szintező hátulra

Aztán csak az a kérdés, hogy csont nélkül át lehet-e szerelni mindent, vagy esetleg mókolni kell hozzá még ezt-azt. Találni kellene egy bontottat, és abból kikapni mindent.

Link to comment
Megosztás:

Ha az előírásokat betartják, és megvan a megfelelő eszköz, akkor gyárthatnák Timbuktuban is, akkor is passzolna. :icon1:

Amúgy mi történt vele, hogy ennyit kell rajta dolgozni?

Utólagos (gyári) xenonon töröm a fejem, de kicsit sokba fájna a dolog.

szallagkorlátos bátorságpróba volt. eleje,hátulja,jobb oldala csere.

Link to comment
Megosztás:

Az meg mi? Én egyféle gyári csavart használok. Nem szoktam csavart cserélni alufelniről lemezfelnire, vagy fordítva átszereléskor.

Több Opel szervizben és gumisnál is rakták már át. Soha sehol nem szóltak, hogy ne lenne jó a csavarom. Sőt, mintha olvastam is volna valahol hogy a gyári csavar mindkét felnitípushoz jó. Mégsem így van?

Bontott? Bár sem két fillér...

én kaptam hozzá téli kereket, kerékcsavar garniturával.nem hasonlitottam még össze..

Link to comment
Megosztás:

én kaptam hozzá téli kereket, kerékcsavar garniturával.nem hasonlitottam még össze..

Értem. Közben utánanéztem, ecat24 is csak egyféle kerékcsavart hoz fel az autómhoz. Cikkszám alapján rákerestem, ezt írják rá: kerékcsavar acél és alufelnihez.

Ez alapján is szerintem a gyári csavar jó mindkét féle gyári felnihez.

Link to comment
Megosztás:

Értem. Közben utánanéztem, ecat24 is csak egyféle kerékcsavart hoz fel az autómhoz. Cikkszám alapján rákerestem, ezt írják rá: kerékcsavar acél és alufelnihez.

Ez alapján is szerintem a gyári csavar jó mindkét féle gyári felnihez.

Én is a sima gyári csavarral használom az alufelniket, szerintem valamelyik "univerzális" felnikhez való a hosszabbított csavar amiknél nagy az agy.

Link to comment
Megosztás:

Értem. Közben utánanéztem, ecat24 is csak egyféle kerékcsavart hoz fel az autómhoz. Cikkszám alapján rákerestem, ezt írják rá: kerékcsavar acél és alufelnihez.

Ez alapján is szerintem a gyári csavar jó mindkét féle gyári felnihez.

Nekem is a gyári acélfelnihez kapott csavarral van feltéve a könnyűfémfelni is, de adtak hozzá külön "fényesebb" csavarokat is. Azokat mindig elfelejtem elvinni, ezért nem azzal teszi fel :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a gyári acélfelnihez kapott csavarral van feltéve a könnyűfémfelni is, de adtak hozzá külön "fényesebb" csavarokat is. Azokat mindig elfelejtem elvinni, ezért nem azzal teszi fel :)

Nekem meg a gyári könnyűfém felnikhez kapott csavarokkal vannak felrakva a szintén gyári de utólag vett acélfelnik. Nem fényesek a csavarok, szerintem új korukban sem voltak nagyon azok. Viszont járt hozzá egy szett ezüst színű GM díszkupak, amit a csavarok fejére kéne rányomni. Na én ezt felejtem el mindig. A fekete lemezfelnikhez nem illik, nem is látszik a dísztárcsa alatt így felesleges is. A könnyűfém felniknél lenne értelme, de olyan mélyen ülnek a csavarok, hogy úgy sem nagyon látszik ki. A másik ok, hogy takarítani nem nagyon lehet, legfeljebb ha mindig leveszem, lepucolom, utána meg visszarakom. Elég pepecs munka. Így néhány hónap után úgyis szinte fekete lesz a portól csavarok furatában a kupak. Így inkább hagyom, sokszor az egész nyári szezonban nem nyomom rá.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a gyári könnyűfém felnikhez kapott csavarokkal vannak felrakva a szintén gyári de utólag vett acélfelnik. Nem fényesek a csavarok, szerintem új korukban sem voltak nagyon azok. Viszont járt hozzá egy szett ezüst színű GM díszkupak, amit a csavarok fejére kéne rányomni. Na én ezt felejtem el mindig. A fekete lemezfelnikhez nem illik, nem is látszik a dísztárcsa alatt így felesleges is. A könnyűfém felniknél lenne értelme, de olyan mélyen ülnek a csavarok, hogy úgy sem nagyon látszik ki. A másik ok, hogy takarítani nem nagyon lehet, legfeljebb ha mindig leveszem, lepucolom, utána meg visszarakom. Elég pepecs munka. Így néhány hónap után úgyis szinte fekete lesz a portól csavarok furatában a kupak. Így inkább hagyom, sokszor az egész nyári szezonban nem nyomom rá.

Köszi hogy megfogalmaztad, igen a díszkupakokra gondoltam :)

Amúgy nekem a téli csavarjaim kicsit matt fényűek, szerintem kimarta a só vagy oxidálódott nem tudom!?

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a gyári könnyűfém felnikhez kapott csavarokkal vannak felrakva a szintén gyári de utólag vett acélfelnik. Nem fényesek a csavarok, szerintem új korukban sem voltak nagyon azok. Viszont járt hozzá egy szett ezüst színű GM díszkupak, amit a csavarok fejére kéne rányomni. Na én ezt felejtem el mindig. A fekete lemezfelnikhez nem illik, nem is látszik a dísztárcsa alatt így felesleges is. A könnyűfém felniknél lenne értelme, de olyan mélyen ülnek a csavarok, hogy úgy sem nagyon látszik ki. A másik ok, hogy takarítani nem nagyon lehet, legfeljebb ha mindig leveszem, lepucolom, utána meg visszarakom. Elég pepecs munka. Így néhány hónap után úgyis szinte fekete lesz a portól csavarok furatában a kupak. Így inkább hagyom, sokszor az egész nyári szezonban nem nyomom rá.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

karácsonyra kapott a kisautónk kettő új szép lámpát ilyet és ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni hogy valaki tudna e abba segíteni hogy, vajon lehet e venni bele fehér fényű izzókat a angel eyes részébe? Ha igen milyet? Köszi Sziasztok

Üdv Jani

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

karácsonyra kapott a kisautónk kettő új szép lámpát ilyet és ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni hogy valaki tudna e abba segíteni hogy, vajon lehet e venni bele fehér fényű izzókat a angel eyes részébe? Ha igen milyet? Köszi Sziasztok

Üdv Jani

Szia!

Pont ilyet akarok én is venni csak fekete házasat. Ha jól tudom ilyen izzó kell bele 1-1 pár: http://www.tuning-tec.hu/H7-Xenon-Hatasu-Izzo-12V-55W-2db-d1662.htm

Alapból nincs a lámpákban izzó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Segítsetek!

Kombi csomagterébe szeretnék plusz világítást beszerelni, gondoltam rákötöm a már meglévő kis lámpácskára.

Felülre a tetőkárpit végén lévő műanyag "keresztkerendába" szerelnék pót LED lámpákat, csak nem szeretnék eltörni semmilyen apró mücköt.

Esetleg egy videót tudnátok, hogyan kell szétbontani hátul a műanyagokat....

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

LED-esíteném a műszerek,kapcsolok világítását. Illetve cserélném fehérre, pirosra.

Jó helyen keresgélek?

http://megaled.hu/hu/led-dioda/smd-led/3528-meret?gclid=CKas09bmpMMCFaHHtAodVC0AOA

Kell az extra fényű vagy elég a sima is?

Fehér lednél mit jelent a hideg fehér, meleg fehér tulajdonság?

Köszönettel: csarsz

Szia!

Én a lomexnél szoktam venni ledeket ,ha cserélem, esetleg nézz szét ott is!

A hidegfehér azt jelenti, hogy hófehér ,esetleg kékesebb már a szine, a melegfehér pedig azt, hogy inkább sárgásabb a fénye! nem kell extra fényerejű led, olyan 4-500mcd elég már bőven!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ez a fórum ennyire kihalt vagy senki nem tud segíteni ebben? :blink:

Más téma: Idei első lépésemen túl vagyok, benn vannak a hiper-szuper angel eyes lámpák :smartass: Viszont egy érdekes dologra lettem figyelmes. A karikák helyzetjelzőn és tompított állásban égnek ugye, viszont ha ráadom a fényszórót kb 1 másodperc múlva kialszanak. Ami az érdekes, hogy visszakapcsolva tompítottra nem égnek újra a karikák, sőt akkor sem ha vissza veszem teljesen helyzetre... Ahhoz, hogy újra világítsanak teljesen le kell kapcsolnom a világítást és újra kapcsolni helyzetre vagy tompítottra. Nem azért, hogy zavaró a dolog csak kicsit érdekesnek találom, a régi lámpánál nem figyeltem ezt sosem h a helyzet megmaradt e fényszóróval stb..

Viszont ha villantok akkor nem alszanak ki a körök..

Azt hozzá teszem, hogy a karikákban lévő izzókat kicseréltem ledesekre, de nem hiszem, hogy ez bármit befolyásolt volna...

Valaki tud erre okosat írni, hogy ennek így kell lennie vagy egyedi esetről van szó? :icon1:

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.