Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai Tuning


Dini

Recommended Posts

Hello!

Ledes megoldás érdekes az astraba mert ugye bejelezhet a számitogép hogy ki van égve.

Egyrészről ez(az "okos" canbus figyeli az izzó által felvett áramot és ha kisebb,azt hiszi kiégett az izzó) másrészt a ledes "izzók" fényszórása jóval rosszabb,mivel fókuszált a led fénye.Ergo a lámpa foncsora szinte alig kap a ledek fényéből.

Link to comment
Megosztás:

Egyrészről ez(az "okos" canbus figyeli az izzó által felvett áramot és ha kisebb,azt hiszi kiégett az izzó) másrészt a ledes "izzók" fényszórása jóval rosszabb,mivel fókuszált a led fénye.Ergo a lámpa foncsora szinte alig kap a ledek fényéből.

De léteznek mar olyan ledes izzok amik majdnem olyan mint egy gömb gyakorlatilag akár 15-20 led is lehet rajta és minde irányba világitanak ezzel kikuszöbölve az irányitott fényt

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Sziasztok!

Egy ismerősöm (Pécs környéki) szólt, hogy lenne neki egy 5 ajtós H Astra spoilergarniturája.Nekem 70 pénzt mondott és hogy fekete színű. Elmondása szerint felrakták egy astrára, de a tulajnak vmi kifogása volt, ezért lekerült róla. Bövebben az embert kérdezzétek, én nem tudok ennél többet, csak megigértem hogy felrakom a fórumra!!!

Tehát érdeklődni CSAK A 06 húsz 482 7882 telefonszámon. (ERNŐ)

Módosítva : uhuhu
a telcsiszámba belejavitottam :)
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...
Sziasztok!

Kékesítettem a belsőm, íme:

http://www.postimage.org/image.php?v=aV1Dbmt9

http://www.postimage.org/image.php?v=aV1Dc9m0

Ha valakit érdekel nyugodtan szóljon!

Szia,

Most léptem be az oldalra és szeretném ha segítenél a műszerfal ledesítésben.Megkérdeztem pár embert de ők azt mondták hogy nem olyan egyszerű mert mindent bontani kell.

Tudnál nekem abban segíteni hogy milyen fajta led kell és hány db a teljes átalákításhoz?!

Válaszod előre is köszönöm

Üdvözlettel Szabó Zsolt

u.i.:sakal1@enternet.hu ra válaszolj légyszíves .

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Most léptem be az oldalra és szeretném ha segítenél a műszerfal ledesítésben.Megkérdeztem pár embert de ők azt mondták hogy nem olyan egyszerű mert mindent bontani kell.

Tudnál nekem abban segíteni hogy milyen fajta led kell és hány db a teljes átalákításhoz?!

Válaszod előre is köszönöm

Üdvözlettel Szabó Zsolt

u.i.:sakal1@enternet.hu ra válaszolj légyszíves .

Szia! Válaszolhatsz a fórumra is, mert engem is érdekelne a ledesítés!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok,

H Astrába H7 -es izzó kell?

xenont akarok betenni.

Le kell bontani a lököst hozzá? Vagy e nélkül is megy?

üdv

a.

nem kell, a kerékdobokban van szerelőablak > ne öltönyben ess neki, piszkos meló :lol: először próbáld ki félig beépítve, sajna sok trafót nem komál az astra elektronikája és lekapcsolgat vele... :lol: van rá megoldás, de akkor picit összetettebb a beépítése (az izzó üvegét ne fogd meg kézzel, ne legyen zsíros, és utána feltétlenül állíts utána a magasságnak!)

Link to comment
Megosztás:

nem kell, a kerékdobokban van szerelőablak > ne öltönyben ess neki, piszkos meló :lol: először próbáld ki félig beépítve, sajna sok trafót nem komál az astra elektronikája és lekapcsolgat vele... :P van rá megoldás, de akkor picit összetettebb a beépítése (az izzó üvegét ne fogd meg kézzel, ne legyen zsíros, és utána feltétlenül állíts utána a magasságnak!)

veszek hozzá egy átalakítót is, amiben kondi van, h működjön a CAM miatt,

csak ezt nem tudtam, h szerelhető e a lökös lebontása és a lámpa kiszerelése nélkül is. MAx leveszem a kereket. :lol:

köszi

Link to comment
Megosztás:

nem kell, a kerékdobokban van szerelőablak > ne öltönyben ess neki, piszkos meló :lol: először próbáld ki félig beépítve, sajna sok trafót nem komál az astra elektronikája és lekapcsolgat vele... :lol: van rá megoldás, de akkor picit összetettebb a beépítése (az izzó üvegét ne fogd meg kézzel, ne legyen zsíros, és utána feltétlenül állíts utána a magasságnak!)

és azt nem tudod, h a takaró műanyag hogy megy vissza ha bent van a xenon izzó??

Link to comment
Megosztás:

és azt nem tudod, h a takaró műanyag hogy megy vissza ha bent van a xenon izzó??

a záró gumisapka? sajna ki kell fúrni, a szettek kábelén mindig ott is van az átmenő dugó (éles tapátavágó késsel gyerekjáték)

h7s_sada_zoom.jpg

ha egyszer kiszereled, akkor le kell alaposan zárni. pl egy műanyaglapot jó adag pillanatragasztóval körbefolyatva hogy biztosan ne engedjen be vizet - akár kívül-belül duplázva...

Link to comment
Megosztás:

nem kell, a kerékdobokban van szerelőablak > ne öltönyben ess neki, piszkos meló :lol: először próbáld ki félig beépítve, sajna sok trafót nem komál az astra elektronikája és lekapcsolgat vele... :lol: van rá megoldás, de akkor picit összetettebb a beépítése (az izzó üvegét ne fogd meg kézzel, ne legyen zsíros, és utána feltétlenül állíts utána a magasságnak!)

Szia,

Egy jó tanács nem muszáj megfogadnod.Ha nincs fényszóró mosód +automatikus magasságállításod akkor ne szereld be mert meg fognak büntetni+leveszik a rendszámot +berendelnek szigorúbb műszaki vizsgára!

Már láttam a körlevelet amit a Közlekedésfelügyelet küldöt ki.Győr és Zala környékén már büntetnek.

Én is nemrég szereltem ki a kocsiból!

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Egy jó tanács nem muszáj megfogadnod.Ha nincs fényszóró mosód +automatikus magasságállításod akkor ne szereld be mert meg fognak büntetni+leveszik a rendszámot +berendelnek szigorúbb műszaki vizsgára!

Már láttam a körlevelet amit a Közlekedésfelügyelet küldöt ki.Győr és Zala környékén már büntetnek.

Én is nemrég szereltem ki a kocsiból!

Nem véletlenül ...

Gyűlölöm azt amikor szembejön valaki este, és kisüti a retinámat a barkács izzó, magasság beállítássa nélkül betákolva :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Helló!

Ezzel a termékkel kapcsolatban van már valakinek bármilyen tapasztalata, esetleg van már valakinek ilyesmi?

Konkrétan a leírásban szereplő dolog:

"Ebbe az első lámpába, csak az Astra G magasságállító motorját lehet beleszerelni! Ezt a motort a csomag nem tartalmazza ,külön kell megvenni hozzá!"

Semmi féle uton-módon nem jó bele a H motor? Tapasztalatokat / ötleteket várok!

Előre is köszi!

Jani

Link to comment
Megosztás:

ez durva, opelékohoz is elért ez a ledes lámpa...:lol: hát egy két kocsin érdekesen tud kinézni, de ha beépitetted, feltehetnél pár képet róla...

Nem durva, már legalább másfél éves történet...Pont azért érdeklődök, mert nem akarok belevágni csak úgy, ha tényleg faragni kell benne...

Ha nincs senkinek tapasztalata itthon, akkor esetleg külföldi fórumon próbálkozok, csak megértenek majd...

Amúgy jutúb telítve van ilyen és hasonló videókkal, nem kell nagyon keresni sem...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, illetve van valakinek tapasztalata, hogy ez a lámpa jó választás lenne-e.

http://kepfeltoltes.hu/100505/Opel_Astra_H...ltoltes.hu_.jpg

Köszönöm előre is a választ.

Már nem aktuális.

Nekem nem jött be, mert beszerelés után kiderült, hogy méreteiben nem passzol a karosszéria vonalaival. Olyan volt, mintha nagyobb lenne a lámpa, mint az eredeti gyári, vagy valami nagyon nem stimmelt vele, magasabban volt a felső része, mint a motorháztető meg a sárvédő rész, így maradtam az eredetinél.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Érdeklődnék, hogy akik tettek már fel sportdobot valami csinos, mutatós, bármilyen véggel, ők hogyan oldották meg, hogy a hátsó lökösből ne kelljen kivágni? Nem szeretném a lököst szétgányolni, de ha ferdén állna a kipuff, az rettentő mód zavarna...Képeket is tehetnétek fel esetleg...

Előre is köszi a válaszokat!

Még annyi, hogy a fentebbi lámpás témának kicsit utánaolvasgattam, és a G Astra állítómotor helyett kint mindenki kivesz a régi lámpából, és berakja az újba a H Astra állítómotort. Ha eljutok addig, tesztelem...

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.