Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai Tuning


Dini

Recommended Posts

Az enyém facelift utáni. Ha H Astrához volt gyártva és a tiedhez nem talál akkor max a GTC.

Küldtem egy privát üzit, de szerintem kár volt!

Utána néztem hogy hogyan néznek ki a GTC lökösei és ez tuti arra való!

C16127320_1.jpg

De legalább már tudom mihez áruljam! :D

Már csak az évjáratot kell kinyomoznom!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Sziasztok!

Segítséget kérnék Astra H gk-n müszerfalbontást hol kell kezdeni,hol vannak a rejtett csavarok?

Cél 3db óra műszerhez hozzá férni.

Segítséget előre is köszönöm. B)

Kormány alsó-felső burkolat levesz, az óracsoport alatt 2 csavar, azt kiveszed és kihúzod az órát.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
Üdv Mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy esetleg van-e valakinek eladó H astra első lökhárító, ami nem sérült?

Az autóm 2005-ös évjáratú caravan, nincs benne első ködlámpa, világos kékes,-szürke.

Ha tudna valaki segíteni, szívesen venném.

Köszönettel: M.

Szia!

Ha már úgy is problémás az első lökös kérlek nézd meg, hogy ha nincs is benne ködlámpa gyárilag be e huzagolták a kábeleket!

Nekem 1.3CDTI Caravan van.

Kösz előre is!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha már úgy is problémás az első lökös kérlek nézd meg, hogy ha nincs is benne ködlámpa gyárilag be e huzagolták a kábeleket!

Nekem 1.3CDTI Caravan van.

Kösz előre is!

Nekem benne volt (2004-es 1.4XEP) fel volt kötve a lökhárító mögött a doblemez mellé.

A motortér elektromos központba relé és biztosíték kell. A világításkapcsolót cserélni olyanra amiben benne van az első ködlámpa kapcsoló.

Ezután már csak programozni kell a motortér elektromos központot és a műszerfalat Tech2-vel vagy OP-COM-mal.

Viszont a műszerfal kétesélyes, nálam nem működött simán programozással, cserélni kellett olyanra ami tudja.

A világításkapcsolótól érkező jel nem jelent meg a műszerfalnál, műszerfal csere után pedig már rögtön működött.

Link to comment
Megosztás:

Nekem benne volt (2004-es 1.4XEP) fel volt kötve a lökhárító mögött a doblemez mellé.

A motortér elektromos központba relé és biztosíték kell. A világításkapcsolót cserélni olyanra amiben benne van az első ködlámpa kapcsoló.

Ezután már csak programozni kell a motortér elektromos központot és a műszerfalat Tech2-vel vagy OP-COM-mal.

Viszont a műszerfal kétesélyes, nálam nem működött simán programozással, cserélni kellett olyanra ami tudja.

A világításkapcsolótól érkező jel nem jelent meg a műszerfalnál, műszerfal csere után pedig már rögtön működött.

Nem tudom, hogy Diselnél és Benzinesnél nem e kevertek az összerakásnál mint PL.: a tempomat kuplungkapcsoló esetében.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
Sziasztok

Tudna valaki segíteni . Van egy 1.6 Astra H kombink (Z16 LET) szeretnénk az ablaktörlő lapátokat kicserélni , de nem tudom milyet is vegyek hozzá , továbbá ahogy elnéztem nem is egyszerű mert nagyon egyben van.

előre is köszi

Vaterázz Bosch vagy Valeo ezek jók vagy van gyári 7000 ft-ért ami szintén nem rossz, a csere nagyon egyszerű felemeled a lapátokat elbillented kb 90 fokkal a szélvédőre nézve (csak az egyik irányba lehet) és egyszerűen a szélvédő felé lehúzod a lapátot:)!

Remélem sikerül:)!

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Szevasztok. Műszerfal világítást szeretnék cserélni a 2008 1.4 ecotech H astrámon meg persze ablakemelő gombjának a világítását is kicserélném. Milyen típusú ledek vagy izzók kellenének és hol tudnám beszerezni? Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

Üdv: Gyűrű

Szia! Én ilyenekre cseréltem, és ez is van benne gyárilag: http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alkatreszek/dioda/100db_smd_3528_kek_led_1567838750.html

Link to comment
Megosztás:

köszi. hány darabot rendeljek? (multikormány elektromos ablak meg full műszerfal. kivétel a rádió mert az nem gyári benne.) Valami ilyen végeredményt szeretnék: http://postimage.org/image/7h711rzrt/

Már két éve, hogy az enyémet megcsináltam, úgyhogy pontos számot nem tudok mondani, de kb 120 darab kell az összes led kicseréléséhez és ebből a rádióban 30 db van.

Link to comment
Megosztás:

Hali. Egy olyan kérdésem van, hogy Egy GTC re ami alabpól 4x100 as 16os lemezfelnivel volt szerelve (ET37mm) és 205/55R16 os gumikon gördült ki a szalonból, rátehetek-e 17es felniszetttet ET35mm-rel? És ha igen akkor melyik lenne a jobb gumi rá? Elfér még alatta a 215/45R17es gumi nem fog beleérni a kasztniba?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az infot :) És fogyasztásban ez menynire mutatkozik meg,hogy nagyobb papucs van rajta?

Nem lesz rajta nagyobb "papucs", mivel a 16" s felnin volt 55-s peremű gumi ezért megyen a 17" - re csak 45 -s peremű!

Ezért nevezik a váltóméretének, mert ugyan olyan nagyságút kapol ! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. szerintem kellene kipuffanót cserélnem mert a dob alja fekete korom jelent meg , de a hangján nem tapasztalok változást.

Ha már cserélek akkor szeretnék két végüt és egyedit . Meg is van hogy ki és miből meg mennyiért. Viszont azt mondta hogy belevág a lökhárítóba . Az meg nem tom, hogyan nézneki viszont láttam már pár opelon ami szerintem jól nézett ki , de azt csak cserével lehetne???

Tudna vki segíteni ebben ?

Skype: ftibcsy szfvár

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

A műszerfal kijelzőire lehet valahol dekor króm "karikákat" venni? A G Astrához találtam, de a H-hoz még nem. Érdeklődtem egy tuning oldalon, ahol a G-et is lehet rendelni, de azt válaszolták, hogy nem lehet kapni, nem is volt.

Esetleg tud valaki segíteni?

Ilyen kellene: http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR-NNHf7cGmjpUtwWABRTZSzydEH0vpOaEsVSl3aYscy3T-t8c1tA

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.