Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Furcsán indul a kocsi. 4x kell indítóznom, abból 1 semmi, 2 puff-puff leáll, 3 puff puff puff puff puff, leáll, a 4. általában gyenge kezdéses de aztán kisimulós alapjárat és utána már jó.

Most állítottam át a COLDot 20-ra ahogy írtad Gabi, de nem lett jobb, se rosszabb. Éjjel még megpróbálok a FIRSTel játszani. Ha az sem nyer, akkor hétvégén cserélek egy üzemanyagszűrőt, lassan már egyébként is itt az ideje, ha az sem használ, akkor megint az van, ami a GSinél, hogy leesik a nyomás az ÜA rendszerben és az AC csak indítózáskor megy, ugye.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, azt érdemes ellenőrizni, hogy az AC elindul-e gyújtásra, vagy csak indítózásra. Mert attól lehet ilyen.

Ami még lehet, ha túl magasan (mert akár ilyen is lehet) van a hidegindítási paraméter, akkor a túl dús keverék miatt indul nehezen.

Másik ami még okozhatja a rosszabb indítást, a gyertya, illetve a gyújtáskábel gyengeség (etanolnál fokozottan előjön a gyengébb gyújtási képesség).

Link to comment
Megosztás:

Szóval nekem e85-tel működő központi injektoros x16sz motorom van.

A rendszer így néz ki: (saját fejlesztés :D )

3baros pumpa,c18nz injektor 460cm3/min helyett 550-et tud.

És egy ilyen lambda-korrektor.

70-30 arányú e85-benzin keveréknél nagyon jól indul,2 fok volt a leghidegebb amiben próbáltam,rögtön veszi a fordulatot,alul talán kicsit több a nyomaték,ami http://www.youtube.com/watch?v=7ipRH0WrQxU.Túlfogyasztás minimális volt. Aztán 100% e85nál már van egy kis keverék-szegényedés 2000alatt hirtelen nyitott fojtószelepnél (rángatás),de üzemmelegen ugyanolyan mint benzinnel nagyjából.Egyedül azért álltam vissza a negyed környéki benzin arányra,mert cold startnál a hideg és hosszú szívócső miatt tiszta e85-tel csak másodjára indult és amíg túl nem lépett a kritikus hőmérsékleten az alu öntvény szívócső,-ez 1-2 perc volt alapjáraton-,addig gázadásra fulladt.Szóval tudnék járni 100% e85-tel is,de engem azért zavar ha indítózásnál a nem elégett kukoricalé lefolyik a dugó mellett és hígítja az olajat.Ami lehet hogy egy-egy alkalommal nem nagy mennyiség,de 100-200 alkalommal lehet kellőképpen felhígítja az olajat.....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem megvan a hiba oka. Most éjjel 6fokot írt a kocsi külső hőmérséklet mérője, a motor beindítása után az átalakító meg 39-42fokosnak mondta a hűtővizet. Szerintem ezért indul nehezen.

A CSETICTCOLD beállítást hiába állítom akár 5re is, a hőmérséklet állandó. Érdekes, mert meleg motornál a vízhőfok kb stimmel a valóssal. :goofy:

Szerk.: Szerintem ami etanol lecsurog a dugó mellett és az olajban landol, az a motor felmelegedése után a kartergázban távozik is. Szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

A CSETICTCOLD beállítás csak a CSETICTHOT beállítással együtt működik, tehát teljes felmelegítés kell ahhoz, hogy így bekalibráld.

CSETICTPARAM első értékével viszont tudod finomhangolni a hidegpontot (ha állítod, utána gyújtás le, USB le, majd vissza, és úgy ellenőriz).

Második érték a melegpont, azt nem kell állítani, az jó ahogy mondtad.

Link to comment
Megosztás:

Ja és hideg motort csak gyújtáson ellenőrizz hőmérsékletre, nem beindítva.

Elvileg bekonfigoltam, másodikra el is indult, de még mindig kellett 1-2 mp mire az összes henger feléledt. Szerintem már csak a COLDal meg a FIRST-el kell játszanom és jó lesz ez. :)

Más, Gabi lassan úgy néz ki tudok szerválni lambdaszondát GSiből 3 vezetékest. Ha egyszer van 3-4perced, ránéznél egy C14SE meg egy C20XE kapcsrajzára és tudnál adni ötletet hogy kössem be az 1vezetékes helyett a 3 vezetékest? :)

Link to comment
Megosztás:

C16se motorba próbálta már valaki az etanolt? Csak úgy tisztán. Elég okos hogy hozzá állítsa magát, vagy buherálni kell ezt is?

Egyik motor sem elég "okos" ehhez, csak amelyik autó gyári FFV, flexifuel jelzéssel van ellátva.

A próba amúgy elég nagy károkat is okozhat, úgyhogy max 50%-ig ajánlom a keverést.

Link to comment
Megosztás:

Egyik motor sem elég "okos" ehhez, csak amelyik autó gyári FFV, flexifuel jelzéssel van ellátva.

A próba amúgy elég nagy károkat is okozhat, úgyhogy max 50%-ig ajánlom a keverést.

Ismerősöm c16nz astrája évek óta simán megy e85-el, mindenféle átalakítások nélkül, csak télen kell benzint is tankoljon a hidegindítás miatt.

A vectra valamiért nem szerette.

A nagy károkat tud okoznival meg nem értek egyet, mert nem nagyon van olyan alkatrész amit az etanol bántani tudna.

Link to comment
Megosztás:

Ismerősöm c16nz astrája évek óta simán megy e85-el, mindenféle átalakítások nélkül, csak télen kell benzint is tankoljon a hidegindítás miatt.

A vectra valamiért nem szerette.

A nagy károkat tud okoznival meg nem értek egyet, mert nem nagyon van olyan alkatrész amit az etanol bántani tudna.

majd a szegénykeverék "nyomait" nem győzöd eltüntetni..... :)

Gabi erre gondolt sztem többek között.

Link to comment
Megosztás:

Ismerősöm c16nz astrája évek óta simán megy e85-el, mindenféle átalakítások nélkül, csak télen kell benzint is tankoljon a hidegindítás miatt.

A vectra valamiért nem szerette.

A nagy károkat tud okoznival meg nem értek egyet, mert nem nagyon van olyan alkatrész amit az etanol bántani tudna.

Szerintem Gabival ne állj le vitatkozni abban hogy mit tesz az etanol és mit nem, Ő már akkor etanolozott amikor Mi még csak nem is hallottunk róla. :D

Link to comment
Megosztás:

Ismerősöm c16nz astrája évek óta simán megy e85-el, mindenféle átalakítások nélkül, csak télen kell benzint is tankoljon a hidegindítás miatt.

A vectra valamiért nem szerette.

A nagy károkat tud okoznival meg nem értek egyet, mert nem nagyon van olyan alkatrész amit az etanol bántani tudna.

Örüljön neki hogy még megy :) Én nem tudom már összeszámolni, hány generálos motort láttam ilyen próbálkozások után... volt olyan G astra, hogy

az első telitank E85 után nagygenerál lett. Leszakadó szelepek, becsöppenő gyertyák, elhalálozott katalizátorok, szétnyílt öntvény leömlők, stb... ez mind

a szegény keverékes égés miatt van, ami több száz fokkal emelheti az égési hőmérsékletet. Ugyanis E85-ből átlagosan 25%-kal kell több, hogy ne legyen

szegény, azaz oxigénben dús a keverék. Ha hegesztettél már gázzal, akkor tudod mit jelent ez ;)

Link to comment
Megosztás:

Más, Gabi lassan úgy néz ki tudok szerválni lambdaszondát GSiből 3 vezetékest. Ha egyszer van 3-4perced, ránéznél egy C14SE meg egy C20XE kapcsrajzára és tudnál adni ötletet hogy kössem be az 1vezetékes helyett a 3 vezetékest? :)

Nálam C14SE-nél a 4-2-1 leömlő miatt kellett lambdaszondát cserélni. A gyári 1 vezetékes nem tudta mindig elérni az üzemi hőmérsékletet ezért nem volt megfelelő a lambdajel az átalakító számára. Sikerült szereznem 3 vezetékes Omega MV6-os lambdaszondát ahol 2 db fehér vezeték a fűtés, az egyetlen fekete pedig a lambdajel vezetéke. Bekötni egyszerű egyik fehéret testre, a másik fehéret meg gyújtáskapcsolt +12V tápra, a feketét meg a C14SE moci 1 vezetékes szonda csatlakozóra kell kötni.

Rossz lambdaszondáról vettem le a csatit hozzá, így bármikor könnyen visszaállítható a gyári állapot. Sajnos ez a megoldás sem vált be, pedig sokat kísérleteztünk vele. Végül visszakerült az 1 vezetékes szonda és áthelyeztük a 4-2 csatlakozáshoz azaz közelebb került így már elérte az üzemi hőfokot, igaz csak 2 hengert figyelt, paraméterezni kellett és jó lett.

Jelenleg visszakerült a gyári C14NZ kipufogó torok és az első cső, mert a 4-2-1 leömlő kilyukadt azaz elégett annyira, hogy hegeszteni sem lehet újat kell gyártani. C20XE lambdaszonda fűtését a mocivezérlő kapcsolgatja azaz nem folyamatosan kapja a tápot nem biztos, hogy bírni fogja az állandó fűtést, ezért szerintem MV6-os szonda kellene. ;)

Link to comment
Megosztás:

Örüljön neki hogy még megy :) Én nem tudom már összeszámolni, hány generálos motort láttam ilyen próbálkozások után... volt olyan G astra, hogy

az első telitank E85 után nagygenerál lett. Leszakadó szelepek, becsöppenő gyertyák, elhalálozott katalizátorok, szétnyílt öntvény leömlők, stb... ez mind

a szegény keverékes égés miatt van, ami több száz fokkal emelheti az égési hőmérsékletet. Ugyanis E85-ből átlagosan 25%-kal kell több, hogy ne legyen

szegény, azaz oxigénben dús a keverék. Ha hegesztettél már gázzal, akkor tudod mit jelent ez ;)

Jó, hát g astra... a régebbi technikák kevésbé érzékenyek rá. Későbbiekben majd be akarok szerezni egy programozható motorvezérlőt, van is aki felprogramozza, stb, csak szívem szerint már most etanolt tankolnék.

csak érdekelt hogy a gyári rendszer hogy bírkózik meg a dologgal.

Link to comment
Megosztás:

Jó, hát g astra... a régebbi technikák kevésbé érzékenyek rá. Későbbiekben majd be akarok szerezni egy programozható motorvezérlőt, van is aki felprogramozza, stb, csak szívem szerint már most etanolt tankolnék.

csak érdekelt hogy a gyári rendszer hogy bírkózik meg a dologgal.

azért ezt se vedd kp-nek, bár statisztikailag igazad van :)

programozható motorvezérlők úgy 200-tól indulnak ;)

Link to comment
Megosztás:

Subi78: Olvastam a Lallernál. Tehát. A c2oxe lambda egyenlő az x3oxe lambdával , nincsen semmilyen különbség , hacsak nem a kábel hosszát illetően... Mindegyik fixtápos , a fűtőszálát tekintve , az ecu-nál ugyanarra a szálra van kötve mint az ac pumpa , és a injektorok + ellátása. Tehát ha megy az ac, akkor fűt a lambda...

Szóval akkor még is csak jó a 20XE-é :)

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.