Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

2 órája, Petya9 írta:

Hát srácok én 2004 ben elkövettem egy nagy hibát vettem egy ÚJ renault megane II 1.5 dci kombit,na basszátok meg,az egy igazi ócska egy mocskos csigazabáló fos volt 137000km nél a 3 hajtókarcsapágy bemondta az uncsit és nem azért mert nem foglalkoztam vele ,17000 km-nél első féktárcsa csere,a hiteles kifizetett 6.100.000.- autó 2010 ben amikor ez történt ért 1.500.000.- és sikerült csomitartóban a fél motorral eladnom 650.000.-,akkor vettem a kis drágámat a fekete van-t és a világ legjobb autója,itt nincs okos nézés amikor megáll,ha megáll ,de nem szokott,nálam is bent van a láda,meg a bikakábel,meg a 12 v-os kompresszor,mert nem bízom a véletlenre.

Igen 1990.ben az MHSZ-nél a hivatásos jogsi suliban megtanítottak egy két dologra,nekem volt olyan,hogy jobb híján egy gumipókot raktam fel generátor szíjnak,és működött hazáig

Szokták mondani, hogy F betűs autót ne, mint Ford, Fiat vagy francia. :) Ez csak vicc és ettől még bármelyikből van jó és persze ki lehet fogni rosszat is.

Az 1,5 dci-nél ez a jelenség ismert, van ahol 100e-nél cserélik is a csapágyakat az ismeretségi körben, biztos ami biztos. Pont nemrég láttam egy ilyen 100e-s csapágyat, nem nézett ki jól.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Tiu írta:

Szokták mondani, hogy F betűs autót ne, mint Ford, Fiat vagy francia. :) Ez csak vicc és ettől még bármelyikből van jó és persze ki lehet fogni rosszat is.

Az 1,5 dci-nél ez a jelenség ismert, van ahol 100e-nél cserélik is a csapágyakat az ismeretségi körben, biztos ami biztos. Pont nemrég láttam egy ilyen 100e-s csapágyat, nem nézett ki jól.

Van egy ismerős szerelő,aki miután már eladtam mondta nekem,hogy ők vezérlés cserénél szokták említeni a tulajnak a csapágyazást.Lehet,hogy lehúzásnak gondoltam volna egy új autónál,de most már mindegy is. Nekem sikerült belenyúlnom,na de még egyszer nem lépünk ugyanabba a folyóba. :)

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Nekem most is van egy szerszámos láda a csomagtartóban, szerszámokkal, pár pótalkatrésszel, kábellal, gyorskötözővel, ragasztószalaggal, stb. Nem hagyom hogy a gépek átvegyék a hatalmat.:-) Nyilván újabb autóban kevesebb a belenyúlási lehetőség otthon vagy az út szélén. Ezzel számolni kell vásárláskor. 

Az én ALDIs szerszám készletem is sok ezer km-t utazott már velem :D Biztos hogy ha egyszer kiveszem és itthon hagyom, akkor kell majd a legjobban. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

53 perce, xmacx írta:

Sziasztok!

Sedanra és csapott hátúra ugyan az a sárvédő szett való? 98utáni

Köszi!

A sárfogó gumira gondolsz? Nem egyértelmű, 3-5 ajtósra írják meg caravanra, sedanra sehol nem látok. Sőt van ahol még 3-5 ajtósnál is két fajta van, rá kell kérdezni konkrétan ott ahol veszed. 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Bejött a jó idő, így átpakoltam a Karcsitól kapott szürke plüsst a régi kiszakadt helyére:

2477028-20170226-bsqenT.jpg

 

Így néz ki a vezetőoldali magasságállítós üléssín az övfeszítő patronnal ülés nélkül:

2477029-20170226-ySV3EX.jpg

Áthoztam  G astra topicból a témát, az üléssín felfogató csavarlyukak távolságai egymástól:

2477030-20170226-ojJVM0.jpg

A 43. 5 és a 36 centi lyukközéptől van mérve, a 38.5 centi pedig a belső sín élétől a külső lyukközépig. A kiszerelés idejére nem elfelejteni " kipöckölni" az övfeszítőt erre van is figyelmeztetés a patron oldalán. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Bejött a jó idő, így átpakoltam a Karcsitól kapott szürke plüsst a régi kiszakadt helyére:

 

 

Így néz ki a vezetőoldali magasságállítós üléssín az övfeszítő patronnal ülés nélkül:

 

Áthoztam  G astra topicból a témát, az üléssín felfogató csavarlyukak távolságai egymástól:

 

A 43. 5 és a 36 centi lyukközéptől van mérve, a 38.5 centi pedig a belső sín élétől a külső lyukközépig. A kiszerelés idejére nem elfelejteni " kipöckölni" az övfeszítőt erre van is figyelmeztetés a patron oldalán. 

 

Nekem sikerult a kibiztositott patront is elsutni :-) kicsit meg is ilyedtem

Az ülés sinjét zsíroztam, persze kiszerelt állapotban. Befújtam, aztán előre hátra rángattam. A biztosító a helyén volt. Aztán közbe valamivel lehet kirántottam közben. Csattant egy k.rva nagyot :-)  aztán már csak röhögni tudtam rajta :-)

Nekem is nagytakarítas volt... Mióta megvettem ezt az autót még nemigen volt időm rá... Hát találtam érdekes dolgokat itt ott...

 

1

2

3

4

5

6

 

A szőnyegek mosógépbe, sok mosogatószerrel + mosószerrel, had habozzon :-)

 






 

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

2 órája, aholy írta:

 

Nekem sikerult a kibiztositott patront is elsutni :-) kicsit meg is ilyedtem

Az ülés sinjét zsíroztam, persze kiszerelt állapotban. Befújtam, aztán előre hátra rángattam. A biztosító a helyén volt. Aztán közbe valamivel lehet kirántottam közben. Csattant egy k.rva nagyot :-)  aztán már csak röhögni tudtam rajta :-)

Nekem is nagytakarítas volt... Mióta megvettem ezt az autót még nemigen volt időm rá... Hát találtam érdekes dolgokat itt ott...

 

1

2

3

4

5

6

 

A szőnyegek mosógépbe, sok mosogatószerrel + mosószerrel, had habozzon :-)

 






 

Én egyszer leestem a kivett üléssel a pincelejárón , de nem durrant el szerencsére.:-) Na akkor legközelebb én is kimosom gépben a szőnyegeket, eddíg nem mertem attól féltem eldeformálódik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Én egyszer leestem a kivett üléssel a pincelejárón , de nem durrant el szerencsére.:-) Na akkor legközelebb én is kimosom gépben a szőnyegeket, eddíg nem mertem attól féltem eldeformálódik.

Azt meg nem tudom hogy mennyire ment el :-)

 

Az tuti hogy nagyon retek lé jött belölle.

A hatsó szönyeget ketten hajtottuk össze, úgy fért a 8kg-os mosógépbe :-)

Nagyon nem tudott mocorogni benne

Link to comment
Megosztás:

Tetőablak első csöveit hova érdemes kivezetni? Nemtudom hogy gondolta a nagytudású előző gazda, hogy elég azt az A oszlop aljáig engedni... a hátsók se voltak túl jól eltaláltak, de az patent lett

A gyári megoldás annyira nempálya szerintem hogy a küszöböt rohasszam belülről...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, aholy írta:

Tetőablak első csöveit hova érdemes kivezetni? Nemtudom hogy gondolta a nagytudású előző gazda, hogy elég azt az A oszlop aljáig engedni... a hátsók se voltak túl jól eltaláltak, de az patent lett

A gyári megoldás annyira nempálya szerintem hogy a küszöböt rohasszam belülről...

Amúgy is van a küszöbön lyuk azon nem tudod kihozni hogy kiérjen mondjuk 1 centit? 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, aholy írta:

Tetőablak első csöveit hova érdemes kivezetni? Nemtudom hogy gondolta a nagytudású előző gazda, hogy elég azt az A oszlop aljáig engedni... a hátsók se voltak túl jól eltaláltak, de az patent lett

A gyári megoldás annyira nempálya szerintem hogy a küszöböt rohasszam belülről...

Én kifúrtam az A oszlopnál legalul, kivezettem a kerékhez a műanyag doblemezhez, ott csöpög le a földre. Kb 2 centit lóg ki az alváz alá. Kicseréltem a két első csövet szilikoncsőre, + tömítőpasztával oldottam meg a luknál, le is fújtam alvázvédővel a környékét kívülről, belül meg az egész oszlopot üregvédővel... Mondjuk nekem rendesen beázott, mert eldugult a cső anno.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Greg_hun írta:

Én kifúrtam az A oszlopnál legalul, kivezettem a kerékhez a műanyag doblemezhez, ott csöpög le a földre. Kb 2 centit lóg ki az alváz alá. Kicseréltem a két első csövet szilikoncsőre, + tömítőpasztával oldottam meg a luknál, le is fújtam alvázvédővel a környékét kívülről, belül meg az egész oszlopot üregvédővel... Mondjuk nekem rendesen beázott, mert eldugult a cső anno.

Valami hasonlon gondolkoztam, a hatsokat kivezettem, azokkal remelhetoleg nem lessz tobbet baj

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudom emlékeztek e rám, de én szenvedtem csomagtér beázással. Kb fél évig már a gumi átvezetőket is beragasztottam akkor is beázott. Elég nagy mennyiségű víz jelent meg a csomagtér sarkában meg a lámpa is vizes volt belül mindíg. És most végre megtaláltam a hibát. A csomagtér felső sarkánál az átvezető felett van egy összeillesztés a kasztninál. Na ott szinte alig észrevehetően ki volt repedve nem gondoltam volna ott jön be az elég nagy mennyiség de már jobb ötletem nem volt betömítettem és azóta csont száraz végre el sem hiszem! Azért írom le, hogy más ne kínlódjon vele mint én. F astra ferdehátu.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Nem tudom emlékeztek e rám, de én szenvedtem csomagtér beázással. Kb fél évig már a gumi átvezetőket is beragasztottam akkor is beázott. Elég nagy mennyiségű víz jelent meg a csomagtér sarkában meg a lámpa is vizes volt belül mindíg. És most végre megtaláltam a hibát. A csomagtér felső sarkánál az átvezető felett van egy összeillesztés a kasztninál. Na ott szinte alig észrevehetően ki volt repedve nem gondoltam volna ott jön be az elég nagy mennyiség de már jobb ötletem nem volt betömítettem és azóta csont száraz végre el sem hiszem! Azért írom le, hogy más ne kínlódjon vele mint én. F astra ferdehátu.

Kösz az infót....ez ember soha nem unatkozik a kocsi mellett. :-) Nekem a bal első indexem ázott be évekig, ha kint álltam egy nagyobb eső után állt benne a víz. Kiszedtem, nyomás alá helyeztem vízbe dugtam, nem bugyogott sehol. Aztán valaki mondta hogy a csatinál ázik be, kizárt dolog, gondoltam hogyan jutna oda víz. De azért körbetekertem ragasztó szalaggal, azóta száraz.:confused:

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Kösz az infót....ez ember soha nem unatkozik a kocsi mellett. :-) Nekem a bal első indexem ázott be évekig, ha kint álltam egy nagyobb eső után állt benne a víz. Kiszedtem, nyomás alá helyeztem vízbe dugtam, nem bugyogott sehol. Aztán valaki mondta hogy a csatinál ázik be, kizárt dolog, gondoltam hogyan jutna oda víz. De azért körbetekertem ragasztó szalaggal, azóta száraz.:confused:

Így van. Az én autómon is ha nagyon unatkoznék mindíg találok valami szerelni valót. :-) Pontosan ezért is nekem nem kéne újabb autó teljesen jó ami van. Meg ügye az új autón is ha lenne mit csinálni sokkal nehezebb vagy épp lehetetlen. Ebbe azért még bóven bele lehet nyúlni bármilyen téren. :)

Link to comment
Megosztás:

16 órája, zotya975 írta:

... ha kint álltam egy nagyobb eső után állt benne a víz...

Az ilyen lávalámpa effekt nem? :D 

Amúgy mostanában sok F-et látok úgy, hogy az index külső búrája hiányzik. A melegre elengedtek? Vagy mi a bánat? Főleg a Classicok.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Bundee írta:

Az ilyen lávalámpa effekt nem? :D 

Amúgy mostanában sok F-et látok úgy, hogy az index külső búrája hiányzik. A melegre elengedtek? Vagy mi a bánat? Főleg a Classicok.

Nem vártam meg amig megtelt, általában fél centi vízszintkor már kivettem szárítani. :-)Passz, én sosem láttam még ilyet, ránézésre össze van olvasztva a két műanyag nem könnyen jön szét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy látom,nem kell a hülyeségért a szomszédba menni,én eddig azt hittem nekem vannak ilyen hülye dolgaim,mint mosógépben padló kárpitit mosni,de ez jó ötlet gratulálok az ötletért.

Felkerült a cabriómra a két vég a jövőhéten vizsga, aztán fényező és jöhet a nyár.:icon13:

Most,hogy Decemberben eladtam a 2.2 benzines kifogástalan állapotban lévő Sintrámat,3 hete vettem egy diesel Sintrát,na ezzel sikerült belenyúlni a jóba,bármihez nyúlok az szar,de szeretjük a kihívásokat :-),egyszer csak lesz belőle autó.

Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem,találtam rajta hátul a baloldalon egy kompresszort gyanítom,hogy szintezős volt a hátsó gátló valaha,tud erről valaki valamit?,mert volt egy g Astra van-on és az olyan volt, de ott szelepen keresztül lehetett a gátlót felfújni.

köszi a segítséget.

 

Link to comment
Megosztás:

35 perce, Petya9 írta:

Sziasztok!

Úgy látom,nem kell a hülyeségért a szomszédba menni,én eddig azt hittem nekem vannak ilyen hülye dolgaim,mint mosógépben padló kárpitit mosni,de ez jó ötlet gratulálok az ötletért.

Felkerült a cabriómra a két vég a jövőhéten vizsga, aztán fényező és jöhet a nyár.:icon13:

Most,hogy Decemberben eladtam a 2.2 benzines kifogástalan állapotban lévő Sintrámat,3 hete vettem egy diesel Sintrát,na ezzel sikerült belenyúlni a jóba,bármihez nyúlok az szar,de szeretjük a kihívásokat :-),egyszer csak lesz belőle autó.

Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem,találtam rajta hátul a baloldalon egy kompresszort gyanítom,hogy szintezős volt a hátsó gátló valaha,tud erről valaki valamit?,mert volt egy g Astra van-on és az olyan volt, de ott szelepen keresztül lehetett a gátlót felfújni.

köszi a segítséget.

 

A kipuffrol nincs keped? Kb minden iranybol? :-)

Ha mar v a masina illo volna dupla kipufogo :-)

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Petya9 írta:

 

Így néz ki most a dinaméték majd még állítanak rajta,ha kész a festés

Pofás lett, leginkább alulról leszek rá kívancsi.

Valami ilyesmi lenne az elgondolás majd nekem is. De sajnos egyellőre elég messze vagyok tőle.

Egy darabig még sz@r lapátolás lessz az előző tulaj után...

Link to comment
Megosztás:

10 órája, aholy írta:

Pofás lett, leginkább alulról leszek rá kívancsi.

Valami ilyesmi lenne az elgondolás majd nekem is. De sajnos egyellőre elég messze vagyok tőle.

Egy darabig még sz@r lapátolás lessz az előző tulaj után...

Köszi!

Saját tervezés a vég,egy végeket gyártó szomszédom csinálta,a 2db vég 40.000.- volt a felszerelés pedig 35.000.-,a lököst pedig én faragtam rá .

Nagyon korrekt melót csináltak a kipufogós srácok,amint megvan a fotó felteszem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.