Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, individor írta:

találkozott már valaki jó állapotú első ülésekkel bontóban? helyben néztem párat de alig jobbak mint az enyém

a vezetőülés oldali elég odavan, a szélében a vasak már szinte kilógnak, a többi még egész jó lenne.......

esetleg valam praktika amivel fel lehet újítani a vezetőülést? a kárpit még egyben van, bár nem annyira szép csak a bele foszlott szét

a sínt át lehet rakni egy anyósra, az úgysincs annyira szétt

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, individor írta:

találkozott már valaki jó állapotú első ülésekkel bontóban? helyben néztem párat de alig jobbak mint az enyém

a vezetőülés oldali elég odavan, a szélében a vasak már szinte kilógnak, a többi még egész jó lenne.......

esetleg valam praktika amivel fel lehet újítani a vezetőülést? a kárpit még egyben van, bár nem annyira szép csak a bele foszlott szét

Én a télen javítottam az első üléseket, a kárpit amit kaptam a Karcsitól jó volt, de a szivacs nekem is porladt már. Kivágtam a sérült részt és egy másik ülésből kiszedett darabbal pótoltam-ragasztottam, egész jó lett.

2519733-20170419-GGiS0D.jpg

Persze most már vagy 3 fajta kárpit van a kocsiban, majd egyszer ezzel is kezdek valamit. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, aholy írta:

a sínt át lehet rakni egy anyósra, az úgysincs annyira szétt

akkor a 2 első ülést ki lehetne cserélni? vagyis felcserélni?

lehet egszerűbb lenne mint a szivaccsal kínlódni

1x vettem már ki őket mert nyikorogtak de nem néztem hogy egyformák-e

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Én a télen javítottam az első üléseket, a kárpit amit kaptam a Karcsitól jó volt, de a szivacs nekem is porladt már. Kivágtam a sérült részt és egy másik ülésből kiszedett darabbal pótoltam-ragasztottam, egész jó lett.

 

Persze most már vagy 3 fajta kárpit van a kocsiban, majd egyszer ezzel is kezdek valamit. 

pont a többszín kárpit miatt lenne jó "házonbelül" csinálni valamit

Link to comment
Megosztás:

7 perce, individor írta:

pont a többszín kárpit miatt lenne jó "házonbelül" csinálni valamit

Majd egyszer ha nagyon sok időm lesz varrok rá valami normális anyagból huzatot, és akkor egyformák lesznek az ülések. Bontott ülést ami ugyanolyan szinű mint a két első már nem merek hazahozni, mert az egész lakás tele van ülés darabokkal a pincétől a padlásig.:-) 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Én a télen javítottam az első üléseket, a kárpit amit kaptam a Karcsitól jó volt, de a szivacs nekem is porladt már. Kivágtam a sérült részt és egy másik ülésből kiszedett darabbal pótoltam-ragasztottam, egész jó lett.

2519733-20170419-GGiS0D.jpg

Persze most már vagy 3 fajta kárpit van a kocsiban, majd egyszer ezzel is kezdek valamit. 

Mondjuk nyitsz egy kisebb Opel bontót... :hehe::-)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, individor írta:

akkor a 2 első ülést ki lehetne cserélni? vagyis felcserélni?

lehet egszerűbb lenne mint a szivaccsal kínlódni

1x vettem már ki őket mert nyikorogtak de nem néztem hogy egyformák-e

Ez csak egy hirtelen otlet volt :-)

Rendesen vegiggondolva nem tok egyformak.

Nem tart sokbol kivenni, aztan kssze lehet hasonlitani, az ovfeszitot biztositsd ki ...

Nehogy ugy jarj mint en :-) :

YtzvPLo.jpg

Ugye a hattamla tekeroje atkerulne a masik oldalra.

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

9 órája, joecockroach írta:

Mondjuk nyitsz egy kisebb Opel bontót... :hehe::-)

Akár.:-)

8 órája, aholy írta:

Ez csak egy hirtelen otlet volt :-)

Rendesen vegiggondolva nem tok egyformak.

Nem tart sokbol kivenni, aztan kssze lehet hasonlitani, az ovfeszitot biztositsd ki ...

Nehogy ugy jarj mint en :-) :

 

Ugye a hattamla tekeroje atkerulne a masik oldalra.

Nem olyan vészes áttenni a támlát a másik oldalra , a sínt az övfeszítővel meg 4 csavar fogja oda az ülés aljára. Ugye a támlánál a tekerő adott melyik oldalon van, ott a szivacsot meg a huzatot is át kell tenni, ( vagy akkor belül tekersz ezentúl)az ülőlap gond nélkül pakolászható bármelyik oldalra.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ha a a nem tekerős oldalon leveszitek a műanyagborítást, akkor lehet látni asszem egy biztosítót.

Ha azt kiveszed, akkor a tekerő kihúzható az ülésből, majd a másik oldalról visszadugható. Így máris megfordult az ülés állása. A sínt meg tényleg négy csavar fogja az ülésre... :)

 

Csak a műanyagokat kell cserélgetni. Venni kell bontóban egy anyósoldalit és megfordítani, majd berakni vezetőoldalinak.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, pszilaj írta:

Amúgy ha a a nem tekerős oldalon leveszitek a műanyagborítást, akkor lehet látni asszem egy biztosítót.

Ha azt kiveszed, akkor a tekerő kihúzható az ülésből, majd a másik oldalról visszadugható. Így máris megfordult az ülés állása. A sínt meg tényleg négy csavar fogja az ülésre... :)

 

Csak a műanyagokat kell cserélgetni. Venni kell bontóban egy anyósoldalit és megfordítani, majd berakni vezetőoldalinak.

Hát nem tudom, mindegyik oldalon van rugós biztosító lemez amit le lehet venni ( de inkább lebarmolni) de még most sem tudom kihúzni a tengelyt vagy inkább tengely csonkokat, mert ha mozgatom a másik felén nem mozog. De több fajta ülés létezik, lehet van olyan ami megfordítható.

2520254-20170420-QP9prS.jpg

2520255-20170420-kWv24L.jpg

Én inkább megnyúztam az ülést és átraktam a szivacsot, kárpitot a megfelelő oldalra a támlán.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Akár.:-)

Nem olyan vészes áttenni a támlát a másik oldalra , a sínt az övfeszítővel meg 4 csavar fogja oda az ülés aljára. Ugye a támlánál a tekerő adott melyik oldalon van, ott a szivacsot meg a huzatot is át kell tenni, ( vagy akkor belül tekersz ezentúl)az ülőlap gond nélkül pakolászható bármelyik oldalra.

a tekerő tökmindegy merre van a corsán is középen van

na majd megnézem mert a háttámla is bajos ott is érezni a szélén a csövet

ha már leszedem a kárpitot akkor inkább megjavítom a szivacs részt szereztem aegy vectra hátsó ülés szivacsot abból lehet vagdosni, de elég macera a kárpit javítás sokkal egyszerűbb lenne átcsavarozni a sínbe és kész

így a belső felén lenne a kikopott rész az anyósülés felől, úgy is csak ki-be szálláskor érezni jobban

az övfeszítőt ismerem, ülés volt már kint egyszer 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, individor írta:

a tekerő tökmindegy merre van a corsán is középen van

na majd megnézem mert a háttámla is bajos ott is érezni a szélén a csövet

ha már leszedem a kárpitot akkor inkább megjavítom a szivacs részt szereztem aegy vectra hátsó ülés szivacsot abból lehet vagdosni, de elég macera a kárpit javítás sokkal egyszerűbb lenne átcsavarozni a sínbe és kész

így a belső felén lenne a kikopott rész az anyósülés felől, úgy is csak ki-be szálláskor érezni jobban

az övfeszítőt ismerem, ülés volt már kint egyszer 

Én a belső oldalin is foltoztam, mert csúnya is ha nincs ott szivacs, meg előbb-utóbb kidörzsöli a vas a kárpitot. Ha leszeded a kárpitot csípőfogóval csipkedd el a karikákat ami a pálcához fogja aztán vékony kábelkötegelővel lehet újra odafogatni, csak majd bujtasd be a levágott véget belülre ne bökje át az anyagot. 

Link to comment
Megosztás:

 

más okból de voltam ma egy bontóban, hát nem sokkal jobbak ott se az ülések mint az enyém, végül meg se kérdeztem mennyi pénzt kérnek érte

ellenben beszereztem ingyen egy vectra bal első ülést megpróbálom befaragni, hátha sikerül, ha nem akkor se leszek bánatos mert nem került pénzbe

ha sikerül már az ülésfűtés miatt megéri, a minta egyezik csak a forma nem teljesen :) , sajnos a jobb fele(az is megvan és ingyen lenne) jó pár helyen ki van égetve cigartettával és elég ocsmányul néz ki

 

de tetőkárpitba patent ott se volt, ez a 3. bontó ahol meg lett kérdezve, gondolom nekik is törik mint a ropi

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, individor írta:

 

más okból de voltam ma egy bontóban, hát nem sokkal jobbak ott se az ülések mint az enyém, végül meg se kérdeztem mennyi pénzt kérnek érte

ellenben beszereztem ingyen egy vectra bal első ülést megpróbálom befaragni, hátha sikerül, ha nem akkor se leszek bánatos mert nem került pénzbe

ha sikerül már az ülésfűtés miatt megéri, a minta egyezik csak a forma nem teljesen :) , sajnos a jobb fele(az is megvan és ingyen lenne) jó pár helyen ki van égetve cigartettával és elég ocsmányul néz ki

 

de tetőkárpitba patent ott se volt, ez a 3. bontó ahol meg lett kérdezve, gondolom nekik is törik mint a ropi

Az A vectra ülés egy az egyben áttehető, minden passzol. A többinél kicsit vagy nagyon mókolni kell,de például Omegáé is belefér.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, zotya975 írta:

Az A vectra ülés egy az egyben áttehető, minden passzol. A többinél kicsit vagy nagyon mókolni kell,de például Omegáé is belefér.

ez b vectra ülés, 2 csavaros, a sínen csak hátul van csavar hely, nincs övfeszítő, stb

na majd kiderül, most 2 hétig úgy sincs szabad hétvégém utána megnézem

ha túl sok a meló nem kínlódok vele inkább visszaviszem macskapihenőnek :) ebben hesszeltek a macskák, 3 kiló szőr van rajta ülésenként 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 21. at 19:53, individor írta:

ez b vectra ülés, 2 csavaros, a sínen csak hátul van csavar hely, nincs övfeszítő, stb

na majd kiderül, most 2 hétig úgy sincs szabad hétvégém utána megnézem

ha túl sok a meló nem kínlódok vele inkább visszaviszem macskapihenőnek :) ebben hesszeltek a macskák, 3 kiló szőr van rajta ülésenként 

Hát a keret és a felfogatás 110%-ban más

Esetleg egy awi hegesztő meg tudná oldani, megnézem az ülés ülőfelületei cserélhetőek-e

Amúgy szinte ugyanaz a forma....

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=335IMG_59d390e8f3e667e875.jpg

update

minden rész más......ez a javítgatás nem egyszerű dolog, jobban jártam volna ha inkább tartom magam a tervhez és megyek rokont látogatn....

az ülőlap még csak-csak sikerült, de a háttámla az valami katasztrófa, mondjuk a kiindulási alap is egy nagy halom sz..... volt

Módosítva : individor
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Ajtócsere lesz a járgányon, és a vezetőoldali eléggé kattog, az anyósoldalit meg elég erősen kell becsapni h csukódjon.

Gondoltam az új ajtókkal ezeknek az extráknak búcsút mondanék. :)

Miket cseréljek? Ajtóhatároló? Ajtóhatároló persely? Csapszeg? Zár?

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, szabolala írta:

Sziasztok!

Ajtócsere lesz a járgányon, és a vezetőoldali eléggé kattog, az anyósoldalit meg elég erősen kell becsapni h csukódjon.

Gondoltam az új ajtókkal ezeknek az extráknak búcsút mondanék. :)

Miket cseréljek? Ajtóhatároló? Ajtóhatároló persely? Csapszeg? Zár?

Előre is köszi a segítséget.

Az ajtóhatárolót ki lehet venni, szét lehet szedni, meg lehet zsírozni. Ha túl erősen kell becsapni, akkor a B-oszlopon a fület lehet állítani úgy hogy a két torx fejű csavart egy picit meglazítod. Ne mozdítsd egyszerre sokat, mert ha laza akkor meg zörög. Ha lóg az ajtó a csapszeg csere kissé mérsékli.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Karosszériásnál volt télen a kocsim és levette az összes ajtót. Mondta rak bele új csapszegeket féltem tőle hogy ezután majd nemfof jól csukódni vagy lógnak majd és sajnos anyós oldalon be is jött.. az összes ajtó kotyog ha megemelem, de legalább jó helyre csukódnak, de az anyós oldali nehezen csukódik beleér a b oszlopon lévő zárba. Tudom, hogy lehet állítani lejjebb de akkor félek nagyon lentlesz az ajtó. Mit tudok csinálni vele?

Link to comment
Megosztás:

51 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! Karosszériásnál volt télen a kocsim és levette az összes ajtót. Mondta rak bele új csapszegeket féltem tőle hogy ezután majd nemfof jól csukódni vagy lógnak majd és sajnos anyós oldalon be is jött.. az összes ajtó kotyog ha megemelem, de legalább jó helyre csukódnak, de az anyós oldali nehezen csukódik beleér a b oszlopon lévő zárba. Tudom, hogy lehet állítani lejjebb de akkor félek nagyon lentlesz az ajtó. Mit tudok csinálni vele?

Ha a zsanérokat nem bántotta a szaki bácsi, akkor kezelhető a probléma. Egy húsz egynéhány éves autónál, ahol mondjuk a bal első ajtó (de akár a többit is) kismilliószor kinyitottak a csapszeg csere nem megoldás, mert az ajtón és a karosszérián levő pánt felfekvő felülete megkopik és az ajtó függőleges lefelé ereszkedik. Amíg van lógása az ajtónak nincs értelme a záron állítani. Ez volt eddig a rizsa.

De kezelhető a probléma. Lehet kapni pontosan olyan méretű hézagolót, ami oda befér. Ennek a belső átmérője 8mm, a külső meg 14mm, ami tökéletesen odaillik. Én 0,1mm-est vettem, abból kellet a bal első ajtóhoz alúlra felülre 3-3-t rakni. Vért izzadtam, míg ezeket bejátszottam a helyére, a 3-t egyszerre hogy még a csapszeget is be lehessen kalapálni.

Ez:http://www.fabory.com/hu/kotoelemek/alatetek-es-gyuruk/illesztobetetek/c/010703?q=%3Arelevance%3Aattributes%3AFA2500^8#

Béke.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Karosszériásnál volt télen a kocsim és levette az összes ajtót. Mondta rak bele új csapszegeket féltem tőle hogy ezután majd nemfof jól csukódni vagy lógnak majd és sajnos anyós oldalon be is jött.. az összes ajtó kotyog ha megemelem, de legalább jó helyre csukódnak, de az anyós oldali nehezen csukódik beleér a b oszlopon lévő zárba. Tudom, hogy lehet állítani lejjebb de akkor félek nagyon lentlesz az ajtó. Mit tudok csinálni vele?

Zsanér csere után minimum mérséklődnie kellene a kotyogásnak, mert a csapszeg is kopik meg a furat is, és ugye ebből egy egyiket újra cserélted. Ha behasított stiftet rakott bele, akkor ezt még jobban szét lehet feszíteni ha kiveszed és egy vésőt beleütsz a hasítékba. A B-C oszlopon található fület lehet állítani fel-le ki-be ha meglazítod a két torx fejű csavart. De nem igazán értem miért kezdett el mind kotyogni.

2552472-20170524-uemcxq.jpg

2 órája, HaPetya írta:

Ha a zsanérokat nem bántotta a szaki bácsi, akkor kezelhető a probléma. Egy húsz egynéhány éves autónál, ahol mondjuk a bal első ajtó (de akár a többit is) kismilliószor kinyitottak a csapszeg csere nem megoldás, mert az ajtón és a karosszérián levő pánt felfekvő felülete megkopik és az ajtó függőleges lefelé ereszkedik. Amíg van lógása az ajtónak nincs értelme a záron állítani. Ez volt eddig a rizsa.

De kezelhető a probléma. Lehet kapni pontosan olyan méretű hézagolót, ami oda befér. Ennek a belső átmérője 8mm, a külső meg 14mm, ami tökéletesen odaillik. Én 0,1mm-est vettem, abból kellet a bal első ajtóhoz alúlra felülre 3-3-t rakni. Vért izzadtam, míg ezeket bejátszottam a helyére, a 3-t egyszerre hogy még a csapszeget is be lehessen kalapálni.

Ez:http://www.fabory.com/hu/kotoelemek/alatetek-es-gyuruk/illesztobetetek/c/010703?q=%3Arelevance%3Aattributes%3AFA2500^8#

Béke.

Hova tetted a hézagolót az ajtó és az oszlop fül közé? 

2552473-20170524-QLTT4C.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

39 perce, zotya975 írta:

Zsanér csere után minimum mérséklődnie kellene a kotyogásnak, mert a csapszeg is kopik meg a furat is, és ugye ebből egy egyiket újra cserélted. Ha behasított stiftet rakott bele, akkor ezt még jobban szét lehet feszíteni ha kiveszed és egy vésőt beleütsz a hasítékba. A B-C oszlopon található fület lehet állítani fel-le ki-be ha meglazítod a két torx fejű csavart. De nem igazán értem miért kezdett el mind kotyogni.

 

Hova tetted a hézagolót az ajtó és az oszlop fül közé? 

 

Sajnos nem tudok képet berakni még mindig. Oda, ahol neked kicsit rozsdás a felfekvő felület.

 

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Aha akkor oda lentre, ott nekem elég passzentos, és látványos lett a javulás? 

Igen, elég jó lett. Gyakorlatilag nincs benne lógás. Mondom, 3-3 darabot tudtam begyömöszölni a felső és az alsó zsanérhoz, de vért izzadtam vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.