Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

57 perce, HaPetya írta:

Igen, elég jó lett. Gyakorlatilag nincs benne lógás. Mondom, 3-3 darabot tudtam begyömöszölni a felső és az alsó zsanérhoz, de vért izzadtam vele.

Ugye a stift az oszlop felőli részébe szorul bele a zsanérnak és az ajtó fordul el rajta, na nekem az ajtón van kikopva a furat. Dörzsárazni kellene és csináltatni hozzá nagyobb stiftet vagy ebbe beleütni valami tüskét hogy szétfeszüljön. Most néha kiveszem kicsit szétfeszítem visszaütöm és egy darabig megint jó, mert ugye aztán összenyomódik idővel ahol szétfeszítettem. Dáidnak túlemelték az ajtót egy kicsit kinyitva, megszűnt a lógás, ( a kottyanás persze nem) de én ezt nem merem.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
17 órája, szabolala írta:

Sziasztok!

Én is ajtókat cserélek, a bal első fenn is van, egyelőre jónak tűnik.

Az volna a kérdésem, hogy a hátsó ajtóknál a fix kis 3szög ablakot hogy tudom kivenni? Mivel üres ajtót vettem, àt kell pakolnom...

Leveszed az ajtókárpitot, a kis és a nagy üveg közti pálcának ( vagy sinnek) vagy bent egy rögzítése, plusz kitekered a felső részénél ( a felső keretnél) a két torx csavart, és ekkor már teljesen letekert ablaknál el lehet annyira húzni a nagy üveg felé a pálcát hogy kijöjjön felfelé a kis üveg. Már ugye ha jóg gondolom caravanról van szó. A két üveg közti pálcát lefelé is kellett kicsit mozdítani ha jól rémlik. Elég neccessen jött ki, volt valahol képem, de most nem találom. 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Leveszed az ajtókárpitot, a kis és a nagy üveg közti pálcának ( vagy sinnek) vagy bent egy rögzítése, plusz kitekered a felső részénél ( a felső keretnél) a két torx csavart, és ekkor már teljesen letekert ablaknál el lehet annyira húzni a nagy üveg felé a pálcát hogy kijöjjön felfelé a kis üveg. Már ugye ha jóg gondolom caravanról van szó. A két üveg közti pálcát lefelé is kellett kicsit mozdítani ha jól rémlik. Elég neccessen jött ki, volt valahol képem, de most nem találom. 

 

Köszi!

Leszedtem az ajtókárpit, így már látszik a dolog. :) Holnap nekiugrok remélhetőleg. Caravan amúgy, igen.

Még azt mondjátok meg, hogy az ablakemelő másnak is szegecselve van ajtóba rögzítve, vagy csak én szívtam így meg? Nem örvendek neki h le kell fúrkálnom, meg csavart vadászni hozzá... :(

Link to comment
Megosztás:

2 órája, szabolala írta:

Köszi!

Leszedtem az ajtókárpit, így már látszik a dolog. :) Holnap nekiugrok remélhetőleg. Caravan amúgy, igen.

Még azt mondjátok meg, hogy az ablakemelő másnak is szegecselve van ajtóba rögzítve, vagy csak én szívtam így meg? Nem örvendek neki h le kell fúrkálnom, meg csavart vadászni hozzá... :(

Igen, alapból szegecselve van, és ha jól tudom csere után is szegecselni szokták. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Biztos már sokan kérdezték, de nem találtam erre vonatkozóan semmit.

A jobbos és balos ülés felcserélhető egymással?

A dőlésszög állító kis tekerentyűt át lehet tenni a másik oldalra?

Esetleg ami még gond lehet, az az üléstest sínszerkezethez rögzítése

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, szebik írta:

Sziasztok! 

Biztos már sokan kérdezték, de nem találtam erre vonatkozóan semmit.

A jobbos és balos ülés felcserélhető egymással?

A dőlésszög állító kis tekerentyűt át lehet tenni a másik oldalra?

Esetleg ami még gond lehet, az az üléstest sínszerkezethez rögzítése

Szia!

Az ülést simán fel lehet cserélni.

A tekerőt ki lehet húzni az ülésből és áttolni a másikba. A sínekre rögzítésnél sincs semmi gond velük.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, pszilaj írta:

Szia!

Az ülést simán fel lehet cserélni.

A tekerőt ki lehet húzni az ülésből és áttolni a másikba. A sínekre rögzítésnél sincs semmi gond velük.

Ez lehet üléstől függ, én nem tudtam átenni, megnyúztam a támlát ás úgy raktam átt a mások oldalra a szivacsot és a szövetet.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, zotya975 írta:

Jójó, de hol merre húztad ki? Mindenhol csak szegecselést látok.:confused:

 

 

Ööööö az enyémben nem így nézett ki a tekerő tengelye.

Valami préselt profilú csőszerű volt benne és a tekerő felé tudtam kihúzni. Valamint csak egyféle állásban ment vissza, mert a keresztmetszete nem szimmetrikus volt...

Link to comment
Megosztás:

55 perce, pszilaj írta:

Ööööö az enyémben nem így nézett ki a tekerő tengelye.

Valami préselt profilú csőszerű volt benne és a tekerő felé tudtam kihúzni. Valamint csak egyféle állásban ment vissza, mert a keresztmetszete nem szimmetrikus volt...

Hát akkor ebből is több féle van. Mondjuk az ülőlap fémrésze sem volt teljesen egyforma amit átraktam. 

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumtársak! Szeretnék vezető oldali légzsákot szerelni egy légzsákmentes F Astrába. Nos az enyémnek, mivel nincs benne légzsák ki van könnyítve egy helyen a kormányoszlopa, ha puff van, akkor ott engedjen. A kérdésem az lenne, hogy ki kell e cserélnem a kormányoszlopot, vagy elég csak beszerelnem a rendszert? Köszi! 1f642.png

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Moldo írta:

Tisztelt Fórumtársak! Szeretnék vezető oldali légzsákot szerelni egy légzsákmentes F Astrába. Nos az enyémnek, mivel nincs benne légzsák ki van könnyítve egy helyen a kormányoszlopa, ha puff van, akkor ott engedjen. A kérdésem az lenne, hogy ki kell e cserélnem a kormányoszlopot, vagy elég csak beszerelnem a rendszert? Köszi! 1f642.png

Ez nagyon nagy munka és a végeredmény is kétséges. Kipróbálása meg tudjuk hogyan lehetséges. Nem ajánlatos egy ilyen rendszert utólag beépíteni. Inkább az autó csere.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Moldo írta:

Tisztelt Fórumtársak! Szeretnék vezető oldali légzsákot szerelni egy légzsákmentes F Astrába. Nos az enyémnek, mivel nincs benne légzsák ki van könnyítve egy helyen a kormányoszlopa, ha puff van, akkor ott engedjen. A kérdésem az lenne, hogy ki kell e cserélnem a kormányoszlopot, vagy elég csak beszerelnem a rendszert? Köszi! 1f642.png

Üdv, ki kell cserélni a kormányoszlopot, mert a légzsák nélküliben található fekete fémhálós "megrogyó" cső pont a légzsák ellen dolgozna ha bent hagynád. Csökkentené a légzsák hatékonyságát, hogy mennyire azt ugye nem lehet tudni. Találkozni fogsz olyan csavarokkal amiknek nincs fejük, ezeket amikor a gyárban meghúzták, majd túlhúzták letört a fejük, hogy ne lehessen bontani. A gyújtás kapcsolót is ilyen fogja fel a kormány oszlopra például, itt is lesz egy-kettő.  Flex, fúró, hidegvágó segítségével lehet kitekerni őket.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Üdv, ki kell cserélni a kormányoszlopot, mert a légzsák nélküliben található fekete fémhálós "megrogyó" cső pont a légzsák ellen dolgozna ha bent hagynád. Csökkentené a légzsák hatékonyságát, hogy mennyire azt ugye nem lehet tudni. Találkozni fogsz olyan csavarokkal amiknek nincs fejük, ezeket amikor a gyárban meghúzták, majd túlhúzták letört a fejük, hogy ne lehessen bontani. A gyújtás kapcsolót is ilyen fogja fel a kormány oszlopra például, itt is lesz egy-kettő.  Flex, fúró, hidegvágó segítségével lehet kitekerni őket.

Köszönöm szépen a választ. Pont ettől tartottam. Inkább meghagyom az eredeti állapotot. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tudtok tanácsadot adni a következő témában:

Astra f kombi automon az utastérben a felső kárpit teljesen levállt. Lóg lefelé már csak a felfogások tartják. Gondolom ragasztva volt.

Mit tudok ezzel csinálni? Esetleg ha már így alakult ki is lehetne cserélni.

Esetleg Budapesten vagy környékén tudtok javasolni valakit aki ilyennel foglalkozik?

 

Köszönöm szépen 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.