Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

11 órája, zotya975 írta:

Faxom televan a tetőkárpittal, most hűlégfúvóval kicsit visszamelegítettem hogy valahogy kinézzen, de szerintem az első forró napon töltött óra után megint lógni fog. A videókon olyan szuperul befújják ragasztóval felnyomják és tök jó, csak a valóságban valahogy mégsem működik. :doze: 

Igazából hőálló ragasztó kell oda.

Nekem a Tesa ragasztója évek óta tartja. Pedig az idén is a napon állt a kocsi. Nincs garázsom. Megy is a lakkozás a tetejéről a fenébe... :(

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, pszilaj írta:

Igazából hőálló ragasztó kell oda.

Nekem a Tesa ragasztója évek óta tartja. Pedig az idén is a napon állt a kocsi. Nincs garázsom. Megy is a lakkozás a tetejéről a fenébe... :(

 

Na jó, de:

Palmatex Univerzális erôsragasztó
Univerzális
Szupererôs
Toluolt nem tartalmaz
Vízálló
Öregedésálló
JELLEMZÔK
Tűzveszélyes Irritatív Környezeti veszély
MŰSZAKI ADATOK
Szín: Sárga
Szárazanyagtartalom: 22-26%
Oldószerek: Etil-acetát, benzin, ciklohexán. Idegrendszert károsító toluolt nem tartalmaz.
Viszkozitás: 20°C-on Brookfield 5/20; 2,2-2,5 Pas
Tapadási szilárdság: 0,06 MPa (vas-gumi)
Nyitott idô: 10-30 perc
Kiadósság: 200-300 ml/m2
Hôállóság: Max. 110°C

Meg a másik:

QAC HCA - Vízálló, magas hőmérséklettűrő kontakt ragasztó ...

Szóval nem értem.

Link to comment
Megosztás:

Astra F '96 bal oldali ajtózár, gyári központi záras.
A tünetek: a kulcs elfordításkor nem áll vissza "egyenes" állásba jobbra fordításkor(balra visszaáll) a végén érezni hogy a rugó visszanyomja de amíg nem működteti a központi zárat addig semmi ellenállása nincs az elfordulásnak.
Szétszedve semmi elváltozást jelentős kopást nem látok rajta, a visszahúzó rugó ép, semmi sincs letörve.
Ellenben mintha valami alkatrész hiányozna hiszen a mikrokapcsoló ami a zárna ahhoz semmi sem ér akármerre van forgatva a kulcs.
Ráadásuk vízszintes helyzetben ki is lehet a kulcsot húzni
A jobb oldali ajtózár teljesen jó, szétszedni nem szedtem mert elég macerás, pattognak a bolhák és a tartó részük ezer felé

A képeken a zéger nincs rajta de ha rajta van akkor is ugyanez a helyzet
Tudja valaki mi lehet a hiba?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=171IMG_20170820_181114.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=124IMG_20170820_181122.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=424IMG_20170820_191108.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=517IMG_20170820_191148.jpg

Link to comment
Megosztás:

18 órája, ihbastra írta:

Sziasztok! Ha már tetőkárpit a téma segítsetek légyszi abban hogy hol lehet venni, rendelni tetőkárpit anyagot? Milyet mekkorát? Szeretném a gyári kinézetét visszakapni. Nekem is kezdi megadni magát. 

Itt Debrecenben 2500 HUF/méterbe kerül. Ha jól emlékszem, akkor egy méter elég a ferdehátúba. +6000 körül van a jó ragasztó hozzá.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, pszilaj írta:

Itt Debrecenben 2500 HUF/méterbe kerül. Ha jól emlékszem, akkor egy méter elég a ferdehátúba. +6000 körül van a jó ragasztó hozzá.

Én viszont arra jutottam hogy egyenlőre lehúzom a csába a műbőrt és lefestem pölö fehérre a hordozót, ha kell pár helyen megerősítem valamivel, 2K-s akármivel mondjuk. A második próbálkozás után szembesültem vele hogy a műbőr nem alkalmas ilyen célra, melegre zsugorodik, és az ives helyeken elválik a hordozótól. Nyaralni voltunk hétvégén, pénteken valahogy visszagányoltam, talán az utca végéig tartott. :doze:

Link to comment
Megosztás:

21 órája, ihbastra írta:

Sziasztok! Ha már tetőkárpit a téma segítsetek légyszi abban hogy hol lehet venni, rendelni tetőkárpit anyagot? Milyet mekkorát? Szeretném a gyári kinézetét visszakapni. Nekem is kezdi megadni magát. 

én polár anyagot vettem nem teljesen olyan mint a gyári mert kicsit bolyhos, de emiatt a kis egyenletlenségi hibákat észre sem lehet venni a kárpiton, mert azért a kombinál kicsit megrogyott az alap mire kibogarásztam

1,5m széles az anyag, ez bőven elég a szélességhez,  a hosszát meg meg lehet mérni, kombinál 1.5 flakon ragasztó spray kellett(bárdinál  crc ragasztó kb2000ft)  a polár anyag egész olcsó volt nem volt 1500ft métere

így néz ki: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=973IMG_20170714_140108.jpg

 

most nézem a ragasztó teli ára 3200ft, amikér én csináltam ettől jóval olcsóbb volt, szóval a kedvezményes ára már  biztos több mint 2000

a neve: CRC (CRC10330) Ragasztóspray 500ml

Módosítva : individor
Link to comment
Megosztás:

2 órája, pszilaj írta:

Itt Debrecenben 2500 HUF/méterbe kerül. Ha jól emlékszem, akkor egy méter elég a ferdehátúba. +6000 körül van a jó ragasztó hozzá.

 

50 perce, individor írta:

én polár anyagot vettem nem teljesen olyan mint a gyári mert kicsit bolyhos, de emiatt a kis egyenletlenségi hibákat észre sem lehet venni a kárpiton, mert azért a kombinál kicsit megrogyott az alap mire kibogarásztam

1,5m széles az anyag, ez bőven elég a szélességhez,  a hosszát meg meg lehet mérni, kombinál 1.5 flakon ragasztó spray kellett(bárdinál  crc ragasztó kb2000ft)  a polár anyag egész olcsó volt nem volt 1500ft métere

így néz ki: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=973IMG_20170714_140108.jpg

 

Kösz, írom a neveket kivel csináltatom meg jó pénzért.:-) Mert hogy én még egyszer nem állok neki felragasztani az tuti. Félek hogy elqrnám az anyagot a túl sok ragasztóval eláztatnám, ezért is ( meg azért is mert ingyen volt) használtam műbőrt. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

 

Kösz, írom a neveket kivel csináltatom meg jó pénzért.:-) Mert hogy én még egyszer nem állok neki felragasztani az tuti. Félek hogy elqrnám az anyagot a túl sok ragasztóval eláztatnám, ezért is ( meg azért is mert ingyen volt) használtam műbőrt. 

a spray nem áztat, akinek nincs rutinja az is megcsinálja, nekem elsőre sikerült, állítólag a palmatex is jó, én teszteltem és átütött a poláron, a sűrűbb szövésú anyagra lehet jó, de végülis nem annyival olcsóbb kicsike mennyiségben még drágább is a palmatex

Link to comment
Megosztás:

3 perce, individor írta:

a spray nem áztat, akinek nincs rutinja az is megcsinálja, nekem elsőre sikerült, állítólag a palmatex is jó, én teszteltem és átütött a poláron, a sűrűbb szövésú anyagra lehet jó, de végülis nem annyival olcsóbb kicsike mennyiségben még drágább is a palmatex

Amit vettem sprayt az igaz car volt nem rendesen terített hanem csak pisilte a ragasztót...viszont jó drága volt. A pálmatex olcsóbb is volt ( igaz pár évvel korábban vettem-csináltam) meg jobban is tudtam kezelni. Hát szerintem ha lesz egy kis időm leveszem, megnyúzom ( nem lesz nehéz) és csak simán átfestem valami matt festékkel. Aztán visszarakom, és ráérek agyalni rajta amig a többi dolgot csinálom a kocsin. 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, zotya975 írta:

Amit vettem sprayt az igaz car volt nem rendesen terített hanem csak pisilte a ragasztót...viszont jó drága volt. A pálmatex olcsóbb is volt ( igaz pár évvel korábban vettem-csináltam) meg jobban is tudtam kezelni. Hát szerintem ha lesz egy kis időm leveszem, megnyúzom ( nem lesz nehéz) és csak simán átfestem valami matt festékkel. Aztán visszarakom, és ráérek agyalni rajta amig a többi dolgot csinálom a kocsin. 

ez is csíkban pisálja az anyagot, de egy lapos csíkban, mint a festékszórót úgy kell mozgatni

én már ragsztottam avval a spray-vel szivacsot is arra is jó volt csak olyan 30 centi távról kell, ilyenkor nem dagassza be a szivacsot, közelről bedagad és többet kell várni kell vele amíg megszárad

szivacson néztem jobban tart ez a crc ragasztó mint a palmatex  amikor az ülést javítpottam elfogyott a maradék spray és a vége palmatexel lett csinálva, tovább is tartott meg nem is olyan erős(persze a szivacsnak mindegy, mert úgy is elszakad mellette)

 

ha kint van a kárpit kb 20 perc a felragasztás nyáron, télen meg 30........

Link to comment
Megosztás:

2 perce, individor írta:

ez is csíkban pisálja az anyagot, de egy lapos csíkban, mint a festékszórót úgy kell mozgatni

én már ragsztottam avval a spray-vel szivacsot is arra is jó volt csak olyan 30 centi távról kell, ilyenkor nem dagassza be a szivacsot, közelről bedagad és többet kell várni kell vele amíg megszárad

szivacson néztem jobban tart ez a crc ragasztó mint a palmatex  amikor az ülést javítpottam elfogyott a maradék spray és a vége palmatexel lett csinálva, tovább is tartott meg nem is olyan erős(persze a szivacsnak mindegy, mert úgy is elszakad mellette)

 

ha kint van a kárpit kb 20 perc a felragasztás nyáron, télen meg 30........

Szerintem nekem a pálmatex jobban tartott, az 2-3 év után kezdett elengedni, ez meg már most nyáron és télen csináltam, pár hónapot bírt csak ki. 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, zotya975 írta:

Szerintem nekem a pálmatex jobban tartott, az 2-3 év után kezdett elengedni, ez meg már most nyáron és télen csináltam, pár hónapot bírt csak ki. 

a rongyokon nem néztem mert ott átütütt a palmatex de a szivacson érezhetőbben jobban tartott a spray

nekem eddig 2 nyarat bírt ki a kárpit, szinte mindig kint áll a napon és tökéletes, idén leszedtem a tetősínt a fóliázás miatt emiatt ismét kiszedtem a kárpitot és inkább az alap jön szét mintsem a polár lejöjön

Link to comment
Megosztás:

11 órája, individor írta:

a rongyokon nem néztem mert ott átütütt a palmatex de a szivacson érezhetőbben jobban tartott a spray

nekem eddig 2 nyarat bírt ki a kárpit, szinte mindig kint áll a napon és tökéletes, idén leszedtem a tetősínt a fóliázás miatt emiatt ismét kiszedtem a kárpitot és inkább az alap jön szét mintsem a polár lejöjön

Na igen valószinűleg az anyag volt nálam rossz választás, és nem a ragasztó. 

Link to comment
Megosztás:

Rendeltem két csomitartó teleszkópot a régiek úgyis gyengék voltak már, elől meg a fejemre esett a motorháztető pár napja, így a hátsók mennek előre és a helyükre kerülnek az újak. 5 ezer postaköltséggel együtt Pick-pack pontra valami ilyen:https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=2&cikkkod=GRU+GOP105-RB+*IH&keres=GRU+GOP105-RB+*IH

Link to comment
Megosztás:

29 perce, zsolt5566 írta:

sziasztok sedán astrán csomagtaró beázás véget ujjra ragasztatam az hátsó szélvédőtt,de most nézem mossásnál jobb oszlopnál valahol lejut a viz és a kalaptartó közepén csepen nemis kicsit.RAGASZTÁS ellöt itt nem folyt.szerintetek hol jut be.

Ha van tetőablak, eldugult a lefolyója és a tetőkárpit ide vezeti a vizet, vagy: tetőcsomagtartó rögzítésnél a  takaró sín alatt átrohadt a lemez illesztés. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Szeretném valahogy frissé, feketévé varázsolni újra a beszürkült műanyagokat az autón. Próbáltam már mindent kenceficék, hőlégfùvó nem volt tartós semmi. A 25 év és a nap megtette a hatását. Valahogyan lekéne fújni feketével, de mivel rücsisz nem lehet csiszolni. Ha simán lefújom akkor meg gondolom lepattog róla. Hogyan lehetne ezt szépen megcsinálni?

Ja és a kilincsekre és minden egyéb fekete műanyag elemre érdekelne valami megoldás.

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

49 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! 

Szeretném valahogy frissé, feketévé varázsolni újra a beszürkült műanyagokat az autón. Próbáltam már mindent kenceficék, hőlégfùvó nem volt tartós semmi. A 25 év és a nap megtette a hatását. Valahogyan lekéne fújni feketével, de mivel rücsisz nem lehet csiszolni. Ha simán lefújom akkor meg gondolom lepattog róla. Hogyan lehetne ezt szépen megcsinálni?

Ja és a kilincsekre és minden egyéb fekete műanyag elemre érdekelne valami megoldás.

A legjobb ha gyárilag fényezettet keresel ezekből.azzal is lessz meló bőséggel.

Vagy lehet fóliáztatni, vagy még lehet alternatíva a plasti dip is. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, aholy írta:

A legjobb ha gyárilag fényezettet keresel ezekből.azzal is lessz meló bőséggel.

Vagy lehet fóliáztatni, vagy még lehet alternatíva a plasti dip is. 

Sziasztok!

Az én ötletem, műanyag alapozó spray, előtte persze megfelelően letisztítani a festeni kívánt felületeket, aztán mehet rá a rücsis lökhárító festék,mert már létezik ilyen is. :)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! 

Szeretném valahogy frissé, feketévé varázsolni újra a beszürkült műanyagokat az autón. Próbáltam már mindent kenceficék, hőlégfùvó nem volt tartós semmi. A 25 év és a nap megtette a hatását. Valahogyan lekéne fújni feketével, de mivel rücsisz nem lehet csiszolni. Ha simán lefújom akkor meg gondolom lepattog róla. Hogyan lehetne ezt szépen megcsinálni?

Ja és a kilincsekre és minden egyéb fekete műanyag elemre érdekelne valami megoldás.

Pedig a hűlégfúvózás úgy tudom tartós szokott lenni..konkrétan megolvad a legfelső szürke réteg és akkor már ugye fekete marad. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kispotter írta:

Hát én egy fél éve csináltam. Akkor jónak tűnt, de szerintem megint nagyon szürke..

Én csak a kilincseknél csináltam meg a levélrácsnál, mert a lökös festett, de mondjuk nem is néztem őket mostanában hogy milyenek. A lökhárítót javítanom kéne és újrafújni matt feketével.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni ,fényezőre lenne szükségem lassan,olyan valakiket keresnék akik lelkiismeretesek,bátran ott lehet hagyni a vasat,és nem aranyért dolgoznak,természetese megfizetem amit kér,de azért szép legyen.

Cím esetleg elérhetőség, Budapesten legyen ha lehet,vagy a környékén.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 21. at 19:22, individor írta:

én polár anyagot vettem nem teljesen olyan mint a gyári mert kicsit bolyhos, de emiatt a kis egyenletlenségi hibákat észre sem lehet venni a kárpiton, mert azért a kombinál kicsit megrogyott az alap mire kibogarásztam

1,5m széles az anyag, ez bőven elég a szélességhez,  a hosszát meg meg lehet mérni, kombinál 1.5 flakon ragasztó spray kellett(bárdinál  crc ragasztó kb2000ft)  a polár anyag egész olcsó volt nem volt 1500ft métere

így néz ki: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=973IMG_20170714_140108.jpg

 

most nézem a ragasztó teli ára 3200ft, amikér én csináltam ettől jóval olcsóbb volt, szóval a kedvezményes ára már  biztos több mint 2000

a neve: CRC (CRC10330) Ragasztóspray 500ml

Szia!

Pont ilyen tervem van, mentettek a leírásodat. 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.