Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

9 órája, zotya975 írta:

Szerintem nem a ragasztóval szúrtam el hanem a kárpitanyaggal amit felraktam. Ez egy préselt műbör, szövet hordozón, és úgy vettem észre hogy hő hatására, ( nyáron kánikulában) nagymértékben zsugorodik. Mindíg nyáron kezdett el leválni, és mindíg az íveknél elkezdett feszülni, onnan indult meg. Csak mivel ezt gyártjuk, ingyen hozzáfértem ( remélem nincs más felhasználó a cégtől..:-)) így ezzel csináltam, meg jól is nézett ki amig fent volt, plusz ugye mosható. Most már arra gondoltam én is hogy legközelebb kihagyom a kárpitanyagot, és lejavítom a hordozót, majd lefestem. Lehet hogy olyan rücsis gumis alvázvédő is jó lenne ami nem sima hanem érdes felületet ad. Abból is vannak világos színek. 

Ezek a rugalmas textilek elég g*ci jószágok...

Kérdés, mennyit ront a zajkomforton ha csak a kikészített hordozó van fent. Bár jobban belegondolva azon lehet segíteni valami Dynamat-hoz hasonló cuccal a tetőlemezen.

Link to comment
Megosztás:

39 perce, Róóóbi írta:

Ezek a rugalmas textilek elég g*ci jószágok...

Kérdés, mennyit ront a zajkomforton ha csak a kikészített hordozó van fent. Bár jobban belegondolva azon lehet segíteni valami Dynamat-hoz hasonló cuccal a tetőlemezen.

Úgyis nyiszorog a fél beltér, szerinted számít az már? :-)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 03. at 18:58, zotya975 írta:

Úgyis nyiszorog a fél beltér, szerinted számít az már? :-)

Nálam is nyiszorog már 13 éve!  :-) De köszöni jól van. Most következik a 20. olajcsere amióta nálam van...  azóta csak Metabond, a blokk még bontatlan.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, free0228 írta:

Asszonyka nz-jében kellene megcsinálnom, de nem visz rá a lélek! :)

Még nem tudom mit csinálok vele, lehet ideiglenesen lehúzom róla a műbőrt és lefestem, akkor már legalább nem lóg, és utána még lesz időm gondolkodni hogyan tovább. Végülis most csak két nagy meglógás van, kábé a hátsó utasok feje felett jobb és bal oldalt, próbáltam alátenni kétoldalút, de persze nem fogta meg. Szerintem még egyszer megpróbálom ezt javítani, kiveszem, femelem ahol lóg, és aláfújok vmi ragasztósprét, és visszarakom. Egy próbát még teszek. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 05. at 18:58, zotya975 írta:

Még nem tudom mit csinálok vele, lehet ideiglenesen lehúzom róla a műbőrt és lefestem, akkor már legalább nem lóg, és utána még lesz időm gondolkodni hogyan tovább. Végülis most csak két nagy meglógás van, kábé a hátsó utasok feje felett jobb és bal oldalt, próbáltam alátenni kétoldalút, de persze nem fogta meg. Szerintem még egyszer megpróbálom ezt javítani, kiveszem, femelem ahol lóg, és aláfújok vmi ragasztósprét, és visszarakom. Egy próbát még teszek. 

Én nem értek az ilyen dolgokhoz, ezért a kárpitosomhoz vittem a tetőkárpitot javításra. Levarrta a széleket, ott ahol a kéder takarja, nálam még a gyári tetőablak is beleszól, hátul pedig pár nagy kárpitozott gombbal odafogatta a panelhoz. Tök jó lett, olyan mint egy gombokkal tűzött bőrfotel.

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

45 perce, epk947 írta:

Én nem értek az ilyen dolgokhoz, ezért a kárpitosomhoz vittem a tetőkárpitot javításra. Levarrta a széleket, ott ahol a kéder takarja, nálam még a gyári tetőablak is beleszól, hátul pedig pár nagy kárpitozott gombbal odafogatta a panelhoz. Tök jó lett, olyan mint egy gombokkal tűzött bőrfotel.

Én is gondoltam már arra hogy nem ragasztom hanem veszek kárpitos szöget ( vagy patent nem tudom mi a neve) és azzal rakom fel. Mondjuk vajszín anyagot, fekete szöggel az úgy elég kontrasztos lenne. Akár középre lehetne egy opel jelet csinálni a szögekből. :confused: Csak egy ötlet. Műbőr ugye van, a szög se lenne olyan húha drága, mert ott ahol egyenes elég lenne akár 10*10 centis hálókba tenni, csak az íveknél kellene sűrűbben.https://www.stoklasa.hu/ureges-szegecsek-10-mm-x137190

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Olyan problémám adódott, hogy a csomagtartó ajtóm zárva maradt, a kulcsa már régóta nincs meg, központi zárral nyitottam zártam ezidáig. Van -e valami lehetőség belülről kinyitni? a borítást ugye nem tudtam leszedni, mivel a zárnál van 3 csavar amihez csak nyitott állapotban lehetne hozzáférni. astra f ferdehátúról lenne szó

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Radó írta:

Sziasztok!

Olyan problémám adódott, hogy a csomagtartó ajtóm zárva maradt, a kulcsa már régóta nincs meg, központi zárral nyitottam zártam ezidáig. Van -e valami lehetőség belülről kinyitni? a borítást ugye nem tudtam leszedni, mivel a zárnál van 3 csavar amihez csak nyitott állapotban lehetne hozzáférni. astra f ferdehátúról lenne szó

Az a 3 csavar fogja ugyan, de szerintem ha az összes többit kitekered, hozzáférsz bentről a rudazathoz annyit el lehet húzni a műanyagot a helyéről. Nem kell sok hely, fent elhúzod, és a zármotor rúdját visszatolod, hogy be tudd nyomni a gombot. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 12. at 18:48, zotya975 írta:

Az a 3 csavar fogja ugyan, de szerintem ha az összes többit kitekered, hozzáférsz bentről a rudazathoz annyit el lehet húzni a műanyagot a helyéről. Nem kell sok hely, fent elhúzod, és a zármotor rúdját visszatolod, hogy be tudd nyomni a gombot. 

Köszönöm a segítséget, sikerült tényleg a kifeszítés, már csak azt nem tudom milyen rúdat toljak vissza??? tapogatóztam, de nem jártam sikerrel

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Radó írta:

Köszönöm a segítséget, sikerült tényleg a kifeszítés, már csak azt nem tudom milyen rúdat toljak vissza??? tapogatóztam, de nem jártam sikerrel

Ez ugyan kombi, de emlékeim szerint hasonló a zárszerkezet a többi kivitelnél is. A gomb benyomását fizikailag akadályozza meg a zármotor rudazata ami egy tárcsa mögé csúszik be, ha bezártod a kp zárral az ajtókat. Ezt kell visszatolni. ( sárga nyíl irányában)

2835015-20180514-jmOSFz.jpg

 

 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Raptor1 írta:

Valaki tudja esetleg hogy mi a neve annak az elemnek, ami a jobb oldali első műanyag dobbetét belső középső része?

Ami elvileg nem engedné felverni a vizet a szíjhoz.

Generátor szíj védőburkolat, a Cromaxnál volt régebben de, megszűnt. Én egy darab műpadlót tettem oda addig amig tudok szerezni, aztán ennek már vagy 5 éve. 

2838978-20180520-wmlWBF.jpg

Így is felcsapja a vizet a motorháztetőre ha nagy pocsolyába belemegyek, de nem annyira mint nélküle. 

Kedden megyek bontóba megnézem ha érdekel használt is, bár nem sok esély van rá hogy találok. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 14. at 18:11, zotya975 írta:

Ez ugyan kombi, de emlékeim szerint hasonló a zárszerkezet a többi kivitelnél is. A gomb benyomását fizikailag akadályozza meg a zármotor rudazata ami egy tárcsa mögé csúszik be, ha bezártod a kp zárral az ajtókat. Ezt kell visszatolni. ( sárga nyíl irányában)

2835015-20180514-jmOSFz.jpg

 

 

Győzelem, sikerült az ajtót ki nyitni , de a gombot továbbra sem lehet benyomni,így most csak belülről nyitható a fehér műanyag kiakasztásával....

959IMG_20180521_174243.jpg

Link to comment
Megosztás:

19 perce, zotya975 írta:

Ugye ez a zármotor rudazata ezt kellene visszatolni, hogy be lehessen nyomni a gombot:

2839978-20180521-isCFNn.jpg

akkor jó helyen tapogatóztam, bár szabad kézzel nem tudtam benyomni,  most már csak azt kérdezném, hogy ha sikerül benyomnom amit jelöltél, utána lehet -e zárni az ajtót? valamiért a központi zár nem nyitja ,zárja. Régen hallani lehetett ahogy bezár, kinyit, de most semmi. A kulcs sajna már nincs meg ezért ezután ha gombra nyitható lesz, hogy zárom be?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Radó írta:

akkor jó helyen tapogatóztam, bár szabad kézzel nem tudtam benyomni,  most már csak azt kérdezném, hogy ha sikerül benyomnom amit jelöltél, utána lehet -e zárni az ajtót? valamiért a központi zár nem nyitja ,zárja. Régen hallani lehetett ahogy bezár, kinyit, de most semmi. A kulcs sajna már nincs meg ezért ezután ha gombra nyitható lesz, hogy zárom be?

A zármotort kellene megnézni hogy miért nem működik, lehúzni a csatiról, és a csatira kötni egy próbalámpát, ( bármilyen 12 voltos izzót) vagy multimétert és megnézni hogy amikor nyitod-zárod az kp zárat akkor megjelenik-e itt feszültség. Ha igen, akkor gyanús hogy maga a zármotort rossz, ezt is lehet ellenőrizni direkt táppal , közvetlenül az akkuról, vagy más 12Volt körüli akkumlátorról( nekem vagy egy 12Voltos B&D akkus fúróm annak az akkuját szoktam ilyen célra használni), de csak egy pillanatra szabad fesz alá helyezni, mert nem bírja sokáig, nincs benne végállás, leéghet ( ha amúgy jó)a zármotor. Ha kiderül hogy ez a rossz akkor csere. Ha nem működik a zármotor, és a kulcs sincs meg akkor sajna nem tudod bezárni. Vagy komplett zárat kell cserélni, vagy venni egy betétet és azt átenni, esetleg ha találsz hasonló kulcsot akkor át lehet reszelni a zár lamelláit. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

 

5 perce, tuskes írta:

Leginkább bontással. :)

Mi célból vágnád ekkorá fába a fejszéd?  

Azt tudom hogy bontással jár már ki is szedtem minden csavart elvileg ami fogja csak az elején fogja még valami de azt nem tudom hogy mi. Mert az enyémbe sanjnos az anyós ülés felől széjjel van törve. És van egy donor amibe még jó állapotba van,azt szeretném átrakni az enyémbe.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, kimi1012 írta:

 

Azt tudom hogy bontással jár már ki is szedtem minden csavart elvileg ami fogja csak az elején fogja még valami de azt nem tudom hogy mi. Mert az enyémbe sanjnos az anyós ülés felől széjjel van törve. És van egy donor amibe még jó állapotba van,azt szeretném átrakni az enyémbe.

Hát a csvarokon kívül még ott vannak a kapcsolók, tekerők, belső levegő keringtető gomb, magnó, kormánykerék , km óra, stb. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.