Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

7 órája, Cs. Zoltán írta:

KEKKH adatbázisából érdemes lekérni az adatokat, mielőtt autót választasz.

Én most vásároltam az enyémet és belefutottam egy (nekem) új gyakorlatba: Több olyan autóba futottam bele, amelyiket hiába volt magyar rendszáma, valamikor átrendszámoztak. (Amit végül megvettem, az is ilyen, de ugye az előélete egyből a mesék világába helyeződött.) Az első ilyen úgy bukott ki, hogy a szélvédőbe (mindegyikbe) bele volt gravírozva a rendszám, de az autón nem az volt. A kereskedő - amikor rákérdeztem - olyasféle mesével szórakoztatott, hogy az még nem EU-s rendszám volt, ezért cserélték le.

No, most a dolgot azért írtam csak, mert a KEKKH adatbázist rendszám alapján kérdezed le. (Maga a szolgáltatás egyébként szerintem jó.)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Dovi írta:

Én most vásároltam az enyémet és belefutottam egy (nekem) új gyakorlatba: Több olyan autóba futottam bele, amelyiket hiába volt magyar rendszáma, valamikor átrendszámoztak. (Amit végül megvettem, az is ilyen, de ugye az előélete egyből a mesék világába helyeződött.) Az első ilyen úgy bukott ki, hogy a szélvédőbe (mindegyikbe) bele volt gravírozva a rendszám, de az autón nem az volt. A kereskedő - amikor rákérdeztem - olyasféle mesével szórakoztatott, hogy az még nem EU-s rendszám volt, ezért cserélték le.

No, most a dolgot azért írtam csak, mert a KEKKH adatbázist rendszám alapján kérdezed le. (Maga a szolgáltatás egyébként szerintem jó.)

Nos,ez már egy ok arra, hogy továbblépjen az ember.

Nagy a kínálat, lehet találni leellenőrizhető, korrekt múltú, állapotú autókat. Fölösleges kockáztatni.

Ennek ellenére, remélem a tiéd jó választás volt.

Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, retfirD said:

Közben megtaláltam itt a fórumon a motorokról összeszedett infókat, ez alapján Z14XE motorral 2004-ig volt, viszont már 2003-tól elérhető volt a Z14XEP twinport motorral is. Szokták mondani, és ilyen idős autóknál már ez hatványozottan igaz, hogy nem kilométert vagy évjáratot veszünk, hanem állapotot. Ráadásul eleve gyanúsabb egy régebbi,kevesebbet futott példány, mint az ugyanolyan korú, vagy még újabb, de több kilométerrel. 1M környékén azért van elég sok, ha nem kell sürgősen vásárolnod valamit, akkor meg kell nézni, és kipróbálni többet is, aztán amelyik szimpatikus, azt vásárlás előtt célszerű elvinni egy átvizsgálásra is. A hirdetésben bármit írhatnak, így amit figyelni kell a motornál, hogy az újabb Z14XEP már láncos vezérlésű, 1364 cm3, és azért általában a kocsi hátulján rajta van a twinport felirat (ezt azért általában beleírják a hirdetésbe is).

Mint minden motornak, ennek is vannak persze típushibái, ezekről itt a fórumon találsz információkat, lehet elég pár oldalt visszaolvasnod ebben a topicban. A láncos vezérlés miatt az újabb állítólag hangosabb, de ezzel nincs tapasztalatom, esetleg próbálj ki egy Z14XE motorral szereltet is, és ha annyival halkabbnak véled, hogy megéri neked a többlet fogyasztást, úgy azt is választhatod.

Köszi!!

 

Igen már olvasgattam, az olajfogyasztásos dolog (10e kilométerenként 1 liter) nekem belefér, mert más helyeken "behozza" (más javíthatatlan hibárol nem tudok).

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Cs. Zoltán írta:

Szóval előéletében egy gyilkolt, rövidtávos, városi autó volt. :)

Bocsánat: első, gondos, idős tulajtól származó, garázsban tartott, szervizkönyves, garantált km futású, frissen szervizelt autó. :)

Vedd meg anyósodnak... :D

Úgy-úgy.Kaposváron futott a szekér :) Anyósomnak van H astra caravánja.Nem hiszem hogy kellene neki.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stofl írta:

Mi lesz helyette? Maradsz Opel vonalon? Továbbá a hirdetésre kitérve, szerintem a kevesebb néha több. Egy átlag user fázik az utólagos átalakításoktól (ami nem gyári az mókolt szerinte és az csak plusz hibaforrás lehet, és lássuk be sokszor ez sajnos így is van ebben a világban, ráadásul fogalma sem lesz h pl az Insigina hogy jön képbe), pl a váltószoknya és a kormány bőrözés kapcsán már vizionálja is hogy 300k km-ről tekert és ezért tették kicsit rendbe... Egyébként szép autó, de szerintem ebből az árból azért akarnak majd alkudni, még akkor is ha nem sürgős az eladás... (Mi 2013-ban az 1 tulajos, végig vezetett szervizkönyves, garázsos, karcmentes  2002/07 -es 1.6 Cool Caravan-t 118k km-rel 750-ért vettük. De lehet hogy az árak ennyire felfelé indultak el... Igaz, fele ennyi utólagos extra nincs benne, se alukerék...)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Mi lesz helyette? Maradsz Opel vonalon? Továbbá a hirdetésre kitérve, szerintem a kevesebb néha több. Egy átlag user fázik az utólagos átalakításoktól (ami nem gyári az mókolt szerinte és az csak plusz hibaforrás lehet, és lássuk be sokszor ez sajnos így is van ebben a világban, ráadásul fogalma sem lesz h pl az Insigina hogy jön képbe), pl a váltószoknya és a kormány bőrözés kapcsán már vizionálja is hogy 300k km-ről tekert és ezért tették kicsit rendbe... Egyébként szép autó, de szerintem ebből az árból azért akarnak majd alkudni, még akkor is ha nem sürgős az eladás... (Mi 2013-ban az 1 tulajos, végig vezetett szervizkönyves, garázsos, karcmentes  2002/07 -es 1.6 Cool Caravan-t 118k km-rel 750-ért vettük. De lehet hogy az árak ennyire felfelé indultak el... Igaz, fele ennyi utólagos extra nincs benne, se alukerék...)

Köszi az észrevételeket, lehet igazad van. Első körben remélem, hogy olyan érdeklődő lesz rá, aki ismeri az Opeleket, és értékeli a benne lévő extrákat a fapadosokhoz képest. Az ár alku képes, és a két felni garnitúra elég sokat kitesz belőle. De aki mostanában akar G-t venni, az azzal fog szembesülni, hogy 20-ból 19 törve volt, nem volt karban tartva, nem eredeti a fényezés, most kéne mindent cserélni rajta stb. Szerintem aki ezt meg fogja nézni, az elviszi. Kérdés, hogy eljutok-e odáig, hogy valaki megnézze.

A nyári felnik/gumik nélkül 800 lenne az irányár. Mondjuk 750-re lealkudva. Talán jobban járok, ha azokat eleve külön hirdetem.

Vettem egy H-t. Egyelőre az lesz. Bár a kezdeti 1 hónap hatalmas csalódás a G után. De majd elválik. Mindenesetre a tanulság, hogy olcsón általában szart kapni, a jó mindig drága. Persze az ár abszolút nem garancia semmire! :D

(módosítottam is, insigniát kivettem, és téli felnis árra írtam 800-at)

Link to comment
Megosztás:

43 perce, Stofl írta:

Köszi az észrevételeket, lehet igazad van. Első körben remélem, hogy olyan érdeklődő lesz rá, aki ismeri az Opeleket, és értékeli a benne lévő extrákat a fapadosokhoz képest. Az ár alku képes, és a két felni garnitúra elég sokat kitesz belőle. De aki mostanában akar G-t venni, az azzal fog szembesülni, hogy 20-ból 19 törve volt, nem volt karban tartva, nem eredeti a fényezés, most kéne mindent cserélni rajta stb. Szerintem aki ezt meg fogja nézni, az elviszi. Kérdés, hogy eljutok-e odáig, hogy valaki megnézze.

A nyári felnik/gumik nélkül 800 lenne az irányár. Mondjuk 750-re lealkudva. Talán jobban járok, ha azokat eleve külön hirdetem.

Vettem egy H-t. Egyelőre az lesz. Bár a kezdeti 1 hónap hatalmas csalódás a G után. De majd elválik. Mindenesetre a tanulság, hogy olcsón általában szart kapni, a jó mindig drága. Persze az ár abszolút nem garancia semmire! :D

(módosítottam is, insigniát kivettem, és téli felnis árra írtam 800-at)

Szerintem is jobb ha külön adod el, max ha jön vevőjelölt megemlíted neki külön (ha már megegyeztetek az árban), mert akkor lehet inkább megveszi ami rajta futott, de ha az árba együtt megy a dolog akkor olyan mintha mindenből alkudna... Meg lehet h valakinek nem árképző, mert se felnit nem nagyon szeretne meg inkább vesz mondjuk 4 új gumit külön. Anno mikor az előzőt eladtuk, ott is ez volt. Külön hirdettem, mikor jött megnézni a kocsit és megállapodtunk, akkor mondtam neki h van egy téli szett is hozzá felnin. A felni érdekelte volna mert neki az 5 éves alig futott gumi öreg meg mittudomén... Szóval jobb volt így mert különben csak a cigánykodás/alkudozás lett volna, jobb volt ketté választani a dolgokat. Még egy tetőcsomagtartót is érdemesebb külön eladni... Sokan még a komolyabb fejegységet is külön eladják mert tudják h a kocsival együtt nem kapnak annyit/semmit érte. Utána meg jó árban felnivel együtt vitték a szettet...

A H-val mi is így vagyunk asszonykával. Kolléga B Zafira 1.6-ot eléggé ismerem, nem annyi mindenben érzem előrelépésnek a G-hez képest mint anno a G-t az F-hez képest. Mi úgy vagyunk vele, hogy alig fut a kocsi, garázsban áll, csak kitart komolyabb gondok nélkül még egy jó darabig és inkább egy J SW-be ülünk át ha maradunk Opel vonalon, bár egy 1.8 Insignia sem lenne rossz, de nézegetek én sok mást is... Anno is azért maradtunk a G-nél csupán, mert ami még játszott mellette (Focus I, Octavia I, Golf IV) azokból nem találtunk olyat ami ennyi mindenben kiadta volna amit keresünk. Ha másból állt volna össze a kép, akkor most nem ennek a fórumnak az életét keseríteném... :)

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Cs. Zoltán írta:

Az öt küllős felnit (akár gumival is) külön eladod? 

Igen, gumival szeretném eladni. Két nyarat futott még szőrös Michelin Energy Saver + gumik vannak rajta. Újan vettem őket, felnit is.

185/65R15 méretűek. 5 küllős felni Silver Line Miami Antracit. Nincs megütve, nincs rajta karc, sem padka nyom. Tehát hibátlan minden.

Ára: 110e Ft. Gumik újan 80, felni 90 volt.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi.Adott a jelenlegi kis francia autóm amit szeretné(n)k lecserélni egy G Astrára.Leginkább hely- illetve "erőhiány" miatt

jutottunk erre a döntésre és képbe került az Astra is.A családban már fut egy 1.6 16v-s kombi,de én egy dieselt szeretnék,különböző okok miatt :).

Az lenne a kérdésem hogy szerintetek mik azok a gócpontok melyeket mindenképpen érdemes átnézni(gondolok itt pl. az adagolóra/turbóra stb.)? Valamint melyik motorral érdemesebb venni,az 1.7-el vagy a 2.0-el?

Előre is köszi,Ricsikee

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Gyors kocsi vásárlás előtt állok. 

Nem igazán tudom, hogy mit válasszak, milyen motorral... Még az sem biztos hogy Astra lesz :)

Nekem munkás autónak kellene éves szinten 20-25.000 km mennék el vele, vacillálok a diesel vagy benzin (gázos) autó között. Vegyes használat mellett, néha rövid távon,  de sokszor hosszabb távon használnám, de ha reggel elindulok vele, akkor estig általában nem hűl ki a motor....

 Viszont sok földút és rossz minőségű úton fogok közlekedni, nem ismerem a kocsit mennyire érzékeny, mennyire romlandó a futóműve illetve mennyire nehéz és drága javítani.

Olvastam hogy a 1.6 benzin motor eszi az olajat, a dieselnek az elektronikája szokott meghibásodni, mennyire gyakoriak ezek a hibák?

Ha jól olvastam utánna vannak láncos és szíjjas motorral szerelt astrák is, nekem eddig csak láncos autóm volt, így azt preferálom jobban. 

Kombiban gondolkodtam, mert jobban pakolható.

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Lacika100 írta:

Sziasztok.

Gyors kocsi vásárlás előtt állok. 

Nem igazán tudom, hogy mit válasszak, milyen motorral... Még az sem biztos hogy Astra lesz :)

Nekem munkás autónak kellene éves szinten 20-25.000 km mennék el vele, vacillálok a diesel vagy benzin (gázos) autó között. Vegyes használat mellett, néha rövid távon,  de sokszor hosszabb távon használnám, de ha reggel elindulok vele, akkor estig általában nem hűl ki a motor....

 Viszont sok földút és rossz minőségű úton fogok közlekedni, nem ismerem a kocsit mennyire érzékeny, mennyire romlandó a futóműve illetve mennyire nehéz és drága javítani.

Olvastam hogy a 1.6 benzin motor eszi az olajat, a dieselnek az elektronikája szokott meghibásodni, mennyire gyakoriak ezek a hibák?

Ha jól olvastam utánna vannak láncos és szíjjas motorral szerelt astrák is, nekem eddig csak láncos autóm volt, így azt preferálom jobban. 

Kombiban gondolkodtam, mert jobban pakolható.

 

Az 1.4 is fogyaszthatja az olajat, az 1.2 is, az 1.8 de még a 2.2 is. Motor állapotától függ nem a méretétől. Láncosból 1.4 van vagy 2.2. Az 1.4 kombiban nyáron klímával már nem éppen lesz egy versenyautó (értsd: kevés lehet sok helyzetben)... Továbbá ezek a láncos konstrukciók nem éppen sikerültek olyan tartósra mint azt szerették volna, 150-200k km-nél már cserés lehet és a komplett vezérlés cseréje zsebbenyúlós mutatvány.  A futómű tartós, nem egy prémium tudású, de ha mégis elfárad ez-az, akkor alkatrész dögivel van mindenhol olcsón, cserék könnyen mennek nincs különösebb szívás vele. Kivéve ha sérült autóval van dolgod, de az márka/típus független probléma...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Az 1.4 is fogyaszthatja az olajat, az 1.2 is, az 1.8 de még a 2.2 is. Motor állapotától függ nem a méretétől. Láncosból 1.4 van vagy 2.2. Az 1.4 kombiban nyáron klímával már nem éppen lesz egy versenyautó (értsd: kevés lehet sok helyzetben)... Továbbá ezek a láncos konstrukciók nem éppen sikerültek olyan tartósra mint azt szerették volna, 150-200k km-nél már cserés lehet és a komplett vezérlés cseréje zsebbenyúlós mutatvány.  A futómű tartós, nem egy prémium tudású, de ha mégis elfárad ez-az, akkor alkatrész dögivel van mindenhol olcsón, cserék könnyen mennek nincs különösebb szívás vele. Kivéve ha sérült autóval van dolgod, de az márka/típus független probléma...

Akkor a klíma és a kombi esetén jobban járok az 1.6-os motorral? Annyira nem ragaszkodok végül is a láncoshoz max a földutazás miatt hamarabb cserélem a szíjjat. 

Bizonyos motorkódú ajánlott az 1.6-os motorból vagy igazából mindegy? Egy 1.6-ost, most vezettem kb 800 km-t egy 1.6-os (2002-es) astrát, nem volt rossz a fogyasztása kb. 7.3 liter/100 km, de gondolkodtam, hogy gázosra átalakítható e, egyáltalán bírja e a gázosítást? Ha jól tudom van eredeti lpg-s is csak Angliába gyártva, de nem tudom nem más lehet e a szelepek anyaga az Lpg-s esetén.

 

Gondolkoztam a diesel változaton is mivel nekem számít a fogyasztás/költség is. Itt is van ISUZU diesel mint az F astra esetén,  ezekkel szokott e probléma lenni. Mennyire nehezen melegszik üzemi hőfokra a motor?

1.7 motor az ajánlottabb vagy a nagyobb?

Módosítva : Lacika100
Link to comment
Megosztás:

40 perce, Lacika100 írta:

Akkor a klíma és a kombi esetén jobban járok az 1.6-os motorral? Annyira nem ragaszkodok végül is a láncoshoz max a földutazás miatt hamarabb cserélem a szíjjat. 

Bizonyos motorkódú ajánlott az 1.6-os motorból vagy igazából mindegy? Egy 1.6-ost, most vezettem kb 800 km-t egy 1.6-os (2002-es) astrát, nem volt rossz a fogyasztása kb. 7.3 liter/100 km, de gondolkodtam, hogy gázosra átalakítható e, egyáltalán bírja e a gázosítást? Ha jól tudom van eredeti lpg-s is csak Angliába gyártva, de nem tudom nem más lehet e a szelepek anyaga az Lpg-s esetén.

 

Gondolkoztam a diesel változaton is mivel nekem számít a fogyasztás/költség is. Itt is van ISUZU diesel mint az F astra esetén,  ezekkel szokott e probléma lenni. Mennyire nehezen melegszik üzemi hőfokra a motor?

1.7 motor az ajánlottabb vagy a nagyobb?

A 1.4-es motort kombiban nem nagyon erőltetném, jobban mozog 1.6-al és a fogyasztás sem feltétlenül lesz nagyságrendekkel több. De ha kell, akkor azért van benne egy pici plussz teljesítmény és érdekes módon nem csak annyi mint az  adatok alapján gondolná az ember (1.4 90Le vs 1.6 101Le, nem 10 lóerőnek érződik állítólag az a differencia). Diesel fronton nem tudok tanácsot adni mert abban nincs tapasztalatom, de az Isuzu legendásan jó állítólag, de persze ott is lehet néhány probléma, de ez is autótól/előző tulajtól is függhet, a használt autó ezért is lutri mert a típus hibákon felül egy tulaj rossz hozzáállása a kocsihoz is maradandó kárt tud okozni. Nekem is 2002-es Z16XE van, ez az 1.6 16v 101 lóerő. Ezzel is bőven lehet gond ha nem kapta meg a kellő törődést/időbeni szervizt-karbantartásokat. De összességében én elégedett vagyok vele. A gázosításban sem vagyok jártas, de van néhány LPG-s fórumtár, talán ők tudnak tanácsot adni ha majd erre járnak. 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Janó32 írta:

A 1.4-es motort kombiban nem nagyon erőltetném, jobban mozog 1.6-al és a fogyasztás sem feltétlenül lesz nagyságrendekkel több. De ha kell, akkor azért van benne egy pici plussz teljesítmény és érdekes módon nem csak annyi mint az  adatok alapján gondolná az ember (1.4 90Le vs 1.6 101Le, nem 10 lóerőnek érződik állítólag az a differencia). Diesel fronton nem tudok tanácsot adni mert abban nincs tapasztalatom, de az Isuzu legendásan jó állítólag, de persze ott is lehet néhány probléma, de ez is autótól/előző tulajtól is függhet, a használt autó ezért is lutri mert a típus hibákon felül egy tulaj rossz hozzáállása a kocsihoz is maradandó kárt tud okozni. Nekem is 2002-es Z16XE van, ez az 1.6 16v 101 lóerő. Ezzel is bőven lehet gond ha nem kapta meg a kellő törődést/időbeni szervizt-karbantartásokat. De összességében én elégedett vagyok vele. A gázosításban sem vagyok jártas, de van néhány LPG-s fórumtár, talán ők tudnak tanácsot adni ha majd erre járnak. 

Nem az a 10 le a különbség amit(nem)érzel 1.4 és 1.6 között hanem az a kb.25Nm forgatónyomaték a nagyobbik motor javára amitöl erősebbnek érzed:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én is g astra-t szeretnék venni, már meg van az elképzelés, kombiban és 1.6-os 16 szelepes motorral. A kérdésem az lenne, hogy mennyire igaz a túlzott olajfogyasztás ennél a konstrukciónál? Sokan azt mondják hogy mondjak le erről a tervről, segítséget szeretnék kérni ehhez. Előre is köszönöm.
ffero444

Link to comment
Megosztás:

48 perce, ffero444 írta:

Sziasztok! Én is g astra-t szeretnék venni, már meg van az elképzelés, kombiban és 1.6-os 16 szelepes motorral. A kérdésem az lenne, hogy mennyire igaz a túlzott olajfogyasztás ennél a konstrukciónál? Sokan azt mondják hogy mondjak le erről a tervről, segítséget szeretnék kérni ehhez. Előre is köszönöm.
ffero444

Az összes Ecotec fogyaszthatja a kenőanyagot, a motor állapotától függ, nem feltétlenül a motor családtól/típustól. De vehetsz a G generációvak azonos korú VW-t vagy Ford-ot, esetleg PUG-ot, ha a motor állapota nincs rendben, akkor az is enni fogja az olajat. Volt kolléga vett egy 307 SW-t, még fiatalabb is két évvel mint az én autóm, de kiegyezne annyi olaj fogyasztással mint amennyit én töltök utána. A rokon 2003-as 1.4 16v Golf IV-e 130 k km-nél teljes generált kért mert zabálta az olajat és erőtlen is volt (pedig első tulajos lekövethető előéletű volt)... Minden használt autó egy lutri, kereskedésből vedd (szavatossági jog). 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, ffero444 írta:

Köszönöm szépen a választ. Milyen motorkódost érdemes venni 1.6-ban, amivel jobban járok?

 

Erre könnyű jó választ adni, csak azzal nem mész semmire: amiből jobb állapotút találsz, nem feltétlenül egy órájában kevesebb futású vagy épp fiatalabb a jobb. Én Z16XE-t használok lassan 4 éve, egyelőre semmi dráma nincs (kopp-kopp-kopp), 1000km-ként 2-3dl olajat töltök utána 5w30-ból. Az autó lassan 15 éves és lassan 145000km lesz az órájában... 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, ffero444 írta:

Sziasztok! Én is g astra-t szeretnék venni, már meg van az elképzelés, kombiban és 1.6-os 16 szelepes motorral. A kérdésem az lenne, hogy mennyire igaz a túlzott olajfogyasztás ennél a konstrukciónál? Sokan azt mondják hogy mondjak le erről a tervről, segítséget szeretnék kérni ehhez. Előre is köszönöm.
ffero444

Nekem is pont 1.6-os van és kombi.180 ezer km van benne.10 ezer km-en 1.5 liter olajat öntök utána.Nem lehet előre tudni melyik mennyi olajat fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.