Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

3 órája, ffero444 írta:

Sajnos ez így van csak a futott km utáni ellenőrzésnél derül ki :(

 

Egy motor állapotát nem igazán a futott km-ek száma határozza meg. Inkább az, hogy milyen terhelés/felhasználás mellett üzemeltették, mikor-milyen gyakran kapott kenőanyagot és egyéb szükséges megelőző karbantartást... 

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Autó vásárlás előtt állok és két tipusban gondolkodom. Az első egy 1.8-as 5ajtós automata

a másik egy 2.0-es szintén 5 ajtós és szintén automata.

Ami fontos,hogy benzines ,automata váltós és legalább 1.8-as legyen, szedán vagy ferdehátú. Kombit nem szeretnék.

Van esetleg valakinek tapasztalata a fenti automata modellekkel? Szívesen vennék minden tanácsot.

 

Köszönettel:  Medve

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Cs. Zoltán írta:

Km és évjárat alapján kicsit sok. Állapotra korrektnek tűnik. Egy szemlét mindenképpen megér. Aztán majd alkudsz... :)

Én árulom :) Csak nehéz belőni a sok import és lelakott munkásautó miatt (ahova ugye gondolják a km miatt), na meg nyilván az átlagembernek fontos az is,hogy milyen számot lát maga előtt. Nyilván eladni szeretném,nem árulgatni, de elherdálni semmiképpen sem akarom, mert tényleg klassz.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, adorjant írta:

Én árulom :) Csak nehéz belőni a sok import és lelakott munkásautó miatt (ahova ugye gondolják a km miatt), na meg nyilván az átlagembernek fontos az is,hogy milyen számot lát maga előtt. Nyilván eladni szeretném,nem árulgatni, de elherdálni semmiképpen sem akarom, mert tényleg klassz.

Szerintem ezt előbb veszik meg,mert olcsóbb meg újabb.Hogy milyen azt nem tudni.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.4_16v_classic_ii_family_klima_ajandek_tele_tank-11388286

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 17. at 13:25, Medve73 írta:

Üdv Mindenkinek!

Autó vásárlás előtt állok és két tipusban gondolkodom. Az első egy 1.8-as 5ajtós automata

a másik egy 2.0-es szintén 5 ajtós és szintén automata.

Ami fontos,hogy benzines ,automata váltós és legalább 1.8-as legyen, szedán vagy ferdehátú. Kombit nem szeretnék.

Van esetleg valakinek tapasztalata a fenti automata modellekkel? Szívesen vennék minden tanácsot.

 

Köszönettel:  Medve

Helló!  Nekem 1,6 automata van, szerintem átlagos felhasználásra ez elég, persze a nagyobb motoros modellek vehemensebben viszik a bódét!

8-9 literrel eljárkál hidegtől és klímahasználattól függően.Baj nem volt eddig vele semmi, a váltója is hibátlan.191 ezret futott, olajcsere mindig megvolt 10 ezer km alatt, hidegen nem volt pörgetve, elindulás előtt  megvárjuk, hogy a váltóban is megforduljon  az olaj.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. április 19. at 15:58, adorjant írta:

Látszik,hogy vigyáztatok rá!Szépen egyben van!Dudagomb is jól néz ki ennyi km után!Mienkben 191 ezer van és csak egy pici repedés volt rajta,azt gyorsan megragasztottam

és azóta meg sem látszik.Gyári Digit klíma???  :O

 

Üdv:corsika

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy 5ajtós X14NZ motoros F astrát szeretnék kombi G-re váltani. Az összes motorról találok információkat típushibákról vagy pozitív tulajdonságokról, de a Z16SE motorról semmit. (Mennék megnézni egy jó állapotúnak tűnő autót.) Valakinek valami tapasztalata ilyen motoros G astrával?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
21 perce, Edvinnyo írta:

Sziasztok!

 

OPC G astra esetleg A-s zafira mennyire megbízható illetve szervizigényes autó?

Ennek a kérdésnek a megválaszolásához onnan kell nekifutni, hogy nem fiatal használt autókról beszélünk, tehát nem nagyon lehet általánosítani (ez minden márka autójára igaz). Vannak típushibák (emiatt ha nem szeretnél néha mélyebben zsebbe nyúlni illetve nem keresed annyira az örömöt az autózásban, akkor a két említett modell közül egy 1.8 Zafira), de korosodó használt autónál attól függ hogy mibe nyúlsz bele, milyen az előélete, tehát nem attól függ hogy az Opel milyen OPC Astra-t vagy A Zafira-t gyárt, hanem h miként bántak eddig vele, mennyit kapott az élettől. 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎. ‎04‎. ‎17‎. at 13:25, Medve73 írta:

Üdv Mindenkinek!

Autó vásárlás előtt állok és két tipusban gondolkodom. Az első egy 1.8-as 5ajtós automata

a másik egy 2.0-es szintén 5 ajtós és szintén automata.

Ami fontos,hogy benzines ,automata váltós és legalább 1.8-as legyen, szedán vagy ferdehátú. Kombit nem szeretnék.

Van esetleg valakinek tapasztalata a fenti automata modellekkel? Szívesen vennék minden tanácsot.

 

Köszönettel:  Medve

Nekem 1.8-as volt (családban maradt), de a régebbi X18XE1 kódú automatával és szedán. Szerintem teljesen jó páros, jól viszi a bódét, már alulról is húz, okozott egy-két autónak meglepetést. Fogyasztás szigorúan 7-10 liter között (se alá se fölé nem ment), vegyesben 8-8,5 nehezebb lábbal. Az automata váltó megbízható, hagyományos szerkezet, szűrőt viszont nem igazán lehet benne cserélni. Ha semmi rendellenességet nem mutat működés közben, megbízható lesz jó darabig még. Nekünk 210-220e km lehet most benne valósan.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy G Astrát, és 2 hete keresgélek már megfelelőt, de nem egyszerű a helyzet, így tanácsot kérek. Néztem 1.4 16V Twinport motorosat, szíjasat és az 1.6 8V 84le-s változatot is. Ezek közül a két 1.4-es volt más ismerősöknek, sok rosszat nem hallottam róluk, de az 1.6-os 84le-s motort nem ismerem. Erről van esetleg tapasztalat? Jóval gyengébb, mint az 1.4-es? Sokkal többet eszik?

Tele van a hasznaltauto.hu eladó G Astrákkal, de a megfelelőt (jót) megtalálni olyan, mint tű a szénakazalban... :)

Előre is köszi Nektek.

 

Link to comment
Megosztás:

53 perce, szekfizsolt írta:

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy G Astrát, és 2 hete keresgélek már megfelelőt, de nem egyszerű a helyzet, így tanácsot kérek. Néztem 1.4 16V Twinport motorosat, szíjasat és az 1.6 8V 84le-s változatot is. Ezek közül a két 1.4-es volt más ismerősöknek, sok rosszat nem hallottam róluk, de az 1.6-os 84le-s motort nem ismerem. Erről van esetleg tapasztalat? Jóval gyengébb, mint az 1.4-es? Sokkal többet eszik?

Tele van a hasznaltauto.hu eladó G Astrákkal, de a megfelelőt (jót) megtalálni olyan, mint tű a szénakazalban... :)

Előre is köszi Nektek.

 

Én fél évig keresgéltem mire megtaláltam:) A 8 szelepest nem ismerem.Nekem 1.6 16V van,de én ilyet is kerestem csak.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, szekfizsolt írta:

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy G Astrát, és 2 hete keresgélek már megfelelőt, de nem egyszerű a helyzet, így tanácsot kérek. Néztem 1.4 16V Twinport motorosat, szíjasat és az 1.6 8V 84le-s változatot is. Ezek közül a két 1.4-es volt más ismerősöknek, sok rosszat nem hallottam róluk, de az 1.6-os 84le-s motort nem ismerem. Erről van esetleg tapasztalat? Jóval gyengébb, mint az 1.4-es? Sokkal többet eszik?

Tele van a hasznaltauto.hu eladó G Astrákkal, de a megfelelőt (jót) megtalálni olyan, mint tű a szénakazalban... :)

Előre is köszi Nektek.

 

Mivel régi, egyszerű, 8 szelepes konstrukció, talán a legolcsóbban szervizelhető. Amennyiben ez szempont.

Tapasztalatom nincs vele, de a vezérműtengelyének kopásra hajlandóságáról olvastam már.

Én 1.4 twinportot hajtok. Összességében nem rossz, de vannak nyűgjei, amiket jó, ha megismersz vásárlás előtt.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, szekfizsolt írta:

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy G Astrát, és 2 hete keresgélek már megfelelőt, de nem egyszerű a helyzet, így tanácsot kérek. Néztem 1.4 16V Twinport motorosat, szíjasat és az 1.6 8V 84le-s változatot is. Ezek közül a két 1.4-es volt más ismerősöknek, sok rosszat nem hallottam róluk, de az 1.6-os 84le-s motort nem ismerem. Erről van esetleg tapasztalat? Jóval gyengébb, mint az 1.4-es? Sokkal többet eszik?

Tele van a hasznaltauto.hu eladó G Astrákkal, de a megfelelőt (jót) megtalálni olyan, mint tű a szénakazalban... :)

Előre is köszi Nektek.

 

Nekem 8v volt,de a központi befecsis 75Le.a 84Le az hengerenkénti inj.

A legmegbizhatóbb motorok ezek,olajfogyi nem jellemzö rájuk,alul myomatékosabb,mint a 16v.felsöbb fordszám tartományokban viszont jobb a 16v

Fogyasztás kicsit több a 8v,de nem literekröl van szó átlagban(központi befecsis esetén,a hengerenkénti meg nem is több sztem)

 

 

Nekem most z14xep motoros van H-ban,de gyengébbnek érzem az x16szr után pedig papiron 15Le-vel erősebb,nyomatékban ugyanaz kb.papiron:(

Ezek után én ha talánék jó karban lévö 1.6 8v-t nem habozněk megvenni,de úgy tudom nem biztos csak 2002-ig szerelték ezzel a motorral.:)

 

 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, szekfizsolt írta:

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy G Astrát, és 2 hete keresgélek már megfelelőt, de nem egyszerű a helyzet, így tanácsot kérek. Néztem 1.4 16V Twinport motorosat, szíjasat és az 1.6 8V 84le-s változatot is. Ezek közül a két 1.4-es volt más ismerősöknek, sok rosszat nem hallottam róluk, de az 1.6-os 84le-s motort nem ismerem. Erről van esetleg tapasztalat? Jóval gyengébb, mint az 1.4-es? Sokkal többet eszik?

Tele van a hasznaltauto.hu eladó G Astrákkal, de a megfelelőt (jót) megtalálni olyan, mint tű a szénakazalban... :)

Előre is köszi Nektek.

 

Én is 8 szelepest kerestem anno, fél évig jártam a környéket (értsd, volt hogy 250km-t is mentünk egy képeken jól kinéző autót megnézni), de fél év után feladtam. Nagyon kevés ilyen motorral szerelt autó van, így kicsi a választék. Amik akkor voltak (2014-ben) ilyen távolságban, azok nem éppen voltak jó állapotúak. A mostani egy 1.6 16v, kombi 101le. Az előző egy 5 ajtós F Astra volt C16NZ motorral, ami ugye a jó kis agyonüthetetlen motor és 75Le volt. Na most az van, hogy az nem volt 1000kg a mostani kombi 1250kg környéke, de még így is szinte versenyautó az F 75 lóerőhöz képest minden fokozatban/fordulaton. Meg az F is csendes volt, de ez brutál csendes. Mivel 10 év feletti (sőt, akár 15 is mint az enyém) autókról beszélünk, mindegy milyen motorral veszed, piszok nagy lutri. Vehetsz vacak 8 szelepest meg jó 16 szelepest és lehet fordítva is. Meg kell nézetni és nézni az autót minél alaposabban aztán reménykedni a megvétel után hogy az előző tulaj rendesen karbantartotta és normálisan használta. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.