Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

7 órája, Steve01 írta:

Köszi a válaszokat, az egyik kollégám apósának valamikor a későbbiekben eladó lesz az Astrája. Az öreg 70év körüli, és már nem nagyon merik engedni vezetni, múltkor volt egy kis koccanása. 2008-as z14xep kb 50ezer van benne, első gazdás, én már jeleztem hogy megvenném, de az árról még nem tudok semmit.  Csak akkor még nem olvastam utána ennek a motornak, és nem a legjobbat írják róla. A z16xe-t jobban dicsérik, de az ritka mint a fehér holló. Erről a twinport műanyag szívótorok (remélem jól írom) kikopásról mit halottatok?

 

 

Már miért lenne ritka a Z 16 XE ? Nekem is ilyen van.Bementem a Schillerbe ott sorakoztak :) Nincs vele semmi bajom.70 ezer km-t raktam bele 5 év alatt hibamentesen.

Link to comment
Megosztás:

A p lemaradt, z16xep-t akartam írni. 2005 után én csak 1.4-es G Astrával találkoztam. H-ban már gyakrabb az 1.6-os, de az nem igazán jön be.  Miért nem tudok írni? Csak ezt a hozzászólásomat engedi módosítani. Ok köszi, el nem tudtam képzelni miért nem tudok írni.

Módosítva : Steve01
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Steve01 írta:

Annyira nem sürgős a vásárlás, sok G Astrát megnéztem ma a kereskedésekbe, de valami nyűg volt mindegyikkel.( Kicsitt OFF: láttam viszont egy szép 2006-os 1.6-os Focust 116zer km-el). Nyüstölöm még a kollégámat, hogy adják el az öregek az autót, nem kell az már nekik. De amúgy nagyon fent vannak a használt autó árak.

Ha abban a Fókában tényleg ennyi km van, kívül-belül rendben van, nem gyémántra lehet csak cserélni, akkor vedd meg mindenképpen, nem fogsz rosszul járni. Anno cégesként ilyet használtam kombiban, vele párhuzamosan lett a G, így lényegében naponta többször váltakozva használtam őket, és bizony a Focus egy jó autó. Van amiben a G jobb, de ha jó állapotú Fókát látsz, érdemes megvenni. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Steve01 írta:

A p lemaradt, z16xep-t akartam írni. 2005 után én csak 1.4-es G Astrával találkoztam. H-ban már gyakrabb az 1.6-os, de az nem igazán jön be.  Miért nem tudok írni? Csak ezt a hozzászólásomat engedi módosítani.

Mert csak napi 5 hozzászólást írhatsz ha nem vagy klubtag.Azért akad bőven Z16XEP is.Először én is azt néztem de aztán meggondoltam magam.

 

Link to comment
Megosztás:

A

14 órája, Janó32 írta:

Ha abban a Fókában tényleg ennyi km van, kívül-belül rendben van, nem gyémántra lehet csak cserélni, akkor vedd meg mindenképpen, nem fogsz rosszul járni. Anno cégesként ilyet használtam kombiban, vele párhuzamosan lett a G, így lényegében naponta többször váltakozva használtam őket, és bizony a Focus egy jó autó. Van amiben a G jobb, de ha jó állapotú Fókát látsz, érdemes megvenni. 

Miben jobb a G mint a Fócus, mik  a különbségek? (Elvileg a Fócus futóműve nagyon jó).

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Steve01 írta:

A

Miben jobb a G mint a Fócus, mik  a különbségek? (Elvileg a Fócus futóműve nagyon jó).

Csupa szubjektív dolog, de szerintem (a céges 1.6 kombi Focus vs saját Astra G kombi közt) ezek a differenciák: Astra csendesebb mindenben (mármint nem csak utazáskor a beltérben), unblock az egész autó: érts ide a kapcsolók működését, ajtócsukódás, alapban az autó kívülről is), továbbá használat közben viselkedésre az Astra "nagyautósabban" viselkedik, nem olyan mintha egy szegmensbe/árkategóriába tartoznának (de ez pl megvan a mostani céges J Astra és céges Focus-ok közt is). Focus jobban rohad/hajlamosabb a rozsdára, csomagtere nagyobb, hosszú úton az első ülési kényelmesebbek, féke brutál jó reakcióra az Astra-hoz mérten, ellenben az ABS-e az életben nem lépett működésbe, az Astra hamarabb reagál. A kormányzás direktebb a Focus-nak, de ez nem mindig jobb szerintem (kolléga mellett mindig olyan volt mintha cikk-cakkba mennénk, mert kis korrigálásra is elindul erre-arra elég épphogy mozdítani a kormányon). A formavilágában nekem a Focus kívül-belül kaotikus, olyan nem tudok vele mit kezdeni formavilág, szerintem hamar eljár felette az idő, ahogty szikták mondani: nem tud szépen öregedni, tehát hamar tűnnek ósdinak a felületek, fakulnak, kopnak. Fura mód a Focus alkatrészei hamarabb fogynak (fék, kuplung) mint az Astra-é,  igaz az céges de nem bántunk vele állatként és még fiatalabb is volt 3 évvel mint az Astra-m, a futott km-ek kb egálban voltak folyamatosan... Mindazonáltal anno nézegettünk Focus-t is (meg Oczavia 1-et is),  nem kimondottam vadásztunk újra Astra-ra (elődje is egy 1.6-os Astra volt az előző generációból). Ellenben nem találtunk abból akkor meggyőző állapotút (ajtók alja, küszöb eleje rozsdásodott a 2003-as modelleken is (akkor 2013-at írtunk), a kárpitok/belterek viseltesebbek voltak ua km-t feltételezve. Végül azért lett ez az Astra, mert ez tűnt a legjobb vételnek a 6 hónap alatt megnézett autók közül, de ezzel is belenyúltunk de szerencsénk volt végül, de ez már egy más történet... 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok újra itt .

Bocsi ha félig off lesz a téma de más topicot nem tudtam keresni ahova beférne.

Pár hete kértem tanácsot sokan segítettek is. Ugye két autó volt amit nézegettem.

Fóka illetve a G astra. Benzines modellek.

Viszont most azt néztem ,hogy a C vectrák  sincsenek magasabb árban, illetve 50-60ezerrel drágább az ugyan olyan korú vectra c benzines modelljei mint az astra modellek. 

Ennek mi az oka ? Esetleg tudja valaki? Valamint  Ford Mondeókat (MK3) is láttam ilyen ársávban mit az Astra G. 

Bár Mondeokat nem annyira nézem mert a benzinesekben is kettős tömegű lendkerék van 

Köszönöm a választ. 

 

Link to comment
Megosztás:

54 perce, Sleek írta:

Sziasztok újra itt .

Bocsi ha félig off lesz a téma de más topicot nem tudtam keresni ahova beférne.

Pár hete kértem tanácsot sokan segítettek is. Ugye két autó volt amit nézegettem.

Fóka illetve a G astra. Benzines modellek.

Viszont most azt néztem ,hogy a C vectrák  sincsenek magasabb árban, illetve 50-60ezerrel drágább az ugyan olyan korú vectra c benzines modelljei mint az astra modellek. 

Ennek mi az oka ? Esetleg tudja valaki? Valamint  Ford Mondeókat (MK3) is láttam ilyen ársávban mit az Astra G. 

Bár Mondeokat nem annyira nézem mert a benzinesekben is kettős tömegű lendkerék van 

Köszönöm a választ. 

 

Mondjuk mert vagy a 2.2-es motor van benne (esetleg a 3.2) vagy sok a futott km... 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

Csupa szubjektív dolog, de szerintem (a céges 1.6 kombi Focus vs saját Astra G kombi közt) ezek a differenciák: Astra csendesebb mindenben (mármint nem csak utazáskor a beltérben), unblock az egész autó: érts ide a kapcsolók működését, ajtócsukódás, alapban az autó kívülről is), továbbá használat közben viselkedésre az Astra "nagyautósabban" viselkedik, nem olyan mintha egy szegmensbe/árkategóriába tartoznának (de ez pl megvan a mostani céges J Astra és céges Focus-ok közt is). Focus jobban rohad/hajlamosabb a rozsdára, csomagtere nagyobb, hosszú úton az első ülési kényelmesebbek, féke brutál jó reakcióra az Astra-hoz mérten, ellenben az ABS-e az életben nem lépett működésbe, az Astra hamarabb reagál. A kormányzás direktebb a Focus-nak, de ez nem mindig jobb szerintem (kolléga mellett mindig olyan volt mintha cikk-cakkba mennénk, mert kis korrigálásra is elindul erre-arra elég épphogy mozdítani a kormányon). A formavilágában nekem a Focus kívül-belül kaotikus, olyan nem tudok vele mit kezdeni formavilág, szerintem hamar eljár felette az idő, ahogty szikták mondani: nem tud szépen öregedni, tehát hamar tűnnek ósdinak a felületek, fakulnak, kopnak. Fura mód a Focus alkatrészei hamarabb fogynak (fék, kuplung) mint az Astra-é,  igaz az céges de nem bántunk vele állatként és még fiatalabb is volt 3 évvel mint az Astra-m, a futott km-ek kb egálban voltak folyamatosan... Mindazonáltal anno nézegettünk Focus-t is (meg Oczavia 1-et is),  nem kimondottam vadásztunk újra Astra-ra (elődje is egy 1.6-os Astra volt az előző generációból). Ellenben nem találtunk abból akkor meggyőző állapotút (ajtók alja, küszöb eleje rozsdásodott a 2003-as modelleken is (akkor 2013-at írtunk), a kárpitok/belterek viseltesebbek voltak ua km-t feltételezve. Végül azért lett ez az Astra, mert ez tűnt a legjobb vételnek a 6 hónap alatt megnézett autók közül, de ezzel is belenyúltunk de szerencsénk volt végül, de ez már egy más történet... 

Már nem emlékszem a te Astrád milyen évjáratú, melyen motoros? Ez az I-es Focus amiről először írtál ugye, attól jobban tetszik a G. (Én a II-es Fókát nézném, az viszont jobban tetszik, de az egy újabb  konstrukció) Nézegetem a 2004-2005-ös 1,4eket hátha felbukkan valami, és közben puhítom a kollégámat a 2008-as 50ezer km-es Astráért. (Vagy ha beesik egy tuti jó1.6-os Fóka akkor az lesz)

 

Módosítva : Steve01
Link to comment
Megosztás:

Volt itt szó fentebb a G és a 2es Fóka közötti különbségekről. Volt 06-os, 2es kombi fókám 5 évig, a pozitívumok:irtó jó futómű, fékek, kormánymű, kényelmes és nagy utas/csomagtér, viszonylag frissebb forma kívülről. A negatívumok:az első a dízelmotor, na az egy francia hulladék! (1,6 benzin az jó!), az ajtókárpitok full műanyagok, brr.., szegényes felszereltség, rohadó első sárvédők. Röviden ennyi. A 3 f-es mondást viszont azóta még komolyabban veszem!!! 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 13. at 12:18, oggy írta:

Volt itt szó fentebb a G és a 2es Fóka közötti különbségekről. Volt 06-os, 2es kombi fókám 5 évig, a pozitívumok:irtó jó futómű, fékek, kormánymű, kényelmes és nagy utas/csomagtér, viszonylag frissebb forma kívülről. A negatívumok:az első a dízelmotor, na az egy francia hulladék! (1,6 benzin az jó!), az ajtókárpitok full műanyagok, brr.., szegényes felszereltség, rohadó első sárvédők. Röviden ennyi. A 3 f-es mondást viszont azóta még komolyabban veszem!!! 

Tehát akkor szerinted a G astra jobb mint a 2es focus? Akkor a H astra sokkal jobb lehet mint a 2es focus?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.