Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

9 órája, Geopake írta:

Én a legelső kocsimon nyertem csak.Az egy 1990 es évjáratú Trabant 601 es volt.40 ezerért vettem 1995 ben és 120 ezerét adtam el 1998 ban. Nem egy nagy összeg,de akkoriban még annak számított. Még a G astra előtt lementem megnézni Pestről Edelénybe egy F astra kombit.Kár volt.Akkor megfogadtam hogy nem utazom át az országot egy kocsiért.

 

3 órája, gezoli írta:

Már Te is kezded? :-)

Akkorjóvan: 1993-ban vettük az 1986-os Fiat Uno SX-et 288000-ért (91xxxkm-el) Svcájból frissen behozva, 2000-ben 450000-ért adtuk el 155000km-el... De jó kis kocsi volt, ment mint az álom... A szerelőnk is szerette, sok kis apróság volt vele, aztán már a karosszéria lakatos ismerősünk is szerette, mert iszonyat hogy mennyire tudott rozsdásodni... Még hogy az F Astra rozsdásodik... 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Geopake írta:

Én a legelső kocsimon nyertem csak.Az egy 1990 es évjáratú Trabant 601 es volt.40 ezerért vettem 1995 ben és 120 ezerét adtam el 1998 ban. Nem egy nagy összeg,de akkoriban még annak számított. Még a G astra előtt lementem megnézni Pestről Edelénybe egy F astra kombit.Kár volt.Akkor megfogadtam hogy nem utazom át az országot egy kocsiért.

De akkor mér a Merkur korszak volt a várólistával nem? Azért volt drágább a használt autó, mert arra nem kellett éveket várni. De úgy rémlik pár évig el sem lehetett adni az újat. Ez még 6 voltos Trabi volt? 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

De akkor mér a Merkur korszak volt a várólistával nem? Azért volt drágább a használt autó, mert arra nem kellett éveket várni. De úgy rémlik pár évig el sem lehetett adni az újat. Ez még 6 voltos Trabi volt? 

(Nekem 1985-ös Trabi volt az első saját autóm, és az már 12V-os volt.:cool:)

Egyébként a 90-es években elég magas volt az infláció, úgyhogy nominálértéken nem volt nehéz többért eladni az autót több év használat után, de reálértéken valószínűleg bukta volt akkor is. Azért abba valóban rossz belegondolni, hogy az Astrámat 3,7M-ért hoztam ki újonnan a szalonból és most kb. 500-at ha ér... De közben engem szolgált és ez még mindig sokkal szolidabb értékvesztés, mint egy  prémium szegmensű autónál...

Link to comment
Megosztás:

5 órája, outsider írta:

Meggyőztetek. Leviszem 500-ra :)

Előbb-utóbb elviszik magasabb árral is, végülis neked csak egy embert kell találnod ( vagy neki téged)aki megveszi. Azt mondtam már hogy 600-ért vettem 2008-ban az Astrát ( 14 évesen) devizahitelre, 2 millót fizettem vissza érte, közben ráköltöttem kábé ismét 600-at és most ér 200-at? Csak hogy feldobjam a napod. :-)

1 órával ezelőtt, PGA írta:

(Nekem 1985-ös Trabi volt az első saját autóm, és az már 12V-os volt.:cool:)

Egyébként a 90-es években elég magas volt az infláció, úgyhogy nominálértéken nem volt nehéz többért eladni az autót több év használat után, de reálértéken valószínűleg bukta volt akkor is. Azért abba valóban rossz belegondolni, hogy az Astrámat 3,7M-ért hoztam ki újonnan a szalonból és most kb. 500-at ha ér... De közben engem szolgált és ez még mindig sokkal szolidabb értékvesztés, mint egy  prémium szegmensű autónál...

CR-15-52 volt a rendszáma az első trabinknak, de már nem emlékszem hány Voltos volt, aztán az újat 86-ban vettük, Csepelre kellett felmenni érte mert itt Győrben nem volt sárga, olyan 80 ezerért. Abban már volt ledes tüzelőanyag fogyasztás jelző. 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Janó32 írta:

Szerintem nem kellene... Csak elherdálod így... Így majd a vevőjelölt bemond 450-et... 

Nem 500-ra írtam ki. De az az igazság nincs rá jelentkező. 500 alá nem megyek, semmiképpen. Akkor marad az asszonynak.
Ma körbekérdeztem kereskedőket, elég csúnya összegeket mondtak.
Nyilván azért, mert nekik haszonnal kell eladni, és az már tényleg nem fér az árba.

Sajnálom, már egészen rendbehoztam motorikusan. De nincs klíma, eablak, ABS. Én együtt tudtam élni vele, de ez rontja a piacképességét. Vannak rajta karcok, emiatt is lehet köpködni.

Azt is látom már, hogy a kereskedők abszolút nem értékelik azt, amit én előnynek érzek, amit egy vevő (egy magánszemély), a felhasználó reményeim szerint értékelne.
Az ellenőrizhető előéletet, a számlákat, a javításokat, a rendszeres szervizt, az mp3-as, usb-s rádiót és még sorolhatnám.
De igazából nekik tök mindegy, hogy mit vesznek, nem nekik kell majd üzemeltetni, fenntartani, ők csak keresnek rajta.

Egy felhasználónak talán ezek jelentenek valamit.

Az az igazság, hogy egy használt autónál nagy százalékban nem is inkább az számít, hogy maga a típus milyen jó, vagy rossz. Sokkal többet számít az, hogy előzőleg milyen gondos vagy gondatlan gazdái voltak. Ezért kerestem most olyan autót, ami max 2 gazdás...

Ennek a kis Opelnek szerintem előttem nem voltak jó gazdái...

Link to comment
Megosztás:

28 perce, outsider írta:

amit egy vevő (egy magánszemély), a felhasználó reményeim szerint értékelne

Akkor lennének rá jelentkezők, érdeklődők.

Ilyen korú autókat kereskedésbe eladni egyenlő az elherdálással, másik autóval jártam én is ebben a naiv cipőben, vigyem be, persze, legmagasabb ár... még jó hogy nem köpte le az autót. Felesleges időpazarlás. Ne dőlj be a nepper dumának (hirdetésedben látom hogy helyesen teszed).

Írtam azt - ami nem tetszett - továbbra is komolyan gondolom, én is itt tartok, már vagy harmadik éve árulom, még nézegették is, de semmi. Aztán megunom, hónapokra ejtem a témát, feljebb nem megy az ára közben :D

Nem álmodoznék feleslegesen a helyedben az általad vélt "reális ár" realítását illetően.

Viszont, pár év múlva jelentősen kevesebbet nem fogsz érte kapni, ez a jó hír :D

Addig használni kell, hogy termelje a pénzt.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, panizzi írta:

Akkor lennének rá jelentkezők, érdeklődők.

Ilyen korú autókat kereskedésbe eladni egyenlő az elherdálással, másik autóval jártam én is ebben a naiv cipőben, vigyem be, persze, legmagasabb ár... még jó hogy nem köpte le az autót. Felesleges időpazarlás. Ne dőlj be a nepper dumának (hirdetésedben látom hogy helyesen teszed).

Írtam azt - ami nem tetszett - továbbra is komolyan gondolom, én is itt tartok, már vagy harmadik éve árulom, még nézegették is, de semmi. Aztán megunom, hónapokra ejtem a témát, feljebb nem megy az ára közben :D

Nem álmodoznék feleslegesen a helyedben az általad vélt "reális ár" realítását illetően.

Viszont, pár év múlva jelentősen kevesebbet nem fogsz érte kapni, ez a jó hír :D

Addig használni kell, hogy termelje a pénzt.

Mondjuk én az enyémet konkrétan sose árultam még, de többször felmerült, hogy lecserélem. Mostanra aztán eljutott oda a dolog, hogy lassan egy nyomorult almás okostelefon áráért kéne majd odaadni. Na, erre meg nem vinne rá a lélek.:blush: Meg ennyi pénzzel a vízből se lehet kijutni, úgyhogy akkor lesz majd tanulóautó a felnövő családtagoknak, vagy mittudomén...

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

De akkor mér a Merkur korszak volt a várólistával nem? Azért volt drágább a használt autó, mert arra nem kellett éveket várni. De úgy rémlik pár évig el sem lehetett adni az újat. Ez még 6 voltos Trabi volt? 

Hol volt akkor már a merkur :) 12 voltos volt 1990 után talán már nem is volt 601 es. JI 02-27 volt a rendszáma mikor vettem.Aztán FGM et kapott. "1993 áprilisában az Állami Vagyonügynökség elrendelte a Merkur jogutód nélküli, végelszámolással való megszüntetését."

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, panizzi írta:

Akkor lennének rá jelentkezők, érdeklődők.

Ilyen korú autókat kereskedésbe eladni egyenlő az elherdálással, másik autóval jártam én is ebben a naiv cipőben, vigyem be, persze, legmagasabb ár... még jó hogy nem köpte le az autót. Felesleges időpazarlás. Ne dőlj be a nepper dumának (hirdetésedben látom hogy helyesen teszed).

Írtam azt - ami nem tetszett - továbbra is komolyan gondolom, én is itt tartok, már vagy harmadik éve árulom, még nézegették is, de semmi. Aztán megunom, hónapokra ejtem a témát, feljebb nem megy az ára közben :D

Nem álmodoznék feleslegesen a helyedben az általad vélt "reális ár" realítását illetően.

Viszont, pár év múlva jelentősen kevesebbet nem fogsz érte kapni, ez a jó hír :D

Addig használni kell, hogy termelje a pénzt.

Figyelj. Ha a kereskedésben lévők elkelnek 50-70%-al többért, akkor ez is el fog kelni.
Biztos van akinek előny, hogy nem keresedőtől veszi. Ez biztos nincs pur habbal kinyomva, és átfújva...
Felmértem a piacot neten, helyszínen egyaránt, nem gondolom, hogy rosszul pozícionáltam.
Ha valakinek kell, megveszi, ha nem használjuk. Majd ha kenyérre kell, eladom bagóért.
De nem fogom egyes Swift áron adni... (habár minden tiszteletem az egyes Swifteké)

Nekem speicel nem termel pénzt...

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Geopake írta:

Hol volt akkor már a merkur :) 12 voltos volt 1990 után talán már nem is volt 601 es. JI 02-27 volt a rendszáma mikor vettem.Aztán FGM et kapott. "1993 áprilisában az Állami Vagyonügynökség elrendelte a Merkur jogutód nélküli, végelszámolással való megszüntetését."

Hát biztos így volt, akkor még kis pöcsös voltam. Pár dologra emlékszem csak, pölö hogy az index autómatika ott volt a tűzfalon a biztidoboz háta mögött, meg hogy télen át kellett forgatni a szívószáj tompítót hogy a leömlőtől szívja a levegőt. De a Trabant könyve és a Merkuros lista az autókról megvan még. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, outsider írta:

Figyelj. Ha a kereskedésben lévők elkelnek 50-70%-al többért, akkor ez is el fog kelni.

Figyelj. Nem engem kell meggyőznöd, mennyit ér az autód, kivételesen én tudom, ellentétben veled. Győzd meg azt a nagyszámú jelentkezőt, aki az ajtódban toporog.

Az hogy meg nem a te szájízednek megfelelő az igazság, arról nem én tehetek.

Konténerszám hozzák be a használt autókat, minden csúcsot megdönt az idei import, szerinted? A te nullextrás autódat fogják keresgélni mikor 1500 eurókért H astrák vannak?

Persze, "azok" nem olyanok és fosok (többnyire tényleg), te ezt biztosan tudod,  az enyém meg leinformálható blabla... tudod hányszor mondtam én ezt már el? El is mondjam mire mentem vele? A magyar mindig az álmokat keregeti, mindenből eggyel kettővel nagyobb kell, a realitás nem erősség ebben a sportágban.

Persze, érdemes egy balekot kivárni, én is azt teszem már több éve, és csak nem jön.

Persze, mindenki hibás, hogy miért nem veszik már meg hiszen ez az igazi alkalmi vétel mert te tudod hogy mit tud mit költöttél rá mennyire megbízható és a többi.

Persze 50-70 % -al többért vannak a kereskedésekben (ezen még mindig röhögök)  

Én adtam neked egy tanácsot, amit nem kell megfogadni. Add el úgy ahogy szeretnéd, de ahogy kitűnik, a jelenlegi piaci kereslet nem a te szájízednek való. Enyémnek sem, de ezen én nem akadok fel pláne nem ringatom magam abban, hogy mennyiért írkálják ki a nepperek az autóárakat akkor az alatt picivel elmegy az enyém is, pláne hogy becsületes adófizető vagyok ésatöbbi. Nem megy el, mert ez tucatautó, és a magyarnak az nem kell. Inkább újra és újra belelép ugyanabba a pocsolyába de még véletlen se szóljon meg a szomszéd hogy csak erre tellik. Azt hiszem semmi újat nem mondtam ezzel. Ez a válasz egyben az óratekergetésre is megfelelő.

 

 

  • Zavaros 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, panizzi írta:

Figyelj. Nem engem kell meggyőznöd, mennyit ér az autód, kivételesen én tudom, ellentétben veled. Győzd meg azt a nagyszámú jelentkezőt, aki az ajtódban toporog.

Az hogy meg nem a te szájízednek megfelelő az igazság, arról nem én tehetek.

Konténerszám hozzák be a használt autókat, minden csúcsot megdönt az idei import, szerinted? A te nullextrás autódat fogják keresgélni mikor 1500 eurókért H astrák vannak?

Persze, "azok" nem olyanok és fosok (többnyire tényleg), te ezt biztosan tudod,  az enyém meg leinformálható blabla... tudod hányszor mondtam én ezt már el? El is mondjam mire mentem vele? A magyar mindig az álmokat keregeti, mindenből eggyel kettővel nagyobb kell, a realitás nem erősség ebben a sportágban.

Persze, érdemes egy balekot kivárni, én is azt teszem már több éve, és csak nem jön.

Persze, mindenki hibás, hogy miért nem veszik már meg hiszen ez az igazi alkalmi vétel mert te tudod hogy mit tud mit költöttél rá mennyire megbízható és a többi.

Persze 50-70 % -al többért vannak a kereskedésekben (ezen még mindig röhögök)  

Én adtam neked egy tanácsot, amit nem kell megfogadni. Add el úgy ahogy szeretnéd, de ahogy kitűnik, a jelenlegi piaci kereslet nem a te szájízednek való. Enyémnek sem, de ezen én nem akadok fel pláne nem ringatom magam abban, hogy mennyiért írkálják ki a nepperek az autóárakat akkor az alatt picivel elmegy az enyém is, pláne hogy becsületes adófizető vagyok ésatöbbi. Nem megy el, mert ez tucatautó, és a magyarnak az nem kell. Inkább újra és újra belelép ugyanabba a pocsolyába de még véletlen se szóljon meg a szomszéd hogy csak erre tellik. Azt hiszem semmi újat nem mondtam ezzel. Ez a válasz egyben az óratekergetésre is megfelelő.

 

 

Te valahol a saját fájdalmaidat próbálod belemagyarázni az én hozzászólásomba. Így nem sok értelme van kommunikálni. Ne is erőltessük tovább...

Nem célom, hogy bárkit meggyőzzek bármiről.

Világbéke...

Link to comment
Megosztás:

Fájdalmam? Ugyanmár...

Mi fájjon ezen? 2009 februárjában vettem az autót, azóta beletettem talán 3000 km-t? Szerinted fáj bármi is hogy mennyit ér? 

Most megint levettem, de 3 hét alatt egy nepperi smst kaptam (amire természetesen a reakcióm kiszámítható), még egy hívás se jött, jelenleg a 36 db ilyen körüli évjáratból 2 db ami olcsóbb (azonos futásteljesítményig, ugye ebbe lehet nem kevés visszatekert órás is !), mondani sem kell hogy a csodás 1.2-es varázslat mindkettő. Én is ezt tartanám reális árnak csak a valóság más.

Majd írd ide be mennyi volt a valóban első érdemileg adott ajánlat. Sőt, legalább juss el odáig, hogy telefonon legyen érdeklődő.

Sokan nepperkedéssel próbálkoznak 'mellékkeresetet' összehozni úgy hogy lesik a netet 0-24-ben. Legtöbb telefon ilyen volt.

Kedvenc érdeklődőim egyébként :

- messze lakok, vigyem el arra, úgyis szép környéken lakik (hogyne)

- látatlanba megmondja hogy nem ér ennyit (bizonyára)

- ha -200000-ről indulna az ár akkor elindulna megnézni (megnézni !)

- az adásvételit csak írjam alá, majd visszapostázza :D (ezt nyögte be mikor megalkudtunk és kértem a papírjait)

- és az ultimate : ő nagycsaládos, adjak 6 hónap garanciát :P

Mit látod sok a hülye, én csak a kevés tapasztalataim által mondottam, amit. Szerencse kell ma egy üzlethez a nagy kínálat miatt... vagy piaci ár -30% és viszi egy nepper hogy majd rámelegítse valakire.

Örülnék ha tényleg csak nekem lennének rossz tapasztalataim és a valóság sokkal rózsásabb :D Esélyes? :)

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, panizzi írta:

Figyelj. Nem engem kell meggyőznöd, mennyit ér az autód, kivételesen én tudom, ellentétben veled. Győzd meg azt a nagyszámú jelentkezőt, aki az ajtódban toporog.

Az hogy meg nem a te szájízednek megfelelő az igazság, arról nem én tehetek.

Konténerszám hozzák be a használt autókat, minden csúcsot megdönt az idei import, szerinted? A te nullextrás autódat fogják keresgélni mikor 1500 eurókért H astrák vannak?

Persze, "azok" nem olyanok és fosok (többnyire tényleg), te ezt biztosan tudod,  az enyém meg leinformálható blabla... tudod hányszor mondtam én ezt már el? El is mondjam mire mentem vele? A magyar mindig az álmokat keregeti, mindenből eggyel kettővel nagyobb kell, a realitás nem erősség ebben a sportágban.

Persze, érdemes egy balekot kivárni, én is azt teszem már több éve, és csak nem jön.

Persze, mindenki hibás, hogy miért nem veszik már meg hiszen ez az igazi alkalmi vétel mert te tudod hogy mit tud mit költöttél rá mennyire megbízható és a többi.

Persze 50-70 % -al többért vannak a kereskedésekben (ezen még mindig röhögök)  

Én adtam neked egy tanácsot, amit nem kell megfogadni. Add el úgy ahogy szeretnéd, de ahogy kitűnik, a jelenlegi piaci kereslet nem a te szájízednek való. Enyémnek sem, de ezen én nem akadok fel pláne nem ringatom magam abban, hogy mennyiért írkálják ki a nepperek az autóárakat akkor az alatt picivel elmegy az enyém is, pláne hogy becsületes adófizető vagyok ésatöbbi. Nem megy el, mert ez tucatautó, és a magyarnak az nem kell. Inkább újra és újra belelép ugyanabba a pocsolyába de még véletlen se szóljon meg a szomszéd hogy csak erre tellik. Azt hiszem semmi újat nem mondtam ezzel. Ez a válasz egyben az óratekergetésre is megfelelő.

 

 

:icon13:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csicsó írta:

:icon13:

Végig olvasva a hozzászólásokat, még mindig nem döntöttem el, hogy kinek van igaza. Nem nagyon tudok tapasztalatból beszélni autó eladás - vétel terén. Jelenleg a 2.-ik autómat nyűvöm. Mind a 2 vásárlást magam intéztem szerelő, festékmérő és minden egyéb nélkül. HITTEM az eladóknak, és nem is faragtam rá. Pedig se számlával nem igazolták a javításokat, és hasonló dolgokat. Mondjuk mind a kettőhöz volt szervízkönyv de azt meg ugye tudjuk.

Sajnos a realitás más. A magyar emberek 100 ezer km alatti, 4-5 éves autókat akarnak venni, amibe csak beülök és 4 évig olajcserén meg a tankolás kívül ne kelljen költeni. ( Ismerős azért adta el a G Astra kombiját 1.6 benzin, mert 4 TÉLI gumit kellett volna rá venni. A kocsiban 84 ezer km volt. Beszámíttata egy új OFF FIAT PUNTO ON-ba, amihez kapott téligumi garnitúrát. Nooooooormáális? ) A másik, hiába meséled hogy tavaly cserélted a 4 gátlót, nincs benne 20 000 km, az árát nem fogja feljebb vinni sajnos. Egy használtautó mindig rizikó, az új annyira nem. De én sem akarok 200 évig eladósodni. A második kocsit ami most is megvan Y17DT, 2,2 Mft hoztam el, svájci alapon, több mint 3,2 mFt volt mire kifizettem. De persze így jár az aki nem annyiért vesz kocsit amennyi pénze van. Ezt már megtanultuk.

 Senki nem lát bele a kettősömegű lendkerékbe, a porlasztó csúcsba, vagy az adagolóba. Vagy lehet jobb lenne úgy használtautót venni, hogy szervíz, azt akkor nézzük meg minden alkatrész állapotát kézben. :)

Minden annyit ér amennyit adnak érte. Illetve a TULAJDONOSNAK amennyit ér. Na ez a kettő nem szokott sohasem találkozni. Más termékek kapcsán értekezek eladókkal, vevőkkel. Tény, hogy adtam már el valamit úgy, hogy a vásárló egy fillért nem alkudott, pedig az árat direkt úgy lőttem be, hogy az alku még benne volt! :) Ilyen is van.

Szerény véleményem szerint jobb ismeretségi körben eladni, akik tényleg elhiszik neked amit mondasz, és ismerik is az autót. Az enyémben sincs ABS, meg hasonlók. 2002-es dízel is, 264 ezer km is van benne, de 700 alatt nem adnám el sosem. Akkor essen szét alattam.

Tömegautó, ennek is megvan az előnye és a hátránya is.

Előnye, hogy sok embernek van, sok hibára sokféle megoldási javaslat is van, ráadásul ki is van kísérletezve. Olcsó az alkatrész, nem annyira túlbonyolított technika. Elég sok dolgot meg lehet csinálni DIY. Itt a fórumon is rengeteg dolgot tanult, tanul az ember azért ez is nagy előny!

Hátránya, hogy sokat látsz belőle, sok jön szembe az utcán.

A másik, hogy a felfogásban is hiba van ami nem AUDI, BMW és társai az valakinek a szemében nem autó. Akkor vegyen magának 250 ezer ft egy BMW-t vágjon bele 500 ezer ft és A-ból B-be eljut vele. Nafene. Én inkább azt az 500 eft betankolom és elmegyek ezzel. :)

A szomszéd meg tehet egy szívességet. Egyébként meg ha szervízbe viszi a csoda kocsiját, ott is csak TUCAT autót adnak csereként.... Akkor :)

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A közeljövőben kabriót vennék, és képbe került a G Astra. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Mik a típushibák? 1998-2004 között gyártották a típust, van olyan évjárat, amit érdemes kerülni? Főként a 2,2-es benzinessel szemezek (azt hiszem, Z22SE a motorkód), de ha jön egy szép állapotú 1,8-as, az ellen sem tiltakozom. Ezekre jellemző a magasabb olajfogyasztás?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Handbrake írta:

 

Szerény véleményem szerint jobb ismeretségi körben eladni,

Már ha sikerül :) Nekem szerencsém volt az összes autómat ismerős/haver vette meg. Sőt azt is amit nem is akartam eladni :) A Trabantomat ismerős vette meg a kocsmában.A Jettámat az autószerelő cimborám aki szereli mai napig a kocsimat.A Vectrát egy kollégám sírta ki nem is igazán akartam eladni.Az Astrát is megakarta venni az unokatesóm haverja de nem adtam el neki.Pedig bőven megadta volna az árát.

Link to comment
Megosztás:

Opeltelen lettem. Elkelt minimáláron 500-ért...
Mikor olcsósítottam rajta, 1 nap alatt megduplázódott a hirdetés nézettsége.
Ma mikor töröltem a hirdetés, már 3X-osa volt a nézettség a korábbi "nem sürgős" ár nézettségének...
Lehet fennakadtam az "ár szűrőn"...
 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 13. at 21:09, outsider írta:

Nem vagyunk egyformák. De egyébként nem azt mondtam, hogy bizonyos autókért nem éri meg utazni. Sőt bizonyos típusokért kell is, másként nem tudsz venni. Főleg ha még jó áron is szeretnéd venni, itt keleten a futó típusokat jóval drágábban kapod meg, így szintén szükséges utazni érte. Sajnos hahus képekre leírásokra hivatkozva, de akár még az eladó elmondására hagyatkozva is ez két esélyes.

De arra azért kíváncsi lennék, hányszor utaztál többszáz kilométert feleslegesen egy autóért?
Szerencsés vagy, ha egyszer sem, vagy ha ez anyagilag nem számított.

Én meg ezt a részét nem tudom megérteni (kiemelés 2), én valahol racionális módon kötődök egy autóhoz. Nyilván ebben is különbözünk.
Én nem adnék soha egy G cabrioért, coupé-ért annyit, amíg a többi feleannyiba kerül. :)

Különbözők vagyunk (ez egyébként így van jól). Mindenki más kritériumokat támaszt egy autóval kapcsolatban, mindenkinek mások a használati szokásai, igényei stb.

Ez így kijelenteni, hogy egy 2001-es Astra 500E-t ér, ettől függetlenül nem reális.
500-at és a szétrohadt meg lelakott belsejű, és ugyanúgy 500-at a megkímélt, karbantartott stb?

Ezt nem tudom elfogadni.

Feleslegesen két okból nem autózom: egyrészt mert olyan a munkám hogy a szóba jöhető példányok egy részét meg tudom nézni munkaidőben mert járom az országot, másrészt meg széles az ismeretségi kör, és mindig van valaki aki közel lakik. De legfőképpen én soha nem racionális okokból veszek autót (nem vigasztal hogy jó vétel volt, ha rosszul érzem magam benne), így pedig nem zavarnak olyan racionális dolgok mint hogy mibe került elmenni érte vagy átiratni, vagy mennyibe kerül az üzemanyagköltsége. A szerelem nem forintosítható. :cool:

Hogy mennyit ér egy autó, azt meg talán úgy a legegyszerűbb meghatározni, ahogy az Eurotax teszi: megnézed az ugyanolyan évjáratú, legalább 1 év műszakival rendelkező, rendezett magyar papíros és nem törött autókat, a legolcsóbbat és a legdrágábbat kihúzod a listáról, a többinek az árából meg átlagot számolsz. Szerintem 500e Ft körül (+/- 100e Ft) fog kijönni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Feleslegesen két okból nem autózom: egyrészt mert olyan a munkám hogy a szóba jöhető példányok egy részét meg tudom nézni munkaidőben mert járom az országot, másrészt meg széles az ismeretségi kör, és mindig van valaki aki közel lakik. De legfőképpen én soha nem racionális okokból veszek autót (nem vigasztal hogy jó vétel volt, ha rosszul érzem magam benne), így pedig nem zavarnak olyan racionális dolgok mint hogy mibe került elmenni érte vagy átiratni, vagy mennyibe kerül az üzemanyagköltsége. A szerelem nem forintosítható. :cool:

 

Így könnyű :)

Link to comment
Megosztás:

22 órája, outsider írta:

Opeltelen lettem. Elkelt minimáláron 500-ért...
Mikor olcsósítottam rajta, 1 nap alatt megduplázódott a hirdetés nézettsége.
Ma mikor töröltem a hirdetés, már 3X-osa volt a nézettség a korábbi "nem sürgős" ár nézettségének...
Lehet fennakadtam az "ár szűrőn"...
 

Azért nem herdáltad el gombokért szerintem. Ha inkább el akartad engedni, talán jobb így, mintha hónapokat vársz arra a plusz 50 ezerre. Esetleg tavasszal lehetett volna élénkebb a kereslet, de a kínálat is mindig bő egyelőre a G Astrából, meg folyamatosan haladt volna bele a korba is.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, outsider írta:

Opeltelen lettem. Elkelt minimáláron 500-ért...
Mikor olcsósítottam rajta, 1 nap alatt megduplázódott a hirdetés nézettsége.
Ma mikor töröltem a hirdetés, már 3X-osa volt a nézettség a korábbi "nem sürgős" ár nézettségének...
Lehet fennakadtam az "ár szűrőn"...
 

Szegényebb lett az Astra G-s család/fórum... Szerintem többet ért az az autó, ha jól számolom majd 200k-val kevesebbért ment el mint amire tartottad... Felénk 500-ért -némi túlzással- jobb kerékpárokat lehet csak kapni de nem jó állapotú kocsikat... Szerintem 600-ért megjött volna a vevő csak kicsit várni kellett volna, de ha ki kellett szállni belőle, akkor hát ja... Kiszámolom a fentebb látható módszerrel h az én gépem kb akkor mit érhet, bár nekem egy kicsit bajom h a földrajzi differencia/kalkuláció ebben nem érvényesül. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.