Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Na srácok, akkor itt egy érdekes tény. 2002 Astra G Caravan y17DT. Nem nézem a vétel árat 2007-ben 5 évesen 25 ezer km futással + svájci frank kombó. Fapad, klíma van, villanyablak elől, riogató. A többit már én tettem be. jelenleg 264 ezer km van benne. Műszaki 1 év. Mit ér? Kíváncsi vagyok... :)

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Handbrake írta:

Na srácok, akkor itt egy érdekes tény. 2002 Astra G Caravan y17DT. Nem nézem a vétel árat 2007-ben 5 évesen 25 ezer km futással + svájci frank kombó. Fapad, klíma van, villanyablak elől, riogató. A többit már én tettem be. jelenleg 264 ezer km van benne. Műszaki 1 év. Mit ér? Kíváncsi vagyok... :)

2000-2004 közé szűrve 200e km fölötti futással dízel G Caravanra 450e Ft és 900e Ft között változnak az árak.

Az is számít milyen esztétikai állapotban van kívül belül. Ennek megfelelően lőném be az árát. Meg persze az is tényező, mennyire sürgős az eladás. :)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Dehogynem, csak a modik sem ülnek állandóan a gép előtt, erre való a "jelentés" gomb jobb oldalt fent. 

Modi vagyok, és láttam a postot, sőt jelentettem is, hogy más modik is lássák. Én szívem szerint törölném, mert nem való ide, de megvárnám a többi moderátor véleményét is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumtagok!

G Astra vásárlása előtt állok, és egy kis segítséget szeretnék ezügyben kérni tőletek. A kiszemelt példány egy automataváltós példány, konkrétan ő: https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra/opel_astra_1_6_16v_club_automata-12134036 - tehát 1.6-os,  2000-res évjáratú. Az olajcsipegetésről olvastam a típus kapcsán, de szerintem minden hasonló korú autónál előfordul, ennyi gond legyen...

Leginkább az automataváltó miatt aggódom, mert nem sok hasonló példányt találtam amit ezzel szereltek, pláne egyhatos motorral. Milyen tapasztalataitok vannak az automatával? Volt már köztetek olyan, akinek gond volt vele? Ez a top1 ami zavar, hogyha bármi gond lenne, akkor nem tudom kihez forduljak vele, és előző tapasztalatokat pedig senkitől nem olvastam vagy hallottam még. (mivel nagytöbbségben nem én használnám az autót, és a leendő tulaj első autónak automatát szeretne, így sajnos nem sok opció maradt)

Ezen felül azt írják, hogy "kicsit buta fedélzeti elektronika"... ez pontosan mire utal? Hajlamos összezavarodni, és otthagy az út szélén az autó, vagy csak szimplán nincs lehetőség  pl. sokmindent kiolvasni a fedélzeti computerből? Van bármi, amire egy hasonló G Astránál különösen figyeljek megvásárlás előtt (tipikus rozsdásodási helyek, vagy ami hajlamos gyakran megadni magát a kopóalkatrészeken felül)?

 

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, HUNPSP írta:

Sziasztok Fórumtagok!

G Astra vásárlása előtt állok, és egy kis segítséget szeretnék ezügyben kérni tőletek. A kiszemelt példány egy automataváltós példány, konkrétan ő: https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra/opel_astra_1_6_16v_club_automata-12134036 - tehát 1.6-os,  2000-res évjáratú. Az olajcsipegetésről olvastam a típus kapcsán, de szerintem minden hasonló korú autónál előfordul, ennyi gond legyen...

Leginkább az automataváltó miatt aggódom, mert nem sok hasonló példányt találtam amit ezzel szereltek, pláne egyhatos motorral. Milyen tapasztalataitok vannak az automatával? Volt már köztetek olyan, akinek gond volt vele? Ez a top1 ami zavar, hogyha bármi gond lenne, akkor nem tudom kihez forduljak vele, és előző tapasztalatokat pedig senkitől nem olvastam vagy hallottam még. (mivel nagytöbbségben nem én használnám az autót, és a leendő tulaj első autónak automatát szeretne, így sajnos nem sok opció maradt)

Ezen felül azt írják, hogy "kicsit buta fedélzeti elektronika"... ez pontosan mire utal? Hajlamos összezavarodni, és otthagy az út szélén az autó, vagy csak szimplán nincs lehetőség  pl. sokmindent kiolvasni a fedélzeti computerből? Van bármi, amire egy hasonló G Astránál különösen figyeljek megvásárlás előtt (tipikus rozsdásodási helyek, vagy ami hajlamos gyakran megadni magát a kopóalkatrészeken felül)?

 

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

A rendszámból ítélve ez behozott autó lehet. A km így nem feltétlenül valós.

Az olajfogyasztással valóban együtt lehet élni, de okozhat további gondokat. A használt olaj minőségétől függően: katalizátor, EGR probléma, lerakódások a szelepeken (ami további gondokat okozhat).

Én együttéltem az olajfogyasztással 3 évig.

Azt sem gondolom, hogy egy ilyen idős autónak feltétlenül enni kell az olajat, és hogy ez törvényszerű. Volt korábban 15 éves autóm óra szerint 180e Km-el (ami többek szerint tekert volt), és nem ettem az olajat. Szerintem ez inkább típus, illetve karbantartás függő. Tény, hogy a G-k is hajlamosak erre.

Sajnos ezt megvétel előtt szinte lehetetlen kiszűrni. Az enyém pl egyáltalán nem füstölt soha...

Hideg motornál azért érdemes nagyobb gázzal megnézni van-e füst...

Rozsda tekintetében talán a kerekívek szoktak először rohadni.

A kijelző típustól, felszereltségtől függően több vagy kevesebb információt ad. Van ahol ír fogyasztást, hűtőfolyadék hőmérsékletet stb. 

Automata váltó tekintetében (bár nekem sosem volt) úgy tudom az a lényeg, hogy megadott időközönként legyen cserélve benne az olaj. Ezt egy ilyen idős autónál, pláne ha behozott, lehetetlen ellenőrizni. De talán a próbaúton kiderül, ha valami gond van vele.

Érdemes megnézni vásárlás előtt, van-e benne hibakód. Ehhez nem kell műszer. Ha a gyújtás ráadása után pár másodperccel a többi lámpával együtt nem alszik ki a villáskulcsos sárga autó ikon, akkor van hibakód.

Típushibák vannak, de ezeket kb lehetetlen sztem kiszűrni (motorikusan). Érdemes hallgatózni, mennyire csattognak a szelepek hidegen, melegen. Meg kell nézni hallgatni minél többet, még ha nem is feltétlenül olyan amilyet venni szeretnétek. Megnézni az olaj nívót és a beöntő sapkát nincs-e hab az olajon.

A tetőkárpit meg szokott ereszkedni. Érdemes benézni az üléshuzat alá, milyen állapotban van az ülés. Én benéznék a kormány védő alá is...

Meg inkább magánszemélytől vennék, de ebben eltérőek a vélemények. Sokszor sajnos nem lehet megkerülni a kereskedőket... :)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm ezt a hosszú és sokmindenre kitérő választ outsider! :)

Nem akarom lehúzni az autót, de végül otthagytuk. Próbakör megvolt (kb. 2-3 perces vezetés, ahol pl egy erősebb fékezést, teljesen kitekert kormánynál kanyadodást jobbra-balra sem lehetett volt megejteni), illetve rohantak az eladók, bár igaz, zárás előtt értünk oda 15 perccel -így is másfél óra volt oda, majd vissza-, tehát nem sok idő volt normálisan körbenézni-próbálgatni, siettettek, hogy már mennének, de korrektek voltak legalább a fentieken kívül. A motor nagyon hangosan jár, eladó szerint hidrotőke, szerintem csak szimplán alig volt bármi olaj a motorban, és egyébként erőtlen is volt, alig kúszott a váltó is, tehát szerintem ez a példány már kiszolgált sok kilométert, talán 3-4x annyit is, mint amit írtak - és ahogy írtad te is, hogy kintről hozták. A tetőkárpit "ízlésesen" fel volt csavarozva itt-ott. :)

Sajnálom, pedig bejöttek ezek a G Astrák. Úgy néz ki más típus lesz. Mégegyszer köszönöm ezt a gyors segítséget és a választ! Jó hétvégét!

Módosítva : HUNPSP
Link to comment
Megosztás:

12 órája, HUNPSP írta:

Köszönöm ezt a hosszú és sokmindenre kitérő választ outsider! :)

Nem akarom lehúzni az autót, de végül otthagytuk. Próbakör megvolt (kb. 2-3 perces vezetés, ahol pl egy erősebb fékezést, teljesen kitekert kormánynál kanyadodást jobbra-balra sem lehetett volt megejteni), illetve rohantak az eladók, bár igaz, zárás előtt értünk oda 15 perccel -így is másfél óra volt oda, majd vissza-, tehát nem sok idő volt normálisan körbenézni-próbálgatni, siettettek, hogy már mennének, de korrektek voltak legalább a fentieken kívül. A motor nagyon hangosan jár, eladó szerint hidrotőke, szerintem csak szimplán alig volt bármi olaj a motorban, és egyébként erőtlen is volt, alig kúszott a váltó is, tehát szerintem ez a példány már kiszolgált sok kilométert, talán 3-4x annyit is, mint amit írtak - és ahogy írtad te is, hogy kintről hozták. A tetőkárpit "ízlésesen" fel volt csavarozva itt-ott. :)

Sajnálom, pedig bejöttek ezek a G Astrák. Úgy néz ki más típus lesz. Mégegyszer köszönöm ezt a gyors segítséget és a választ! Jó hétvégét!

Egyetlen darab kipróbálása után egy egész típust leírni, hát te tudod... Van persze sok más típus is, lehet szemezgetni, de automata váltós azért nincs olyan sok... Nekem ezelőtt is Astra-m volt, amikor eljött a csere ideje, akkor megnéztem rengeteg Octavia-t, Focus-t, Golf-ot, Astra G-t vagy 10-et egészen 150km-es sugarú körön belül mire egy olyan állapotút találtunk amire azt mondtuk hogy ez jó lehet (ráadásul drágábban mint mi szerettünk volna venni, illetve nem is ilyen kivitelt kerestünk). Szóval több autót meg kell nézni, de jellemzően a jókat hamar elviszik... 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

12 órája, HUNPSP írta:

Köszönöm ezt a hosszú és sokmindenre kitérő választ outsider! :)

Nem akarom lehúzni az autót, de végül otthagytuk. Próbakör megvolt (kb. 2-3 perces vezetés, ahol pl egy erősebb fékezést, teljesen kitekert kormánynál kanyadodást jobbra-balra sem lehetett volt megejteni), illetve rohantak az eladók, bár igaz, zárás előtt értünk oda 15 perccel -így is másfél óra volt oda, majd vissza-, tehát nem sok idő volt normálisan körbenézni-próbálgatni, siettettek, hogy már mennének, de korrektek voltak legalább a fentieken kívül. A motor nagyon hangosan jár, eladó szerint hidrotőke, szerintem csak szimplán alig volt bármi olaj a motorban, és egyébként erőtlen is volt, alig kúszott a váltó is, tehát szerintem ez a példány már kiszolgált sok kilométert, talán 3-4x annyit is, mint amit írtak - és ahogy írtad te is, hogy kintről hozták. A tetőkárpit "ízlésesen" fel volt csavarozva itt-ott. :)

Sajnálom, pedig bejöttek ezek a G Astrák. Úgy néz ki más típus lesz. Mégegyszer köszönöm ezt a gyors segítséget és a választ! Jó hétvégét!

Érdemes megnézni többet, nem egy alapján dönteni. Gondolj bele, 450ért van kitéve, 400ért elhozható. Mennyiért vette a kereskedő kint? 200 körül...

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 01. at 22:34, HUNPSP írta:

Sziasztok Fórumtagok!

G Astra vásárlása előtt állok, és egy kis segítséget szeretnék ezügyben kérni tőletek. A kiszemelt példány egy automataváltós példány, konkrétan ő: https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra/opel_astra_1_6_16v_club_automata-12134036 - tehát 1.6-os,  2000-res évjáratú. Az olajcsipegetésről olvastam a típus kapcsán, de szerintem minden hasonló korú autónál előfordul, ennyi gond legyen...

Leginkább az automataváltó miatt aggódom, mert nem sok hasonló példányt találtam amit ezzel szereltek, pláne egyhatos motorral. Milyen tapasztalataitok vannak az automatával? Volt már köztetek olyan, akinek gond volt vele? Ez a top1 ami zavar, hogyha bármi gond lenne, akkor nem tudom kihez forduljak vele, és előző tapasztalatokat pedig senkitől nem olvastam vagy hallottam még. (mivel nagytöbbségben nem én használnám az autót, és a leendő tulaj első autónak automatát szeretne, így sajnos nem sok opció maradt)

Ezen felül azt írják, hogy "kicsit buta fedélzeti elektronika"... ez pontosan mire utal? Hajlamos összezavarodni, és otthagy az út szélén az autó, vagy csak szimplán nincs lehetőség  pl. sokmindent kiolvasni a fedélzeti computerből? Van bármi, amire egy hasonló G Astránál különösen figyeljek megvásárlás előtt (tipikus rozsdásodási helyek, vagy ami hajlamos gyakran megadni magát a kopóalkatrészeken felül)?

 

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

Nekem már a 3. automatás autóm van. Egy valami, ami eddig nem romlott el rajtuk, az pont az automata váltó! Ha ezen a ponton teljesen jól működik a gép, bele lehet vágni, ha bármi kétséges az automatában elállnék a vételtől, ennyi az egész. Ez úgy 'in general' értendő, márkától/típustól függetlenül. Egyébként a G Astra-ban levővel nagyon ki voltam békülve, hagyományos bolygóműves és nem igazán vett el az erőből; alacsony fordulat mellett remek dinamikával ment (igaz, az enyém 1.8-as volt), és azt a fajta "ellenállást" sem érzeztem a mozgásában, amit a mostani autóm produkál. Viszont a valóságban csak 4 fokozatú, nem 5, mint az a hirdetésben szerepel. 1-es fokozat 60-ig, 2-es 120 km/h-ig!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Kedves Opeles társaim.

Kinéztem egy kombit a használtautón,de van egy csomó érdekesség ami miatt hezitálnék.
https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_elegance_klima.szerv.konyv.garkm.serm-12126117
Most egy ferdehátú van a tulajdonomban lassan 5 éve,autószerelő édesapával rendelkezem így azonnal felhívta sok mindenre a figyelmemet:

-Törve lehetett mert eláll a jobb első lámpánál a lökhárító
-4 gumi kb 4 féle ami ugye azonnali min.70000 ft-os ráfordítás...
-nincs rendszám, ami akármit is jelenthet,de nem szimpatikus...
-kilométerhez képest sokkal kopottabb a váltószoknya meg a kézifék kar,mint apum ugyan ilyen korú g-astrájában,jóval több kilométerrel,
ami nem nagy tétel kicserélni(sajátomat is megcsináltam),de ismét gyanús...
-Tisztes hirdetésnél megadják már az alvázszámot,hogy utána tudj érdeklődni ugye,hogy valós e a kilométer.

Ezek fejében szerintetek,ha csak a fele gyanúm beigazolódik,mi a reális ára egy ilyen kombinak,mert a 700.000 az erősen pofátlan szerintem.
Meg ha kiderül a kilométer tekerés is apum szerint a 16 szelepesnek a 300.000 megtett kilométer már megéri,hogy gyorsan leadják egy kereskedésnek...

Válaszotokat előre is köszönöm!
 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Mora82 írta:

Kedves Opeles társaim.

Kinéztem egy kombit a használtautón,de van egy csomó érdekesség ami miatt hezitálnék.
https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_elegance_klima.szerv.konyv.garkm.serm-12126117
Most egy ferdehátú van a tulajdonomban lassan 5 éve,autószerelő édesapával rendelkezem így azonnal felhívta sok mindenre a figyelmemet:

-Törve lehetett mert eláll a jobb első lámpánál a lökhárító
-4 gumi kb 4 féle ami ugye azonnali min.70000 ft-os ráfordítás...
-nincs rendszám, ami akármit is jelenthet,de nem szimpatikus...
-kilométerhez képest sokkal kopottabb a váltószoknya meg a kézifék kar,mint apum ugyan ilyen korú g-astrájában,jóval több kilométerrel,
ami nem nagy tétel kicserélni(sajátomat is megcsináltam),de ismét gyanús...
-Tisztes hirdetésnél megadják már az alvázszámot,hogy utána tudj érdeklődni ugye,hogy valós e a kilométer.

Ezek fejében szerintetek,ha csak a fele gyanúm beigazolódik,mi a reális ára egy ilyen kombinak,mert a 700.000 az erősen pofátlan szerintem.
Meg ha kiderül a kilométer tekerés is apum szerint a 16 szelepesnek a 300.000 megtett kilométer már megéri,hogy gyorsan leadják egy kereskedésnek...

Válaszotokat előre is köszönöm!
 

Anyósoldalon az első és a hátsó lökösön is nyúzásnyom látható, szóval a sérülésmentesség itt bukott is. Nem vészes , de ha normális javítást akarsz színrefújva, az nem két forint. Kérdezzél rá az alvázszámra, ha leírja utána tudsz nézni, ha nem mondja meg akkor oka van neki. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Mora82 írta:

Kedves Opeles társaim.

Kinéztem egy kombit a használtautón,de van egy csomó érdekesség ami miatt hezitálnék.
https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_elegance_klima.szerv.konyv.garkm.serm-12126117
Most egy ferdehátú van a tulajdonomban lassan 5 éve,autószerelő édesapával rendelkezem így azonnal felhívta sok mindenre a figyelmemet:

-Törve lehetett mert eláll a jobb első lámpánál a lökhárító
-4 gumi kb 4 féle ami ugye azonnali min.70000 ft-os ráfordítás...
-nincs rendszám, ami akármit is jelenthet,de nem szimpatikus...
-kilométerhez képest sokkal kopottabb a váltószoknya meg a kézifék kar,mint apum ugyan ilyen korú g-astrájában,jóval több kilométerrel,
ami nem nagy tétel kicserélni(sajátomat is megcsináltam),de ismét gyanús...
-Tisztes hirdetésnél megadják már az alvázszámot,hogy utána tudj érdeklődni ugye,hogy valós e a kilométer.

Ezek fejében szerintetek,ha csak a fele gyanúm beigazolódik,mi a reális ára egy ilyen kombinak,mert a 700.000 az erősen pofátlan szerintem.
Meg ha kiderül a kilométer tekerés is apum szerint a 16 szelepesnek a 300.000 megtett kilométer már megéri,hogy gyorsan leadják egy kereskedésnek...

Válaszotokat előre is köszönöm!
 

Az hogy nincs rajta rendszám, csak a kép miatt is lehet. Bár amikor én eladtam az enyémet, direkt nem retusáltam le a rendszámot, hogy utána lehessen nézni.

Ha külföldi, kb bármennyi lehet a km. Ha magyar, kérd el a rendszámot, az alapján utána tudsz nézni a km-nek. Igaz csak 2012 óta rögzítik, de az is 5 évnyi adat. Kérd el az alvázszámot, az alapján utána tudsz nézni a felszereltségnek. Ha nem adja meg, tényleg oka van.

Sokan mondják, nem km-t, állapotot kell venni. Ez részben igaz is lehet. De vannak dolgok, amiknek azért megvan a futásteljesítménye, életkora, amit elérve jó eséllyel be fog krepálni. Kuplung, fékek, lamdaszonda stb. Ezek húzós tételek lehetnek, és ha nincs róla infó, hogy cserélték, és egy ilyen idős autónál miért lenne, akkor benne van a pakliban.

Jól mondta a fater. 300e km után én már tartanék egy ilyen motortól... Az állapota, amibe nem látsz bele egy átvizsgálásnál, próbaútnál, attól függ, milyen gazdája volt, hogyan volt karbantartva. Egy ilyen idős kicsinál ez nem igazolható. Max fülre lehet hagyatkozni. Lutri...

Én is drágállom, én inkább néznék olcsóbban magánszemélytől, a kereskedő mind féreg...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

9 órája, outsider írta:

Az hogy nincs rajta rendszám, csak a kép miatt is lehet. Bár amikor én eladtam az enyémet, direkt nem retusáltam le a rendszámot, hogy utána lehessen nézni.

Ha külföldi, kb bármennyi lehet a km. Ha magyar, kérd el a rendszámot, az alapján utána tudsz nézni a km-nek. Igaz csak 2012 óta rögzítik, de az is 5 évnyi adat. Kérd el az alvázszámot, az alapján utána tudsz nézni a felszereltségnek. Ha nem adja meg, tényleg oka van.

Sokan mondják, nem km-t, állapotot kell venni. Ez részben igaz is lehet. De vannak dolgok, amiknek azért megvan a futásteljesítménye, életkora, amit elérve jó eséllyel be fog krepálni. Kuplung, fékek, lamdaszonda stb. Ezek húzós tételek lehetnek, és ha nincs róla infó, hogy cserélték, és egy ilyen idős autónál miért lenne, akkor benne van a pakliban.

Jól mondta a fater. 300e km után én már tartanék egy ilyen motortól... Az állapota, amibe nem látsz bele egy átvizsgálásnál, próbaútnál, attól függ, milyen gazdája volt, hogyan volt karbantartva. Egy ilyen idős kicsinál ez nem igazolható. Max fülre lehet hagyatkozni. Lutri...

Én is drágállom, én inkább néznék olcsóbban magánszemélytől, a kereskedő mind féreg...

Köszönöm a válaszokat rendesek vagytok!
Max megnézzük faterral,de már találtam korrektebb astrát azóta...

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 01. at 22:34, HUNPSP írta:

Sziasztok Fórumtagok!

G Astra vásárlása előtt állok, és egy kis segítséget szeretnék ezügyben kérni tőletek. A kiszemelt példány egy automataváltós példány, konkrétan ő: https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra/opel_astra_1_6_16v_club_automata-12134036 - tehát 1.6-os,  2000-res évjáratú. Az olajcsipegetésről olvastam a típus kapcsán, de szerintem minden hasonló korú autónál előfordul, ennyi gond legyen...

Leginkább az automataváltó miatt aggódom, mert nem sok hasonló példányt találtam amit ezzel szereltek, pláne egyhatos motorral. Milyen tapasztalataitok vannak az automatával? Volt már köztetek olyan, akinek gond volt vele? Ez a top1 ami zavar, hogyha bármi gond lenne, akkor nem tudom kihez forduljak vele, és előző tapasztalatokat pedig senkitől nem olvastam vagy hallottam még. (mivel nagytöbbségben nem én használnám az autót, és a leendő tulaj első autónak automatát szeretne, így sajnos nem sok opció maradt)

Ezen felül azt írják, hogy "kicsit buta fedélzeti elektronika"... ez pontosan mire utal? Hajlamos összezavarodni, és otthagy az út szélén az autó, vagy csak szimplán nincs lehetőség  pl. sokmindent kiolvasni a fedélzeti computerből? Van bármi, amire egy hasonló G Astránál különösen figyeljek megvásárlás előtt (tipikus rozsdásodási helyek, vagy ami hajlamos gyakran megadni magát a kopóalkatrészeken felül)?

 

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

Helló,

én csak a magam szubjektív véleményét tenném hozzá:  1, totál mindegy mennyi a km amit az óra mutat, a jelenlegi állapotát kell megnézni. Vehetsz szervizkönyvvel igazolt 120000km-es autót is, aztán ha abból 100000km-t a városban kapta (pl fővárosban), akkor azzal több gond adódhat mint egy normál használatú 250000km-es autóval. Meg kell nézni, át kell nézetni márkaszervizben (ők sem jósok vagy varázslók, de láttak már pár G-t, ill. neki rendelkezésre áll sok minden ami máshol nem, kiolvassák a hibatárolót is), megnézni h hideg indításkor van-e füst, melegen terheléskor van-e füst és a többi már a jószerencse kérdése, de ez minden használt autónál így vagy, pláne ha már 13-15 éves. 2, Igen, gumik érdekesen vannak rajta, jó alkualap. 3, Létezik olyan autó 15 évesen amit még nem törtek meg itt-ott, kicsit-jobban? Fehér holló piros pöttyökkel kategória. 4, A váltószoknya meg dudagomb nem feltétlenül km függő elhasználódás. Pl ha valaki városban használta, a szoknya sokkal többet kap a folyamatos váltások miatt. Ha balfék módjára fogta a kormányt, akkor 100000km alatt is ki lehet lyukasztani. Az ülés ki tud szakadni 150000km alatt ha sok a ki-be szállás meg ugye a testalkattól is függ. Autópályás használatnál meg lehet h 300000km-nél is makulátlanok az előzőleg felsorolt dolgok. 5, Hahu jó képet ad az árakról. Összességében nem túlárazott ez a kocsi, kb ilyen árakon vannak, sőt a jobb állapotúak még drágábban is. Igaz, ez nem fog sokáig így maradni, iszonyat mennyiségű H Astra dől az országba, ez lenyomja majd a H-k árát és ezzel együtt a G, F generáció árait is. 

Link to comment
Megosztás:

Hát, nekem nem volt füst se hidegen, se melegen, és mégis kajálta az olajat.

A motorba igazából a szerviz se lát bele. Elmondhatják, hogy itt ott folyik az olaj a blokkból, egy ennyi idős autónál már természetes.

Kuplung, fékek állapota esetleg megnézhető, kipróbálható. Én nem vennék 300k futás feletti (tudom, ez óra szerint 200e km) Z16XE, Z14XE astrát. Annyinál már szerintem időzített bomba a henger/hengerfej... (Esetleg ha ismert az előélet, ismerőstől van). Ilyen formán szerintem igenis számít egy ilyen (!) autónál a km.

A külföldi autó meg 90%, hogy tekert. Ennyiért adva, kiszámítható, hogy kb féláron vette, hogy haszon is legyen rajta. Nekem ezért nem vették be az autómat 500ért, mert nem maradt volna neki rajta 2-300k tiszta haszon. És úgy már versenyképtelen lett volna az ára...

A horzsolásokat tényleg le kell tojni.

Módosítva : outsider
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Hát, nekem nem volt füst se hidegen, se melegen, és mégis kajálta az olajat.

A motorba igazából a szerviz se lát bele. Elmondhatják, hogy itt ott folyik az olaj a blokkból, egy ennyi idős autónál már természetes.

Kuplung, fékek állapota esetleg megnézhető, kipróbálható. Én nem vennék 300k futás feletti (tudom, ez óra szerint 200e km) Z16XE, Z14XE astrát. Annyinál már szerintem időzített bomba a henger/hengerfej... (Esetleg ha ismert az előélet, ismerőstől van). Ilyen formán szerintem igenis számít egy ilyen (!) autónál a km.

A külföldi autó meg 90%, hogy tekert. Ennyiért adva, kiszámítható, hogy kb féláron vette, hogy haszon is legyen rajta. Nekem ezért nem vették be az autómat 500ért, mert nem maradt volna neki rajta 2-300k tiszta haszon. És úgy már versenyképtelen lett volna az ára...

A horzsolásokat tényleg le kell tojni.

Naná hogy számít az autó elhasználódottsági szintje, csak erre aligha lehet következtetni a km óra számaiból. Mert vagy tekert, vagy ha netán tényleg visszakövethető, az nem hogy azt a futást hol-milyen körülmények közt szenvedte meg. Ez az autó is szinte biztosan külföldről hozott. Ha onnan közelítjük meg, hogy ez ott is az alja kellett h legyen (h maximálni tudja a profitot), akkor ott már egyszer megtekerte egy török kereskedő, utána ezt még jó eséllyel a magyar nepper is... Emlékszem amikor 2013-ban vettem a kocsit és elvittem egy kapcsolaton keresztül egy érdekes helyen lévő zúg műhelybe hogy ott mindent kiolvassanak a kocsiból. Kérdeztem a szakit, h szerinte reális-e amit mutat, megkérdezte h mennyire írja át h nyugodtabb legyek... Egy magyar autó, magyar múlttal, magyar szervizben. Ezért mondom, hogy az állapotát kell megnézni, mindent kipróbálni rajta a többi pedig a jószerencse kérdése. 

Emlékeim szerint a Tiéd is a gyári értéken belül fogyasztotta 15-16 évesen is (0,6dl/1000km alatt). Anno nekem volt füst, tudod, 1,1L/1000km... Persze tudni kellett h mikor miként csald elő a füstöt de akkor volt... 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Én 2014 ben állapotot vettem óra szerinti 207000 km-el. Akkor volt a szekér 14 éves hazai darab. Azért 14 év alatt kopott rendesen, azóta sok mindent ki kelett cserélnem, átélnem....

Megjegyzem kívül belül patika volt a kocsi, lámpái voltak nagyon mattok. Mindenki riogatott az olajfogyasztással kapcsolatban, nekem ugye x14xe ráadásul gázos is.  Most 266000 km-er van benne és olajat minimálisan eszi. 10 ezrenként cserélem az olajat 5w40 és nem kell rátöltenem két csere közt. Többnyire országúti üzem.

Motorikusan szerencsém volt, de a kora és a futása miatt a fél autót kicseréltem már......

Szóval a szép állapot nem minden igenis számít a magas futás szerintem!!

Üdv: Robi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.