Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

4 órája, Janó32 írta:

Naná hogy számít az autó elhasználódottsági szintje, csak erre aligha lehet következtetni a km óra számaiból. Mert vagy tekert, vagy ha netán tényleg visszakövethető, az nem hogy azt a futást hol-milyen körülmények közt szenvedte meg. Ez az autó is szinte biztosan külföldről hozott. Ha onnan közelítjük meg, hogy ez ott is az alja kellett h legyen (h maximálni tudja a profitot), akkor ott már egyszer megtekerte egy török kereskedő, utána ezt még jó eséllyel a magyar nepper is... Emlékszem amikor 2013-ban vettem a kocsit és elvittem egy kapcsolaton keresztül egy érdekes helyen lévő zúg műhelybe hogy ott mindent kiolvassanak a kocsiból. Kérdeztem a szakit, h szerinte reális-e amit mutat, megkérdezte h mennyire írja át h nyugodtabb legyek... Egy magyar autó, magyar múlttal, magyar szervizben. Ezért mondom, hogy az állapotát kell megnézni, mindent kipróbálni rajta a többi pedig a jószerencse kérdése. 

Emlékeim szerint a Tiéd is a gyári értéken belül fogyasztotta 15-16 évesen is (0,6dl/1000km alatt). Anno nekem volt füst, tudod, 1,1L/1000km... Persze tudni kellett h mikor miként csald elő a füstöt de akkor volt... 

Azért a gyári érték is csak egy biztonsági dolog, magát védi vele a gyártó. Nem azt jelenti, hogy normális. Újabban már 1 L/1000 km-t írnak. Az se az...

Azért az átlagember nem megy 2 évente vizsga előtt visszapörgettetni az órát, csak hogy 5 év múlva jobb áron eladhassa. Nem ilyen előrelátó az emberek többsége, még a szervizelés során sem...

2 órája, hood 21 írta:

Én 2014 ben állapotot vettem óra szerinti 207000 km-el. Akkor volt a szekér 14 éves hazai darab. Azért 14 év alatt kopott rendesen, azóta sok mindent ki kelett cserélnem, átélnem....

Megjegyzem kívül belül patika volt a kocsi, lámpái voltak nagyon mattok. Mindenki riogatott az olajfogyasztással kapcsolatban, nekem ugye x14xe ráadásul gázos is.  Most 266000 km-er van benne és olajat minimálisan eszi. 10 ezrenként cserélem az olajat 5w40 és nem kell rátöltenem két csere közt. Többnyire országúti üzem.

Motorikusan szerencsém volt, de a kora és a futása miatt a fél autót kicseréltem már......

Szóval a szép állapot nem minden igenis számít a magas futás szerintem!!

Üdv: Robi

Miket cseréltél ez idő alatt? Csak úgy nagy vonalakban.

Link to comment
Megosztás:

Sejtelmesen és halkan jegyzem meg, korábbiakban megosztott hibái, problémái alapján, szerintem outsider cartárs (ex)autója is -nem kevés- kmregeneráción esett át.

Megfelelő anyagokkal üzembentartott és tisztességes módon használt G Astra, 300k-t szerintem motorikus szempontból, gond nélkül elfut!

Sajnos a magyar felhasználói mentalitás ettől nagyvonalúbb, és ez legtöbbször szépen vissza is köszön a másod, harmad, stb. vevői tapasztalatokban! 

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Cs. Zoltán írta:

Sejtelmesen és halkan jegyzem meg, korábbiakban megosztott hibái, problémái alapján, szerintem outsider cartárs (ex)autója is -nem kevés- kmregeneráción esett át.

Megfelelő anyagokkal üzembentartott és tisztességes módon használt G Astra, 300k-t szerintem motorikus szempontból, gond nélkül elfut!

Sajnos a magyar felhasználói mentalitás ettől nagyvonalúbb, és ez legtöbbször szépen vissza is köszön a másod, harmad, stb. vevői tapasztalatokban! 

Az enyémben 180e igazolt km volt (138e km-nél vettem). Az előélete alapján nem is kellett volna problémásnak lennie. 10-15e km-enként 5w40 Castrol ment bele. Persze ebből nem látszik, hogy a tulaj nézte-e az olajszintet stb, vagy hogy a márkaszerviz tényleg azt rakott-e bele, amit ráírt. Az tény, hogy én az 5. tulaj voltam. Én is 8-10 ezrenként cseréltem az olajat. Az én verdám semikor nem füstölt. Se hidegen se melegen, se alacsony se emelt fordulaton. Vizsgán mindig simán átment környezetvédelmi szempontból, még falazott EGR-el is...

Link to comment
Megosztás:

18 órája, outsider írta:

Azért a gyári érték is csak egy biztonsági dolog, magát védi vele a gyártó. Nem azt jelenti, hogy normális. Újabban már 1 L/1000 km-t írnak. Az se az...

Azért az átlagember nem megy 2 évente vizsga előtt visszapörgettetni az órát, csak hogy 5 év múlva jobb áron eladhassa. Nem ilyen előrelátó az emberek többsége, még a szervizelés során sem...

Miket cseréltél ez idő alatt? Csak úgy nagy vonalakban.

Időrendi sorrendben írom, egy részük természetes, gyakori cserések. 

Vétel után első műszakira: vezérlés, összes folyadék, féktárcsa+betét, 2db első lámpa, kutyacsont, 2db hátsó fekmunkahenger, termosztát, kormány gömbfej 2db, középső-hátsó dob, vízhűtő.

Majd: toronycsapágy 2db+toronyszilent+ első rugók, axiálcsukló.

Aztán szelepfedél tömítés majd hengerfejtömítés, gyújtótrafó aztán két első kerékagy.

Nyáron szerencsésen egy vaddisznó.... miatta: lengőkar, újra vízhűtő+klímahűtő csere, 1db fényszóró+1db ködlámpa, zárhíd+első lökös csere.

Most esedékes: vezérlés csere, 4db lengéscsillapító, fékdob csere 2db, lassan generátor felújítás+klíma kompresszor is sír már egy ideje....

Amúgy imádom a drágámat főleg hogy nem lehet mellette unatkozni! 

Ui: néha, de tényleg csak néha felgyújtanám!!

Van egy corollánk is 2005 ös na az a nyugalom szigete... 

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 30. at 23:05, outsider írta:

Azért a gyári érték is csak egy biztonsági dolog, magát védi vele a gyártó. Nem azt jelenti, hogy normális. Újabban már 1 L/1000 km-t írnak. Az se az...

Azért az átlagember nem megy 2 évente vizsga előtt visszapörgettetni az órát, csak hogy 5 év múlva jobb áron eladhassa. Nem ilyen előrelátó az emberek többsége, még a szervizelés során sem...

Miket cseréltél ez idő alatt? Csak úgy nagy vonalakban.

Akkor nem sokat javult a gyártó saját megítélése, mert már 91-ben is ennyit írtak.:evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Hauptmann írta:

A Z2SE mennyire vállalható be? Annyi mindent lehet olvasni a neten róla, van aki dícséri, van aki szídja. Alapban szimpatikus motor lenne, csak tartok tőle egy kicsit.

Z2SE-t ne vegyél, nagyon kevés lehet az a 200 köbcenti... :-)

Komolyra fordítva, gondolom Z22SE-t akartál írni. Nos, a motorral alapvetően semmi gond nincs (ha eltekintünk a nem túl acélos lökettérfogat/teljesítmény arányától), leszámítva az egyetlen típushibáját, ami az olajnyomás által feszített lánc. A lényege annyi hogy ez a motor nagyon érzékeny a megfelelő olaj minőségére és mennyiségére, mert a vezérműlánc feszítőjét az olajnyomás működteti, így ha az nem ideális, a lánc fellazul, átugrik a vezérlés, és vége a motornak. Én a magam részéről ha ilyen motort akarnék venni, azzal kezdeném hogy lecserélem  nem csak a motorolajat/olajszűrőt , de a vezérműláncot és a láncfeszítőt is(még ha amúgy nem kéne, akkor is!), csak így tudnék nyugodtan aludni. Valamint méretnék egy olajnyomást is, biztos ami biztos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Hauptmann írta:

A Z2SE mennyire vállalható be? Annyi mindent lehet olvasni a neten róla, van aki dícséri, van aki szídja. Alapban szimpatikus motor lenne, csak tartok tőle egy kicsit.

 

4 órája, tgabika76 írta:

Z2SE-t ne vegyél, nagyon kevés lehet az a 200 köbcenti... :-)

Komolyra fordítva, gondolom Z22SE-t akartál írni. Nos, a motorral alapvetően semmi gond nincs (ha eltekintünk a nem túl acélos lökettérfogat/teljesítmény arányától), leszámítva az egyetlen típushibáját, ami az olajnyomás által feszített lánc. A lényege annyi hogy ez a motor nagyon érzékeny a megfelelő olaj minőségére és mennyiségére, mert a vezérműlánc feszítőjét az olajnyomás működteti, így ha az nem ideális, a lánc fellazul, átugrik a vezérlés, és vége a motornak. Én a magam részéről ha ilyen motort akarnék venni, azzal kezdeném hogy lecserélem  nem csak a motorolajat/olajszűrőt , de a vezérműláncot és a láncfeszítőt is(még ha amúgy nem kéne, akkor is!), csak így tudnék nyugodtan aludni. Valamint méretnék egy olajnyomást is, biztos ami biztos.

Pontosan, minden összefoglalva. Azt viszont tudni kell, hogy ez a mutatvány (komplett vezérlés csere) ennél a motornál könnyen elüti a 200000Ft-ot, vagy még fölé is megy (nem szakszerviz, normál árakkal kalkulálva)... https://totalcar.hu/magazin/technika/2014/10/12/rossz_motorok_neveddmeg_tipushiba/

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Janó32 írta:

 

Pontosan, minden összefoglalva. Azt viszont tudni kell, hogy ez a mutatvány (komplett vezérlés csere) ennél a motornál könnyen elüti a 200000Ft-ot, vagy még fölé is megy (nem szakszerviz, normál árakkal kalkulálva)... https://totalcar.hu/magazin/technika/2014/10/12/rossz_motorok_neveddmeg_tipushiba/

 

50-70 a szett hozz nyilván a  többi a munkadíj, ilyen drágán cserélik? 

Link to comment
Megosztás:

32 perce, zotya975 írta:

50-70 a szett hozz nyilván a  többi a munkadíj, ilyen drágán cserélik? 

Komplexebb a dolog, anno a Swift előtt grofbandi-nak volt egy szép 2.2-es Caravánja, Ő tudna róla mesélni, mármint hogy mennyi pénz temetett bele és hogy miért szállt ki abból az autóból (bár szerette) és ült át egy Suzuki-ba.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, tgabika76 írta:

Z2SE-t ne vegyél, nagyon kevés lehet az a 200 köbcenti... :-)

Komolyra fordítva, gondolom Z22SE-t akartál írni. Nos, a motorral alapvetően semmi gond nincs (ha eltekintünk a nem túl acélos lökettérfogat/teljesítmény arányától), leszámítva az egyetlen típushibáját, ami az olajnyomás által feszített lánc. A lényege annyi hogy ez a motor nagyon érzékeny a megfelelő olaj minőségére és mennyiségére, mert a vezérműlánc feszítőjét az olajnyomás működteti, így ha az nem ideális, a lánc fellazul, átugrik a vezérlés, és vége a motornak. Én a magam részéről ha ilyen motort akarnék venni, azzal kezdeném hogy lecserélem  nem csak a motorolajat/olajszűrőt , de a vezérműláncot és a láncfeszítőt is(még ha amúgy nem kéne, akkor is!), csak így tudnék nyugodtan aludni. Valamint méretnék egy olajnyomást is, biztos ami biztos.

:D igen, egy kicsit nagyobb motort szeretnék az autóba.

Igen, ezt olvastam, me hogy vezérléscserekor érdemes kicserélni az lánc olajfúvókáját a Z22YH fúvókájára, és akkor többet nem lesz gond.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Hauptmann írta:

:D igen, egy kicsit nagyobb motort szeretnék az autóba.

Igen, ezt olvastam, me hogy vezérléscserekor érdemes kicserélni az lánc olajfúvókáját a Z22YH fúvókájára, és akkor többet nem lesz gond.

Pont a Z22HY tartják a valaha gyártott legrosszabb Opel motornak, de ahogy gondolod. A Z22SE gyakorlatilag az alapja ennek, de hát vannak akik veszélyesen szeretnek élni... ;-)

Link to comment
Megosztás:

' A lánc kenési rendszere nem tökéletes, emiatt rendszerint már 150, de legkésőbb 250 ezer km környékén annyira megnyúlik, hogy a vezérlés átugrik, a motor pályafutása pedig csúnyán véget ér. A probléma egyébként javítható a Z22YH (2.2 direct motor) olajfúvókájával. '

Aztán ki tudja... ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv. Apámnak kellene majd venni egy autót. Természetesen felmerült a G Astra is. A sajátomról (Z14XE) - az olajfogyasztást leszámítva 2-3 dl/1000 Km  - pozitívan tudok nyilatkozni, de tudom, hogy előfordulhatnak hibák. Néha rá lesz kötve egy utánfutó, így inkább az 1.6-os lenne a szimpatikusabb. Melyik motorral érdemes venni? Twinport előttiek érdeklnének. A másik irány a Ford Focus, de ott a kasztni rozsdásodása billenti le a mérleget.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, gedikart írta:

Üdv. Apámnak kellene majd venni egy autót. Természetesen felmerült a G Astra is. A sajátomról (Z14XE) - az olajfogyasztást leszámítva 2-3 dl/1000 Km  - pozitívan tudok nyilatkozni, de tudom, hogy előfordulhatnak hibák. Néha rá lesz kötve egy utánfutó, így inkább az 1.6-os lenne a szimpatikusabb. Melyik motorral érdemes venni? Twinport előttiek érdeklnének. A másik irány a Ford Focus, de ott a kasztni rozsdásodása billenti le a mérleget.

Nekem eddig csak Astra-im voltak (1.6 F és 1.6 G kombi) és a G megvásárlása idején párhuzamosan tudtam használni egy alig fiatalabb (2005-ös Focus 1.6 Fresh kombit ami az előző munkahelyemen volt amolyan futkosós autó) tehát nagyjából mondható hogy valós összehasonlítási alapom van. Szerintem a Focus is egy jó autó, néhány dologban jobb is mint az Astra (fúrómű, váltó meg talán lenne egy-két dolog még ellenben a műszerfal kialakításával nem tudtam mit kezdeni, nekem az kaotikus volt). Amikor a jó Öreg F-et készültünk lecserélni, erre is alapozva mi három típust kerestünk: Astra G, Focus, Octavia. Utóbbi túlárazott szerintem így arról letettünk. Focus-ból mi akkor-éppen nem találtunk szép darabot és ezért maradt a G generációra való szűkítés de az sem volt lényegesen egyszerűbb. Szerintem inkább aszerint válasszatok az Astra-Focus vonalon, hogy melyikből találtok (nem a világ végén) szebb/megkíméltebb/visszakövethetőbb előéletű (direkt nem írok km futást) darabot olyan kereskedőtől aki már legalább 10 éve változatlan helyen és néven űzi a szakmát. Ugyanis találhattok rozsdamentes Focust meg rozsdás vagy több darabból összetákol éppen nem rozsdás Astra-t is. Mivel szerkezetileg nem láttok bele a masinába, így az esetleges rejtett hibákkal/problémákkal a kereskedő foglalkozni fog. A magánszemély meg a murvás nepper (aki évente cseréli a nevét és talán még a telephelyét is), el fog hajtani, pereskedni pedig egy 1 milliós értékű autónál is erősen megfontolandó... Szerintem.. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Janó32 írta:

Nekem eddig csak Astra-im voltak (1.6 F és 1.6 G kombi) és a G megvásárlása idején párhuzamosan tudtam használni egy alig fiatalabb (2005-ös Focus 1.6 Fresh kombit ami az előző munkahelyemen volt amolyan futkosós autó) tehát nagyjából mondható hogy valós összehasonlítási alapom van. Szerintem a Focus is egy jó autó, néhány dologban jobb is mint az Astra (fúrómű, váltó meg talán lenne egy-két dolog még ellenben a műszerfal kialakításával nem tudtam mit kezdeni, nekem az kaotikus volt). Amikor a jó Öreg F-et készültünk lecserélni, erre is alapozva mi három típust kerestünk: Astra G, Focus, Octavia. Utóbbi túlárazott szerintem így arról letettünk. Focus-ból mi akkor-éppen nem találtunk szép darabot és ezért maradt a G generációra való szűkítés de az sem volt lényegesen egyszerűbb. Szerintem inkább aszerint válasszatok az Astra-Focus vonalon, hogy melyikből találtok (nem a világ végén) szebb/megkíméltebb/visszakövethetőbb előéletű (direkt nem írok km futást) darabot olyan kereskedőtől aki már legalább 10 éve változatlan helyen és néven űzi a szakmát. Ugyanis találhattok rozsdamentes Focust meg rozsdás vagy több darabból összetákol éppen nem rozsdás Astra-t is. Mivel szerkezetileg nem láttok bele a masinába, így az esetleges rejtett hibákkal/problémákkal a kereskedő foglalkozni fog. A magánszemély meg a murvás nepper (aki évente cseréli a nevét és talán még a telephelyét is), el fog hajtani, pereskedni pedig egy 1 milliós értékű autónál is erősen megfontolandó... Szerintem.. 

Köszi! Focusnál úgy tudom, hogy a gyárilag gyenge alapozás az oka, hogy rozsdásodik. Rokon 2004-es F. Fresh autóján az ajtókon látszódik leginkább (az egyik ajtó alul már majdnem lyukas...) Ha lehetne választani, Astra G kasztnit kérnék  Ford motorral. :) Persze, látni G Astrát is rozsdásodni, de az inkább elemcserére utaló jel.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, gedikart írta:

Köszi! Focusnál úgy tudom, hogy a gyárilag gyenge alapozás az oka, hogy rozsdásodik. Rokon 2004-es F. Fresh autóján az ajtókon látszódik leginkább (az egyik ajtó alul már majdnem lyukas...) Ha lehetne választani, Astra G kasztnit kérnék  Ford motorral. :) Persze, látni G Astrát is rozsdásodni, de az inkább elemcserére utaló jel.

Én úgy tudom, hogy az ajtó vízkivezetője problémás, érdemes kitisztítani időnként, ezért rozsdásodik mert gyűjti a vizet. Meg a kerékjárati ívekben van egy hangszigetelő anyag és az tartja/szívja a vizet. Láttam már sok G Astra-t rozsdásodni, korral jár(hat), nem muszáj hogy sérült és rosszul javított autó legyen. A hátsó sárvédőíven, a küszöbvégeken és a műanyag küszöbborítás alatt tud hervadni... 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 23. at 21:48, gedikart írta:

Üdv. Apámnak kellene majd venni egy autót. Természetesen felmerült a G Astra is. A sajátomról (Z14XE) - az olajfogyasztást leszámítva 2-3 dl/1000 Km  - pozitívan tudok nyilatkozni, de tudom, hogy előfordulhatnak hibák. Néha rá lesz kötve egy utánfutó, így inkább az 1.6-os lenne a szimpatikusabb. Melyik motorral érdemes venni? Twinport előttiek érdeklnének. A másik irány a Ford Focus, de ott a kasztni rozsdásodása billenti le a mérleget.

Kíváncsiságból ránéztem a hahu-ra. A G Astra árak nagyon bezuhantak mert dől be az országba a H Astra, B Zafira, Focus II. 1.2 millió körül már vonzó Astra H vagy Focus II van. Persze ha a pénztárca annyit nem enged vagy az ész-érvek miatt nincs szükség annyival fiatalabb és biztonságosabb autóra, akkor azért az A Zafira-t is megnézném a helyetekben, szülőknek kényelmesebb lesz a magas építésű autóba történő beszállás-kiszállás... 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Janó32 írta:

Kíváncsiságból ránéztem a hahu-ra. A G Astra árak nagyon bezuhantak mert dől be az országba a H Astra, B Zafira, Focus II. 1.2 millió körül már vonzó Astra H vagy Focus II van. Persze ha a pénztárca annyit nem enged vagy az ész-érvek miatt nincs szükség annyival fiatalabb és biztonságosabb autóra, akkor azért az A Zafira-t is megnézném a helyetekben, szülőknek kényelmesebb lesz a magas építésű autóba történő beszállás-kiszállás... 

Durva, de tényleg.

500k-ért 2005., 700k-ért 2007 évjárattól kapsz használhatót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.