Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GyIK - társalgó / minden off törlődik!


Sörös Sanyi

Recommended Posts

Nagyobb az érdeklődés, mint vártam, ezért Mackósajttal azt találtuk ki, hogy a GyIK-nak nyissunk külön társalgót, így közös munkánk megmaradhat az utókornak, nem kell törölni semmilyen építő hozzászólást a végén. A sima GyIK topicot meghagyjuk tisztán a válaszoknak, amit már le is zártam. A kész válaszokat pedig innen mozgatom majd át oda. Így talán egy kicsit cifrább lesz nektek, de számomra átláthatóbb és követhetőbb.
Remélem, hogy a csevegésről hozott szabályokat itt is ugyanolyan szépen betartjátok, mint amoda. Onnan most minden hozzászólást áthelyezek ide.

Link to comment
Megosztás:

ma is felmerült egy kérdés, ami már többször volt:

mit jelent a GL CC stb stb

egy ilyen se lenne rossz, ahol fel lenne sorolva a felszereltségi szintek jelentése

meg van pár átalakítás, pl beltér világítása, én már vagy 4 fajtát láttam.

illetve a párunknak már átalakított fáklámpa... esetleg ilyeneket is lehetne közkinccsé tenni, ha van erre is érdeklődés.

Link to comment
Megosztás:

a dízeles vonal képviselőinek nevében dobnám fel a téli hidegindítás (most éppen nincs szezonja, de lesz még :huh: ) problémáját. Ezen belül az izzításos gondokat, az üzemanyagszűrő előfűtését, meg a porlasztásos bajokat értem. Meg nemtudom hogy a zöldkártyás matricaszínes dolog mennyire tartozhat ide, de vannak páran akiknek elég égető kérdés.

Link to comment
Megosztás:

a dízeles vonal képviselőinek nevében dobnám fel a téli hidegindítás (most éppen nincs szezonja, de lesz még :huh: ) problémáját. Ezen belül az izzításos gondokat, az üzemanyagszűrő előfűtését, meg a porlasztásos bajokat értem. Meg nemtudom hogy a zöldkártyás matricaszínes dolog mennyire tartozhat ide, de vannak páran akiknek elég égető kérdés.

Értem, OK, ez is odakerül. :) Esetleg valamiről készítenél saját leírást? Mert ez még csak váz. :D

Link to comment
Megosztás:

A héten azt hiszem J0hnny foglalkozott az adatgyűjtéssel, szerintem nála lesz, de gondolom hamarosan elküldi. Előre is köszi!

Tényleg, talán Tivtől hallottam, hogy Hening Astrába talán B Omega belső világítást szerelt. A belteres témához ez is jó leírás lenne, feljebb már volt is hasonló érdeklődés (jó lesz ez, már látom :huh:)

Link to comment
Megosztás:

A héten azt hiszem J0hnny foglalkozott az adatgyűjtéssel, szerintem nála lesz, de gondolom hamarosan elküldi. Előre is köszi!

Tényleg, talán Tivtől hallottam, hogy Hening Astrába talán B Omega belső világítást szerelt. A belteres témához ez is jó leírás lenne, feljebb már volt is hasonló érdeklődés (jó lesz ez, már látom :huh:)

nekem pl Daevo van benne, mértileg alakra majdnem azonos, és annyi a különlegessége a gyárihoz képest, hogy ott a lápmpán isleht kapcsolni,és van teljesen kikapcsolt állapota.

arról egy kép elég, meg egy félsoros leírás :)

Link to comment
Megosztás:

Értem, OK, ez is odakerül. :D Esetleg valamiről készítenél saját leírást? Mert ez még csak váz. :D

Én is a kérdezősködős szakon végeztem, én csak azt tudom hogy a legtöbb dízelesnek ez gond szokott lenni, ahogy nekem is. (és a fele még nekem sincs megoldva :) ) :huh:

Ha kezdenek megoldódni a dolgok, majd követem őket fényképező géppel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ok, 9.3 linkként is működik. Ha valaki még ad hozzá infót, beleegyezel, hogy hozzászóláson belül módosítsak? (ezt mindenkitől megkérdezem majd. :))

köszönöm, igen beleegyezek, csak írja oda h "szerk: béla" bár gondolom ez elvárható mindenkitől :huh:

Link to comment
Megosztás:

és az Se azt mondtad vannak képek minden fázisról, az sokakat jobban érdekelne :huh:

öö igen van jópár piktúra, de sztem Tápi jobban vágja a témát. Nomeg most se itt kéne írogatnom.

Szóval, ha vki bevállalja, és tudok mellé képet társítani, akkor ez megoldható.

Link to comment
Megosztás:

Képeket csak bökd ide, mondjuk kepfeltoltes.hu-ról, írd, hogy melyik részbe lenne, a többit intézem. :) Vagy ha a sját hozzászólásodhoz szeretnéd tenni, csak módosítsd, tedd be, én meg majd a képet feltöltöm a fórum galériájába. :D

Jó, de vmi írásnak is kellene lenni az se átalakításhoz, vagy legyen kommentár nélkül lágyzenével? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nagyobb az érdeklődés, mint vártam, ezért Mackósajttal azt találtuk ki, hogy a GyIK-nak nyissunk külön társalgót, így közös munkánk megmaradhat az utókornak, nem kell törölni semmilyen építő hozzászólást a végén. A sima GyIK topicot meghagyjuk tisztán a válaszoknak. Remélem, hogy a csevegésről hozott szabályokat itt is ugyanolyan szépen betartjátok, mint amoda. Onnan most minden hozzászólást áthelyezek ide.

ez egy jó ötlet

Link to comment
Megosztás:

Talán a hátsó kapaszkodós lámpákat meg tudnám írni, de nincs hozzá elég kép, bár szerintem nem is kell. :huh: Kétféle variáció van ebből is. Jobbak (nem Classic-okban) ott van a csati a lámpához a biztonsági öv csévélő mögött, vagy direkt kábelezés a beltéritől. Utóbbit alapján csináltam meg. :)

Link to comment
Megosztás:

Várjuk a leírást. :)

Újabb ötlet: Valaki írna olyat, hogy az első ülést hogy vegyük ki, hogy ne pukkanjon el az övfeszítő patron?

mögírhatom :huh:

"A műanyag burkolatot levesszük. Óvatosan mert törik!! A hátsó ülés felől elénk tárul a patron hátsó fele. A végére oda van téve egy piros stift amit a patron tetején levő nyílásba kell bedugni. Így nem fog eldurranni. Ezek után már csak ki kell hajtani az ülést tartó csavarokat."

ez így helytálló?

Link to comment
Megosztás:

Ok, akkor ezt nem felejtjük, de a bővítéssel várok egy Dieseles szakit. :huh:

Beszélek Afonya barátommal,aki szintén gázolajat iszik reggelire és összeszedjük a fontos sarokpontokat a dízelhez is.

Szép lassan kialakul ez majd,rendezett lesz.

Ahogy látom,másoknak is tetszik az indítvány,remélem marad a lendület.

Sok új ember aki ide keveredik szerintem ezzel fogható meg,ezzel köthető a klubhoz.Itt kap segítséget és ha úgyítéli meg,hogy a társaság is ok,akkor talán belép a klubba.Nem azt ECD miatt fog itt maradni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.