Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GyIK - társalgó / minden off törlődik!


Sörös Sanyi

Recommended Posts

és ha beletennénk a rádiókat is?

pl azt hogy gyári rádió után fel kell cserélni a betápot a memóriával.

illetve volt egy kis leírás a kiszedőhöz, illetve Daykiller meg a saját magnójáról írt pár sort.

A vázlatomban szerepel olyan hogy "audio", ilyenekre gondoltam, de nevezhetitek ahogy akarjátok! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hening hozzászólását áthelyeztem ide: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...st&p=481119

lehet hogy nem jót csináltam??? Sanyi ellenörizd pliz...

igérem nem nyulok bele többet...

Semmi gond, úgyis már csak ez maradt mára. :D Mindjárt teljesen beleszerkesztem.

öö, Sanyi aszonta h nem áthelyezőset akar játszani..no meg felül a listába is beteszi linknek.

na de majd megóóóóldja :huh:

Igen, de a lista szövegesen eszelősen kesze-kusza, ember nem látja át. :) Kicsit hülyén tördel a fórum, de hozzá lehet szokni. :D

Link to comment
Megosztás:

A vázlatomban szerepel olyan hogy "audio", ilyenekre gondoltam, de nevezhetitek ahogy akarjátok! :huh:

oké, de az audiót így ki is fejtettem, egy picit bővebben.

de!!!

kiegészíthető, hátsó hangszórók beszerelésével, illetve az elsők lecserélésével.

van pár szép megoldásmár, méretben nem odaillő hangszórók beépítéséről is :)

csak említés képpen egy két képpel kiegészítve azt is jólenne belerakni

Link to comment
Megosztás:

oké, de az audiót így ki is fejtettem, egy picit bővebben.

de!!!

kiegészíthető, hátsó hangszórók beszerelésével, illetve az elsők lecserélésével.

van pár szép megoldásmár, méretben nem odaillő hangszórók beépítéséről is :huh:

csak említés képpen egy két képpel kiegészítve azt is jólenne belerakni

sztem a kiegészítő hangszórók már nem annyira gyik téma mint autóhifi...ilyen topic meg van

Link to comment
Megosztás:

oké, de az audiót így ki is fejtettem, egy picit bővebben.

de!!!

kiegészíthető, hátsó hangszórók beszerelésével, illetve az elsők lecserélésével.

van pár szép megoldásmár, méretben nem odaillő hangszórók beépítéséről is :)

csak említés képpen egy két képpel kiegészítve azt is jólenne belerakni

Persze hogy lehet! A zárójelben jelzetteket csak azért irtam hogy lássátok mire gondolok pl. a kényelmi elektronika alatt. Természetesen lehet további alpontokat szerkeszteni, én csak a fő nyomvonalat karcoltam fel a saját elképzelésem alapján, de szerintem elég egy audio(vagy zene/hifi..) cimszó és az alatt már könnyen ráakadhat valaki a részletekre is. Véleményem szerint nem lenne jó tulságosan szétágaztatni sem a menüpontokat(már ha program is lesz rá irva) mivel azok akár elkerülhetetlenül is egybe folynak illetve kiegészitik egymást és ez megnehezitheti az átláthatóságát is. Hangsúlyozom, szerintem! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy lehet! A zárójelben jelzetteket csak azért irtam hogy lássátok mire gondolok pl. a kényelmi elektronika alatt. Természetesen lehet további alpontokat szerkeszteni, én csak a fő nyomvonalat karcoltam fel a saját elképzelésem alapján, de szerintem elég egy audio(vagy zene/hifi..) cimszó és az alatt már könnyen ráakadhat valaki a részletekre is. Véleményem szerint nem lenne jó tulságosan szétágaztatni sem a menüpontokat(már ha program is lesz rá irva) mivel azok akár elkerülhetetlenül is egybe folynak illetve kiegészitik egymást és ez megnehezitheti az átláthatóságát is. Hangsúlyozom, szerintem! :huh:

jaja Zoli szólt is, hogy ez már nem idevaló lenne, szóval csak az alap dolgok :)

Link to comment
Megosztás:

őőő ez igaz

de akkor annyit minimum, hogy mekkora átmérő/ mélységű ahngszóró megy bele maximum :lol:

a beltérvilágításra vmi reakció?

Nekem tetszik, jó - még helyesirás szempontjából is :D :D - viszont kiegésziteném Hening omis megvilágitásával is. Azzal már talán kész is lenne ez a rész. Azt viszont el ne felejtsétek megemliteni, hogy gyárilag hol kell felkapcsolni! :) :huh: ...én is 2 év után, itt tudtam meg. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem tetszik, jó - még helyesirás szempontjából is :lol: :D - viszont kiegésziteném Hening omis megvilágitásával is. Azzal már talán kész is lenne ez a rész. Azt viszont el ne felejtsétek megemliteni, hogy gyárilag hol kell felkapcsolni! :) :huh: ...én is 2 év után, itt tudtam meg. :D

helyesírás jóvanmááá:D

ez csak egy a sok verzióból, ami megvalósítható :D

ezt úgy gondoltam el, hogy belső világítás/ első lámpa/b omega vagy Daewoo vagy...

hm? :D

Link to comment
Megosztás:

És mi az a kérdés, ami sűrűn előfordul fényezés kapcsán? Mire adhatunk választ?

Ha tudjuk a kérdést, keresünk választ. Bár szerintem a fényezés már túlmegy a GyIK-on.

Esetleg, mint kiegészitő információk, hozzá lehetne biggyeszteni a karosszéria részhez. Gondolok itt olyanra mint a lökháritó, visszapillantó vagy egyéb nem fényezett felületek festése, festési lehetősége, az oldalt futó diszlécek helyének rendbetétele(mert volt már akinek leesett az egyik és arra gondolt hogy leszedi a többit is), de ez tényleg olyasmi mint Novyy esetében a hifi részletezése. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ne szálljunk el teljesen skacok!

Koncertráljunk azokra a fontos témákra,amik minden nap felmerülő problémák.

Próbáljatok egy kezdő opel tulajdonso fejével gondolkozni és úgy írni meg a leírásokat,mintha most vettetek volna egy F Astrát és mi az,amit meg kell csinálni.

Nem az a cél,hogy ne írjon a fórumra,hanem az,hogy a legáltalánosabb kérdésekre megtalálja a segítséget!

Szal ezen vonal mentén haladjunk,nem kell azonnal a világot megváltani.Ne vesszünk el a részletekben.

Mindenki olvassa át részletesen a GYIK részeit és ha már találkozott a problémával és van pár fényképe és van kedve leírást csinálni hozzá,tegye meg.

Nincs időkorlát,mindeki annyit ír és szerkeszt,amennyi jól esik.

Link to comment
Megosztás:

Ne szálljunk el teljesen skacok!

Koncertráljunk azokra a fontos témákra,amik minden nap felmerülő problémák.

Próbáljatok egy kezdő opel tulajdonso fejével gondolkozni és úgy írni meg a leírásokat,mintha most vettetek volna egy F Astrát és mi az,amit meg kell csinálni.

Nem az a cél,hogy ne írjon a fórumra,hanem az,hogy a legáltalánosabb kérdésekre megtalálja a segítséget!

Szal ezen vonal mentén haladjunk,nem kell azonnal a világot megváltani.Ne vesszünk el a részletekben.

Mindenki olvassa át részletesen a GYIK részeit és ha már találkozott a problémával és van pár fényképe és van kedve leírást csinálni hozzá,tegye meg.

Nincs időkorlát,mindeki annyit ír és szerkeszt,amennyi jól esik.

egyetértek, előbb legyen meg egy gerinc...aztán utána ha még fel merik tenni a kérdésüket fórumban is akkor nyert ügyük van :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ne szálljunk el teljesen skacok!

Koncertráljunk azokra a fontos témákra,amik minden nap felmerülő problémák.

Próbáljatok egy kezdő opel tulajdonso fejével gondolkozni és úgy írni meg a leírásokat,mintha most vettetek volna egy F Astrát és mi az,amit meg kell csinálni.

Nem az a cél,hogy ne írjon a fórumra,hanem az,hogy a legáltalánosabb kérdésekre megtalálja a segítséget!

Szal ezen vonal mentén haladjunk,nem kell azonnal a világot megváltani.Ne vesszünk el a részletekben.

Mindenki olvassa át részletesen a GYIK részeit és ha már találkozott a problémával és van pár fényképe és van kedve leírást csinálni hozzá,tegye meg.

Nincs időkorlát,mindeki annyit ír és szerkeszt,amennyi jól esik.

Vagy arra kell gondolni, mikor valamelyikünk friss opelos lett, akkor milyen problémákba ütköztünk az elején. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ne szálljunk el teljesen skacok!

Koncertráljunk azokra a fontos témákra,amik minden nap felmerülő problémák.

Próbáljatok egy kezdő opel tulajdonso fejével gondolkozni és úgy írni meg a leírásokat,mintha most vettetek volna egy F Astrát és mi az,amit meg kell csinálni.

Nem az a cél,hogy ne írjon a fórumra,hanem az,hogy a legáltalánosabb kérdésekre megtalálja a segítséget!

Szal ezen vonal mentén haladjunk,nem kell azonnal a világot megváltani.Ne vesszünk el a részletekben.

Mindenki olvassa át részletesen a GYIK részeit és ha már találkozott a problémával és van pár fényképe és van kedve leírást csinálni hozzá,tegye meg.

Nincs időkorlát,mindeki annyit ír és szerkeszt,amennyi jól esik.

Jó jó...nem szállunk el...Tényleg, az valóban fontos lehet, egy kezdő Opelosnak hogy Műszerfal ledesítés, Plazma számlap, Belső világítás módosítása...stb, mint az, hogy kisebb karcokat hogyan távolítson el...kavicsfelverődésekkel mihez kezdjen, színeltérés...stb

Igazad van. Fényezésel kapcsolatos kérdések nem kell a GYIK-ba

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.