Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

8 órája, tgabika76 írta:

A megszólított már nincs a fórumon magaviseleti okok miatt, így nem fog válaszolni a kérdésre...

Én azt hittem, hogy marton.csaba2 a korábbi mantec ....

Ja, most látom, hogy le van tiltva Ő is, akkor ezek szerint jól gondoltam.

Ennyire gáz volt már?

Módosítva : jaygab
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Írtátok többen is, hogy Kovácséktól olajat neee..

1. Ez a Kovácsék a https://alkatreszek.hu/-t jelenti?

2. Ha nem tanácsra van tőlük  szükségem, hogy milyet vegyek, hanem tudom, hogy mit akarok, akkor sem érdemes tőlük venni? (https://alkatreszek.hu/mo_5w_30_3000_xe_4l)

 

Tudtok ajánlani egy olyan helyet, ahonnan egyszerre be tudom szerezni az alábbiakat? Miből melyiket érdemes?

Z14XEP-hez:

pollenszűrő

olajszűrő

légszűrő

fagyálló hűtőfolyadék

olaj (ez mobil 1 5w30 3000xe lesz)

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, jaygab írta:

Én azt hittem, hogy marton.csaba2 a korábbi mantec ....

Ja, most látom, hogy le van tiltva Ő is, akkor ezek szerint jól gondoltam.

Ennyire gáz volt már?

Egyszerű szabályok vannak, nem nehéz őket betartani. Aztán van hogy valaki nem tudja vagy nem akarja, és még a "miértet" sem sikerül kideríteni, mert semmilyen szintű kommunikációra nem hajlandó. Sohasem fogom megérteni mire jó ez. 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, zotya975 írta:

Egyszerű szabályok vannak, nem nehéz őket betartani. Aztán van hogy valaki nem tudja vagy nem akarja, és még a "miértet" sem sikerül kideríteni, mert semmilyen szintű kommunikációra nem hajlandó. Sohasem fogom megérteni mire jó ez. 

Lehet csak trollkodni járt ide. Bár hasznos dolgokat írt, de minden szavában, stílusában ott volt egyfajta felsőbbrendűség, lenézés. Mindig kioktató, lekezelő válaszai voltak. Azért hiányozni fog, amíg újra vissza nem tér közénk reinkarnálódott formájában. R. I. P. 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, jaygab írta:

Lehet csak trollkodni járt ide. Bár hasznos dolgokat írt, de minden szavában, stílusában ott volt egyfajta felsőbbrendűség, lenézés. Mindig kioktató, lekezelő válaszai voltak. Azért hiányozni fog, amíg újra vissza nem tér közénk reinkarnálódott formájában. R. I. P. 

Igen hasznos dolgokat is írt, volt rá igény, ( saját topikja is volt amíg el nem szúrta) ezért is nem értem mire volt jó ez a stílus-trollkodás. Nem fog visszatérni ide, de más helyen elérhető, ha valaki akarja meg tudja találni. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, jaygab írta:

Írtátok többen is, hogy Kovácséktól olajat neee..

1. Ez a Kovácsék a https://alkatreszek.hu/-t jelenti?

2. Ha nem tanácsra van tőlük  szükségem, hogy milyet vegyek, hanem tudom, hogy mit akarok, akkor sem érdemes tőlük venni? (https://alkatreszek.hu/mo_5w_30_3000_xe_4l)

 

Tudtok ajánlani egy olyan helyet, ahonnan egyszerre be tudom szerezni az alábbiakat? Miből melyiket érdemes?

Z14XEP-hez:

pollenszűrő

olajszűrő

légszűrő

fagyálló hűtőfolyadék

olaj (ez mobil 1 5w30 3000xe lesz)

 

Olajszűrőből a Mahle-Knecht-et tudom leginkább ajánlani (visszacsapó szelep).

Olaj ügyben (bár ezt már eldöntötted), az Eneos P.H. jobb benyomást tett rám, mint a Mobil Super 3000 xe.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, jaygab írta:

Írtátok többen is, hogy Kovácséktól olajat neee..

1. Ez a Kovácsék a https://alkatreszek.hu/-t jelenti?

2. Ha nem tanácsra van tőlük  szükségem, hogy milyet vegyek, hanem tudom, hogy mit akarok, akkor sem érdemes tőlük venni? (https://alkatreszek.hu/mo_5w_30_3000_xe_4l)

 

Tudtok ajánlani egy olyan helyet, ahonnan egyszerre be tudom szerezni az alábbiakat? Miből melyiket érdemes?

Z14XEP-hez:

pollenszűrő

olajszűrő

légszűrő

fagyálló hűtőfolyadék

olaj (ez mobil 1 5w30 3000xe lesz)

 

Cromax

pollenszűrő : pl Filtron, Mann

olajszűrő : pl. Mahle, gyári

légszűrő : Pl Filtron

fagyálló hűtőfolyadék: Gyári

Link to comment
Megosztás:

6 órája, jaygab írta:

Írtátok többen is, hogy Kovácséktól olajat neee..

1. Ez a Kovácsék a https://alkatreszek.hu/-t jelenti?

2. Ha nem tanácsra van tőlük  szükségem, hogy milyet vegyek, hanem tudom, hogy mit akarok, akkor sem érdemes tőlük venni? (https://alkatreszek.hu/mo_5w_30_3000_xe_4l)

 

Tudtok ajánlani egy olyan helyet, ahonnan egyszerre be tudom szerezni az alábbiakat? Miből melyiket érdemes?

Z14XEP-hez:

pollenszűrő

olajszűrő

légszűrő

fagyálló hűtőfolyadék

olaj (ez mobil 1 5w30 3000xe lesz)

 

Szia!

Én Kovácséktól rendeltem legutóbb szintén Z14XEP olajcseréhez szükséges dolgokat. Előtte többször rendeltem már innen is: https://the-filtershop.com/
Mind a kettővel jó tapasztalataim vannak, a filtershopnál 10e-nél már ingyenes szállítás is van, ez egy plusz pont nekik. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Olajshop-ról rendelt már valaki? Mennyire megbízható?

Gondoltam illegalitásból visszaváltok legközelebb dexos2-re, és csak ott lehet kapni (legalábbis ez a legszimpibb, a többi névtelenebb).

Mindig onnan rendelek olajat autóhoz és motorhoz is. Szerintem megbízhatóak. (Bár pont 1,5 hónapja tőlük rendeltem Fuchs titan olajat az astra-hoz és még jó hogy résen voltam mert véletlenül nem a pro flex c3-mat hanem a pro c3-mat adták oda, ez pedig nem dexos2-es... Ezután azért kárpótoltak egy repi ajándékkal, így jól jártam)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 perce, Isti70 írta:

Mindig onnan rendelek olajat autóhoz és motorhoz is. Szerintem megbízhatóak. (Bár pont 1,5 hónapja tőlük rendeltem Fuchs titan olajat az astra-hoz és még jó hogy résen voltam mert véletlenül nem a pro flex c3-mat hanem a pro c3-mat adták oda, ez pedig nem dexos2-es... Ezután azért kárpótoltak egy repi ajándékkal, így jól jártam)

Köszi!

Én meg rábeszéltem magam a Mobil1 ESP 0W40-re, ami meg még mindig elég korlátozottan érhető el kishazánkban (online felületen).

Legutóbb még egy boltban volt kapható, most találtam 3-at. 

De most nézem EMAG-on is van. :D

Bár nem biztos, hogy olajat onnan rendelnék...

Link to comment
Megosztás:

14 órája, jaygab írta:

Írtátok többen is, hogy Kovácséktól olajat neee..

1. Ez a Kovácsék a https://alkatreszek.hu/-t jelenti?

2. Ha nem tanácsra van tőlük  szükségem, hogy milyet vegyek, hanem tudom, hogy mit akarok, akkor sem érdemes tőlük venni? (https://alkatreszek.hu/mo_5w_30_3000_xe_4l)

 

Tudtok ajánlani egy olyan helyet, ahonnan egyszerre be tudom szerezni az alábbiakat? Miből melyiket érdemes?

Z14XEP-hez:

pollenszűrő

olajszűrő

légszűrő

fagyálló hűtőfolyadék

olaj (ez mobil 1 5w30 3000xe lesz)

 

Minden egy helyen: https://the-filtershop.com/

Szűrőből én Mann-t veszek (pollenből Mahle-t), olajból visszatérően az általad megjelölt Mobil-t. 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Az az igazság, hogy jó alaposan körülnéztem, de mindegyik weboldalnak van valami defektje, ami miatt nem tudom összeválogatni a kívánt a dolgokat. Vagy ez, vagy az hiányzik, vagy a regisztrációnál van valami bibi, vagy az autó kiválasztásánál hiányzik a Z14xep, az XE-re meg teljesen más olajszűrőt ad be, mint ami nekem kell stb... Valahol meg az árak nem tetszenek. Pl: egyik helyen 8200 a mobil 3000xe olaj, a másiknál meg 10400 ft.

Asszem marad a régi opelboltos beszerzési helyem, ahol megveszem az ~1200ft-os valamilyen utángyártott légszűrőt ,  ~1400ft-os pollenszűrőt és ~1200ft-os valamilyen olajszűrőt. Eddig is ezek voltak. 10ezer km-ként úgyis cserélem az olajjal együtt.Ott veszek gyári fagyállót is.

Az olajat meg onnan veszem, ahonnan a legolcsóbbra jön ki szállítással együtt.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, jaygab írta:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Az az igazság, hogy jó alaposan körülnéztem, de mindegyik weboldalnak van valami defektje, ami miatt nem tudom összeválogatni a kívánt a dolgokat. Vagy ez, vagy az hiányzik, vagy a regisztrációnál van valami bibi, vagy az autó kiválasztásánál hiányzik a Z14xep, az XE-re meg teljesen más olajszűrőt ad be, mint ami nekem kell stb... Valahol meg az árak nem tetszenek. Pl: egyik helyen 8200 a mobil 3000xe olaj, a másiknál meg 10400 ft.

Asszem marad a régi opelboltos beszerzési helyem, ahol megveszem az ~1200ft-os valamilyen utángyártott légszűrőt ,  ~1400ft-os pollenszűrőt és ~1200ft-os valamilyen olajszűrőt. Eddig is ezek voltak. 10ezer km-ként úgyis cserélem az olajjal együtt.Ott veszek gyári fagyállót is.

Az olajat meg onnan veszem, ahonnan a legolcsóbbra jön ki szállítással együtt.

Az ilyen olajos webshopokban általában drágább a szűrő...

Ez van... Én azt külön szoktam venni... (Kovácséktól :-))

Ők mindig össze vannak kavarodva az olajakkal.

Sokszor nincs frissítve a kép, el vannak keveredve a megnevezésekkel stb.

Egyszer felhívtam őket mert nem volt egyértelmű mit kapok olyan megnevezés alatt, inkább úgy döntöttem megveszem máshol az olajat :)

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

13 órája, jaygab írta:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Az az igazság, hogy jó alaposan körülnéztem, de mindegyik weboldalnak van valami defektje, ami miatt nem tudom összeválogatni a kívánt a dolgokat. Vagy ez, vagy az hiányzik, vagy a regisztrációnál van valami bibi, vagy az autó kiválasztásánál hiányzik a Z14xep, az XE-re meg teljesen más olajszűrőt ad be, mint ami nekem kell stb... Valahol meg az árak nem tetszenek. Pl: egyik helyen 8200 a mobil 3000xe olaj, a másiknál meg 10400 ft.

Asszem marad a régi opelboltos beszerzési helyem, ahol megveszem az ~1200ft-os valamilyen utángyártott légszűrőt ,  ~1400ft-os pollenszűrőt és ~1200ft-os valamilyen olajszűrőt. Eddig is ezek voltak. 10ezer km-ként úgyis cserélem az olajjal együtt.Ott veszek gyári fagyállót is.

Az olajat meg onnan veszem, ahonnan a legolcsóbbra jön ki szállítással együtt.

Persze, Te tudod eldönteni h mi éri meg Neked. Nekem a linkelt bejön minden téren, max törzsvásárlói kedvezmény mellett az ingyenes szállítással végképp megnyertek. Lassan 3 éve csak tőlük veszünk sok autóhoz mindent.  

Link to comment
Megosztás:

6 órája, ajtai.csaba írta:

Sziasztok!

Első sorban melyik olajat javasoljátok?

Z14XEP

 

1. Eneos Premium Hyper 5W30

2. MOBIL SUPER 3000XE 5W-30

3. GM 5W-30 dexos2

GM felejtős. Mobil vagy Eneos. 

Mivel a kettő közül a Mobil rendelkezik dexos2 elfogadással, az Eneos hivatalosan nem, így én a Mobil mellett döntöttem. De az Eneos sem hiszem, hogy problémát okozna... 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
6 órája, csicsó írta:

Mi volt a baj a Mobillal?

A motorommal van baj. Hidrotőkék hajlamosak csattogni. Castrollal 8 ezer km után zakatolt úgy az egész szívóoldal, ahogyan a Mobillal már 2 ezernél csinálta.

Egyébként, rögtön olajcsere után sem tetszett a motor hangja a Mobilnál. Fordulaton csattogósabb, hangosabb volt, mint előtte.

De, mivel többen megelégedéssel használják, bizonyára nem rossz olaj, csak az én autómban nem szerepelt jól.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

12 perce, Cs. Zoltán írta:

A motorommal van baj. Hidrotőkék hajlamosak csattogni. Castrollal 8 ezer km után zakatolt úgy az egész szívóoldal, ahogyan a Mobillal már 2 ezernél csinálta.

Egyébként, rögtön olajcsere után sem tetszett a motor hangja a Mobilnál. Fordulaton csattogósabb, hangosabb volt, mint előtte.

De, mivel többen megelégedéssel használják, bizonyára nem rossz olaj, csak az én autómban nem szerepelt jól.

Nálam pont fordítva volt, Castrol Magnatec 5w40 C3 majd Edge Titanium FST 5w40 után tértem vissza az említett Mobil-ra mert azzal volt a jobb a tapasztalatom. Nekem is csattog, de ez az Opel motoroknál ilyen. Ki kell cserélni a hidrotőkéket de hamar vissza is jön a jelenség (anno 10w40-el nem csattogott ennyire), egy ilyen konstrukció, hibát nem okoz. A szűrőknél is inverz ezek szerint a történet, nekem a Mann jött be igazán... Légszűrő és olajszűrő is csak Mann van mindig az autóban. Mondjuk az Eneos-on mindig is vacilláltam... 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.