Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

13 órája, outsider írta:

Nincs ebben semmi meglepő, elvégre ez a kereskedelem lényege, van ami itt-van ami ott olcsóbb. Van aki a Tesco-ra esküszik pedig az Auchan-ban olcsóbb az x termék de y a Lidl-ben még olcsóbb, de ott meg az y termék drágább és stb... 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Nálam pont fordítva volt, Castrol Magnatec 5w40 C3 majd Edge Titanium FST 5w40 után tértem vissza az említett Mobil-ra mert azzal volt a jobb a tapasztalatom. Nekem is csattog, de ez az Opel motoroknál ilyen. Ki kell cserélni a hidrotőkéket de hamar vissza is jön a jelenség (anno 10w40-el nem csattogott ennyire), egy ilyen konstrukció, hibát nem okoz. A szűrőknél is inverz ezek szerint a történet, nekem a Mann jött be igazán... Légszűrő és olajszűrő is csak Mann van mindig az autóban. Mondjuk az Eneos-on mindig is vacilláltam... 

Kíváncsi lennék a tapasztalodra vele.

A Mann szűrővel egyébként annyi a "gondom",  hogy összeszívja a nyomás, deformálódik. Autóvételt követően nem a megszokott szerelőmmel cseréltettem  az olajat, akkor Mann szűrőt vettem bele. Három hónap múlva, amikor már ő végezte az olajcserét, azt mondta, a szűrőt pár éve biztos nem cserélték. Pedig dehogy nem, hiszen előttem tették bele a szervízben. Most is ezt láttam, 2000 km után már egyenetlen, nyomódott volt.

A Mahle 7000 km után is szépen tartotta magát, semmilyen deformáció nem volt rajta. Illetve van benne visszacsapószelep. Talán ez miatt is érzem jobbnak az indításokat.

Szerintem a jövőben maradni fogok ennél a párosnál.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Janó32 írta:

Nincs ebben semmi meglepő, elvégre ez a kereskedelem lényege, van ami itt-van ami ott olcsóbb. Van aki a Tesco-ra esküszik pedig az Auchan-ban olcsóbb az x termék de y a Lidl-ben még olcsóbb, de ott meg az y termék drágább és stb... 

Arra akartam utalni, érdemes megnézni máshol is, mint a szokott helyen...

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Cs. Zoltán írta:

Kíváncsi lennék a tapasztalodra vele.

A Mann szűrővel egyébként annyi a "gondom",  hogy összeszívja a nyomás, deformálódik. Autóvételt követően nem a megszokott szerelőmmel cseréltettem  az olajat, akkor Mann szűrőt vettem bele. Három hónap múlva, amikor már ő végezte az olajcserét, azt mondta, a szűrőt pár éve biztos nem cserélték. Pedig dehogy nem, hiszen előttem tették bele a szervízben. Most is ezt láttam, 2000 km után már egyenetlen, nyomódott volt.

A Mahle 7000 km után is szépen tartotta magát, semmilyen deformáció nem volt rajta. Illetve van benne visszacsapószelep. Talán ez miatt is érzem jobbnak az indításokat.

Szerintem a jövőben maradni fogok ennél a párosnál.

Most nézem h Neked XEP van, az más olajszűrős mint ami nálam játszik, más konstrukció. 

10 órája, outsider írta:

Arra akartam utalni, érdemes megnézni máshol is, mint a szokott helyen...

De ez az életben mindenre igaz, örök érvényű... Van aki nem így cselekszik? :cool:

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Cs. Zoltán írta:

Kíváncsi lennék a tapasztalodra vele.

A Mann szűrővel egyébként annyi a "gondom",  hogy összeszívja a nyomás, deformálódik. Autóvételt követően nem a megszokott szerelőmmel cseréltettem  az olajat, akkor Mann szűrőt vettem bele. Három hónap múlva, amikor már ő végezte az olajcserét, azt mondta, a szűrőt pár éve biztos nem cserélték. Pedig dehogy nem, hiszen előttem tették bele a szervízben. Most is ezt láttam, 2000 km után már egyenetlen, nyomódott volt.

A Mahle 7000 km után is szépen tartotta magát, semmilyen deformáció nem volt rajta. Illetve van benne visszacsapószelep. Talán ez miatt is érzem jobbnak az indításokat.

Szerintem a jövőben maradni fogok ennél a párosnál.

Én mindenből MANN-t veszek évek óta, de ez már nekem is feltűnt, hogy az olajszűrőt összecuppantja, bár nem nagyon, de azért csak zavarja a szemem. Köszi, hogy megosztottad, így legközelebb lehet, hogy adok egy esélyt a Mahle szűrőnek, ha nem felejtem el december/januárig :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
9 órája, Fulmen írta:

Üdv!

Szerintetek nagyon az ördögtől való lenne ilyet betölteni x16xel 1999-es motorba?

http://www.castrol.com/hu_hu/hungary/products/cars/engine-oils/castrol-edge/edge-product-range/edge-turbo-diesel.html

teljesít minden követelményt, csak a névválasztás riasztó egy kicsit.

Miért nem veszel olyat ami nem turbó dízelbe való? Én is ilyen Edget használok.

http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-edge-titanium-fst-5w-40-a3-b4-4-literes/48452/7933

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Fulmen írta:

Messze álljon tőlem hogy leszóljam a Castrol termékeit mivel előző Astra-ba (F, C16NZ) mindig Magnatec 10w40 lett beletéve. A G Ecotec motorba tettünk már Magnatec C3 5w40-et, aztán próbára (egy intervallum idejére) Edge Titanium FST 5w40, de én úgy vagyok vele, nem hogy Magnatec-et de úgy általában Castrol-t se választok van más alternatíva amiből lehet választani. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Fulmen írta:

Lehet ez http://www.eneos-olaj.hu/motorolajok/5w-40/54-5w-40-eneos-premium-hyper lesz a vége. Bár nincs neki dexo2-je, de 1999-ben úgyse hallottak még arról.

Kicsit visszaolvasva látszik, hogy sokan megelégedéssel használják. 

Inkább 5w-30 legyen. Egy kört futott már nálam is, meg voltam vele elégedve. Most Fusch Titan GT1 Pro Flex  5w-30 van benne, nagyon sima a hangja a motornak.

Link to comment
Megosztás:

Déltájban cseréltem olajat, és szokás szerint az eddig bevált Mobil Super 3000 XE 5W-30 ment bele a korábbi GM és Castrol olajok helyett. Ezekről én is úgy tartom, hogy inkább az alsó, alsó-közép osztályba tartoznak. A Mobil Super-es 5W-30 pedig szerintem inkább a közép, vagy felső-közép kategória nálam... Elismerem, hogy van nála jobb. Én úgy gondolom, hogy a 10 ekm / 1 év mellett ezzel az olajjal megtettem mindent motorért. A fogyasztásomból látszik, hogy Mobil Super nálam a normális, átlagos használat mellé kell.

Mivel Mann szűrő párti vagyok, így meglepődve olvastam, hogy többen írták a z papír olajszűrő horpadását. Most déltájban volt lehetőségem megnézni. Egyáltalán nem volt deformálódva.

Arra gondolok, hogy a G Astra-hoz többféle MANN papír szűrő tartozik. Az enyém már a széria végi G-s Astra így az enyémbe pl. a hosszabb kell (ez motorkód függő), a korábbiakba pedig a tömzsibb. Tehát nálam a MANN-Filter-HU612-2x olajszűrőnél nem volt deformálódás. Nem lehet, hogy a többieknek is a másiknál volt? 

Olajleeresztő csavar, tőmítéssel. Most úgy gondoltam, hogy az is cserélem. Mivel a páromnak is ugyanilyan autója van csak néhány hónappal korábbi, így egyből kettőt akartam venni. De sajnos a normális SWAG/FEBI-ből az UNIX-nál csak 1 db volt a boltban (cikksz 880976, 1410 Ft), így vettem egy általuk ajánlott Mapco félét (cikksz: 10301618, 963 Ft).

Az alig átlátszó zacskót kibontva vettem észre itthon, hogy a MAPCO-nál hiányzik egy Torx fog a csavarból! Az egyik oldala majdnem lapos! Majd rakok fel róla fényképet ide, mielőtt visszaadom az Unix-nak... Bár mivel bontott, úgysem veszik vissza, de mondom nekik, hogy szart ne áruljanak... Valszeg' így is megforgatja a T45-ös torx, de érthető, hogy nem akarok kockáztatni, hogy 1 év múlva ne tudjam leszedni. Másrészt el tudom képzelni, hogy ilyen minőségbiztosítás mellett, milyen minőség lehet a menet vagy a tömítés... A páromnak, úgyis csak hetek múlva cserélem, így majd hozatok velük rendes FEBI csavart.

Légszűrőnek szokás szerint Mann Filter C30130 lett rakva.

Csak télen van capuccinó effektus, szerintem a hideg betöltőre csapódik ki a gőz...  

 

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

33 perce, bluemirage írta:

Déltájban cseréltem olajat, és szokás szerint az eddig bevált Mobil Super 3000 XE 5W-30 ment bele a korábbi GM és Castrol olajok helyett. Ezekről én is úgy tartom, hogy inkább az alsó, alsó-közép osztályba tartoznak. A Mobil Super-es 5W-30 pedig szerintem inkább a közép, vagy felső-közép kategória nálam... Elismerem, hogy van nála jobb. Én úgy gondolom, hogy a 10 ekm / 1 év mellett ezzel az olajjal megtettem mindent motorért. A fogyasztásomból látszik, hogy Mobil Super nálam a normális, átlagos használat mellé kell.

Mivel Mann szűrő párti vagyok, így meglepődve olvastam, hogy többen írták a z papír olajszűrő horpadását. Most déltájban volt lehetőségem megnézni. Egyáltalán nem volt deformálódva.

Arra gondolok, hogy a G Astra-hoz többféle MANN papír szűrő tartozik. Az enyém már a széria végi G-s Astra így az enyémbe pl. a hosszabb kell (ez motorkód függő), a korábbiakba pedig a tömzsibb. Tehát nálam a MANN-Filter-HU612-2x olajszűrőnél nem volt deformálódás. Nem lehet, hogy a többieknek is a másiknál volt? 

Olajleeresztő csavar, tőmítéssel. Most úgy gondoltam, hogy az is cserélem. Mivel a páromnak is ugyanilyan autója van csak néhány hónappal korábbi, így egyből kettőt akartam venni. De sajnos a normális SWAG/FEBI-ből az UNIX-nál csak 1 db volt a boltban (cikksz 880976, 1410 Ft), így vettem egy általuk ajánlott Mapco félét (cikksz: 10301618, 963 Ft).

Az alig átlátszó zacskót kibontva vettem észre itthon, hogy a MAPCO-nál hiányzik egy Torx fog a csavarból! Az egyik oldala majdnem lapos! Majd rakok fel róla fényképet ide, mielőtt visszaadom az Unix-nak... Bár mivel bontott, úgysem veszik vissza, de mondom nekik, hogy szart ne áruljanak... Valszeg' így is megforgatja a T45-ös torx, de érthető, hogy nem akarok kockáztatni, hogy 1 év múlva ne tudjam leszedni. Másrészt el tudom képzelni, hogy ilyen minőségbiztosítás mellett, milyen minőség lehet a menet vagy a tömítés... A páromnak, úgyis csak hetek múlva cserélem, így majd hozatok velük rendes FEBI csavart.

Légszűrőnek szokás szerint Mann Filter C30130 lett rakva.

Csak télen van capuccinó effektus, szerintem a hideg betöltőre csapódik ki a gőz...  

 

Én is ma cseréltem olajat csak nem délben hanem kettőkor:) Tömítést cseréltem csak a csavaron.Nem merem kicserélni a gyári csavart :) Maradtam a Castrol edge-nél.Volt még itthon 1 liter amit egy fórumtárstól kaptam még tavaly.

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Geopake írta:

Én is ma cseréltem olajat csak nem délben hanem kettőkor:) Tömítést cseréltem csak a csavaron.Nem merem kicserélni a gyári csavart :) Maradtam a Castrol edge-nél.Volt még itthon 1 liter amit egy fórumtárstól kaptam még tavaly.

Lehet, hogy legközelebb én is csak tömítést cserélek. Mondjuk azt nem nagyon értem, hogy miért árulnak csavart kompletten, ráadásul elég nagy választékban... méghozzá számos gyártótól... Arra gondolok, hogy a világ boldogabbik felén nem szórakoznak a tömítéssel, hanem cserélik a csavart kompletten és kész..? :blink: Kb. 3 Euro... Ami nekik semmi.

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

1 óra, bluemirage írta:

Déltájban cseréltem olajat, és szokás szerint az eddig bevált Mobil Super 3000 XE 5W-30 ment bele a korábbi GM és Castrol olajok helyett. Ezekről én is úgy tartom, hogy inkább az alsó, alsó-közép osztályba tartoznak. A Mobil Super-es 5W-30 pedig szerintem inkább a közép, vagy felső-közép kategória nálam... Elismerem, hogy van nála jobb. Én úgy gondolom, hogy a 10 ekm / 1 év mellett ezzel az olajjal megtettem mindent motorért. A fogyasztásomból látszik, hogy Mobil Super nálam a normális, átlagos használat mellé kell.

Mivel Mann szűrő párti vagyok, így meglepődve olvastam, hogy többen írták a z papír olajszűrő horpadását. Most déltájban volt lehetőségem megnézni. Egyáltalán nem volt deformálódva.

Arra gondolok, hogy a G Astra-hoz többféle MANN papír szűrő tartozik. Az enyém már a széria végi G-s Astra így az enyémbe pl. a hosszabb kell (ez motorkód függő), a korábbiakba pedig a tömzsibb. Tehát nálam a MANN-Filter-HU612-2x olajszűrőnél nem volt deformálódás. Nem lehet, hogy a többieknek is a másiknál volt? 

Olajleeresztő csavar, tőmítéssel. Most úgy gondoltam, hogy az is cserélem. Mivel a páromnak is ugyanilyan autója van csak néhány hónappal korábbi, így egyből kettőt akartam venni. De sajnos a normális SWAG/FEBI-ből az UNIX-nál csak 1 db volt a boltban (cikksz 880976, 1410 Ft), így vettem egy általuk ajánlott Mapco félét (cikksz: 10301618, 963 Ft).

Az alig átlátszó zacskót kibontva vettem észre itthon, hogy a MAPCO-nál hiányzik egy Torx fog a csavarból! Az egyik oldala majdnem lapos! Majd rakok fel róla fényképet ide, mielőtt visszaadom az Unix-nak... Bár mivel bontott, úgysem veszik vissza, de mondom nekik, hogy szart ne áruljanak... Valszeg' így is megforgatja a T45-ös torx, de érthető, hogy nem akarok kockáztatni, hogy 1 év múlva ne tudjam leszedni. Másrészt el tudom képzelni, hogy ilyen minőségbiztosítás mellett, milyen minőség lehet a menet vagy a tömítés... A páromnak, úgyis csak hetek múlva cserélem, így majd hozatok velük rendes FEBI csavart.

Légszűrőnek szokás szerint Mann Filter C30130 lett rakva.

Csak télen van capuccinó effektus, szerintem a hideg betöltőre csapódik ki a gőz...  

 

Érdekes, nálam szintén Z14XEP-be ez kell: https://alkatreszek.hu/hu712_8x_sz
Olajleeresztő csavart tömítéssel a 10. évében cseréltem először, "gyárira" :-) 
 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bluemirage írta:

Lehet, hogy legközelebb én is csak tömítést cserélek. Mondjuk azt nem nagyon értem, hogy miért árulnak csavart kompletten, ráadásul elég nagy választékban... méghozzá számos gyártótól... Arra gondolok, hogy a világ boldogabbik felén nem szórakoznak a tömítéssel, hanem cserélik a csavart kompletten és kész..? :blink: Kb. 3 Euro... Ami nekik semmi.

Szerintem akkor cserélik a csavart ha elszaródik a kulcsnyílás,vagy ha letörik a feje.Én még soha nem cseréltem ki egyik kocsimon sem a csavart.A Trabanton nem is volt :) 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bluemirage írta:

Déltájban cseréltem olajat, és szokás szerint az eddig bevált Mobil Super 3000 XE 5W-30 ment bele a korábbi GM és Castrol olajok helyett. Ezekről én is úgy tartom, hogy inkább az alsó, alsó-közép osztályba tartoznak. A Mobil Super-es 5W-30 pedig szerintem inkább a közép, vagy felső-közép kategória nálam... Elismerem, hogy van nála jobb. Én úgy gondolom, hogy a 10 ekm / 1 év mellett ezzel az olajjal megtettem mindent motorért. A fogyasztásomból látszik, hogy Mobil Super nálam a normális, átlagos használat mellé kell.

Mivel Mann szűrő párti vagyok, így meglepődve olvastam, hogy többen írták a z papír olajszűrő horpadását. Most déltájban volt lehetőségem megnézni. Egyáltalán nem volt deformálódva.

Arra gondolok, hogy a G Astra-hoz többféle MANN papír szűrő tartozik. Az enyém már a széria végi G-s Astra így az enyémbe pl. a hosszabb kell (ez motorkód függő), a korábbiakba pedig a tömzsibb. Tehát nálam a MANN-Filter-HU612-2x olajszűrőnél nem volt deformálódás. Nem lehet, hogy a többieknek is a másiknál volt? 

Olajleeresztő csavar, tőmítéssel. Most úgy gondoltam, hogy az is cserélem. Mivel a páromnak is ugyanilyan autója van csak néhány hónappal korábbi, így egyből kettőt akartam venni. De sajnos a normális SWAG/FEBI-ből az UNIX-nál csak 1 db volt a boltban (cikksz 880976, 1410 Ft), így vettem egy általuk ajánlott Mapco félét (cikksz: 10301618, 963 Ft).

Az alig átlátszó zacskót kibontva vettem észre itthon, hogy a MAPCO-nál hiányzik egy Torx fog a csavarból! Az egyik oldala majdnem lapos! Majd rakok fel róla fényképet ide, mielőtt visszaadom az Unix-nak... Bár mivel bontott, úgysem veszik vissza, de mondom nekik, hogy szart ne áruljanak... Valszeg' így is megforgatja a T45-ös torx, de érthető, hogy nem akarok kockáztatni, hogy 1 év múlva ne tudjam leszedni. Másrészt el tudom képzelni, hogy ilyen minőségbiztosítás mellett, milyen minőség lehet a menet vagy a tömítés... A páromnak, úgyis csak hetek múlva cserélem, így majd hozatok velük rendes FEBI csavart.

Légszűrőnek szokás szerint Mann Filter C30130 lett rakva.

Csak télen van capuccinó effektus, szerintem a hideg betöltőre csapódik ki a gőz...  

 

Igen, nekem a régebbi szériás szűrő kell, és bizony összeszívja.

Capuccino Magnatec-kel, Eneos-szal télen egyaránt van nálam is.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Geopake írta:

Szerintem akkor cserélik a csavart ha elszaródik a kulcsnyílás,vagy ha letörik a feje.Én még soha nem cseréltem ki egyik kocsimon sem a csavart.A Trabanton nem is volt :) 

Ha nincs agyontépve és alapból évente úgyis kitekerik nem is szabadna berohadnia, letörnie, úgy sem szárazon tekered be. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Cs. Zoltán írta:

Igen, nekem a régebbi szériás szűrő kell, és bizony összeszívja.

Capuccino Magnatec-kel, Eneos-szal télen egyaránt van nálam is.

Nézd meg a fojtoszelepre menő vákum csöveket is azok is tele lehetnek ezzel a capuccinóval

Én pár hete pucoltam meg ezeket,jócskán volt benne trutyi...

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Geopake írta:

Szerintem akkor cserélik a csavart ha elszaródik a kulcsnyílás,vagy ha letörik a feje.Én még soha nem cseréltem ki egyik kocsimon sem a csavart.A Trabanton nem is volt :) 

5 éve van nálam az Astra. Sose cseréltem le a csavart pepedig azóta volt már pár olajcsere. Nálam a titok a nyomatékkulcsban rejlik. Szerettem túlságosan is meghúzni következő cserekor meg nem tudtam leszedni. Amióta nyomatékkal rakom fel nincs ilyen gondom s a csavar is tömít rendesen, azért vettem tartaléknak 1 et ami kb 2 éve bontatlanul hever a helyén.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, bluemirage írta:

Olajleeresztő csavar, tőmítéssel. Most úgy gondoltam, hogy az is cserélem. Mivel a páromnak is ugyanilyan autója van csak néhány hónappal korábbi, így egyből kettőt akartam venni. De sajnos a normális SWAG/FEBI-ből az UNIX-nál csak 1 db volt a boltban (cikksz 880976, 1410 Ft), így vettem egy általuk ajánlott Mapco félét (cikksz: 10301618, 963 Ft).

Az alig átlátszó zacskót kibontva vettem észre itthon, hogy a MAPCO-nál hiányzik egy Torx fog a csavarból! Az egyik oldala majdnem lapos! Majd rakok fel róla fényképet ide, mielőtt visszaadom az Unix-nak... Bár mivel bontott, úgysem veszik vissza, de mondom nekik, hogy szart ne áruljanak... Valszeg' így is megforgatja a T45-ös torx, de érthető, hogy nem akarok kockáztatni, hogy 1 év múlva ne tudjam leszedni. Másrészt el tudom képzelni, hogy ilyen minőségbiztosítás mellett, milyen minőség lehet a menet vagy a tömítés... A páromnak, úgyis csak hetek múlva cserélem, így majd hozatok velük rendes FEBI csavart.

Na, a csavarral anno én is megszívtam: megvettem a legolcsóbb utángyártottat, gondolván egy csavart azért csak le tudnak gyártani 2016-ban jóformán bárhol, hiszen azon nincs mit elrontani, de tévedtem: behajtáskor egész egyszerűen letört a feje a menetről, ami 2 napos kényszerpihenőt jelentett, mert kénytelen voltam megvenni a gyári csavart (ezúttal nem kockáztattam semmiféle másik utángyártottal) tömítéssel együtt valami 1600Ft-ért a Cromaxból. Hiába, vannak alkatrészek amiből csak a gyárit szereti az autó (például termosztát, lambda-szonda, gyújtógyertya), nálam most beállt a sorba az olajleeresztő-csavar is.

És hogy miért vettem meg én is az új csavart: már nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik az lehetett az oka, hogy tömítést külön nem lehetett kapni, csak csavarral együtt, a tömítést viszont mindenképp cserélni akartam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Na, a csavarral anno én is megszívtam: megvettem a legolcsóbb utángyártottat, gondolván egy csavart azért csak le tudnak gyártani 2016-ban jóformán bárhol, hiszen azon nincs mit elrontani, de tévedtem: behajtáskor egész egyszerűen letört a feje a menetről, ami 2 napos kényszerpihenőt jelentett, mert kénytelen voltam megvenni a gyári csavart (ezúttal nem kockáztattam semmiféle másik utángyártottal) tömítéssel együtt valami 1600Ft-ért a Cromaxból. Hiába, vannak alkatrészek amiből csak a gyárit szereti az autó (például termosztát, lambda-szonda, gyújtógyertya), nálam most beállt a sorba az olajleeresztő-csavar is.

És hogy miért vettem meg én is az új csavart: már nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik az lehetett az oka, hogy tömítést külön nem lehetett kapni, csak csavarral együtt, a tömítést viszont mindenképp cserélni akartam.

Most már van tömítés.Kemény 198 Ft a cromaxban :)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, kobraCode írta:

5 éve van nálam az Astra. Sose cseréltem le a csavart pepedig azóta volt már pár olajcsere. Nálam a titok a nyomatékkulcsban rejlik. Szerettem túlságosan is meghúzni következő cserekor meg nem tudtam leszedni. Amióta nyomatékkal rakom fel nincs ilyen gondom s a csavar is tömít rendesen, azért vettem tartaléknak 1 et ami kb 2 éve bontatlanul hever a helyén.

Nekem is van nyomatékkulcsom de 28 Nm-nél kezdődik.Hogyan húzzam meg 14-el vele? Teljesen letekertem de nem kattan le úgy sehol.Kipróbáltam a kerékcsavarokon.Így meghúztam óvatosan az olajleeresztő csavart.Bár eddig is mindig ki bírtam tekerni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.