Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok!

Kollégám x18xe Coupéban szeretne olajat cserélni.
Abba a motorba is mehet az Eneos, vagy a Mobil 1 , amik tudják a dexos2-t? 5w40 gondolom.
Valami Q8-at emlegetett, hogy azt nézték a szerelőjével, olyat akar bele.
Mondtam neki várjon vele , megkérdezem itt :)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Még az sem bizonyított, hogy ha mindíg ezt használnád ( de hányan vannak így) okozna bármiféle bajt. ( konkrét bizonyítékra gondolok, és nem "szerintemre, tuti ettől van baja" meg hasonlókra) Láncnak? Nem látok összefüggést, de valaki biztos elmondja ha szépen megkérem. Azért nem eszik olyan forrón a kását hogy más viszkozitású olaj miatt tönkremenjen a motor, főleg nem pár kilométer alatt. 

Az Opel láncfeszítője marhára nem tolerálja a 10w-s olajat, tapasztalat!

Link to comment
Megosztás:

7 órája, PGA írta:

Szia,

nincs GM-minősítése az olajnak. Ha szabálykövető akarsz lenni, mást vegyél. Jómagam pl. >>EZT<< használom. 10 ezrenként cserélem, aztán annyi.

Bár liszensz hivatkozást nem látok (GM liszensz számot), de a Total oldalán ott a dexos2 megjelölés: http://www.lubricants.total.com/consumers/lube-solutions-for-cars/our-engine-oil/total-quartz-ineo-mc3-5w-40.html

 

Link to comment
Megosztás:

1.4 XEP-re van kinézve 19FG motorkód kezdettel:

MOBIL 1 ESP FORMULA 5W-30 4L olaj és Mahle OX173/1D/SZ szűrő

Jó ez így? Elvben jó Dexos2 okés, elég minőségi ez a család, 0-s olajat nem biztos tennék már bele, de a gyári GM elég hulladék, Castrolhoz képest is.

Másik kb. idepasszoló kérdés: ég tudja volt-e cserélve hűtőfolyadék valaha is a spúr szervizben. Nekem elég narancssárgásnak tűnik, de elvben piros kell bele. Gyári GM jó bele? Ha igen akkor 2 vagy 3 flakont vegyek? Nem tudom mennyit lehet leengedni belőle, gyári töltet valami 5,5l körül van.

THX!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
2 órája, csicsó írta:

Castrol Edge Fst 5W-40-el jár valaki?

Z14xep-be lenne,a fogyás 1000km/2dl jelenleg Mobil 3000 XE 5W-30-ból.

Nekem is 5w30 XE van benne most, előtte volt egy próbára FST 5w40 Titanium, ezt követően tértem vissza a Mobil-ra. Kb ua volt a fogyás, de a motor hangja a Mobillal sokkal jobb, a hidrotőke fele annyi ideig nem csattog... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

27 perce, kobraCode írta:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni hogy kollégám Z16SE motorjába milyen olaja ajánlott. 10W-40, 5W30 dexos2? Köszi.

abba még mehet 10w is,de ha kicsit is igényes az autojára akkor vmilyen 5w-s dexos2

 

Módosítva : csicsó
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 05. at 20:03, csicsó írta:

Castrol Edge Fst 5W-40-el jár valaki?

Z14xep-be lenne,a fogyás 1000km/2dl jelenleg Mobil 3000 XE 5W-30-ból.

Szia!

Tapasztalat alapján, az Eneos 5W-40 -t tudom ajánlani (bár ezt te is használtad már), a Castrolt nem!

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Cs. Zoltán írta:

Szia!

Tapasztalat alapján, az Eneos 5W-40 -t tudom ajánlani (bár ezt te is használtad már), a Castrolt nem!

+1 szavazat az Eneos mellett!

Castrolnál friss tapasztalat: júliusi olajcsere (tehát max 4 hónap és 3000km után) már enyhe hidrotőke hang hidegen, bemelegedve elmúlik, de azért na! Ja, és olajszint a maximumon van! 

Mondjuk van azért az Eneosnak is hátulütője állítólag, bár én nem tapasztaltam: ismerősnek Calibrában visszább esett tőle az olajnyomás a gyári műszer szerint, nem kritikus mértékben, tehát nem annyira hogy az olajnyomás lámpa kigyulladjon, csak minden fordulaton fél-egy barral csökkent. Ja, és ez Eneos 10W-40 olaj volt, a Calibrába olyan kell.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, tgabika76 írta:

+1 szavazat az Eneos mellett!

Castrolnál friss tapasztalat: júliusi olajcsere (tehát max 4 hónap és 3000km után) már enyhe hidrotőke hang hidegen, bemelegedve elmúlik, de azért na! Ja, és olajszint a maximumon van! 

Mondjuk van azért az Eneosnak is hátulütője állítólag, bár én nem tapasztaltam: ismerősnek Calibrában visszább esett tőle az olajnyomás a gyári műszer szerint, nem kritikus mértékben, tehát nem annyira hogy az olajnyomás lámpa kigyulladjon, csak minden fordulaton fél-egy barral csökkent. Ja, és ez Eneos 10W-40 olaj volt, a Calibrába olyan kell.

Gyorsabb olajáramlás, jobb kenés, jobb hőelvezetés cserébe a kisebb olajnyomásért. Ez nem hátrány, optimális kompromisszum.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Nferry írta:

Sziasztok!

Jelenleg Eneos Premuim 10w40 van az autóban, de azt ajánlották nekem hogy inkább 5w40-et használjak.

Mennyivel lenne jobb az nekem?

Ha jobb akkor mit ajánlanátok?

Nem neked, hanem a motorodnak lesz jobb egy megfelelő minőségű olajjal!

Opel olajszabvány: GM dexos 2.

Link to comment
Megosztás:

Elképzelem a nagy autógyárakat, olajcégeket amint a laborjukban beröffentik a "mosógép motorokat" és a videónak megfelelően osztályozzák az olajokat :-)

Egyébként a "teszt" nem az olaj működési hőmérséklet tartományában történik. Nem üzemi hőmérsékleten. És még számos más körülmény nem stimmel.

Azt gondolom egy belső égésű motor ennél jóval komplexebb rendszer. Ha egy olaj jósága (megfelelősége) ilyen "faék" teszteken dőlne el, hol tartana ma a technológia... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.