Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

3 perce, goose írta:

Értem! De itt http://www.olajinfo.hu/szabvanyok/6-motorolaj-szabvanyok/19-gm-motorolaj-szabvanyok valami olyasmit írnak hogy inkább dízelbe jó, ha jól vettem ki.

 Meg vissza olvasgattam a topic-ba, és itt is valami ilyesmit írt még mantec.

Ez a GM minősítés már nem érvényes. Lejárt, nem adnak ki több ilyen jóváhagyást senkinek.

Tehát ez az olaj "meets requirements", vagyis a gyártó szerint megfelel annak a követelménynek, amit jelez, de az autógyár erről nem "nyilatkozott".

Egy Mobilnak, én akár még el is hiszem.

A régi jóváhagyás az ACEA A3/B4-be sorolható, bár biztosan vannak más kiegészítő követelmények is, amitő laz GM-LL-B... lesz.

De alapvetően az ACEA A3 az a bezninesekre vonatkozik, a B3/B4 meg a dízelre. Tehát ez az ACEA minőségi szint egyaránt használható benzines és dízel motorokban.

Az tény, hogy talán a GM-LL-B... az a dízelekre vonatkozik.

Az új GM jóváhagyás, a Dexos2 meg már többnyire ACEA C3-ba esik bele...

Link to comment
Megosztás:

32 perce, outsider írta:

Ez a GM minősítés már nem érvényes. Lejárt, nem adnak ki több ilyen jóváhagyást senkinek.

Tehát ez az olaj "meets requirements", vagyis a gyártó szerint megfelel annak a követelménynek, amit jelez, de az autógyár erről nem "nyilatkozott".

Egy Mobilnak, én akár még el is hiszem.

A régi jóváhagyás az ACEA A3/B4-be sorolható, bár biztosan vannak más kiegészítő követelmények is, amitő laz GM-LL-B... lesz.

De alapvetően az ACEA A3 az a bezninesekre vonatkozik, a B3/B4 meg a dízelre. Tehát ez az ACEA minőségi szint egyaránt használható benzines és dízel motorokban.

Az tény, hogy talán a GM-LL-B... az a dízelekre vonatkozik.

Az új GM jóváhagyás, a Dexos2 meg már többnyire ACEA C3-ba esik bele...

Akkor azt mondod beletölthetem? Gyertyából meg ilyet https://the-filtershop.com/BOSCH-0242235666-Gyujtogyertya-FR7DC  vettem, ez jó lesz bele?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, goose írta:

Akkor azt mondod beletölthetem? Gyertyából meg ilyet https://the-filtershop.com/BOSCH-0242235666-Gyujtogyertya-FR7DC  vettem, ez jó lesz bele?

Nem istenkáromlás A3/B3 olajat benzines motorban tölteni. Nekem is az van OFF benzines autómban. Igaz ott ACEA az előírás :)

De az tény, hogy az adott GM-es jóváhagyásból az a dízelnek felel meg.

Szerintem nem lesz baja tőle a motornak 1 periódus alatt, de legközelebb inkább vmi mást választanék. GM-LL-A (valami neves gyártótól) vagy dexos2.

Gyertya szerintem nem jó.

Bosch FLR8DCU vagy FLR8DCU+ kell bele, de most fejből mondtam a számát...

Link to comment
Megosztás:

11 órája, outsider írta:

Gyertya szerintem nem jó.

Bosch FLR8DCU vagy FLR8DCU+ kell bele, de most fejből mondtam a számát...

Így van, az FR7DC a régebbi OHC motorok (pl. C20NE) gyertyája. Az Astrába FLR8LDCU vagy FLR8LDCU+ kell (egy L betű maradt ki outsider hozzászólásában a gyertya nevéből :-))

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, outsider írta:

Nem istenkáromlás A3/B3 olajat benzines motorban tölteni. Nekem is az van OFF benzines autómban. Igaz ott ACEA az előírás :)

De az tény, hogy az adott GM-es jóváhagyásból az a dízelnek felel meg.

Szerintem nem lesz baja tőle a motornak 1 periódus alatt, de legközelebb inkább vmi mást választanék. GM-LL-A (valami neves gyártótól) vagy dexos2.

Gyertya szerintem nem jó.

Bosch FLR8DCU vagy FLR8DCU+ kell bele, de most fejből mondtam a számát...

Akkor inkább kicseréltetem, úgyis a gyertyát is ki kell. Előtte amúgy New Life volt benne 5w30 nem kellett után tölteni 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Így van, az FR7DC a régebbi OHC motorok (pl. C20NE) gyertyája. Az Astrába FLR8LDCU vagy FLR8LDCU+ kell (egy L betű maradt ki outsider hozzászólásában a gyertya nevéből :-))

Én is FLR8LDCU gyertyát rendeltem, de RC10DMC4 jött

http://www.olajsziget.hu/webshop/details/46/101491/alkatreszek/gyujtogyertyak/gyertya-opel-2-polusu-gm-flr8ldcu-gm09.html

Ez rendben lesz?

Link to comment
Megosztás:

20 órája, csicsó írta:

És szerinted ebből majd nem kell annyit?:)

Passz... Nem tudom... Lehetséges... Elvileg... De maradtam az 5w30-nál, jól bevált Mobil Super 3000 XE lett beleöntve decemberen (tegnap öntöttem rá kb 2dl-t, de nem is volt maxra töltve a cserekor)... 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, AstryG írta:

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nem.

Az RC10DMC4 Champion, és minden leírás szerint megfelel a Bosch FLR8LDCU+-nak, működik is vele az autó, de nem szereti (nekem a Corsa néha hektikus alapjáratot produkál vele, főleg hidegen). Szerintem a PSA hatalomátvétel óta számít a Champion gyertya is gyárinak (én gyárit rendeltem, úgy kaptam ezt), tanulság hogy legközelebb kifejezetten Bosch-t fogok kérni.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Cs. Zoltán írta:

Úgy látom GM gyertyát se veszek a jövőben (Made in France). Csak is Bosch!

Valószinű, hogy a gyári alkatrészek sem azok (lesznek) már, mint eredetileg voltak. A PSA szerintem ráteszi a kezét, amire csak lehet. Persze, érthető... :(

A nemrég rendelt Bosch gyertyám pedig orosz.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Cs. Zoltán írta:

Úgy látom GM gyertyát se veszek a jövőben (Made in France). Csak is Bosch!

Valószinű, hogy a gyári alkatrészek sem azok (lesznek) már, mint eredetileg voltak. A PSA szerintem ráteszi a kezét, amire csak lehet. Persze, érthető... :(

 

18 órája, tgabika76 írta:

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nem.

Az RC10DMC4 Champion, és minden leírás szerint megfelel a Bosch FLR8LDCU+-nak, működik is vele az autó, de nem szereti (nekem a Corsa néha hektikus alapjáratot produkál vele, főleg hidegen). Szerintem a PSA hatalomátvétel óta számít a Champion gyertya is gyárinak (én gyárit rendeltem, úgy kaptam ezt), tanulság hogy legközelebb kifejezetten Bosch-t fogok kérni.

Kotorásztam az FLR8LDCU gyertya után Cromax-on sincs már a GM csomagolású Bosch, természetesen ha olyat akar az ember beszerzik. A KA Kft-nél pedig ezt a Bosch-t ajánlották az autó adatai megadása után https://alkatreszek.hu/0_242_229_654_bosc_jk  Azért ha kicsivel többet gondolkoznék nem kellene ennyi tanuló pénzt fizetnem, kezd kicsit sok lenni :(

Link to comment
Megosztás:

6 órája, AstryG írta:

 

Kotorásztam az FLR8LDCU gyertya után Cromax-on sincs már a GM csomagolású Bosch, természetesen ha olyat akar az ember beszerzik. A KA Kft-nél pedig ezt a Bosch-t ajánlották az autó adatai megadása után https://alkatreszek.hu/0_242_229_654_bosc_jk  Azért ha kicsivel többet gondolkoznék nem kellene ennyi tanuló pénzt fizetnem, kezd kicsit sok lenni :(

Ne keress autó adatok alapján a KA-nál. Kicsit szar a keresőjük. Inkább a terméket keresd s megleled ami neked kell: https://alkatreszek.hu/bos_0242229654_p

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

20 órája, kobraCode írta:

Ne keress autó adatok alapján a KA-nál. Kicsit szar a keresőjük. Inkább a terméket keresd s megleled ami neked kell: https://alkatreszek.hu/bos_0242229654_p

Igen azt láttam is, hogy ergya a kereső. Mindegy mert már előtte megrendeltem a másikat, de köszönöm később majd rendelek ebből a gyertyából is amit linkeltél tartalékba. Viszont ha ezek a Bosch-ok megjönnek betekerem, eszi mert nem lesz más :-)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 31. at 20:02, hood 21 írta:

Sziasztok!

x14xe motorhoz is jó a FLR8LDCU+ Gyertya? Szerelőm az elmúlt két alkalommal ngk gyertyákat rakott be, bajom nincs velük 67000km-ert tettem meg.  Autó benzin-gázos.Sokan írjátok csak a bosch jó, vagy jobb a motornak ezért kérdezem...

Erre valaki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XE motorkódhoz rendeltem Mobil1 ESP 0W40 olajat és Mann W712/75 olajszűrőt. Az olajat tudom, hogy dexos2 viszont az olajszűrőt csak böngészésből tudtam kisilabizálni. Kérdésem az lenne hogy megfelelő olajszűrőt rendeltem?

 

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

8 perce, BoMa írta:

Sziasztok!

Z14XE motorkódhoz rendeltem Mobil1 ESP 0W40 olajat és Mann W712/75 olajszűrőt. Az olajat tudom, hogy dexos2 viszont az olajszűrőt csak böngészésből tudtam kisilabizálni. Kérdésem az lenne hogy megfelelő olajszűrőt rendeltem?

 

Köszi előre is!

Nem akarok beleszólni, de a 0W40-es olaj nem a legmegfelelőbb ebbe a motorba. 5W-40-et használj, az a gyárija. Ezt sanszos, hogy csipegetni fogja. Az olajszűrő pedig tökéletes választás. 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Sabby1994 írta:

Nem akarok beleszólni, de a 0W40-es olaj nem a legmegfelelőbb ebbe a motorba. 5W-40-et használj, az a gyárija. Ezt sanszos, hogy csipegetni fogja. Az olajszűrő pedig tökéletes választás. 

 

Sokat járok vele kis távokat, ezért gondoltam erre. Most 5W-40 Castrol Magnatec van benne, minimálisan ette, ezért merek megpróbálkozni ezzel az olajjal. Itt fórumon is jókat írtak róla, nagyon nem tudok mellé lőni vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.