Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

On 2018. 02. 06. at 20:27, AstryG írta:

Érdekes lenne ezt a Mobil 1 ESP Formula 0w40 olajat kipróbálni. Csak 5L menten 15 ezer a legkisebb áron vásárolva is :blush:

Nekem az van a Corsaban most is, nem véletlenül javallottam.
Nem fogy jobban, bármely más olajnál.., és nem feltétlenül csak extrém hidegben használható.
A legeslegjobb olajak egyike!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, egyhapsi írta:

Nekem az van a Corsaban most is, nem véletlenül javallottam.
Nem fogy jobban, bármely más olajnál.., és nem feltétlenül csak extrém hidegben használható.
A legeslegjobb olajak egyike!

Hm, olajcseréig még van egy kevéske idő. Lehet meg is próbálom ezt az olajat bele. De ha más nem akkor keresek egy sugar momy-t :-)

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 06. at 20:10, goose írta:

De a 0w, szerintem inkább extrém hidegben ajánlott. 5w is megteszi Magyarban. De szóljatok ha tévedek! :blink:

Szerintem is... Nekem az 5W-40 télen nyáron bevált a legendásan olajbajos Z16XE-vel, Motul XCESS 8100 jött be, azelőtt Fuchs Titan-t használtam, az se volt rossz. Egyébként ennek a Mobil 1 olajnak a leírásába benne is van, hogy szélsőséges időjárási körülmények között érdemes használni, meg a legjobban a részecskeszűrős, modern turbófeltöltéses kocsikba. Az is igaz egyébként, hogy a GM részéről megvolt a jóváírás, GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025  kiváltása mehet ezzel az olajcsaláddal, de nyilván jobbat önthetsz bele, rosszabb olajat nem. Véleményem szerint, ez a Mobil1 olaj felesleges ebbe a Z-s motorcsaládba, nyilván kárt nem teszel bele ha ezt használod,  de mivel a gyári leírás sem kívánja (sőt amikor ezek a motorok kijöttek a G Astrába, gyári GM-ből még 5W-40 olaj se volt, csak 5W-30, nem hogy 0W-40), ezért igazából pénzkidobás. Minőségi, a gyári előírásnak megfelelő olaj szerintem tökéletesen megfelel ezekbe a motorokba, nem verseny célra készültek, 8000 km-es csereintervallum mellett bőségesen jó bele egy kevésbé hamisított, biztos teljesítményt hozó olaj. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Sabby1994 írta:

Szerintem is... Nekem az 5W-40 télen nyáron bevált a legendásan olajbajos Z16XE-vel, Motul XCESS 8100 jött be, azelőtt Fuchs Titan-t használtam, az se volt rossz. Egyébként ennek a Mobil 1 olajnak a leírásába benne is van, hogy szélsőséges időjárási körülmények között érdemes használni, meg a legjobban a részecskeszűrős, modern turbófeltöltéses kocsikba. Az is igaz egyébként, hogy a GM részéről megvolt a jóváírás, GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025  kiváltása mehet ezzel az olajcsaláddal, de nyilván jobbat önthetsz bele, rosszabb olajat nem. Véleményem szerint, ez a Mobil1 olaj felesleges ebbe a Z-s motorcsaládba, nyilván kárt nem teszel bele ha ezt használod,  de mivel a gyári leírás sem kívánja (sőt amikor ezek a motorok kijöttek a G Astrába, gyári GM-ből még 5W-40 olaj se volt, csak 5W-30, nem hogy 0W-40), ezért igazából pénzkidobás. Minőségi, a gyári előírásnak megfelelő olaj szerintem tökéletesen megfelel ezekbe a motorokba, nem verseny célra készültek, 8000 km-es csereintervallum mellett bőségesen jó bele egy kevésbé hamisított, biztos teljesítményt hozó olaj. 

Igaz én is szeretek túlzásokbaba esni , most is ilyet https://filterabc.hu/MOBIL_1-ESP-Formula-5W30-4L rakok bele.  Akartam én GM olajat- t venni , de a boltba nem ajánlották , így marad ez! 0w re meg azt mondták, hogy az túl híg olyat ne rakjak bele :blink:. Nem baj hogy az 5W 30 higabb de mind1 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, egyhapsi írta:

Nem habosodik.
A habosodás a hideg üzemtől van, a rövid utaktól.
Vagy ha a termosztát nem engedi üzemi hőmérsékletre felmelegedni a motort.

PAO alapolajból készült motorolajoknál, elméletileg, nem habosodik. HC-okra jellemző, de motorkonstrukciótól is függ. Az Opel láncosai ilyenek, ezért is kérdeztem.

Más olajjal sem tapasztaltál habosodást?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, goose írta:

Igaz én is szeretek túlzásokbaba esni , most is ilyet https://filterabc.hu/MOBIL_1-ESP-Formula-5W30-4L rakok bele.  Akartam én GM olajat- t venni , de a boltba nem ajánlották , így marad ez! 0w re meg azt mondták, hogy az túl híg olyat ne rakjak bele :blink:. Nem baj hogy az 5W 30 higabb de mind1 

Hideg oldalon viszkózusabb az olaj a 0W jelzés miatt. Jobban ken hidegben, szivattyúzási határhőmérséklete -30 °C,míg az 5W-ek -25 °C, 10W-nek -20 °C és így megy szépen tovább a sor. 100°C-on viszont mind az 5W és a 0W-s olaj kinematikai viszkozitása ugyanannyi.  Egy szónak is száz a vége: a gyárban nem hiába adták meg az autók specifikációit olajra vonatkozóan, azt érdemes betartani. A másik ilyen nagy tévhit, hogyha fogyassza valami az olajat, akkor tegyünk bele vastagabbat és esetlegesen ne a problémát szüntessük meg... Sok a magát olajszakinak mondó autószerelő. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Sabby1994 írta:

Hideg oldalon viszkózusabb az olaj a 0W jelzés miatt. Jobban ken hidegben, szivattyúzási határhőmérséklete -30 °C,míg az 5W-ek -25 °C, 10W-nek -20 °C és így megy szépen tovább a sor. 100°C-on viszont mind az 5W és a 0W-s olaj kinematikai viszkozitása ugyanannyi.  Egy szónak is száz a vége: a gyárban nem hiába adták meg az autók specifikációit olajra vonatkozóan, azt érdemes betartani. A másik ilyen nagy tévhit, hogyha fogyassza valami az olajat, akkor tegyünk bele vastagabbat és esetlegesen ne a problémát szüntessük meg... Sok a magát olajszakinak mondó autószerelő. 

A 0W hidegoldalon inkább "folyósabb" mint viszkózusabb,ezért jobb a kenése alacsonyabb hömérsékleten.

Link to comment
Megosztás:

Szerelő kicserélte a vezérlés-t, mondom neki akkor cserélje ki az olajat is, ha ott van. Csak 1 problémám van, hogy a 4 literes kanna olajat, bele öntötte mind:blink:

Én úgy tudom nem kell bele 4 L, legalábbis én itthon ha, max-min közé lövöm úgy emlékszem szokott maradni. 

Majd ma meglesem a szintet, ha max fölött van engedjek le belőle? :confused:

Link to comment
Megosztás:

5 órája, goose írta:

Szerelő kicserélte a vezérlés-t, mondom neki akkor cserélje ki az olajat is, ha ott van. Csak 1 problémám van, hogy a 4 literes kanna olajat, bele öntötte mind:blink:

Én úgy tudom nem kell bele 4 L, legalábbis én itthon ha, max-min közé lövöm úgy emlékszem szokott maradni. 

Majd ma meglesem a szintet, ha max fölött van engedjek le belőle? :confused:

Attól függ hogy mennyit fogyaszt belőle az autó. Ha egy hónapon belül kimegy belőle 2-3dl, akkor nem vészes. De ha sokáig +3-4dl többlet van benne, az nem fog jót tenni a tömítéseknek. 

Link to comment
Megosztás:

43 perce, Janó32 írta:

Attól függ hogy mennyit fogyaszt belőle az autó. Ha egy hónapon belül kimegy belőle 2-3dl, akkor nem vészes. De ha sokáig +3-4dl többlet van benne, az nem fog jót tenni a tömítéseknek. 

Az a helyzet, hogy nem igazán fogyaszt belőle , előtte én cseréltem ugyan ezt raktam bele, és abban a kannában még van kb 2-3 dl:blink:

A pálcát néztem, és max fölött van egy kicsivel. 

De a tökömért önti bele az egész kannát.?:brooding:

F Astrám-nál ugyan ezt csinálta még régebben, utána nem is bíztam rá, eddig!

Úgy voltam vele hátha fejlődött, de úgy fest hogy nem igazán :confused:

Módosítva : goose
Link to comment
Megosztás:

8 órája, goose írta:

Az a helyzet, hogy nem igazán fogyaszt belőle , előtte én cseréltem ugyan ezt raktam bele, és abban a kannában még van kb 2-3 dl:blink:

A pálcát néztem, és max fölött van egy kicsivel. 

De a tökömért önti bele az egész kannát.?:brooding:

F Astrám-nál ugyan ezt csinálta még régebben, utána nem is bíztam rá, eddig!

Úgy voltam vele hátha fejlődött, de úgy fest hogy nem igazán :confused:

Még jó hogy nem 5 literest vittél :)

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

Én leszippantottam. Szilikon cső volt itthon, vettem egy decis fecskendőt és 2 decit leszívtam a nívó pálca csövén keresztül. Így van kb 3/4ig, viszont amíg ezt sikerült megoldani, addig 100 km ment az autóba. Remélem ezalatt az a kis olajtöbblet nem tett semmiben kárt. :/

Mobil1 ESP 0W-40 került bele, kíváncis leszek mennyire fogja kajálni, ha fogja egyáltalán. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 13. at 18:14, goose írta:

:-) Végül nem engedem le belőle, csak nem lesz baja!:confused: 

Ha max felett van akkor nem a tömítéseket terheli? Itt volt róla szó vagy nem tudom honnan emlékszem rá. Nem mondom, egy kevéssel több mint a max még nem biztos, hogy problémát jelent. Igen 6 komenttel visszább volt, nem olvastam hamarabb :brooding:

Módosítva : AstryG
Link to comment
Megosztás:

3 órája, BoMa írta:

De igen főként azokat, csak arról nem esett szó, hogy mekkora mennyiség és mennyi idő/km alatt okoz problémát.

Azt írtad max fölött egy kicsivel. Az nincs egy centi? Olyat találtam motorolaj túltöltésre ahol elérte az 1 centit. Egyiknél az írják nem probléma csak ha füstöl másiknál meg igen menten szedje ki a többletet. De mint írtam egy centivel volt max felett ez esetben.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, AstryG írta:

Azt írtad max fölött egy kicsivel. Az nincs egy centi? Olyat találtam motorolaj túltöltésre ahol elérte az 1 centit. Egyiknél az írják nem probléma csak ha füstöl másiknál meg igen menten szedje ki a többletet. De mint írtam egy centivel volt max felett ez esetben.

Ha füstöl, az azt jelenti hogy a motorolaj bejutott az egéstérbe. Ez esetben ha elég, tönkreteszi a katalizátort, de normál esetben, ha a motor jó állapotú, ez nem történhet meg. Helyette a túl sok olaj túlnyomást okozhat a forgattyúsházban, és elvben kinyomhatja a főtengelyszimmeringet. Egyik megoldás sem jó igazából, ezért javasolják hogy a motorolaj lehetőség szerint ne legyen a maximum szint felett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Ha füstöl, az azt jelenti hogy a motorolaj bejutott az egéstérbe. Ez esetben ha elég, tönkreteszi a katalizátort, de normál esetben, ha a motor jó állapotú, ez nem történhet meg. Helyette a túl sok olaj túlnyomást okozhat a forgattyúsházban, és elvben kinyomhatja a főtengelyszimmeringet. Egyik megoldás sem jó igazából, ezért javasolják hogy a motorolaj lehetőség szerint ne legyen a maximum szint felett.

Az bizti, hogy egyik eshetőség sem jó. Szóval egy fecskendő meg egy darab gumicső és lehet szívni ki a többlet olajat. Vagy ha nem okoz gondot/könnyen megoldható akkor alámenni... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.