Jump to content
julien

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok

Recommended Posts

On 2018. 02. 09. at 22:45, Geopake írta:

A pálcát néztem, és max fölött van egy kicsivel. 

Én ugyanígy jártam... :D

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 02. 12. at 11:00, BoMa írta:

Én ugyanígy jártam... :D

:-) Végül nem engedem le belőle, csak nem lesz baja!:confused: 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Én leszippantottam. Szilikon cső volt itthon, vettem egy decis fecskendőt és 2 decit leszívtam a nívó pálca csövén keresztül. Így van kb 3/4ig, viszont amíg ezt sikerült megoldani, addig 100 km ment az autóba. Remélem ezalatt az a kis olajtöbblet nem tett semmiben kárt. :/

Mobil1 ESP 0W-40 került bele, kíváncis leszek mennyire fogja kajálni, ha fogja egyáltalán. :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 02. 13. at 18:14, goose írta:

:-) Végül nem engedem le belőle, csak nem lesz baja!:confused: 

Ha max felett van akkor nem a tömítéseket terheli? Itt volt róla szó vagy nem tudom honnan emlékszem rá. Nem mondom, egy kevéssel több mint a max még nem biztos, hogy problémát jelent. Igen 6 komenttel visszább volt, nem olvastam hamarabb :brooding:

Módosítva : AstryG

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

De igen főként azokat, csak arról nem esett szó, hogy mekkora mennyiség és mennyi idő/km alatt okoz problémát.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, BoMa írta:

De igen főként azokat, csak arról nem esett szó, hogy mekkora mennyiség és mennyi idő/km alatt okoz problémát.

Azt írtad max fölött egy kicsivel. Az nincs egy centi? Olyat találtam motorolaj túltöltésre ahol elérte az 1 centit. Egyiknél az írják nem probléma csak ha füstöl másiknál meg igen menten szedje ki a többletet. De mint írtam egy centivel volt max felett ez esetben.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 perce, AstryG írta:

Azt írtad max fölött egy kicsivel. Az nincs egy centi? Olyat találtam motorolaj túltöltésre ahol elérte az 1 centit. Egyiknél az írják nem probléma csak ha füstöl másiknál meg igen menten szedje ki a többletet. De mint írtam egy centivel volt max felett ez esetben.

Ha füstöl, az azt jelenti hogy a motorolaj bejutott az egéstérbe. Ez esetben ha elég, tönkreteszi a katalizátort, de normál esetben, ha a motor jó állapotú, ez nem történhet meg. Helyette a túl sok olaj túlnyomást okozhat a forgattyúsházban, és elvben kinyomhatja a főtengelyszimmeringet. Egyik megoldás sem jó igazából, ezért javasolják hogy a motorolaj lehetőség szerint ne legyen a maximum szint felett.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, tgabika76 írta:

Ha füstöl, az azt jelenti hogy a motorolaj bejutott az egéstérbe. Ez esetben ha elég, tönkreteszi a katalizátort, de normál esetben, ha a motor jó állapotú, ez nem történhet meg. Helyette a túl sok olaj túlnyomást okozhat a forgattyúsházban, és elvben kinyomhatja a főtengelyszimmeringet. Egyik megoldás sem jó igazából, ezért javasolják hogy a motorolaj lehetőség szerint ne legyen a maximum szint felett.

Az bizti, hogy egyik eshetőség sem jó. Szóval egy fecskendő meg egy darab gumicső és lehet szívni ki a többlet olajat. Vagy ha nem okoz gondot/könnyen megoldható akkor alámenni... :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 órája, AstryG írta:

Az bizti, hogy egyik eshetőség sem jó. Szóval egy fecskendő meg egy darab gumicső és lehet szívni ki a többlet olajat. Vagy ha nem okoz gondot/könnyen megoldható akkor alámenni... :)

Még jó a folyékonyszappan pumpája is. Hátha az könnyebben akad a háztartásban, mint a fecskendő

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
10 órája, Fulmen írta:

Még jó a folyékonyszappan pumpája is. Hátha az könnyebben akad a háztartásban, mint a fecskendő

Az is jó ötlet!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Nem akarom lelombozni a kedélyeket, de szerintem se a fecskendő se a folyékony pumpa adagoló nem fogja elszívni az olajat a karter aljából főleg nem télen 0 fokban. Ha előtte fel tudod tölteni a csövet, hogy ne a vákumnak kelljen felhozni a folyadékot akkor talán, de inkább akkor sem. Persze ha valaki csinálta már akkor tévedtem. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, zotya975 írta:

Nem akarom lelombozni a kedélyeket, de szerintem se a fecskendő se a folyékony pumpa adagoló nem fogja elszívni az olajat a karter aljából főleg nem télen 0 fokban. Ha előtte fel tudod tölteni a csövet, hogy ne a vákumnak kelljen felhozni a folyadékot akkor talán, de inkább akkor sem. Persze ha valaki csinálta már akkor tévedtem. 

Télen meglehet, hogy valóban nem olyan jó dolog ezzel bajlódni. De ha 0C felett van a hőmérséklet ezzel a legkevesebb macerával szedheti ki az ember az olaj többletet.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
15 órája, AstryG írta:

Télen meglehet, hogy valóban nem olyan jó dolog ezzel bajlódni. De ha 0C felett van a hőmérséklet ezzel a legkevesebb macerával szedheti ki az ember az olaj többletet.

Valóban...de azért azzal számolni kell hogy 10 milis fecskendővel 50, 20 milissel 25, ha tudsz szerezni 50-eset akkor 10 szívással tudsz kiszedni fél liter olajat.  Én a hűtőfolyadékot szoktam ilyen módszerrel leszívni, pontosabban így kezdtem el, egy csövet ledugtam a kiegyenlítőn keresztül a vízcsőbe, de aztán az X-edig szívásnál meguntam, és szájjal megszívtam a csövet, mert ott töltöttem volna a fél életemet az autó mellett olyan lassan haladtam fecsivel.  Nade a gyári módszer, hogy ott van lent a leeresztő csavar miért nem játszik?  Nem baj ha több jön ki tiszta edényből bármennyit visszatölthetsz. Plusz nincs esély rá hogy összeolajozd a motorteret, amikor aztán lehet takarítani. 

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 órája, zotya975 írta:

Valóban...de azért azzal számolni kell hogy 10 milis fecskendővel 50, 20 milissel 25, ha tudsz szerezni 50-eset akkor 10 szívással tudsz kiszedni fél liter olajat.  Én a hűtőfolyadékot szoktam ilyen módszerrel leszívni, pontosabban így kezdtem el, egy csövet ledugtam a kiegyenlítőn keresztül a vízcsőbe, de aztán az X-edig szívásnál meguntam, és szájjal megszívtam a csövet, mert ott töltöttem volna a fél életemet az autó mellett olyan lassan haladtam fecsivel.  Nade a gyári módszer, hogy ott van lent a leeresztő csavar miért nem játszik?  Nem baj ha több jön ki tiszta edényből bármennyit visszatölthetsz. Plusz nincs esély rá hogy összeolajozd a motorteret, amikor aztán lehet takarítani. 

Igaz nem egy gyors megoldás, ha nem sok a többlet ahhoz még elmegy. Persze, hogy jó az olajleeresztés is, ha könnyen megoldható miért ne. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 órája, zotya975 írta:

El kell venni a gyerektől a vízipuskát .Azzal gyorsabb :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés