Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Ha nem eszi és egészséges a motor, akkor maradhatsz a fullszintetikus olajoknál. Jobb a hőtűrésük, a fogyasztásra is jótékonyan hatnak. Ahogy Zachi is írja, nincs km-megkötés, hogy innentől csak 10W40-et lehet beletenni, amik ráadásul csak félszintetikusak. Az X-es motorokra - ha jól tudom - egyébként a gyár 10W40-et ajánl alapból, Z-s kódtól jöttek csak a könnyebb futású olajok, de ha meg tudod fizetni a drágábbat (jobbat), érdemes azt használni, viszont 10.000 (max. 15.000) km-enként vagy évente ezt is érdemes lecserélni.

hát amióta megvettük, azóta még semmi nem volt rajta cserélve, 127.500km körül állt az óra amikor elhoztuk, azt így most rászánjuk a pénzt és amit kell cserélünk, még egy garnitúra betétet akarok cserélni e-h, elől meg tárcsákat is, mer akkora válluk van borzalom.

Nem ide tartozik, de vki nem tudja h honnan tudok hátsó dobfékbe betétet venni?

Link to comment
Megosztás:

Egyébként, árban látom van eltérés bőven 0W30 illetve 5W30 között, de am más eltérés?Minőségben?

A linkelt oldalon ott van mindennek leírása.

Igazából ami nekem számít, hogy a 0W30as olaj rendelkezik a GM minősítéssel és jóváhagyással (GM-LL-A-025, GM-LL-B-025), míg érdekes módon az 5W30as nem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként GM 5w30 szintetikus 5L olajat mennyire ajánljátok?

6.100Ft körül láttam most, bele merjem önteni a motorba szerintetek?

Vagy vegyek 14ért Castrol 0W30at?

Nem nagyon vágom én ezt az olaj dolgot. :lol:

A GM 5w30-at miért a Castrol 0W30-al hasonlítod össze? 5w-t a 0w-el?Jó hogy drágább a Castrol.

Itt is jó árak szoktak lenni:

http://www.olajdepo.hu/index.php?action=sh...&subcatid=9

Link to comment
Megosztás:

0w-s olaj mi a faxnak?

Talán olvasta a "Kezelési utasítás" 219. oldalát?

Benzin üzemű motorok kenéséhez kifejezetten a következő viszkozitású és minőségű Opel márkájú olajakat ajánljuk:

ACEA A3-98/B3-98

  • SAE 0W-30, vagy

  • SAE 5W-40, vagy

  • SEA 10W-40

Diesel üzemű motorok kenéséhez kifejezetten ... :

ACEA A3-98/B3-98

  • SAE 0W-40, vagy
  • SAE 5W-40, vagy
  • SAE 10W-40

Illetve két hasábbal odébb a megengedhető viszkozitási osztályokat írja le: " 30 (vagy 30 -nál magasabb)".

Egy biztos. "Vastagabb" olajról nem célszerű "vékonyabbra" átállni. Persze ezt nem írja, de hát mint szokták mondani: ... kérje ki kezelőorvosa, gyógyszerésze véleményét. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.